Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Focus 10
Forum OOBE > Park im. Roberta Monroe > Jestem początkujący
KitKat
Hej,

Zainteresował mnie temat "Focus 10" czyli stan w którym ciało śpi, a umysł normalnie funkcjonuje. Przeczytałem o tym w książce "Dalekie podróże" Roberta A. Monroe. Dla zupełnie niewtajemniczonych zalecam przeczytanie 2 rozdziału "Hemi-Sync", a dla przykładu opisano sytuację, w której badany podczas tego stanu porozumiewał się za pomocą mikrofonu i słuchawek, a ciało spoczywało w tym czasie. Ktoś wie jak takowy stan osiągnąć? To musi być naprawdę fascynujące jak wszystkie dotąd inne stany, których wcześniej nie doświadczaliśmy.

Pozdro,
KitKat
set.h
Bardzo przyjemne uczucia płynące od bezwładnego ciała. Ale w największe zdziwienie wpadałem słysząc swoje chrapanie :D. Tego się nie da wytrzymać.
KitKat
Aha... a jak osiągnąć ten stan? Wiem, że są płytki do tego. Może mi ktoś polecić jakąś specjalną dzięki której można Focus 10 osiągnąć? Najlepiej Roberta A. Monroe. Mam po prostu duże zaufanie do Niego. ;-)
szuwar
CYTAT
Bardzo przyjemne uczucia płynące od bezwładnego ciała. Ale w największe zdziwienie wpadałem słysząc swoje chrapanie :D. Tego się nie da wytrzymać.

Ja swojego chrapania nie słyszę, ale za to słyszę wszystkie dzwięki napływające z zewnątrz. A o chrapaniu wiem od osób trzecich :P
KitKat
Hehe... można się dowiedzieć nieco o sobie w takim układzie. A to jak wejść w ten stan? I jakbym chciał pomóc sobie muzyką, czy jakimiś dźwiękami to jakiej płytki Roberta Monroe użyć?
r_m
The Gateway Experience - Wave I:Intro Focus 10
KitKat
Mmmm... :-) Oki! A czy da się osiągnąć bez muzyki ten stan? Jak to zrobić? A przy dźwiękach z Wave I to jak mam się zachowywać? W sensie... co mam robić i tak dalej?

Pozdro,
KitKat
r_m
da się osiągnąć ten stan. Zresztą jak posłuchasz paru nagrań z Gatewaya to w jednym Monroe narzuca nam na stan Focus 10 tzw. kotwicę czyli w szybki sposób potem możesz w pewien sposób osiągnąć ten stan bez nagrania. Co masz robić podczas słuchania ? Wykonywać polecenia Monroe, a potem doświadczać samo się nie zrobi jak myślisz że za pomocą tylko nagrania wyjdziesz to jesteś w błędzie albo masz farta i faktycznie tak się stanie ;]. Badaj F10, odczuwaj, sprawdzaj możliwości - oswajaj się z tym stanem bo następne nagrania przynoszą kolejne ciekawe rzeczy do przetestowania ;].
Drag0n
CYTAT(r_m @ 22.09.2007 - 06:19) *
The Gateway Experience - Wave I:Intro Focus 10

Co to jest ?
kamil
CYTAT(dragon1 @ 22.09.2007 - 17:29) *
Co to jest ?

oh my god dragon no daj spokuj

monroe sie kłania podstawa wiedzy obe
Drag0n
Wiem, żartowałem ;)

macie moze jakąś jego płytke ? Upnijcie na jakiś serwerek ;)
Ketrab
CYTAT(dragon1 @ 22.09.2007 - 19:15) *
macie moze jakąś jego płytke ? Upnijcie na jakiś serwerek ;)

Z tym pytaniem to tez zajebałes jak dzik w sosne,musisz się bardziej postarać .
Drag0n
No co.... Napisał The Gateway Experience - Wave I:Intro Focus 10, to wygląda mi na nazwe jakiejś ścieżki dźwiękowej, mp3 czy coś.... A jak nie to oświeć mnie panie KETRAB.
Ketrab
CYTAT(dragon1 @ 23.09.2007 - 20:44) *
oświeć mnie panie KETRAB.

Niech jasne śwaitło zawsze świeci nad twą personą, masz moje błogosławieństwo
p.s
Mnie dwa razy nie trzeba prosić
r_m
wystarczy przecież w google wpisać odpowiednio gateway experience a znajdzie Ci zarówno opis jak i jakieś torrenty do ściągania ;]

tu masz sklep wraz z opisem poszczególnych fal http://www.nlp.net.pl/index.php?d=katalog&k_id=23
Dusza
Wyluzujcie , i nie czepajcie sie Dragona , kazdy moze czegos nie wiedziec. Dziwic sie ze nie ma MILOSCI na tym swiecie skoro o takie pierdoly sie przypieprzacie , bo pewnie sami zawsze wszystko wiecie i o nic sie nie pytacie panie ketrab i kamil. Nie oceniajcie innych bo pozniej sami mozecie byc ocenieni i tego nie polubic.
kamil
PRZYJNMUJE REPRYMENDE Z POKORĄ PANIE DUSZA
Sanctuary
ja to mialem wielokrotnie
ale uwazalem to za polsen
widzialem moj pokoj, slyszalem co sie dzieje ale w tym samym czasie snilem i sny kreowalem......chyba to bylo to tak?;p
KitKat
No ciekawe, ciekawe. Więc proszę, bo mnie pożre coś zaraz z ciekawości. Jak osiągnąć Focus 10 bez żadnych płyt?
r_m
Rozluźnij każdy odcinek ciała i uśpij ciało tutaj technika jest dowolna możesz liczyć, możesz się skupić na oddechu. Aha a rozluźniasz ciało napinając je i rozluźniając i zapamiętując stan rozluźnienia i miłego uczucia. Polecam autohipnozę w której jest takie ćwiczenie jak skupienie się na zasypianiu ciała.
luchessi
jakas cicha mozyka tez moze byc ok. Pozatym to nie jest nic nadzwyczajnego, jest latwo go osiagnac wystarczy swoja swiadomosc przeniesc na Cos i po kilku minutach na tym czyms sie skupic.
KitKat
Chciałbym zapytać, bo nie jestem pewien. Ćwicząc z The Gateway Expierience Focus 10(Nagranie Introduction to Focus 10), nieźle się leniąc(Ćwiczyłem niezbyt często, raz na... różnie, bo 2-3-4 dni, czasem nawet z dłuższymi przerwami) próbowałem osiągnąć ten stan. W sumie u mnie to wyglądało tak, że jednak miałem świadomość, że jestem połączony z ciałem, ale nie daje mi ono za bardzo o sobie znać. Nogi, ręce lekko odrętwiały, nie czuć było mrowienia, lecz osłabienie czucia. Ogółem trochę czułem ciało, ale znów nie ma tego uczucia co zawsze(Że leżę na łóżku, na plecach, przygniatając je itd.). Myślicie, że to było Focus 10, czy może przy tym stanie całkowicie uwalniam się mentalnie od swojego fizycznego ciała, tak jakby zapominając o nim, jakbym był jedynie umysłem?
Szopen
Tak, to był wstęp do focus 10, musisz się jescze bardziej zrelaksowac, odprężyć. Poczytaj książki Moena, najlepiej "Podróż w nieznane" od tam opisuje dokładnie jak był na warsztatach "Padróż przez barmę" (gateway experience) u Roberta Monroe i dokładnie opisuje ćwiczenia i różne stopnie 6-cio dniowego kursu. Goraco polecam :)
KitKat
Właśnie jestem w trakcie jej czytania. :)
robercik101
A można byłoby skombinować skombinować skądś link do nagrań Hemi-Sync?
Z góry dziękuje
Gray
http://zlfengshare.softarchive.net/

Sporo hemiorów we flacu. Zwłaszcza na 7 i 8 stronie.
loozak84
Tu można posłuchać focus10.

http://www.4shared.net/download/9NvJRPkXk5...on-Focus10.html

Tutaj DZIAŁAJĄCE linki do nagrań Hemi-Sync WSZYSTKICH we Flac

http://chomikuj.pl/mario_vg/OOBE/The+Gatwa...nce+FLAC/wawe+I
puppy
:)Na chomiku obemania jest sporo hemi-sync :)
loozak84
A jakie jest hasło do chomika obemania ??
puppy
CYTAT(loozak84 @ 10.06.2012 - 14:48) *
A jakie jest hasło do chomika obemania ??

obemania :)
Mirtrul
Zasadnicze pytanie, które mam, to co powinno się czuć w focus 10? Bo ja czuję odrętwienie ciała, czuję (zazwyczaj) jak oddycham i czasem jak bije serce. Czuję twarz i wszystko słyszę. Czy to ok, czy jednak to jeszcze nie 10?
Se7en
Zasadniczo to powinieneś czuć, że ciało śpi. Wprawdzie raz miałem tak, z reguły to wibracje, hipnagogi się załączały.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.