Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Lęki Nocne
Forum OOBE > Hide park > Hide park - Marzenia senne
Andy16
Lęki nocne są bardzo dziwnym zjawiskiem. Nie są tym samym co koszmary senne. Polegają mniej więcej na tym że w fazie snu NREM, po odczuciu głębokiego przerażenia, śpiący siada na łóżku lub wstaje z niego, nawet z otwartymi oczami, ale nie występuje u niego pełna świadomość, nie pamięta później całego zdarzenia, zjawisko podobne do lunatykowania. Osoba jest wtedy wrażliwa na kontakt fizyczny, najczęściej reaguje agresją kiedy próbuje się ją uspokoić, nie daje się objąć. Jest to tym bardziej dziwne zjawisko że przytrafia się głównie dzieciom. Dlaczego akurat dzieciom? Czy myślicie że może mieć to związek z tym że dzieci posiadają wrodzoną taką jakby otwartość na pewne mistyczne rzeczy - na oobe, na świat duchów i na różne inne rzeczy, o których jako dorośli nie jesteśmy w stanie pomyśleć? Jakie mogą być inne przyczyny takiego stanu, zwłaszcza kiedy zdarza się u dorosłego? Czy może być to jakaś choroba psychiczna typu schizofrenia? A może raczej ukryta (lub nieukryta) depresja albo nerwica? Byliście kiedyś świadkiem takiego przeżycia jakiejś osoby? Ponieważ swoich lęków nocnych nie pamiętamy, dlatego możemy jedynie z perspektywy świadka zaobserwować to zjawisko.
Isabel Martin
Dzieci nie mają ego. U każdego z nas nocą ego jest mocno zahamowane. Dlatego nie pamiętamy większości naszych nocnych przeżyć, podobnie jak wczesnego dzieciństwa.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.