Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Animacje Krótkometrażowe
Forum OOBE > Park im. Roberta Monroe > Forum
Prozak
Witam wszystkich, trochę dla rozluźnienia, trochę dla przyjemności dziele się z wami animacjami krótkometrażowymi o tematyce oobe. Zachęcam wszystkich do interpretacji i analizy dzieł już tu przedstawionych i do umieszczania tu własnych znalezisk.

Pierwszy z prezentowanych animacji to umieszczany wcześniej na tym forum film "Trip".
https://vimeo.com/74591133
Dobrze ukazuje różnice płynące z praktyk religijnych, a czystym doświadczeniem płynącym z eksterioryzacji. Czy może po prostu bohater chciał być na haju? I czemu nie znalazł sensu grając na thereminie u UFO-loga?
Nie zachęcam nikogo do zażywania różnych oobe-wspomagaczy więc na przestrogę dam wam "Endtrip". https://vimeo.com/73537360

Kolejna animacja "StormJumper".
https://vimeo.com/84346114
Film jest rewelacyjny ale w prawdzie powiedziawszy nie wiem co tu się dzieje. Chodzi o symbiozę wykorzystującą oobe, czy trzeba raczej patrzeć metaforami takimi jak: robaczki to metafora energii płynącej z ziemi?

I na koniec, w tym poście przedstawiam "Little Monkey"
https://vimeo.com/30279492
Choć nie ma tu tak jednoznacznie pokazane oobe to idealnie odwzorowuje stany jakie doświadczają osoby które wykorzystują dźwięki bębna wprowadzające się w trans i do poskromienia sił natury.

Mam dużo więcej animacji które mniej lub bardziej kojarzą się z oobe, ale na razie nie umieszczam w myśl zasady "Co za dużo to nie zdrowo". Więc zachęcam do dodawania własnych znalezisk i komentowania obecnych.
Deimond
Prozak
Dziś przedstawiam wam animacje wykonane przez zespół Late Night Work Club w ramach projektu „GHOST STORIES”. Wybrałem 4 najbardziej interesujące dzieła ale dla ciekawych daje link do wszystkich filmów https://vimeo.com/73554156.

Mountain Ash” jako rozpoczęcie będzie dobre.
https://vimeo.com/73020704
Prace nad odzyskiwaniem dusz ciągle trwają. Animacja przedstawia ciekawy przypadek osobnika, któremu umknęła uwadze własna śmierć. Fakt ten wywołuje ciąg przyczynowo skutkowy, który przenosi codzienną monotonie na plany bardziej niefizyczne.

Drugą pozycje zajmuje „Phantom Limb”.
https://vimeo.com/95255285
Istnieje zjawisko o nazwie „efekt fantomowego liścia”. W skrócie polega ono na tym, że w miejscu w którym liści powinien być, lecz został oderwany, można zarejestrować aurę brakującej części.O tym będzie następująca animacja, choć nie będzie ona dotyczyć liścia.

Animacja „The Jump” jest też godna uwagi.
https://vimeo.com/71872608
Nie przypomina mi nic znanego z oobe ale kojarzy się mi się z faktem jak bardzo ta druga strona może byś niebezpieczna zwłaszcza gdy podchodzi się do niej z dziecinną zabawą.

Finalnie pokaże wam „Loose Ends”.
https://vimeo.com/70729545
Ukazuje te wszystkie czynniki, które tak bardzo przeszkadzają nam w utrzymywaniu świadomości. Troski codzienności kumulują się przez cały dzień.
Prozak
"Borrowed Light"
https://vimeo.com/67419875
Jest jedną z moich ulubionych animacji, nie tylko ze względów artystycznych ale też ideologicznych. Całość przypomina mi metaforę jaskini Platona, ale w trochę innej scenerii i z wesołym zakończeniem. Chłopiec, który jest głównym bohaterem, jest świadomy istnienia czegoś więcej, niż to co się dzieje na ziemi (zobaczył coś innego niż cienie w jaskini), czuje się zobowiązany do podzielenia się tym z towarzyszami, poprzez wykręcanie żarówek (tłumaczy innym o istnieniu świata poza jaskinią), lecz człowiek zaczyna go ścigać (ludzie mu nie wierzą i zabijają). W moim rozumieniu akt wyjścia z ciała jest porównywalny z wyjściem z jaskini. Widzisz, że świat który cie otacza jest w rzeczywistości tylko cieniem czegoś o wiele wiele większego. Zmienia się Twój światopogląd, przestajesz bać się śmierci. Tylko ludzie Ci nie wierzą.
Deimond
To co prawda trailer ale fajny a co fajniejsze rodzimej produkcji:) :A to coś z innej beczki ale bardzo mocne i w temacie "Skhizein":
Prozak
"Skhizein" przypomina mi
Foks
Ten lepszy, ale smutny...
Deimond
CYTAT(Foks @ 01.08.2014 - 23:02) *
Ten lepszy, ale smutny...

popraw linka bo nie działa:/
Prozak


Niema piękniejszych animacji niż poklatkowych.
klucznik
Neuro.
Colour Dream

http://tatasz.deviantart.com/art/Colour-Dream-482100578
Prozak
Przecudowna animacja. Każdy kto zajmuje się trochę zagadnieniami OOBE i pochodnymi przypadnie do gustu. Animacja, mimo braku dialogu, niesie w sobie zaskakująco dużo treści. Gorąco zachęcam nawet do obejrzenia nawet kilka razy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.