Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Chronokineza
Forum OOBE > Park im. Roberta Monroe > Forum
rafal13-50
Czy chronokineza istnieje? Jeżeli TAK to jak ją wyćwyczyć? Niechodzi mi o Hoolywoodzkie efekty tylko o minimalną ale
widoczną zmiane w upływie czasu wzgledęm siebie? Słyszałem o metodzie zegara wieczorem przed zaśnięciem sprawdzasz
godzine i idziesz spać, wsłuchujesz się w tykanie zegara i powoli wyobrażasz a potem już odczuwa się, że czas miedzu tyknięciami staje się co raz dłuższy aż ,,zanika,, tykniecia nastepują co ok. 30min ;-) Efekt tylko ,,widoczny,, z zamknietymi oczami. Wiadomo że nie zwolnisz/przyspieszysz otoczenia ale siebie zwolnisz badź przyspieszysz (prace mózgu).
Zielarz Gajowy
Twist wie najlepiej. Medytacja zwalnia pracę mózgu. W końcowym procesie mózg zostaje jakby wyłączony a Ty znikasz bo czas przestał istnieć. Rozpuściłeś ciało i iluzję zmian...
TyHu
Jakby nie było zawsze są narkotyki :D,to swoją drogą.

Ale medytacja czym jest? Zmienili nazwę i niektórzy się gubią.

Są w dni w których czas zapierdala a są dni kiedy się dłużył i napewno każdy to odczuł.

no medytacją się ćwiczy ,transem (czyli np. tykaniem zegara, wpatrywaniem się w punkt)

Co jak co ja to wiem że takie coś jak chronokineza jest. Wy to nie musicie wiedzieć a nawet wierzyć, ale ja to doświadczyłem. Nie tylko odczuwanie czasu się zmieniało ale cała rzeczywistość w pewnym stopniu , ludzie wobec zachowywali się inaczej. Po prustu zachowywałem się jak co dzień a zachowanie było różne wobec mnie. Ogólnie czasem los sprzyjał lepiej czasem gorzej w każdym razie znalezłem między tym powiązanie a czasem
rafal13-50
Na razie wyczytałem że to zależy od poziomu skupienie tym bardzie to tym wolniej upływa czas (pozornie).
Na codzień się mówi że czas szybko leci ale jak się nie myśli tylko idzie z rytmem dnia to nic dziwnego,
podczas codziennych czyności nie skupiamy się na upływie czasu tylko na czynności.
ryniek
CYTAT(rafal13-50 @ 16.07.2013 - 21:04) *
Czy chronokineza istnieje? Jeżeli TAK to jak ją wyćwyczyć?

Muszę Cię zmartwić. To tylko legendy. Wprawdzie możesz ćwicząc koncentrację i refleks osiągnąć, że w jednej sekundzie zdążysz więcej zarejestrować, czy wykonać więcej czynności , ale to już wszystko.
O środkach chemicznych, jak piszą powyżej zapomnij. To tylko sugestia. Mniej więcej podobna do przekonania gościa, który wypił pół litra. W swoim mniemaniu będzie bystry, inteligentny i niesamowicie atrakcyjny. ;)
masa
Szczerze mówiąc nie wiem co to chronokineza posiłkując się Wikipedią to "kontrola nad przepływem czasu, zatrzymywanie go" ale wiki nie wierze, a że to forum o oobe a nie o piramidach;p, nie dziwie się Zielarz że Cię wywalili z tego o piramidach;p ;)

"Na razie wyczytałem że to zależy od poziomu skupienie tym bardzie to tym wolniej upływa czas (pozornie)."

To istnieje właśnie w poza, można byłoby rzecz że patrząc na czas - na fizyczność i poza to tak jakbyś zatrzymał czas tu w fizyku a tam miałeś go względnie dużo więcej. Budzisz się sprawdzasz godzinę i dziwnie.

Ale tak szczerze mówiąc rozważać to można po pół litra wódki jak ryniek mówi, a tak to trzeba doświadczać w pełnej krasie i możliwościami jakie dało nam życie.
Zielarz Gajowy
Mnie wywalili z forum archeologicznego, gdzie ina teoria niż grobowiec Cheopsa nie była brana pod uwagę a gość założyciel aż piany dostawał na słowa typu, że to generator energii:)
Money
Witam!
To prawda że czas leci różnie. Szczegulnie widoczne jest to jak się jest młody to do 18ki leciał bardzo długo a poźniej przyspiesza dwukrotnie albo i trzykrotnie.
Zielarz Gajowy
Ludzie lękają się czasu, ale czas lęka się piramid!
danEG
CYTAT(Zielarz Gajowy @ 17.07.2013 - 19:38) *
Mnie wywalili z forum archeologicznego, gdzie ina teoria niż grobowiec Cheopsa nie była brana pod uwagę a gość założyciel aż piany dostawał na słowa typu, że to generator energii:)

i gdzie ta energia?
Tulsi
Od jakiegoś okresu, czas dla mnie jakby znacznie przyspieszył.
Od poniedziałku do piątku to jakby z bata strzelił.
A nawet dłuższe okresy są jakby przyspieszone !
Kiedyś od świąt do świąt Bożego Narodzenia czekałam bardzo długo, wydarzenia zacierały się w czasie jakby.
Teraz od świąt do świąt to wygląda tak, jakby to było wczoraj, pamiętam nawet błahe szczegóły, wydaje mi się że to było tak niedawno, a tu już następne święta, których nawiasem mówiąc nie cierpię, i uczestniczę w nich ze względu na rodzinę.

Rozmawiałam z wieloma ludźmi, i starszymi i z młodszymi, i powiedzieli że tak samo mają.

Więc to nie jest chyba tylko moje osobiste odczucie ?

I w ogóle nawet zwykły dzień, ledwie wstanę, ogarnę się, do pracy, z pracy, pozałatwiam parę spraw, zrobię co nieco w domu, a tu już wieczór nie wiadomo kiedy....

Kiedyś pomimo pracy, małych dzieci, miałam jakby więcej czasu a teraz...........co chwilę wieczór i następny dzień :)
masa
CYTAT(Tulsi @ 17.07.2013 - 21:01) *
Od jakiegoś okresu, czas dla mnie jakby znacznie przyspieszył.

Starzejesz się Tusi, chronokineza jednak istnieje.

"...było tak niedawno, a tu już następne święta, których nawiasem mówiąc nie cierpię, i uczestniczę w nich ze względu na rodzinę."

Samotna kobieta musi nie cierpieć świat. (Bez urazy)

Ps. Nie patrzcie na innych bo się pomylicie, patrzcie na siebie i Zapalnika.
Tulsi
CYTAT(masa @ 17.07.2013 - 23:27) *

Ty też się starzejesz, każdemu z nas bije dzwon.

Gdzie stwierdziłam że chirokineza nie istnieje ?
masa
CYTAT(Tulsi @ 17.07.2013 - 22:31) *
Ty też się starzejesz, każdemu z nas bije dzwon.

Gdzie stwierdziłam że chirokineza nie istnieje ?

Dla Ciebie nie wygodne że się starzejesz i nie mowa tu o mnie.

Ps. I bez pomówień ja się nie starzeje.

Starzeje, jakoś tak lubimy zaprzeczać, przynajmniej ja w inernecie.

Ps. Naprawde jestem wrażliwy uważam by dzieciom nie stała się krzywda a dorosłych leje za nie u uważność. Dupa. Dupa. Dupa To cud świata piękniejszy niż piramida. Z kopa.

Na szczęście.
Tulsi
CYTAT(masa @ 17.07.2013 - 23:27) *

"...było tak niedawno, a tu już następne święta, których nawiasem mówiąc nie cierpię, i uczestniczę w nich ze względu na rodzinę."

Samotna kobieta musi nie cierpieć świat. (Bez urazy)

Ps. Nie patrzcie na innych bo się pomylicie, patrzcie na siebie i Zapalnika.

Jaka znowu samotna ? :)))

Mam rodzinę, mam faceta, mam przyjaciół, znajomych :)

Odnoszę wrażenie, że to Ty jesteś samotny, to znaczy odczuwasz brak kobiety :)

A to że mam szersze zainteresowania niż kobiecie przystoi, to świadczy tylko na moją korzyść :)))
Jarzyn44
Witam po przerwie. I dochodzimy tutaj do ciekawego problemu- czym jest czas? Która wg. nauki część mózgu jest odpowiedzialna za odczuwanie czasu? Chcemy żyć dłużej, a może wystarczyło by coś "poszperać" i już "odczuwalna długość czasu " życia wzrosła by 100 krotnie? A może owad który żyje 3 dni, odczuwa to tak jak my 1000 lat? "Odczuwalna długość czasu" zależy tylko od nas, więc myślę że przy treningu możliwe są pewne manipulacje. Pozdrawiam
masa
CYTAT(Tulsi @ 17.07.2013 - 22:43) *
Odnoszę wrażenie, że to Ty jesteś samotny, to znaczy odczuwasz brak kobiety :)

Tusi mi się nawet to śni ostatnio, ale nie dam się pragnieniom zostanę oświęcony przez Anielice;p

Ps. wsumie do babci nie wypada takie teksty.;;p Wybaacz, muszę igrać z życiem. Wtedy czuje że żyje.
wyższeJA
Tak na prawde to prawie caly dzien spimy, mysli kraza od jednej do drugiej ile jestesmy tu i teraz ? 5 % ? A czas leci w zaleznosci tylko i wylacznie od nas, jezeli spieszy nam sie z pracy do domu, czyli mamy pragnienie czas leci wolno, jezeli sie dobrze bawimy czas leci szybko, to jak go odczuwamy i leci zalezy tylko od nas ;)
Tulsi
CYTAT(masa @ 18.07.2013 - 00:00) *
Tusi mi się nawet to śni ostatnio, ale nie dam się pragnieniom zostanę oświęcony przez Anielice;p

Ps. wsumie do babci nie wypada takie teksty.;;p Wybaacz, muszę igrać z życiem. Wtedy czuje że żyje.

Masa, nie jestem Twoją babcią jakby co :)))
Jeśli już, to powiedzmy że jestem Twoja wirtualną znajomą, kobieta w podeszłym wieku :)))

Niczym mnie nie zgorszysz, nie obawiaj się, z niejednego pieca chleb jadłam podczas mojego długiego życia :)))

To raczej ja muszę zważać na Twój młody wiek, bo mało doświadczony jesteś, co jest zrozumiałe :)

Powiadasz że Anielice Ci się śnią ?
No i fajnie, mi dziś śniła się ruda wiewiórka ogromnych rozmiarów, tak do mnie lgnęła w tym śnie, że pomyślałam sobie że może być wściekła :)

I latałam na jakimś dziwnym przedmiocie które przypominało nosze ( pasują do mego wieku jak ulał ), ale to coś zaplątało się w druty telegraficzne i byłam zmuszona wylądować :)

Często mam sny o lataniu, ale dziś po raz pierwszy latałam na tych noszach jakby, co jak nadmieniłam, zapewne koresponduje z moim bardzo podeszłym wiekiem :)))

A Ty poszukaj sobie panienki, zamiast tłumić w sobie naturalne instynkty, o !

zankel
oczywiście że istnieje taka możliwość. Przecież jesteśmy w takim wieku że cuda się zdarzały że ktoś zasnał poczuł jak by mineły 80 minut a tak naprawde to 30 sekund :D
Różne rzeczy się zdarzają, np słyszenie głosów w nocy, wołania o pomoc z nienacka a nikogo nie ma w domu.

Hmm myślę że do sukcesu jest potrzebne to aby zaprogramować podświadomość na każde nasze polecenie. Najprostsze są afirmacje ale mniej skuteczne. Np chcesz obudzić się o 6:01 to o tej godzinie się budzisz..
Hmm ciekawe.. skąd podświadomość wie o której dokładnie godzinie się obudzić? :D
To bardzo fajne doświadczenie, warto spróbować! :)

*( czas jak i przestrzeń jest iluzją, jest ona tak plastyczna że można dowolnie nią manipulować, marzenia senne są tego przykładem )
wyspiarz
Chronokineza to inaczej zarządzanie swoim czasem: szybciej działasz - czas ci wolniej leci. Mi się czasem zdarza w jeden dzień pozałatwiać tyle spraw, że nie załatwiam ich przez miesiąc w innych okolicznościach. I tego dnia gdy mam tak dużo do roboty zauważyłem, że czas mi wolniej leci i chwilami się dłuży nawet.
rafal13-50
CYTAT(Zielarz Gajowy @ 17.07.2013 - 21:28) *
Ludzie lękają się czasu, ale czas lęka się piramid!

Zielarz, każda piramida kiedyś się rozleci ;-) erozja niszczy wszysko.

,,Witam po przerwie. I dochodzimy tutaj do ciekawego problemu- czym jest czas? Która wg. nauki część mózgu jest odpowiedzialna za odczuwanie czasu? Chcemy żyć dłużej, a może wystarczyło by coś "poszperać" i już "odczuwalna długość czasu " życia wzrosła by 100 krotnie? A może owad który żyje 3 dni, odczuwa to tak jak my 1000 lat? "Odczuwalna długość czasu" zależy tylko od nas, więc myślę że przy treningu możliwe są pewne manipulacje. Pozdrawiam ,,
Wkońcy jakaś mądra odpwiedź. Dzięki Ci Boże...
wyższeJA
Pytanie po co to robic ? Są stany w których nie odczuwa się czasu, czas został stworzony przez człowieka, i ktoś to ładnie ujął, że przez to że pozornie możemy zmienić coś w przyszłości, a w przeszłości już nic, to wszystko nam pasuje do kupy. Ja wczoraj byłem jakoś 15 minut w stanie bez czasu, w pustce, i szedlem kilka krokow bardzo dluugo, glownie dlatego ze nie mialem zadnych mysli bo to tez jest wazne. Jak coś to polecam wieczorne bieganie, najlepiej takie ze prawie nic nie widac :) a na koniec delikatny chod, mozna swiat zobaczyc innaczej.
rafal13-50
Słyszałem że czas ulega ściśnieciuw przestrzenie NA FAKTACH.
Efekt ten się nazywa mgła elektroniczna, wystepuje na morzach i oceanach.
Warto o tym poczytać !!!!

Oglądałem kiedyś film na TVN zaczał sie o 20:00 po 3godzinach filmu popatrzyłem na zegar i okazało się że mineły tylko dwie godziny !!!
Chronokineza ??? ;-) Czy mózg pomija czas gdy jest skupiony??
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.