Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: "dalekie Podróże" Raz Jeszcze
Forum OOBE > Park im. Roberta Monroe > Forum
robercik101
Ten temat jest blisko związany z innym moim tematem "Pytania do drugiej części Trylogii" ;)
Otóż wczoraj odsłuchałem ostatni rozdział "Dalekich Podróży" i zrozumiałem o co chodzi!
Chodzi mi o interpretację ostatniego wersetu z ostatniego rodziału:
CYTAT
Ale co tak rozbawiło BB? Zielona piramida, my trzej, służyć ludzkości... zielony, zielony dach piramidy, trzech na promieniu... hej!

Po pierwsze w idencie AA, BB rozpoznał ident Roberta Monroe:
CYTAT
(Nie miałem zamiaru cię popychać.) Istota, która przed chwilą mnie zatrzymała, wibrowała i była otwarta. (Twój ident jest prawie taki sam jak kogoś innego, miałem percept, że jesteś tym kimś.)
BB odwrócił się. (Sądzę, że to on, chociaż mam tylko część jego identu. Odbieram również inny znajomy ident. Ale percept jest dziwaczny.)
BB skupił na mnie całą swoją uwagę. Czekałem. Nagle bardzo się rozjaśnił i zaczął się mocno kołysać. To kołysanie było prawie tak silne jak ludzki śmiech.

Po drugie Monroe'owi budynek, wydał się znajomy ponieważ tak naprawdę go znał:
CYTAT
"Spójrz na dach". Wskazał palcem w górę. "Jest to klasyczna piramida, a w dodatku pokryta miedzią. Tak właśnie wyglądały wierzchołki wielkich piramid w Egipcie, dopóki miedzi nie zdarli grabieżcy." Patrzyłem oniemiały.
tylko pod nami zauważyłem jakiś zbiornik wody - chyba mały staw, a może basen - a zaraz za nim, zieloną budowlę podobną do piramidy. W budynku paliło się światło. Nie mogłem sobie przypomnieć, skąd znam ten widok.

"Trzej na promieniu" o których pytał BB to byli więc BB, Monroe i INSPEK, tak więc BB wyciągnął Monroe'a (AA) z ciała
"Służenie ludzkości" to było założenie Instytutu, w którym pracowano nad pomocą w rozwoju.
Pytanie moje jest takie: czy to prawda, i czy Monroe może być kolejnym wcieleniem AA?
EDIT (18:30):
Taki temat chyba nie ma sensu więc proszę o jego usunięcie (przeczytałem komentarze do mojego dawnego tematu i wole już z takich tematów zrezygnować)
Darek Sugier
Bob (Alan Robert Monroe) ma bardzo ciepłą, przyjazną osobowość i wielki dystans do siebie. Wiele razy go spotkałem w poza. Oprowadzał mnie po swoich fokusach stworzonych, gdy jeszcze żył, tzn. miał fizyczną powłokę. Te fokusy, niczym nieśmiertelna odbitka, cały czas są w poza. To jego ospuo’a, jak ja to nazywam.

Na dalekiej fazie, Bob wygląda jak krążek (nie wiedzieć czemu, nie kula, ale właśnie krążek i to jest jego wizytówka). Jest z biało-mlecznych świateł bez obwódki, a jego krążek świetlny się fajnie obraca, wiruje, jak gramofonowa płyta.

Bob, gdy wchodzi w fazę astrala, do swoich fokusów, przyjmuje postać jaką miał za ostatniego życia, jego ospuo'a go automatycznie ubierają.

Ostatnio mi powiedział tak (to są jego sowa)… Powiedział to żartobliwie, bo on taki jest, ma dystans do siebie. Także, żeby się nikt zaraz nie obraził. Po prosu powtórzę jak mi powiedział. Rozmawialiśmy o pisaniu. Dopytywałem go jak swoje książki pisał… Odpowiedział mi:

Pisz tak, by Cię nie wgrywali z kontekstu - mocno, spojonym przekazem… Ale młodzi i tak często to robią…

DS

PS:

Także, myślę, że najlepiej rozumie się przekaz w całości, a nie jako fragment wyciągnięty z kontekstu. Np. można też przeczytać książkę kilka razy i za każdym razem coś nowego w niej odkryć. To jest piękne.

Darek Sugier "Reportaże św. Piotra" 2011 e-book drukarski
Darek Sugier "MIŁOŚĆ i WOLNOŚĆ Poza Ciałem"
2002 e-book drukarski

archiwalna strona Darka Sugiera
porady Darka Sugiera na oobe.pl
uncommon
Ostatnio sobie myślałem, o tych podróżach.
Ale wkońcu tak pomyślałem, na co to wychodzić.
Pan DS robi to za całą Polske !

CYTAT
Np. można też przeczytać książkę kilka razy i za każdym razem coś nowego w niej odkryć. To jest piękne.

potwierdzam
robercik101
CYTAT(Darek Sugier @ 07.02.2013 - 20:54) *
Także, myślę, że najlepiej rozumie się przekaz w całości, a nie jako fragment wyciągnięty z kontekstu. Np. można też przeczytać książkę kilka razy i za każdym razem coś nowego w niej odkryć. To jest piękne.

Ja to odkryłem dopiero za n-tym razem, zawsze zastanawiałem się o co w tym cytacie końcowym chodzi ;)
Jeśli mi się kiedyś uda też chciałbym zobaczyć Monroe'a na żywo i wyrazić dla niego szacunek za to co zrobił.
Ale jak narazie pozostaje trenować ;)
Darek Sugier
CYTAT(uncommon @ 07.02.2013 - 21:34) *
Ostatnio sobie myślałem, o tych podróżach.
Ale wkońcu tak pomyślałem, na co to wychodzić.
Pan DS robi to za całą Polske !

Ufaj i sprawdzaj :)

DS

Darek Sugier "Dzienniki Jessego" 2011-2012 e-book drukarski
Darek Sugier "Reportaże św. Piotra" 2011 e-book drukarski
Darek Sugier "MIŁOŚĆ i WOLNOŚĆ Poza Ciałem"
2002 e-book drukarski

archiwalna strona Darka Sugiera 2007-2009
porady Darka Sugiera na oobe.pl 2002
robercik101
Czyli ten temat się przyjął? A już myślałem, że wyląduje w koszu ;)
rab
Ale dlaczego istniała bariera uniemożliwiająca komunikację pomiędzy wcieleniami Monroe(AA i Bob podczas oobe)?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.