Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zbiór Książek
Forum OOBE > Park im. Roberta Monroe > Forum
Stron: 1, 2
zupełniezielony
Ostatnio Zielu zaczął wspominać o wieku mądrych książkach. Więc pomyślałem: skoro był już temat o muzyce, to czemu nie literatura?

Podzielcie się sobą. Bo jak wszyscy wiemy, każda książka stanowi część nas samych,

Moje ulubione:

1. Alchemik P.Coelho
2. Komu bije dzwon E.Hemingweya
3. Pielgrzym P.Coelho
4. Ręka mistrza S.Kinga
5. Trylogia Monroe'a
6. Traktat o Projekcji Astralnej

Zielarz Gajowy
Uważam, że każda z tych książek wniesie bardzo dużo w rozwój osobisty każdego zainteresowanego podróżami do własnego wnętrza. Można na nich spokojnie polegać. Nie jest to wybór w ciemno bo poleca je jasny ludek:)

1. Jeszie i Rimpocze - ENERGIA MĄDROŚCI

http://allegro.pl/jeszie-i-rimpocze-energi...2827364651.html

2. C.N.Norbu: Dzogczen. Stan doskonałości samej w sobie

http://allegro.pl/t-c-n-norbu-dzogczen-sta...2823990903.html

3. Pema Cziedryn - Zacznij tu, gdzie jesteś

http://allegro.pl/t-pema-cziedryn-zacznij-...2836003111.html

zupełniezielony
I jeszcze Donnie Darko.
Nie będę tu podawał tytułów typowo duchowych, ale takie, które potrzebują przemyślenia i zrozumienia.
Pavveł
1. "Rozmowy z Bogiem" - Trylogia - Neal Donald Walsch
2. "Przyjaźń z Bogiem" - Neal Donald Walsch (jeszcze nie przeczytałem ;p ale i tak polecam)
3. "Wspólnota z Bogiem" - Neal Donald Walsch (to samo co wyżej ;p)
4. "Miłość i Wolność Poza Ciałem" - Darek Sugier ;)
5. Wszystkie książki Zecharia Sitchina (też wszystkich nie przeczytałem :()
6. Książki Wojciecha Cejrowskiego, szczególnie "Rio Anaconda"
8. Saga o Wiedźminie - Andrzej Sapkowski
9. "Gra Endera" - Orson Scott Card
Neuro.

Carlos Castaneda (wszystkie jego książki):
Nauki Don Juana (1968)
Odrębna rzeczywistość (1971)
Podróż do Ixtlan (1972)
Opowieści o mocy (1974)
Drugi krąg mocy (1977)
Dar orła (1981)
Wewnętrzny ogień (1984)
Potęga milczenia (1987)
Sztuka śnienia (1993)
Magiczne Kroki (1998)
Aktywna strona nieskończoności (1999)

Margaret Runyan Castaneda A Magical Journey With Carlos Castaneda

Donner Florinda
Życie we śnie. Inicjacje w świecie szamanów
Sen czarownicy. Droga uzdrawiania.

Zuzana Minichowa Astralnia

John Crowley
Małe, duże
Późne Lato

Laura Knight-Jadczyk
Amazing Grace
The Wave (8 tomów)
High Strangeness

David Mitchell
Widmopis
Sen_numer_9
Atlas Chmur
Konstelacje

Dan Simmons
Cykl Hyperion Cantos:
Hyperion
Zagłada Hyperiona
Endymion
Triumf Endymiona

+ http://pracownia4.wordpress.com/ksiazki/
INEQ
Joe Vitale "prawo przyciągania" "zero ograniczeń"
9,10,11 wtajemniczenie James Redfield
Ekchart Tolle Potęga Teraźniejszości Mowa ciszy Nowa Ziemia
Anthony de Mello Przebudzenie
Youngey Mingyour Rinpoche Żyj z radością
Misja-Michel Desmarquet
Rosalind A. McKnight - Kosmiczne podróże, moje doświadczenia poza ciałem z Robertem Monroe
Guido Moosbrugger - UFO z Plejad
kizak
JZ Knight:
Ramtha - Kim jestesmy naprawde
Ramtha - Przebudzenie na niezwyklosc
Ramtha Biala Ksiega

Rajneesh Osho:

Osho - Apteka dla duszy
Osho - 7 Ciał Człowieka
Osho - Budda drzemie w Zorbie
Osho - Chrześcijaństwo. Najbardziej śmiertelna ze wszystkich trucizn
Osho - Duchowa ścieżka Rajneesha
Osho - Kundalini. Praktyka wewnętrznego ognia
Osho - Medytacja
Osho - Modlitwa
Osho - Nirwana
Osho - Psychologia Ezoteryki
Osho - Równowaga ciała i umysłu
Osho - Techniki medytacyjne. Poradnik praktyczny
Osho - Trzecie oko
Osho - Wschod Zachód
Osho - Odwaga Radosc niebezpiecznego zycia
OSHO Świadomość Klucz do życia w równowadze
OSHO Mapy świadomości

Sharamon Shalila
Księga czakr

Baird T. Spalding
Zycie i Nauka Mistrzów Dalekiego Wschodu- Tom 1-5

Pavveł
Ta książka ponoć jest dobra (ciekawostka: ma ponoć ponad 100 lat):
Master Key System, w wersji polskiej nazywa się "System Uniwersalnego Klucza", napisana przez Charlesa F. Haanela.

Angielski audiobook:
Warrior-Traveler
CYTAT(Neurocosmic @ 03.12.2012 - 12:40) *
Carlos Castaneda (wszystkie jego książki):
Nauki Don Juana (1968)
Odrębna rzeczywistość (1971)
Podróż do Ixtlan (1972)
Opowieści o mocy (1974)
Drugi krąg mocy (1977)
Dar orła (1981)
Wewnętrzny ogień (1984)
Potęga milczenia (1987)
Sztuka śnienia (1993)
Magiczne Kroki (1998)
Aktywna strona nieskończoności (1999)

Margaret Runyan Castaneda A Magical Journey With Carlos Castaneda

Donner Florinda
Życie we śnie. Inicjacje w świecie szamanów
Sen czarownicy. Droga uzdrawiania.

Zuzana Minichowa Astralnia

John Crowley Małe, duże

Laura Knight-Jadczyk
Amazing Grace
The Wave (8 tomów)
High Strangeness

Dan Simmons
Cykl Hyperion Cantos:
Hyperion
Zagłada Hyperiona
Endymion
Triumf Endymiona

+ http://pracownia4.wordpress.com/ksiazki/

Co do Castanedy to nadmienię jedynie, aby nie "zrazić się" na początku, to najlepiej lekturę zacząć od "Podróży do Ixtlan", a skończyć cały cykl na "Naukach don Juana" i "Odrębnej rzeczywistości"... Fantastycznym uzupełnieniem całego cyklu jest także książka A. Torresa "Spotkania z Nagualem. Rozmowy z Carlosem Castanedą"

Polecałbym również:

"Autobiografię Jogina" Paramahansy Joganandy

"Ukryta twarz. Wywiad z C. Castanedą". Roman Warszewski

"Księga duchów" Alllan Kardec

"Ewangelia według spirytyzmu"

A także fantastyczną trylogię Franza Bardona:

"Wtajemniczenie do Hermetyzmu"

"Praktyka Magicznej Ewokacji"

"Klucz do Prawdziwej Kabały"

Pavveł
Warrior-Traveler, o co chodzi z kabałą? Widzę, że przeczytałeś chyba coś o tym, więc może wiesz... o co z nią chodzi z racjonalnego (czy obeowego) punktu widzenia?

PS: Zapodałbym jeszcze materiały Wingmakers, choć nie jestem 100% przekonany do ich treści, bo wszystkiego nie przeczytałem, jedynie coś tam musnąłem, niemniej jednak zdążyły mnie zainteresować w pewnym stopniu...
Warrior-Traveler
CYTAT(Pavveł @ 04.12.2012 - 11:52) *
Warrior-Traveler, o co chodzi z kabałą? Widzę, że przeczytałeś chyba coś o tym, więc może wiesz... o co z nią chodzi z racjonalnego (czy obeowego) punktu widzenia?

PS: Zapodałbym jeszcze materiały Wingmakers, choć nie jestem 100% przekonany do ich treści, bo wszystkiego nie przeczytałem, jedynie coś tam musnąłem, niemniej jednak zdążyły mnie zainteresować w pewnym stopniu...

Co tam jest "obeowego"? W tej książce są podane tzw. formuły kabalistyczne m.in. na podróże poza ciałem... Ponoć po ich przyswojeniu (tych formuł), nasz podróże przybierają formę o jakiej się nie śniło...

Podobnie jest z drugim tomem. Praktyka Magicznej Ewokacji. Ten drugi tom podaje metody na skontaktowanie się z różnymi wyższymi istotami, które jakoby zarządzają (Archanioły?) między innymi np. podróżami astralnymi... :)
Pavveł
Dzięki :) Ale chodziło mi raczej o wyjaśnienie, jak to rozumiesz, jak to ma działać i czy to w ogóle działa, z naciskiem na to pierwsze, ale racjonalne wytłumaczenie. Napisałem obeowe, gdyż obeowe nie dla wszystkich znaczy racjonalne, tak więc tym samym próbowałem powiedzieć, że mówiąc racjonalne chodzi mi o taką racjonalność obejmującą nasze poszerzone poglądy :3 A ciekawi mnie to trochę, przy czym wydaje mi się, że kabała to ściema. Dlatego jeśli coś o tym wiesz, to tak w mocnym skondensowanym, ale zasadniczym skrócie poproszę ;)
Warrior-Traveler
CYTAT(Pavveł @ 04.12.2012 - 12:14) *
Dzięki :) Ale chodziło mi raczej o wyjaśnienie, jak to rozumiesz, jak to ma działać i czy to w ogóle działa, z naciskiem na to pierwsze, ale racjonalne wytłumaczenie. Napisałem obeowe, gdyż obeowe nie dla wszystkich znaczy racjonalne, tak więc tym samym próbowałem powiedzieć, że mówiąc racjonalne chodzi mi o taką racjonalność obejmującą nasze poszerzone poglądy :3 A ciekawi mnie to trochę, przy czym wydaje mi się, że kabała to ściema. Dlatego jeśli coś o tym wiesz, to tak w mocnym skondensowanym, ale zasadniczym skrócie poproszę ;)

:) Pawle... sam wiesz...czasem na proste pytania najtrudniej odpowiedzieć...

Czy "działa"? Jak dla kogo. Kto widzi-czuje-wybiera taką opcję rozwoju, powinien to sprawdzić w doświadczeniu. Bo dla jednego "działa", drugiemu nie. ;)

Każdy wybiera tę opcję, która mu pasuje, a wszystkie drogi prowadzą przecież i tak do Rzymu....;))

Dlatego gorąco polecam lekturę tej książki.

Uważam także, że ta "kabała" o której piszesz, nie jest tą samą kabałą, o której mówi z kolei ta książka. :)

Gdybym zaś miał to Ci "wytłumaczyć", mimo najszczerszych chęci, chociaż, jedynie, w "skondensowanej formie" potrzebowałbym minimum 4 strony A4. :) Naprawdę.

Zatem zachęcam do lektury. I oczywiście trzeba zacząć po kolei od tomu pierwszego.
Hamdaoui
Słowa Ojca do Ciebie
tu link do pobrania
https://www.rapidshare.com/#download|0|1725...0ciebie.pdf|265
Bezimienny Wiatr
1. Biblia, autor - Jahwe
2. Biblia, autor - Jahwe 2, znany jako Jehowa.
3. Biblia, autor - Galaktyczna Federacja Światła
4. Biblia, autor - Oriońskie Imperium
5. Biblia, autor - nieznany

diaboliq
Pewnie większość czytała ale dodam jeszcze:
Bruce Moen - 5 książek
Raymond Moody - 'Życie po życiu', 'Życie przed życiem'
Webster Richard - Podróże astralne
Jarzyn44
Mag z Jawy- polecałem niedawno, bardzo ciekawa.
klucznik
Powell A. E. - Cialo Przyczynowe
Powell A. E. - Cialo Mentalne
Powell A. E. - Cialo Eteryczne
Powell A. E. - Cialo Astralne

Drunvalo Melchizedek - Pradawna tajemnica kwiatu życia Tom1,2
Tenshin
Serge Kahili King: Szaman miejski
Arnold Mindell: Psychologia i szamanizm
Eckhart Tolle: Cisza przemawia
Mircea Eliade: Szamanizm i archaiczne techniki ekstazy
Czym jestem? Nauki mistrza Nisargadatty (wybrał i przetłumaczył Stanisław Świerczkowski)
Czesław Klimuszko: seria "Moje widzenie świata" (od kogo lepiej się uczyć o świecie niż od potężnych jasnowidzów?)
Stefan Ossowiecki: Świat mego ducha i wizje przyszłości (to samo co Klimuszko)
zupełniezielony
A ja bardzo lubię 2 nie książki, ale filmy. Tylko się nie obraźcie :)

Wyspa tajemnic
Incepcja

Wyspa tajemnic, to film o detektywie, który został wysłany do szpitala psychiatrycznego na wyspie. Ma tam "wytropić" pacjentkę, która uciekła z ośrodka. Zaczyna podejrzewać, że w szpitalu robi się eksperymenty na ludziach. Pragnący dowiedzieć się prawdy, sam zaczyna odkrywać tajemnice swojego umysłu i całego życia.

Incepcja, to film o "ekstraktorach", czyli ludziach wykradających informacje z mózgu podczas snów. Podczas jednej z takich misji coś poszło nie tak i okradany wykrył całą intrygę. Jednak zamiast zabić ich, postanawia sam ich zatrudnić, aby dokonali "incepcji". Jest to zasianie w mózgu człowieka idei, która może go równie dobrze wynieść na niebiosa, jak i strącić do piekła (przenośnia oczywiście).
W miarę zagłębiania się w umysł "klienta", zaczynają go doganiać koszmary z własnej podświadomości.

Niestety, nie istnieją książkowe wersje tych filmów.

Ten post, możecie traktować jako pozwolenie na publikowanie także filmów.
Neuro.
Tyle że już jest temat o filmach...Region Filmowy - Tu Pisz O Filmach :-)
zupełniezielony
Ooo sorry nie wiedziałem :/
zupełniezielony
CYTAT(Hamdaoui @ 04.12.2012 - 16:47) *

CYTAT(Allanntaniel @ 04.12.2012 - 18:18) *
1. Biblia, autor - Jahwe
2. Biblia, autor - Jahwe 2, znany jako Jehowa.
3. Biblia, autor - Galaktyczna Federacja Światła
4. Biblia, autor - Oriońskie Imperium
5. Biblia, autor - nieznany

Błagam, czy moglibyście chociaż ty nie wyjeżdżać z tymi religijnymi gniotami?
To jest temat OBIEKTYWNY, nie służący szerzeniu swoich poglądów religijnych, zresztą tak jak całe forum.
Neuro.
Hawks John Twelve

CYTAT
John Twelve Hawks to pseudonim anonimowego autora tej powieści, którego prawdziwa tożsamość nie jest znana nawet oryginalnemu wydawcy. JXIIH (taki skrót można znaleźć w nagłówku parzystych stron powieści) żyje "poza Siecią". Kontakt ze światem utrzymuje głównie dzięki trudnemu do namierzenia telefonowi satelitarnemu, dodatkowo modyfikując cyfrowo swój głos. Niektórzy sądzą, iż może on być kobietą.

Traveler (ang. The Traveler: Book One Of The Fourth Realm Trilogy) – powieść autorstwa Johna Twelve Hawksa. Pierwsza część trylogii o nazwie "Czwarty wymiar" (The Fourth realm), która ukazała się w 2005 roku nakładem Random House. Polskie tłumaczenie, autorstwa Cezarego Murawskiego, ukazało się w wydawnictwie Sonia Draga w lipcu 2005 roku.

Czwarty wymiar:
01 - Traveler
02 - Mroczna rzeka
03 - Złote miasto
serafis
Mateusz Grzesiak - TyMyśl, Ego-rcyzmy, AlphaHuman, AlphaMale/Female.
Polybius
Anton Szandor LaVey - "Biblia Szatana","Satanistyczne Rytuały","Współczesna Czarownica","Pamiętnik Diabła", "Mowa Szatana".

Friedrich Nietzsche- "Tako rzecze Zaratustra", "Wola mocy", "Poza dobrem i złem", "Ludzkie, arcyludzkie", "Antychryst ", "Ecce Homo".

Carl Jung: Man and His Symbols
Sigmund Freud: The Interpretation of Dreams

H.P. Lovecraft

Neuro.

Aleksander Głowacki Alkaloid

CYTAT
A gdyby tak Aleksander hrabia Głowacki nie przyjął pseudonimu Bolesław Prus,
a zamiast pisać przyszłe lektury szkolne, popuścił wodze fantazji? Gdyby jego Stanisław Wokulski zachował się jak kupiec, a nie jak romantyk i, zamiast wzdychać do Izabeli Łęckiej, zajął się wielkimi interesami i eksperymentami naukowymi?

Akcja Alkaloidu z rozmachem przetacza się przez Azję Wschodnią, Rosję ogarniętą religijną rewolucją, Polskę i Skandynawię przyszłości. Razem z bohaterami: Wokulskim, hrabią Ochockim, Witkacym, Nikolą Teslą i Albertem Einsteinem dajemy się porwać przez alkaloidowe szaleństwo, owocujące nowymi technologiami, przemianami społecznymi
i politycznymi. Czytelnik poznając losy Imć Hermenegauty Stanisława Wokulskiego, nadczłowieka, jednego z wielkich tego świata, prowadzącego grę z brytyjskim wywiadem, zuluskim imperium i Związkiem Duchowych Sowietów, musi zadecydować, czy przyjęcie alkaloidowego błogosławieństwa miało sens.

Debiutujący Alkaloidem pisarz, ukrywający się pod pseudonimem Aleksander Głowacki, swoje dzieło określa mianem chempunku. To nie tylko powieść akcji, walk rodem
z Matrixa w scenerii znanej z komiksu i filmu Liga Niezwykłych Dżentelmenów, lecz przede wszystkim literacka gra z klasyczną powieścią polską oraz historią alternatywną. Na jej podstawie powstaje powieść graficzna, która ma się ukazać w 2013 roku w Japonii.

Wywiad z autorem | ALKALOID
Pavveł
Wow O.O !! Chcę tą książkę!!! ;P Chcę to anime!!! ;P
Hydrino
http://www.susanblackmore.co.uk/Books/Beyo...Body/beyond.htm
Czytaliście tę książkę na temat oobe dr. Susan Blackmore?
Zielarz Gajowy
Nie czytałem. Nie znam języka obcego. Jestem patriotą. Czy możesz jakoś w skrócie podzielić się spostrzeżeniami z tej książki wybiegającymi poza nasz forumowy bigos?
Neuro.
Paco Ahlgren Dyscyplina

CYTAT
Gdybyście ujrzeli własną śmierć, czy ta wiedza zmieniłaby to, jak przeżylibyście resztę życia?

Douglas Cole jest prześladowany - i chroniony - ale o tym nie wie. Jego życie zdruzgotała niewytłumaczalna tragedia, jego umysł nawiedzają upiorne wizje, im bardziej jednak kwestionuje naturę straszliwych wydarzeń rujnujących mu życie, tym trudniej mu znaleźć odpowiedź. Zepchnięty na krawędź szaleństwa, Douglas rozpoczyna rozpaczliwą psychiczną walkę z wrogiem, którego nie widzi i nie rozumie. Rozstrzygnięcie tej bitwy zaważy na losach całej ludzkości.

Łącząc filozoficzną namiętność z elektryzującym napięciem fabuły, "Dyscyplina" stanowi wiwisekcję naszych założeń dotyczących granic percepcji i rzeczywistości. W powieści o walce Douglasa Cole’a o świat bez granic Paco Ahlgren swobodnie splata twardy, szorstki realizm z oszałamiająco rozległą wizją intelektualną.
Neuro.

Kroki w nieznane - Almanach fantastyki

Polecam opowiadanie o "zbawieniu" ludzkości pt. Rzeczy (pierwszy tekst tomu z 2010 roku).
Neuro.

Ken Grimwood - Powtórka

CYTAT
Powieść nagrodzona World Fantasy Award w 1988 roku. Ken Grimwood zadaje w swojej książce pytanie: Co byś zrobił, gdybyś mógł przeżyć jeszcze raz swoje życie, wiedząc, jakie już popełniłeś błędy? Otóż bohater, 43-letni Jeff, dostaje taką szansę kilka razy. Uwięziony w nudnym małżeństwie i pracy, bez szans na karierę umiera w 1988 roku, po czym budzi się w roku 1963 jako osiemnastolatek w swoim dawnym pokoju w akademiku. Wszystko jest takie samo, a jednak inne... Grimwood debiutuje tą powieścią na polskim rynku.
Neuro.

Michael Ende - Nie kończąca się historia

CYTAT
Bastian Baltazar Buks wchodzi przypadkiem do antykwariatu, gdzie znajduje starą zakurzoną księgę zatytułowaną Nie Kończąca Się Historia. Czytając ją, przenosi się do cudownej krainy fantazji pożeranej przez tajemniczą Nicość. Dzieje się tak, ponieważ ludzie nie wierzą już w marzenia. Ale Bastian przestaje być zwyczajnym chłopcem i staje się bohaterem tej opowieści. To właśnie on może uratować Cesarzową oraz powstrzymać zagładę całej Fantazjany...

Czytając ją, przenosi się do oobe...

- - - - - - -

Kōbō Abe - Kobieta z wydm

CYTAT
Nauczyciel, z zawodu entomolog, wyrusza na wyprawę badawczą na wydmy. Jeszcze nie wie, że nigdy z niej nie wróci. Uwięziony w domu- pułapce desperacko próbuje uciec, ale magnetyczna siła tajemniczej kobiety, z którą mieszka, sprawia, że to, co dotąd było przekleństwem, staje się sensem jego życia.
Walka z niszczycielską potęgą piasku, bezsensowny wysiłek, prowokujące zachowanie kobiety i skomplikowane relacje między nią a bohaterem bardziej przypominają senne majaki niż rzeczywistość. Czy można jeszcze wrócić do normalnego świata?
Neuro.

Hiromi Kawakami
"Nadepnęłam na węża"

CYTAT
“Gdy nadepniesz na węża, musisz mieć się na baczności, jego duch bowiem może pójść za tobą do domu. Co wtedy poczniesz, jak oprzesz się pokusie, by opuścić ten świat i zamieszkać w świecie węży? A jeżeli Twój starszy brat nagle stanie się niewidzialny lub jeśli spotkasz człowieka z kieszeniami pełnymi kretów? Uhonorowany najważniejszym w Japonii literackim wyróżnieniem – nagrodą Akutagawy – zbiór opowiadań Hiromi Kawakami to spotkanie z Obcym, to literatura, która udowadnia, że można śnić na jawie, że nie wszystko można ogarnąć ścisłym umysłem – i że czasami nie warto tego robić.

Hiromi Kawakami, japońska pisarka średniego pokolenia, łączy ścisły umysł przyrodniczki (takie ma wykształcenie) z niczym nieograniczoną wyobraźnią literacką. Prawdziwe istoty wypełniają zmyślony świat Kawakami na równych prawach z istotami fantastycznymi. Mogą wędrować między światami, nieprzypisane raz na zawsze do któregoś z nich. To przemieszanie gatunków, przechodzenie z jednego świata do drugiego, niepotwierdzone istnienie bytów fantastycznych jest dominującą cechą wszystkich utworów z tomu Nadepnęłam na węża.” (karakter.pl)

Ciekawe opisy snów. Dobra książka, polecam :)
ciciak
Szukanie w książkach to szukanie swojego "kogoś", którego będzie się mieć w umyśle jako swojego - tymczasowego - nauczyciela... Szukałem kogoś podobnego do mnie.

Oto wynik ok. 30-letnich poszukiwań!

---------------------- Władimir Megre ----------------

------------ DZWONIĄCE CEDRY ROSJI--------
Uśmiechnij się
Mnie ostatnio wpadła w ręce książka "Myśl i Bogać się" w wersji pdf, oczywiście o tym co tam piszą to napotkałem się chyba w filmie "The secret". Wiele mądrości w niej zawarte można zastosować do osiągnięcia innych celów, niekoniecznie bogactwa i pieniędzy.
Neuro.

Haruki Murakami
"Po zmierzchu"

CYTAT
Autor opisuje wydarzenia zachodzące w ciągu jednego dnia w Tokio w różnych miejscach tego wielkiego miasta: odwiedzamy nocne restauracje, love hotel, dom na przedmieściach, podziemia wieżowca, w których odbywa się próba zespołu jazzowego, bary. Wśród bohaterów znajdujemy studentkę z dobrej rodziny, chińską prostytutkę i gangstera, studenta grającego na puzonie, byłą zawodniczkę kobiecych zapasów, dziewczynę uciekającą przed zemstą mafii i pracującego nocami tajemniczego informatyka. Nie brak tu także kotów i wron.

"Wszystkie informacje obracają się w nicość, świadomość miejsca
jest odebrana, znaczenie rozpada się na kawałki, światy są
oddzielone, aż pozostaje jedynie pozbawiona zmysłów cisza.
"

http://chomikuj.pl/CzyToSen/K+S+I+*c4*84+*...Haruki+Murakami
PurpleCat
Jak ktoś nie ma jeszcze wersji drukowanej Biblii OOBE czyli książki Roberta Monroe od której to wszystko się zaczęło
to prosze zamawiać tutaj.

Zamawiając przez tego linka wspierasz OOBE.pl :)
Dzięki!
Neuro.

Goodkind Terry
Reguła dziewiątek

CYTAT
Najnowsza powieść Terry’ego Goodkinda łącząca elementy świata rzeczywistego z magią znaną z sagi Miecz Prawdy

W swoje dwudzieste siódme urodziny skromny artysta Alex Rahl niespodziewanie zostaje właścicielem odludnych terenów i ratuje przed pędzącą ciężarówką piękną kobietę pochodzącą z bardzo niezwykłego miejsca... Dowiaduje się też, że musi wypełnić proroctwo, by ocalić nieznany świat, w którym magia jest niezbędnym składnikiem życia. Odkrywając kolejne elementy tajemniczej, niewiarygodnej układanki, Alex musi stawić czoło prawdzie o sobie, a także stanąć do walki z okrutnym, bezwzględnym przeciwnikiem.

Zaskakujące zwroty akcji, pościgi, zamachy, pojedynki i pulsująca w tle magia – wszystko to sprawia, że od lektury najnowszej powieści Goodkinda nie sposób się oderwać.

-> http://chomikuj.pl/CzyToSen/K+S+I+*c4*84+*.../Goodkind+Terry <-

.................................................

Vadim Zeland
Transfering rzeczywistości, tom VII. Forum snów

CYTAT
Siódmy tom Transerfingu różni się od poprzednich. Jest to zapis kilkuletnich dyskusji na forum Transerfingu. Materiał podzielono tematycznie, a wypowiedzi forowiczów opatrzono komentarzami Autora. Z pewnością odnajdziesz wśród wpisów doświadczonych Transerferów własne przeżycia i przemyślenia. Być może doszukasz się odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
Poruszone kwestie są czysto praktyczne i wzięte z codziennego życia: Jak radzić sobie z nałogami wśród najbliższych, co począć w wypadku niewierności małżonka, jak szukać zatrudnienia i wiele innych.
Dobre rezultaty osiągają ci, którzy działają, by osiągnąć cel, nie zaś studiujący praktyki ezoteryczne. Jaki sens ma ciągłe poszukiwanie? Zarządzanie rzeczywistością to kierowanie zamiarem i stosunkiem do rzeczywistości.
Zamiar miłośnika ezoteryki tkwi w studiowaniu metod. Człowiek sukcesu zaś przeczytał kilka książek, wyciągnął wnioski i przeorientował swój zamiar na proces osiągania celu – zaczął działać. Kiedy tylko miłośnik ezoteryki przestanie kopać w książkach i przystąpi do działania, również osiągnie sukces.

Czas więc na działanie! Zobacz jak robią to ci, którzy zdobytą wiedzę wprowadzili w czyn.

Vadim Zeland
Transerfing rzeczywistości, tom VIII. Forum marzeń sennych

CYTAT
Wielu ludzi nie myśli o celu w życiu – po prostu żyją i to wszystko. Dokładniej: nie żyją, a odbywają wyrok. Każdy dzień takiego życia podobny jest do poprzedniego: rutynowa praca, ci sami ludzie, ulice, ściany, niezwykle skąpy zestaw rozrywek, ciągły ciężar trosk i obowiązków, święta tylko w określone dni. Tak żyje większość ludzi.
Ktoś za Ciebie zdecydował, że masz świętować wtedy, kiedy należy to robić. Dlaczego Twoje życie składa się z samych „trzeba”, dlaczego wszystko jest takie pospolite: odpracowałeś swoje, przeżyłeś – odejdź na emeryturę?
A przecież każdy człowiek ma Swój cel, na drodze do którego rozwija wszystkie swoje talenty i zyskuje autentyczne szczęście.
Na drodze do Swojego celu uzyskujesz autentyczne szczęście w tym życiu.
Twój cel zmieni Twoje życie w święto. Osiągnięcie Twojego celu pociągnie za sobą spełnienie wszystkich pozostałych pragnień, przy czym rezultaty przewyższą wszystkie oczekiwania. Znajdź przy pomocy Transerfingu Swój cel i zmień swoje życie
w święto! Doświadczeni Transerferzy, których wypowiedzi zawiera niniejszy tom, pomogą Ci, dzieląc się swymi przeżyciami.

Cel nadejdzie jak olśnienie. Kiedy zetknąwszy się
z jakąś informacją, poczujesz, że dusza zapłonęła,
a umysł z zadowoleniem i ze wszystkich stron
rozpatruje tę informację, to możesz przypuszczać,
że to jest właśnie To!

-> http://chomikuj.pl/CzyToSen/K+S+I+*c4*84+*...ia/Zeland+Vadim <-
Neuro.
Gayle Delaney
"Wszystko o snach"

CYTAT
Dlaczego śnimy? Co oznaczają sny? Czy pomagają w życiu?

Nie istnieją naukowe podstawy potwierdzające teorię, że sen niesie jakieś "przesłanie" lub ma swoje własne znaczenie. Gayle Delaney dokonuje przeglądu doświadczeń, faktów i badań związanych z pojmowaniem snów. Łączy ich historyczne, filozoficzne, religijne i psychologiczne aspekty z nowoczesną interpretacją snów. Większość praktyków twierdzi, że kiedy śniący dostrzega i pojmuje metaforę ze snu, lepiej rozumie podstawową prawdę o sobie, własnych uczuciach, lepiej odnajduje się w związkach rodzinnych, radzi sobie z problemami życiowymi. Autorka wyjaśnia jak:
- opanować technikę autowywiadu i zastosować ją do interpretacji snu;
- odczytywać wpływ snu na nasze emocje i postępowanie,
- zorganizować własną grupę studiowania snów.
ryniek
To wprawdzie będą książki z gatunku science-ficition, ale jak najbardziej związane z tematyką tego wątku:

Pieśń dla Lyanny - George R. R. Martin

Opowiada o możliwości oświecenia jaka istnieje na jednej z odkrytych planet i związanych z tym ludzkich wyborów.

W dół, do ziemi - Robert Silverberg

Dawny pracownik jednej z ziemskich kompani handlowych wraca na planetę, na której kiedyś pracował, gnany wewnętrznym przymusem oczyszczenia się z przeszłości. Odkryje o wiele więcej niż mógł przypuszczać. Coś co wykracza poza technologię i świat fizyczny.

Neuro.
Hamilton, Peter F.

"Dysfunkcja rzeczywistości: Początki"

CYTAT
Spektakularna, zakrojona na wielką skalę galaktyczna saga, Dysfunkcja rzeczywistości, zdobyła międzynarodowe uznanie, dołączając do epickiej tradycji takich serii, jak: Fundacja, Diuna i Hyperion. Oto zdumiewający wszechświat edenistów - poddanych genetycznej modyfikacji ludzi połączonych telepatyczną więzią ze swymi inteligentnymi statkami i żywymi światami; wzmocnionych nanotechnologicznie międzygwiezdnych pilotów i wojowników… oraz przerażających starożytnych obcych tajemnic, które wykraczają poza ludzkie pojmowanie. Na Joshuy Calvercie, właścicielu kosmolotu "Lady Macbeth" ciąży przekleństwo fartu; na Ione Saldana, lordzie ruin, ciąży przekleństwo jej królewskiego pochodzenia; na kolonistach uwięzionych w cuchnących dżunglach świata zwanego Lalonde ciąży przekleństwo ich wiary; na całych planetach po prostu ciąży przekleństwo… Płytka danych pochodząca od dawno wymarłego gatunku Laymilów jest jedynym kluczem do zagadki nie znanego nauce zjawiska, inwazji, o jakiej nie słyszała historia. Laymile zwali je "dysfunkcją rzeczywistości". Ale równie dobrze mogli je nazwać piekłem…

"Dysfunkcja rzeczywistości: Ekspansja"

CYTAT
Zamieszkaną galaktykę ogarnęła dziwaczna i straszna inwazja, po części horda, po części epidemia i po części koszmar. A po części proroctwo. Potop istot zdolnych opętać umysły, dokonywać mutacji ciał, przekształcać materię i energię, drwić tak z nauki, jak i z wiary. Najeźdźcy nie są jednak obcymi. Dysfunkcja rzeczywistości otworzyła bramę wiodącą poza śmierć. I napływają przez nią potępieńcy, by podbić czas i przestrzeń…

http://chomikuj.pl/CzyToSen/K+S+I+*c4*84+*.../*c5*9awit+Nocy
Zielarz Gajowy
http://hiddenincavideos.com/wp-content/upl.../g-744x1024.jpg

Jak czytać to coś z jajem! Jutro wrzucę kolejne z cyklu...
Neuro.

Zuzana Minichová
"Astralnia"

CYTAT
Astral - wszechświat pod zamkniętymi powiekami śniącego. Jedyne miejsce gdzie można dotknąć myśli i przeniknąć pragnienia. Wystarczy poszukać, bo astral jest jak gigantyczny magazyn. Astralnia...

Na Myriostei – gdzieś na krańcach galaktyki - życie budzi się tylko na jeden dzień w roku, kiedy zaczyna padać. Tego dnia unoszą się pokrywy hibernatorów kolonistów. Przetrwanie do następnego deszczu zależy tylko od jednej osoby. A ona właśnie się zdecydowała...

Wybierz się na wycieczkę po Astralnii, ale nigdy nie próbuj kraść w muzeum. Możesz trafić na takie, którego strzeże smok typu 3D+1...

-> http://chomikuj.pl/CzyToSen/K+S+I+*c4*84+*...inichova+Zuzana
Neuro.

Magdalena Tulli "Sny i kamienie"

CYTAT
Fabuła jest zbudowana inaczej, niż to przyjęte, nie ma dialogów, i nie sposób uwierzyć w każde słowo narratora. Dużo uwagi przyciąga tło : można rozpoznać coś znajomego. Ale to nie jest książka o mieście. Raczej o życiu. I śmierci.

-> http://chomikuj.pl/CzyToSen/K+S+I+*c4*84+*...Tulli+Magdalena

----------

David Mitchell "Konstelacje"

CYTAT
W małym prowincjonalnym miasteczku Black Swan Green pewne miejsca mają swoje sekrety. Na przykład jezioro, w którym podobno utopiło się wiele dzieci… Kamieniołom w pobliskim lesie upodobali sobie jako koczowisko budzący lęk miejscowych Cyganie. I jeszcze ta upiorna staruszka, która mieszka w domu jak z bajkowych koszmarów. Granica między rzeczywistością a wyobrażeniem bywa tu bardzo płynna, zwłaszcza że ten na poły realny, na poły widmowy świat oglądamy oczyma trzynastoletniego chłopca, Jasona Taylora.

Są lata osiemdziesiąte, era Margaret Thatcher i właśnie zaczęła się absurdalna wojna o Falklandy. Jednakże Jason musi poradzić sobie z bliższymi problemami: rozwodem rodziców, szkolnym gangiem, jąkaniem, które wystawia go na groźbę pośmiewiska, pierwszym miłosnym zauroczeniem, wreszcie problemami twórczymi. Bo Jason jest poetą…

-> http://chomikuj.pl/CzyToSen/K+S+I+*c4*84+*.../Mitchell+David
Neuro.
Georgij Iwanowicz Gurdżijew

Opowieści Belzebuba dla wnuka

CYTAT
G. I. Gurdżijew (ok. 1870-1949) jest uznawany za autora jednego z najbardziej oryginalnych nauk duchowych naszych czasów, choć jednocześnie jego nazwisko otoczone jest fantastyczną legendą. W rzeczywistości poświęcił on wiele lat swego życia na poszukiwanie zapomnianej wiedzy, a następnie niełatwe zadanie przekazania jej ludziom współczesnym. Wprawdzie stosował różne formy przekazu - w tym wykłady, tańce i muzykę - szczególną wagę przykładał jednak do publikacji Opowieści Belzebuba dla wnuka, pierwszego z trzech cykli swoich pism zatytułowanych wspólnie Wszystko i rzecz wszelka.
Gurdżijew przedstawia w nim swoje idee w formie opowieści mitycznej, obejmującej wydarzenia na skalę całego wszechświata, ale jednocześnie nigdy nie odchodzi od kwestii podstawowej: znaczenia ludzkiego życia. Ta alegoryczna powieść, imponująca, jeśli chodzi o zakres, traktuje o powstaniu kosmosu i wszelkich form życia, opisuje dzieje różnych cywilizacji, a zarazem obfituje w szereg barwnych wątków i postaci. Opowieści Belzebuba zawierają wnikliwą krytykę kondycji ludzkiej, zawsze jednak łagodzoną pełnym empatii poczuciem humoru autora.
Gurdżijew używa niezwykle bogatego i jedynego w swym rodzaju języka, który opiera się wszelkim próbom klasyfikacji.
powieści Belzebuba ukazały się po raz pierwszy w tłumaczeniu angielskim w 1950 roku, a oryginalny tekst rosyjski został opublikowany dopiero w 2000 roku. Niniejsze, pierwsze polskie wydanie jest przekładem z języka rosyjskiego i zostało porównane z rękopisami, jak również edycją angielską i francuską.

Spotkania z wybitnymi ludźmi

CYTAT
Dziesięć lat po śmierci Gurdżijewa jego uczniowie postanowili opublikować całość jego idei, do których dotychczas tylko oni mieli dostęp.
Drugi tom, stanowiący to, co Gurdżijew nazwał drugim cyklem swoich pism, został opublikowany we Francji w 1960 roku, a następnie w Anglii w 1963 pod tytułem Spotkania z wybitnymi ludźmi. Niniejsze drugie wydanie w języku polskim zostało przygotowane na podstawie pierwszego tłumaczenia, które ukazało się w 1994. Jak powiedział sam Gurdżijew, jego zadaniem w tym cyklu było dostarczenie „materiału potrzebnego do stworzenia odczucia nowego świata" - odczucia rzucającego inne światło na życie człowieka. Jednocześnie jest to książka autobiograficzna, która zawiera jedyne dostępne informacje na temat wczesnych etapów jego życia oraz źródeł posiadanego przez niego poznania.
Autor zaczyna od opisu zdarzeń ze swego dzieciństwa, szczególnie zaś wpływu ojca, jednego z ostatnich ludzi, którzy przechowali ślady pradawnej kultury, przekazywanej drogą tradycji ustnej. Gurdżijew dostawszy się w młodości pod kuratelę dziekana Katedry w Karsie, otrzymał od tego człowieka - który wiedział, jak pielęgnować zamiłowanie do ważkich wartości - zarówno przeszkolenie religijne, jak i nowoczesne wychowanie naukowe.
W miarę jak Gurdżijew dorastał, jego pragnienie zrozumienia sensu ludzkiego życia stało się tak silne, że zaczął przyciągać do siebie grupę „wybitnych ludzi" - wśród nich inżynierów, lekarzy, archeologów itd. Wyruszył z nimi do wielu krajów Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej w poszukiwaniu poznania, które, jak czuli, na pewno kiedyś istniało, ale którego prawie wszystkie ślady gdzieś zaginęły.
Po wielu ogromnych i nieprzewidzianych trudach Gurdżijew odnalazł, wraz ze swoimi towarzyszami, zaledwie kilka osób i odizolowanych grup - za każdym razem otrzymując od nich fragmenty owego poznania - aż do chwili, w której wrota pewnej szkoły, gdzie wreszcie pojął, jak można połączyć wszystkie zasady ezoterycznego nauczania, stanęły przed nim otworem. Gurdżijew szkołę tę nazywa po prostu Bractwem Światowym i nic poza tym o niej nie mówi.
Od tego momentu, aż do samej śmierci, Gurdżijew zaczyna „żyć" tymi zasadami, wystawiając je na próbę najsurowszych dyscyplin wewnętrznych.
Trzeci cykl pism Gurdżijewa ukazał się pod tytułem Życie jest rzeczywiste tylko wówczas, gdy „Ja jestem". Jego celem w tym cyklu było „asystowanie przy powstawaniu w myśli i czuciu człowieka prawdziwego obrazu rzeczywistego świata zamiast świata iluzorycznego, który człowiek postrzega obecnie".

Życie jest prawdziwe tylko wtedy, kiedy "Ja Jestem"

CYTAT
Jego celem w tym cyklu jest “asystowanie przy powstawaniu w myśli i czuciu czlowieka prawdziwego obrazu rzeczywistego świata, zamiast świata iluzorycznego, który czlowiek postrzega obecnie". Trzecia książka składa sie głównie z wypowiedzi i wykładów Gurdzijewa przeznaczonych dla jego uczniów. Ukazuje on w niej drogę do bezpośredniej pracy nad sobą, wskazuje pułapki oraz udostępnia środki umożliwiające lepsze zrozumienie warunków wewnętrznych, niezbędnych do samorozwoju człowieka.

Stowarzyszenie G.I. Gurdżijewa | The Gurdjief Society, London, England

--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------

Lewis Carroll - Complete Works

A boat beneath a sunny sky

A boat beneath a sunny sky,
Lingering onward dreamily
In an evening of July --

Children three that nestle near,
Eager eye and willing ear,
Pleased a simple tale to hear --

Long had paled that sunny sky:
Echoes fade and memories die.
Autumn frosts have slain July.

Still she haunts me, phantomwise,
Alice moving under skies
Never seen by waking eyes.

Children yet, the tale to hear,
Eager eye and willing ear,
Lovingly shall nestle near.

In a Wonderland they lie,
Dreaming as the days go by,
Dreaming as the summers die:

Ever drifting down the stream --
Lingering in the golden gleam --
Life, what is it but a dream?

http://chomikuj.pl/CzyToSen/K+S+I+*c4*84+*...,3097387160.pdf
Neuro.
Hiromi Kawakami - Sensei i miłość

Tsukiko Ōmachi jest samotną trzydziestoośmioletnią kobietą. Wolne dni przesypia. Regularnie chodzi do baru pana Satoru.

Sensei Harutsuna Matsumoto, były nauczyciel języka japońskiego, dobiega siedemdziesiątki, ale dzięki górskim wędrówkom wciąż jest w doskonałej formie. Kolekcjonuje zużyte baterie, pisze haiku, lubi od czasu do czasu zasmakować hazardu.

Pewnego dnia w barze pana Satoru tych dwoje składa identyczne zamówienie. Od tamtej pory los nieustannie ich ze sobą styka. Z czasem Sensei staje się dla Tsukiko kimś więcej niż tylko życiowym przewodnikiem. A wtedy na horyzoncie pojawia się jej miłość sprzed lat – Takashi Kojima…

Ta książka jest jak lekcja szczęścia. Kawakami pisze o drobnych gestach i niepozornych rzeczach, które rozjaśniają życie.

-> http://chomikuj.pl/bibliotenka/Pisarze+Jap...Hiromi+Kawakami
Neuro.
Mia Couto
Lunatyczna kraina

CYTAT
Zaczyna się jak u Becketta: pustą drogą wędrują stary mężczyzna i chłopiec, który nie pamięta, kim jest. W poszukiwaniu schronienia docierają do wraku autobusu, gdzie przy jednym z martwych ciał znajdują plik zapisanych zeszytów. Czytając co wieczór mężczyźnie jeden z nich, chłopiec odkrywa, że historia autora, Kindzu, w zagadkowy sposób splata się z jego własnym życiem. Dalej jest jak u Márqueza: sen przenika się z jawą, przodkowie upominają się o swoje, a wszystkim rządzą przepowiednie i czary. Dzienniki Kindzu opisują jego zmagania z duchem ojca, zdobytą i utraconą miłość, świat, w którym groteska splata się z koszmarem, po ulicach krążą duchy i nikt nie jest tym, kim się wydaje. Nie wiadomo już, która z rzeczywistości jest bardziej realna, a która wyśniona, ani gdzie łączą się, a gdzie rozwidlają ścieżki kolejnych opowieści.

Splatają się rzeczywistości, splatają i słowa: ludzie błąkisnują się i śniwłóczą, a ocean jest pełen niedowidzeń. Język lunatykuje, lewituje, majaczy. Być może tylko tak można opisać świat, który się rozpadł, i który próbuje na nowo odnaleźć swój porządek. Być może tylko tak można zapisać mit.

http://chomikuj.pl/CzyToSen/K+S+I+*c4*84+*...styka/Couto+Mia
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.