Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Dziwne Hipnagogi?
Forum OOBE > Park im. Roberta Monroe > Jestem początkujący
isabel
Od jakiegoś czasu przydarza mi się dziwna rzecz - gdy zasypiam, wydaje mi się (albo nie wydaje?), że coś mówię, czasem nawet śmieję się, ale kompletnie nie mam nad tym kontroli. Nie wiem co mówię, nie rozumiem tego, ale to dzieje się samoistnie. Czasem dochodzi wrażenie ruchu, mam świadomość, że coś się dzieje wtedy i dużo wysiłku muszę włożyć, żeby się przebudzić, gdy już całkowicie odzyskam świadomość kompletnie nie wiem, czy to przed chwilą zdarzyło się na prawdę, czy było snem. Zdarza mi się to kilka razy w tygodniu i jest dość dziwne, czuję się odrealniona i zdezorientowana, dodatkowo silne poczucie strachu i czyjejś obecności.

Sytuacja z dziś:
Spałam z mamą, w pewnym momencie mówiłam coś niezrozumiale, chciałam dotknąć mamy, żeby mnie obudziła, ale nie mogłam, w końcu się obudziłam, mama w tym samym momencie; Potem długo nie mogłam zasnąć, bałam się. Mama rano mówiła, że całą noc miała dziwne wrażenia, że widziała czyjąś postać w pokoju (?)

Wydaje mi się, że mogą to być hipnagogi, ale kiedyś coś takiego nie zdarzało mi się, a ostatnio coraz częściej, może spotkaliście się z czymś takim? Nie jest to przyjemne, często budzę się w nocy i przez to nie mogę dalej zasnąć.
.
Czucie czyjejś obecności jest związane z paraliżem przysennym. A co do mówienia przez sen, to wiem że niektórzy nawet piosenki śpiewają :D Na płytkim śnie, czy w hipnagogach można słyszeć różne rozmowy, muzykę jakby odbierało się stację radiową. Wtedy także łatwiej się wysławia, słowa same wypływają, szkoda tylko, że trudno jest je zapamiętać.
aumakumma
za mało koncentracji,proponuję świadomy oddech do 16 razy
isabel
CYTAT(aumakumma @ 11.01.2016 - 03:30) *
za mało koncentracji,proponuję świadomy oddech do 16 razy

z tym, że to się dzieje, gdy po prostu zasypiam - nie gdy chcę wywołać oobe czy ld --> zasypiam, trace juz swiadomosc i nagle jakby się przebudzam, coś się dzieje ze mną dziwnego, nie kontroluje tego - mam otwarte oczy, leżę w łóżku, mam świadomość gdzie jestem i coś mówię, ale nie jest to z mojej świadomej inicjatywy, momentami jest to przerażające, ale już się trochę przyzwyczaiłam i nauczyłam ignorować, tylko zastanawia mnie co to jest i jaka może być tego przyczyna
Majin
Też czasem mam podobne sytuacje, że nie mam kontroli nad swoim ciałem, ale zauwazylam ze głownie sie to dzieje jak jestem na jedna noga we snie a druga w rzeczywistosci i czesto kiedy jestem mega zmeczona. Przedwczoraj np. zerwalam sie z lozka i wstalam nie wiedzialam czemu. Az sie boje ze kiedys wyskocze przez okno bo bede mylala ze to sen i latam :P Poza brakiem kontroli tez w fazie wybudzania widze jakies dziwne rzeczy.
Także też nie znam dokladniej przyczyny. Probuj przed snem pozamykac kanaly, moze sie cos tam wlamuje do Ciebie, ale nie sądzę, choc kto wie.... Tyle pytan zero odpowiedzi.
isabel
CYTAT(Majin @ 11.01.2016 - 11:52) *
Też czasem mam podobne sytuacje, że nie mam kontroli nad swoim ciałem, ale zauwazylam ze głownie sie to dzieje jak jestem na jedna noga we snie a druga w rzeczywistosci i czesto kiedy jestem mega zmeczona. Przedwczoraj np. zerwalam sie z lozka i wstalam nie wiedzialam czemu. Az sie boje ze kiedys wyskocze przez okno bo bede mylala ze to sen i latam :P Poza brakiem kontroli tez w fazie wybudzania widze jakies dziwne rzeczy.
Także też nie znam dokladniej przyczyny. Probuj przed snem pozamykac kanaly, moze sie cos tam wlamuje do Ciebie, ale nie sądzę, choc kto wie.... Tyle pytan zero odpowiedzi.

to dobrze, ze nie jestem sama :D
oczyszczam coś tam niby, hm no ale faktycznie chyba czesciej mi sie to zdarza po medytacji, jak się otwieram i łączę, moze faktycznie spróbuje zamykac się przed snem :D
Se7en
CYTAT(isabel @ 11.01.2016 - 09:28) *
z tym, że to się dzieje, gdy po prostu zasypiam - nie gdy chcę wywołać oobe czy ld --> zasypiam, trace juz swiadomosc i nagle jakby się przebudzam, coś się dzieje ze mną dziwnego, nie kontroluje tego - mam otwarte oczy, leżę w łóżku, mam świadomość gdzie jestem i coś mówię, ale nie jest to z mojej świadomej inicjatywy, momentami jest to przerażające, ale już się trochę przyzwyczaiłam i nauczyłam ignorować, tylko zastanawia mnie co to jest i jaka może być tego przyczyną

zwalcz strach, pogleb stan i wychodz z przycielesnosci, a nie panikujesz bo tak naprawdę to nic strasznego nic się tobie nie dzieje, w tym stanie różne rzeczy się dzieją a masz wersję lajt
isabel
CYTAT(Se7en @ 13.01.2016 - 22:46) *
zwalcz strach, pogleb stan i wychodz z przycielesnosci, a nie panikujesz bo tak naprawdę to nic strasznego nic się tobie nie dzieje, w tym stanie różne rzeczy się dzieją a masz wersję lajt

trzeba przyznać, trochę panikuję :) będę nad tym pracować i dalej zgłębiać stany :) niebawem pewnie zdam relacje z nowych doświadczeń! :p
.
No i fajnie by było jak byś założyła notatnik i opisywała tam swoje sny/oobe :)
Se7en
CYTAT(isabel @ 15.01.2016 - 19:38) *
trzeba przyznać, trochę panikuję :) będę nad tym pracować i dalej zgłębiać stany :) niebawem pewnie zdam relacje z nowych doświadczeń! :p

Mogą dziać się różne rzeczy, niektórzy nazywają to atakami. Więc zdania mogą być różne co do tematu paraliżòw. Trzeba zmienić podejście do tego wszystkiego bo inaczej strachu nie zwalczysz, a w tym stanie możesz wychodzić.
aumakumma
Tak przedmówcy mają rację choć nie lubie oceny. Po prostu obserwuj się podczas snu i nade wszystko nie ulegaj lękom umysłu. To kontrola systemu. Nie chcą naszego przebudzenia. Hahah! Trol im w najlepsze miejsce w ich ciele.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.