Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: BÓG Przez Hamadaoui
Forum OOBE > Park im. Roberta Monroe > Forum
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
set.h
Deimond nie chodzi o te że ta dyskusja jest zła. Chodzi o ton w jakim jest prowadzona. Stygmaty czy też odciski jeszcze były spoko ale jak widzę kazanie na górze w pseudotłumaczeniu to mam po prostu dość. Forum które było dawniej wymianą myśli i doświadczeń wolnych ludzi osiada na mieliźnie kazań i dogmatów.

zx12
CYTAT(Deimond @ 01.12.2012 - 01:14) *
JA tak z boku obserwując powiem tak - zx - twierdzisz że panowie robią zamieszanie ? a ja powiem że do czasów tego zamieszania nic tu się nie działo.
Chciał byś odseparować OOBE od religii - ale nie bierzesz pod uwagę że gdzieś tam doświadczenia te mogą mieć części wspólne więc nie należy ich rozpatrywać osobno.

...

Jak mniemam kilku ludzi tutaj woli siedzieć na forum i dysputować z Zielem o chodowaniu ziółek i filozofować o dupie maryni - powodzenia.

Zgadzam się, że nie wiele się działo. Ale czy naprawdę chodzi o dowolną działalność? Robić cokolwiek, aby toczyło się forumowe życie?
Ja rzecz całą obserwuję z pewnym rozbawieniem. :) Mamy oto już drugiego apostoła, który zamierza wygłaszać rekolekcje na tematy biblijne. Co drugi temat na forum jak nie o stygmatach, komunii czy rzekomym apostolstwie, to teraz szykuje się cykl wykładów biblijnych. Prawie jak w filmach Barei.
Praktycznie to już nie jest "Park im. Roberta Monroe", a "Zakrystia pod wezwaniem Dariusza Sugiera". ;)

Nie o to chodzi Deimond, żeby im takiej działalności zakazać, a tylko zrobić pewien porządek. Bo skoro teraz na forum ogólnym co drugi temat jest z zakresu kościelno-religijnego, to chyba coś jest nie tak.
Co za problem wydzielić nowy dział gdzie "apostołowie" będą dzielić się refleksjami i prowadzić swoje rekolekcje przy użyciu dowolnej formy?
Ale dział ogólny, moim zdaniem, nie do tego służy.

Odnosząc się do końca Twojej wypowiedzi, napiszę że zdecydowanie wolę dyskutować z Zielarzem o ziółkach, niż wysłuchiwać teorii na temat - komunia najlepszym sposobem na OBE. Albo o rozpaczliwym wyszukiwaniu apokryfów w celu udowodnienia swojego rzekomego apostolstwa.

CYTAT(twistoid @ 01.12.2012 - 06:22) *
Przecież nikt was nie zmusza do wyznawania Jezusa, dlaczego tak się boicie? Dlatego że wasz autorytet, nagle znalazł się po niewłasciwej stronie, tam gdzie nie powinien być? Co za egoizm.Prawda jest tam gdzie sami jej doświadczycie, chyba tak to powinno wyglądać ;)

Dosyć dziwne podejście do sprawy. Przykładowo - jeżeli nie wpuszczam świadków Jehowy do domu, to czynię to ze strachu? A swoją odwagę udowodnię dopiero, gdy będę ich codziennie gościł na religijnych pogadankach?

Autorytet ma prawo być po stronie, po której uważa że stać powinien. Jego prawo.
Ale prawem innej osoby jest powiedzieć: "Wiesz co autorytecie? Chyba w coś się zaplątałeś i nie wygląda to ani na zdrowe, ani na mądre".
I nie ma to nic wspólnego z odwagą, jak sugerujesz, to w ogóle jakieś dziwne postawienie sprawy, ale ze zwykłym zdrowym rozsądkiem. :)

Pozdrawiam
HUGH
Przyszedł Darek i forum zaczęło się pieprzyc... do tej pory, gdy Darka nie było i forum było świeckie (no może raz na jakieś pół roku wpadł temat religijny) to był sens tutaj wchodzić. "nowy" Darek niestety nie budzi we mnie takiego respektu jak kiedyś. I nie chodzi mi tutaj, ze się nawrócił (bo to naprawdę nie moja sprawa). Chodzi o to, że teraz jego tekstów nie czyta się z przyjemnością. Niestety mam wrażenie, że to wszystko jest robione pod publikę.

PS.
Darku, do rozmów na takie tematy są inne fora typu katolik.pl
oobe.pl to nie jest forum religijne. Proszę, zrozum to.
Pozdrawiam
Messanger
Jak mniemam kilku ludzi tutaj woli siedzieć na forum [...]i filozofować o dupie maryni - powodzenia.

Akurat to robi św. Dariusz Sugier i jego brat Hamburger :D.

Mam prośbę do Panów Kaznodziejów: Można by te święte mądrości skrócić o jakieś 3/4? Bo posty są długie a ja słabo czytam (w podstawówce mnie za dobrze nie nauczyli).
lordini
Tak sobie czytam i dochodzę do wniosku, że dziwne pobudki wami kierują. Mnie najbardziej w zachowaniu Darka martwi to, że niektórzy mogą mu uwierzyć i uważać go za bóstwo, a ten nielitościwie prać im w głowach . Jeśli ktoś ma kazania Darka gdzieś, to nie ma się o co martwić. To tak jak wpuścić jehowy do domu, ale jednocześnie być przekonanym, że i tak się w to nie uwierzy- zero wpływu. Patrząc na te wszystkie statystyki to i tak mało osób im wierzy, osobiście to chyba spotkałem się tylko z jedną osobą, która wyraziła w poście, że wierzy. Ci, którzy zagłosowali na tak, to niektórzy z nich i tak im nie wierzą, jedna osoba nawet, głosująca na tak, stwierdziła, że są psychicznie chorzy. Ja osobiście nie jestem przeciwko głoszeniu prawd duchowych, bo sam wiem, że istnieje coś takiego jak wiedza duchowa, ale warunek jest taki, że trzeba mieć tę wiedzę duchową. Załóżmy nawet, że wpuścimy jehowy do domu, mimo, że jest się przekonanym, że i tak im się nie uwierzy, można wówczas uznać, że się nie potrzebuje ich tego bezsensownego gadania, wówczas ich się wyprasza. Jeśli chcecie wyprosić tych dwaj elokwentów , to przyjrzyjcie się, co ich napędza- właśnie wy. Gdyby was nie było, nie byłoby ich. Nie piszcie już więcej w ich tematach. Poza tym spójrzcie jakie nauki wyznają- Jezusa prześladowali, to nas też będą prześladować, więc narzekaniem tylko ich napędzacie.
Zielarz Gajowy
Spokojnie minie mu. Może następnym razem Darek spotka Światowida i będzie sporo o pogaństwie, kulcie natury. Póki co mamy religijny perfoarmance i tak do tego podchodzę. Mam nadzieję, że będzie ostatecznie udany to spektakl bo na razie to ziewam, ale jak Darek zdradzi kiedyś tą największą tajemnicę ziemi to myślę, że będzie spoko, ale dotychczasowe tajemnice to kapiszony a zwłaszcza ta ostatnia tajemnica z jego bratem:) Gdyby to siostra była jakaś to fajniej a tak dalej bal samców.
zx12
Byś może Darek dotarł do granicy gdzie kończy się badanie a zaczyna się wiara i doświadczenie.

Deimond wiara a doświadczenie, to rzeczy ze sobą sprzeczne. Bo albo czegoś doświadczyłeś i znasz to, więc nie potrzebujesz wierzyć. Albo nie doświadczyłeś i dlatego pozostaje Ci wiara. :)

Pozdrawiam
Zielarz Gajowy
Wziąć pod uwagę Lewiatana to dotarliśmy do granicy absurdu:)
TyHu
Kto to ten Lewiatan bo nieogarniam? wiem tylko że jest taki sklep.
Arhe
Dlaczego w tym przekazie odbiorca jest szantażowany -

Jeżeli nie będziesz tak czynił-"bóg ześle na ciebie negatyw"-mówię w przenośni oczywiście.

Chodzi mi o to ,że w momencie gdy człowiek idzie tą drogą to przez to że po prostu się boi a gdzie w tym jest jego własny wybór?
Moim zdaniem najbardziej do nas przemówić może wiedza która jest uniwersalna.

Trudna jest droga mesjasza.Jestem za tym co dobre dla ludzi.

"Deimond wiara a doświadczenie, to rzeczy ze sobą sprzeczne. Bo albo czegoś doświadczyłeś i znasz to, więc nie potrzebujesz wierzyć. Albo nie doświadczyłeś i dlatego pozostaje Ci wiara. :) "

Wiara to nadzieja-tak się mówi,ale w momencie gdy nie wierzysz a wiesz-wtedy potrzebujesz do takiej wiedzy własnego doświadczenia?
Dagon
Przecież nikt was nie zmusza do wyznawania Jezusa, dlaczego tak się boicie? Dlatego że wasz autorytet, nagle znalazł się po niewłasciwej stronie, tam gdzie nie powinien być? Co za egoizm.Prawda jest tam gdzie sami jej doświadczycie, chyba tak to powinno wyglądać ;)

Egoizm? To po prostu troska o to, aby Darek nie zmienił adresu zamieszkania na Abramowicka 2. Poza tym nie wiemy kto jeszcze odwiedza to forum. Może jakieś dziecko wypierze sobie łeb i uwierzy w to wszystko.

CYTAT
Postaram się wyjasnic wam całą ewangelię a co to po wyzej już Darkowi-Piotrowi wysłałem i jak tylko będzie w rzuci wam, więc nie obawiaj się wrzysztko zostanie wrzucone a potem mógł bym wam wyjaśnic ewangelie gnostyckie ale po mału po koleji:)

Zbyszek
Spotkanie z2 apostolami.
Tak poczytalem pare wpisow i chyc na wyrko i mowie chce obe. Cisne pod powiekami i sie nawet nie otrzepalem, jest. Obudzilem w starym mieszaniu, rozgladam a na podlodze jakies super aparaty fotograficzne, no mysle pewnie z mojej przyszlosci. Wpadla babka na pol gola, elegancka, do domu i chyc za moj portfel, mowiac ze wszystko sie wydalo. Gdy zaczalem sie odstrajac, po chwili znowu wpadlem w snienie i takie tam jaja. Przeglad wspomnien. W ktoryms momecie wydaje mi sie ze trace swiadomosc a tu kolesi dwoch wpada przez sciany, jak apostolowie stoja i mowia, ze chca ze mna gadac i do mnie wlasnie przyszli. Nie polapalem sie, ze to snienie i dre sie na nich, zeby odeszli. O psia mac ale sie wkurzylem, bo faza mi sie jakos konczyla w fazie, myslac ze raczej przez nich. Byli jak prawdziwi i tracilem dostrojenie do starego mieszakania a chcialem znowu ze zmarlym psem pogadac. No i sie udalo, po chwili bawilismy sie z psiakiem na starym dywanie.
Darek Sugier
Forum, jako medium, jest wspaniałym narzędziem społecznej komunikacji...
Przynajmniej można sobie na spokojnie porozmawiać, wymienić się doświadczeniami…
Nikt do nikogo nie ma pretensji, żalu, oczekiwań…
Ta…

No to jak? Gotowi na ciąg dalszy?
Ludziska! Więcej luzu :)
Co jest grane?
Ciutkę biblijnego patosu i już wrzawa?
No masakra…

Hamadaoui ma fajne przekazy, fajne wizje, JEZUS też do niego przychodzi, no to o co camon?
Po co tak pić? To tak łatwo co niektórych rozsierdzić? Łeee… Więcej otwartości Ludziska :)

Ja wiem, że żyjemy u schyłku epoki ciemności i nie jest łatwo serca otworzyć, a i umysły są podejrzliwe jak nigdy, ale nie ma co aż tak kaczyzować.

Hamadaoui to na 100% Jan Ewangelista! Sprawdzone, potwierdzone, podpisane dwom rękami! Amen!

Chłopka jest młody, utalentowany, ma bardzo fajne fazy, serce czyste… Czego by go nie wysłuchać? A JEZUSIK potrafi nawet do niego wbić na fazie ziemskiej! Czaicie?! Jak był mały to tak miał! Normalnie JEZUS przychodził do niego tu, do reala! Takie miał objawienia! (czytaj przesunięcia fazy).

Jest skromny i on tego nie powie, ale za to ja to mówię i potwierdzam.
W poza zeskanowałem go, zeskanowałem jego ja! A i razem nieraz stoimy przy JEZUSIE! To jest inkarnacja Jana od Apokalipsy…

Jest Nas 12 Koron. To my zamkniemy KRĄG…
Ja wskakuje jako ostatni…

Jest jeszcze 144 z pokolenia Izraela…
i Otwarta LISTA…

Amen!

A teraz ponownie oddaje głos mojemu Bratu Hamadaoui, błogosławię go i z szacunkiem wysłuchuje co ma do powiedzenia.

Wy jesteście solą ziemi, gdyż każda ofiara musi być osolona,
jeśli jednak sól zwietrzeje, czymże osolić? Na nic się już więcej nie
przyda, tylko aby była precz wyrzucona i rozdeptana :
Ludzie którzy są sprawiedliwi, ci właśnie są solą ziemi.
Ci ludzie będą właśnie zwracać uwagę na błędy tego świata i wkładać palec w ranę grzechu. Wiele się wydarzyło już nieszczęść i jeszcze wiele się wydarzy w tym grzesznym świecie wielu sprawiedliwych już zginęło w obronie ewangelii.
Ci sprawiedliwi mężowie którzy padli ofiarą, ci będą zrehabilitowani przez prawych i sprawiedliwych mężów i niewiasty, gdyż wszystko wyjdzie na jaw przez tych ludzi którzy są solą ziemi.
Na tym przełomie tego grzesznego świata i nadchodzącego nowego oblicza, czasu świetlistego ci sprawiedliwi którzy są solą ziemi ukażą prawdę na jaw i będzie widoczna każdemu ludzkiemu oku.
Ale i was bracia i siostry wy którzy jesteście sprawiedliwi, którzy jesteście solą ziemi
bądźcie czujnie by sól nie zwietrzała. JAM JEST z wami wytrwajcie ze mną do końca i nie pozwólcie się zwieść diabłu.

Kto ma przynieść na świat sprawiedliwość i kto ma ujawnić zło i grzechy ludzkie?
Przecież to tylko ci , którzy znają imię Boga i którzy są zapisani w Księdze Baranka.
Ten zaś kto nie jest już solą ziemi znieważa bliźnich, taki człowiek ulegnie własnym przyczynom co, czyli sam się zdepcze.
Taki człowiek wywoła u siebie ułomności i cierpienia i odczuje brak obecności Boga we własnym sercu.

Wy jesteście światłością świata. Nie może się ukryć miasto
na górze zbudowane. Nie zapalają też świecy i nie stawiają jej
pod korcem, lecz na świeczniku, by świeciła wszystkim, którzy są
w domu. Tak niechaj świeci wasza światłość przed ludźmi, aby
widzieli wasze dobre uczynki i chwalili waszego Ojca w niebie :
Chrystus jest światłem tego świata nikt inny.
Już coraz więcej ludzi rozpoznaje w sobie iskrę Boską i pomału odczuwają, że Chrystus jest w nich. Ci ludzie są światłem tego świata to oni budują Królestwo Jezusa Chrystusa na ziemi, to oni stawiają fundament i oni budują dom.

Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo proroków;
nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Bo zaprawdę powiadam
wam: Dopóki nie przeminą niebiosa i ziemia, nawet najmniejsza
litera ani choćby jedna kreska nie przeminą z Prawa i z proroków,
aż wszystko będzie wypełnione. Ale oto tu większy jest niż
Mojżesz i ten da wam wyższe Prawo, nawet doskonałe Prawo,
i temu Prawu będziecie posłuszni :
Jezus uczył swych apostołów i paru mężczyzn i kobiet pełnego prawa miłości, Bóg działa we wszystkim w prawie zbioru i siewu, gdyż Bóg jest wszechobecny i działa On w prawie przyczyny i skutku jak i w prawie upadku.
Przez Jezusa Chrystusa i wszystkich proroków, Bóg Ojciec pouczał swoje dzieci i jak kiedyś i dzisiaj. Pouczali i pouczają o prawie upadku, zbioru i siewu działa ono bezustannie. Ten kto grzeszy bezmyślnie i na niego przyjdzie pora odcierpieć co bowiem zasiał przyjdzie mu zebrać. Bóg Ojciec cały czas pragnie poprowadzić was przez Chrystusa do waszego serca do prawa odwiecznej miłości, zanim nadejdą żniwa - skutki stworzonych przyczyn.
Syn człowieczy przyszedł na ziemie by uczyć prawa miłości swoim życiem i dać im Drogę do Ojca, by mogli wejść do niebios do swych wiecznych mieszkań.
Ci ludzie którzy idą drogą Chrystusa oni są jego prawdziwymi następcami to ci którzy żyli według Kazań na górze według 12 błogosławieństw.
Prawdziwy chrześcijanin to nie ten który przyjął chrzest, ale ten który przestrzega błogosławieństw Chrystusa.
Rozpoznajcie to, że Bóg Ojciec-Matka dał wszystkim wolną wolę.
Ci ludzie, którzy nie rozpoznali jeszcze Chrystusa w sobie ze swego głębokiego przekonania będzie im bardzo trudno przestrzegać 10 Przykazań Bożych.
Prawdziwy człowiek szuka Boga w swoim wnętrzu bowiem wie, że tam go znaleźć może i tylko tam go może rozpoznać. Tam jest bowiem jego jestestwo.
Tylko we wewnętrznym bycie można odnaleźć się jako prawdziwe istoty w Bogu i jako mieszkańcy Królestwa Bożego, które jest we wnętrzu każdego człowieka.
Rozpoznajcie, zauważcie to że uniwersalne prawo, Prawo Niebios jest niezłomne. Jest to prawo czystego bytu. Przez upadek powstało prawo zbioru i siewu zwane również karmą, takie prawo może być rozwiązane, tylko przez urzeczywistnienie praw Boskich.
Prawo siewu i zbioru działa w każdym tak długo aż, taka dusza rozpozna, oczyści i pożałuje za grzechy i wtedy taka dusza się całkowicie oczyści i ostatecznie grzechy te zostaną przekazane Chrystusowi.
Dusza uwolniona już od obciążeń grzechu jest czystą istotą żyjącą w Bogu, która żyje całkowicie w boskim prawie. Taka dusza jest wolna od koła inkarnacji i nad taką duszą
Śmierć już władzy mieć nie będzie.
Ani jedna ‘’kreska’’ nie zostanie usunięta z odwiecznego prawa którą przynieśli prorocy i
Jezus Chrystus.
Słowa ‘’ nawet ta najmniejsza literka’’ dotycząca pojedynczego aspektu prawdy, a nie litery i ludzkiego słowa.
Ludzkie słowa, to tylko symbole to co jest w głębi wnętrza.
Tylko wtedy, gdy człowiek wczuwa się w mowę symboli rozpoznaje prawdę i sens życia, ukryte głęboko w ludzkich sercach.
Wyższe prawo jest krokiem ku doskonałemu Prawu.
Prawa te są nauczane w obszarach przygotowawczych znajdujących się przed Bramami Niebios. Jest to kraina dusz, ta sama kraina o której mówił król Solomon tzw. Kraina Śmierci lub dusze pochodzące z ziemi.
Tam jest nauczane Boskie Prawa, ukazuje się tym istotom jak mają żyć jak promieniowanie może być znów uaktywnione w duchowym ciele.
Jezus Chrystus uczył niektórych aspektów Prawa Boskiego, ale w tamtych czasach całkowita prawda musiała być ukryta dla ówczesnych ludzi była tylko objawiona niewielu ludziom, ponieważ ludzie w tamtych czasach byli przywiązani jeszcze do wielobóstwa i zorientowani na różne religijne kierunki tamtego czasu.
Dlatego Jezus powiedział kiedy nadejdzie czas, że Duch Święty wprowadzi was w całą prawdę.
Na Golgocie Jezus Chrystus został ukrzyżowany przez rzymian, ponieważ naród żydowski nie przyjął go jako Mesjasza.
Mimo, że Chrystus chodził wszerz i wzdłuż Izraela uzdrawiał, głosił, nauczał i dawał wiele znaków swojej boskości, Żydzi przez swą krnąbrność ulegli swym uczonym w Piśmie.
Gdy Jezus na krzyżu powiedział ‘’Dokonało się’’ we wszystkie obciążone, grzeszne dusze, wniknęły Iskry Zbawcze, przez to Chrystus stał się jednym Zbawicielem wszystkich ludzi i dusz.
Jezus rzekł: ‘’Dzisiaj nie możecie jeszcze tego znieść, a więc pojąć, ale kiedy przyjdzie Duch Prawdy wprowadzi w was całą prawdę.” Teraz Chrystus wśród swoich wiernych wędrowców do odwiecznego bytu, do świadomości Ojca Niebieskiego i Chrystus uczy was , wy żyjąc w Chrystusie, Chrystus żyje i w was i przez was może działać dzieci światłości.
Słowa Chrystusa są wiecznym prawem, to prawo jest w wędrowcach do odwiecznego bytu.
Pamiętajcie to bracia i siostry, tylko miłość czyni człowieka wolnym nic więcej, a nie prawo zbioru i siewu które przynosi człowiekowi cierpienie, chorobę, nędze i kalectwo.

Ktokolwiek by tedy złamał jedno z tych przykazań, które
On da i będzie ludzi nauczał, aby tak samo czynili, najmniejszym
zwany będzie w królestwie niebios. Kto ich jednak przestrzega i
naucza, ten będzie nazwany wielkim w królestwie niebios :
Dziesięć Przykazań, które Mojżesz dał ludziom jest tylko częścią Boskiego Prawa.
Kto zaś wykracza przeciw tym przykazaniom, a swoich bliźnich naucza o tym, a sam ich nie przestrzega, jest fałszywym nauczycielem, taki człowiek grzeszy przeciwko Duchowi Świętemu. To jest grzech największy. Taki człowiek używa Bożej miłości, prawa życia do własnych celów, a zatem nadużywa Boskiego Prawa.
Ten zaś człowiek, który naucza prawa miłości i życia, co znaczy spełnia je w życiu codziennym i uczy tego ludzi tych praw, co sam zamanifestował ten jest prawdziwym duchowym nauczycielem. Taki podaje ludziom Chleb Niebios i wielu się nasyci, ale będą i tacy co Chleb Niebios odrzucą mówiąc „mój chleb jest lepszy”.

Kto daje z własnego wypełniania ten jest wypełniony boską mądrością i siłą i kiedy nadejdzie czas będzie świecił jak gwiazdy na niebie. Wypełniony Bogiem człowiek czerpie bowiem ze strumienia Ojca Niebieskiego i daje bezinteresownie tym , którzy łakną i są spragnieni Sprawiedliwości Boskiej.
Wejdzie w głąb siebie i rozpoznajcie, że ten kto przestrzega i naucza Prawa Bożego będzie zwany wielkim w królestwie niebieskim, a to znaczy ze otrzyma wielki skarb.

DS

Darek Sugier "Dzienniki Jessego" 2011-2012 e-book drukarski
Darek Sugier "Reportaże św. Piotra" 2011 e-book drukarski
Darek Sugier "MIŁOŚĆ i WOLNOŚĆ Poza Ciałem"
2002 e-book drukarski

archiwalna strona Darka Sugiera 2007-2009
porady Darka Sugiera na oobe.pl 2002
Bezimienny Wiatr
CYTAT
Jest jeszcze 144 z pokolenia Izraela?

Osobiście nie emocjonują mnie dyskusje na Twój temat - robisz jak uważasz, i nie czuję do Ciebie jakiegokolwiek gniewu czy żalu :)

Ale... ale chyba już za dużo tego... to jest wolność?

Mam takie podejrzenie, że zostałeś ''przechwycony'' przez ''wyższe istoty'', które manipulują Tobą Darku... no chyba że po prostu - robisz sobie ''jaja'' i masz niezłą uciechę :)

Nie wiem... w każdym bądź razie życzę Ci wszystkiego najlepszego na ''nowej drodze życia''. A pozostałym forumowiczom, życzę przede wszystkim skupienia się na własnym wnętrzu.

Istnienie to nie zabawa... łatwo zboczyć ze ścieżek mądrości, spokoju, wolności i ''zniewolić'' swój kosmiczny umysł.

:)

Pozdrawiam!
Darek Sugier
CYTAT(stray.ghost @ 30.11.2012 - 10:49) *
Darku,
mnie jednak ciągle dręczą nierozwiązane zagadki i tajemnice, które pozostawiłeś po sobie jeszcze przed nawróceniem.
Np. to zdanie z Twojej pierwszej książki "Miłość i wolność poza ciałem" (rozdz. XII OPERACJE I ZABIEGI):

"Dowiedziałem się czegoś o sobie, a ściślej o swoich przekonaniach religijnych, o tym, dlaczego wciąż jeszcze tlą się we mnie iskierki wiary chrześcijańskiej. Nie chcą w tym miejscu nikogo obrażać i ranić czyichś uczuć. Dlatego to, co usłyszałem zachowam tylko i wyłącznie dla siebie. Dodam tyle, że prawda, którą mi uświadomiono, była bardzo bolesna i związana silnie z... masochizmem."
Czy teraz, po Twojej przemianie, mógłbyś nam wyjawić co Ci wtedy uświadomiono?

A ten o masturbacji I fetyszyźmie nie bardziej Cię interesuje? :)
„MIŁOŚĆ i WOLNOŚĆ Poza Ciałem” nadal jest aktualna, ale na chwilę w której powstawała ;)

DS

2002 e-book drukarski

diaboliq
Darku interesuje mnie czy jak spotkałeś Boga albo Jezusa czy rozmawiałeś z nimi i pytałeś o to czy istnieje Niebo i Piekło? Ja jako katolik wierzę w to że po śmierci trafiamy do innych wymiarów, ciekawi mnie co ty o tym sądzisz?
Darek Sugier
CYTAT(diaboliq @ 01.12.2012 - 15:16) *
Darku interesuje mnie czy jak spotkałeś Boga albo Jezusa czy rozmawiałeś z nimi i pytałeś o to czy istnieje Niebo i Piekło? Ja jako katolik wierzę w to że po śmierci trafiamy do innych wymiarów, ciekawi mnie co ty o tym sądzisz?

W skrócie tak:

Jest Niebo
Jest piekło
Jest Czyściec

Są pasma.
Jest eksmisja na pierwotne planety.

DS

2002 e-book drukarski

Drag0n
CYTAT(Darek Sugier @ 01.12.2012 - 15:20) *
W skrócie tak:

Jest Niebo
Jest piekło
Jest Czyściec

Są pasma.
Jest eksmisja na pierwotne planety.

Darek Sugier "Reportaże św. Piotra" 2011 e-book

Ale za jakie czyny można tam trafić ? Co jest priorytetem ? Że przeklinam i okłamuję ludzi to zasługuje na piekło ? Nie którzy moi znajomi mówia, że oni nikogo nie zabili ani nie okradli więc nie muszą chodzić do kościoła ani spowiedzi, są OK.
Jak ty uważasz ?
Darek Sugier
CYTAT(Zielarz Gajowy @ 29.11.2012 - 22:24) *
Kto wyśmiewa bliźniego swego wyśmiewa samego Chrystusa i z samego Boga szydzi.
Darek to jak to z tymi pseudo satanistami jest? Nieźle pojechałeś po Bogu a tu świętego zgrywasz:)

@ zielarz gajowy,
Jak to jest zielarzu? Bo ty obczajony w roli jesteś… Chwasty łatwiej usunąć gdy są małe, czy ja już porosną?

DS

2002 e-book drukarski

uncommon
Drag0n- Trafisz do piekła bo samemu cię ono przyciągnie, ze względu na twoje wzorce energetyczne .
Leelaja
Jeżeli ktoś chciałby pogłębić jeszcze wiedzę zwiazana ze slowami jakie tu są nam objawiane lub uznał ze to jest właśnie jego droga do Boga to polecam wciśnięcie ponizszych linków.
OM

http://zbawienieiwiara.com/Listy_czytelnik...a_dzien_sw.html

http://krolestwoboze.pl/Biblia/Przykazania...a_Chrystusa.htm
Kronopio
Kronopio żebym miał taką moc chętnie bym Ci oddał tą całą medytację haha, nie no podzielił się musisz zawierzyć sercu i być całym sobą we wszytskim co robisz, jak jesz czuć fakturę widzieć kolory skupić się na zapachu na tym co słyszysz jedym słowem trenować świadomość żeby panowała nad umysłem,żeby ten z kolei nie odpływał w marzenia, projekcje,być w tym co robisz całym sobą . Ot cała technika, cała tajemnica, dlaczego nikt nie medytuje,nie umie zrezygnować z ruchania i tytułów, ludzie medytujący nie mieliby żadnych autorytetów i byliby szczęśliwi, byliby święci skąpani w świetle, nie musieliby się żenić/wychodzić za mąż, bo nigdy już nie byliby samotni, byliby ponad wszytskim, prawdopodobnie oddawaliby mocz i robili kupę.

Super, dzięki, że zechciałeś się podzielić. Kolejna tajemnica odsłonięta. <a teraz moje bla bla> Im bardziej się w to wkręcasz tym to się robi bardziej interesujące i ciągnie żeby kontynuować - to jest chyba to słynne "bieganie w ósemkę" o którym wspominał Darek ;) Myślałem, że masz zajawkę na jakiś rodzaj super tajnej techniki w stylu MT (medytacja transcendentalna) mnie tam zawsze od tego odpychało (nie wiem czemu) ale chciałem zaczerpnąć opinii - bo może warto. Jakby co, jestem zadowolony i w ogóle wszystko zajebiście a dziś mam dobry humor ....acha no i potwierdzam, że Twistoid to BBodhisattva MMMahasattva nieomylny moderator wcielenie Chucka Norrisa - Jego słuchajcie. Ave!
Dagon
CYTAT
Jest Niebo
Jest piekło
Jest Czyściec

Darku, czytałeś Biblię? Bo akurat czyściec został wymyślony przez kk co oznacza, że tą informację przeniosłeś ze świata fizycznego do astrala.

CYTAT
Drag0n- Trafisz do piekła bo samemu cię ono przyciągnie, ze względu na twoje wzorce energetyczne .

-_-'
lordini
Darek Sugier
CYTAT(Dagon @ 01.12.2012 - 15:56) *
Darku, czytałeś Biblię? Bo akurat czyściec został wymyślony przez kk co oznacza, że tą informację przeniosłeś ze świata fizycznego do astrala.
-_-'

Jest Czyściec...
W przeciwieństwie do piekła jest w nim cholernie zimno…

DS

2002 e-book drukarski

lordini
Darku powiedz mi dlaczego mi dano większe możliwości od ciebie, skoro to ty jesteś apostołem? Między innymi zestrajanie się z wyższą jaźnią w świecie fizycznym...
Saiko
CYTAT
Na początku moich doznań wielokrotnie szukałem Jezusa, wołałem go, by do mnie
przyszedł. Gdy nikt się nie zjawiał, myślałem, że po prostu nie jestem, jak to kościół nazywa, godny
łaski. Wówczas pomyślałem, że skoro do mnie nie przyszedł, to niech się zjawi jego antagonista –
szatan. W desperacji, po wyjściu, stawałem w lekkim rozkroku na środku pokoju, unosiłem ramiona w
górą i wołałem: – Przyjdź do mnie szatanie! No przyjdź skoro jesteś! – Powtarzałem wielokrotnie, po
czym dodawałem: – Niezły z ciebie tchórz, skoro człowieka się boisz! Dupek jesteś! Nie ma cię! Nie
istniejesz! Zabieg ten powtarzałem wielokrotnie, podobnie jak z przywoływaniem Jezusa. Oczywiście
wołając tego ostatniego, używałem innych słów i gestów – byłem pełen miłosierdzia, pokory, ufności.
Ale i on się nic zjawiał. Po pewnym czasie dałem sobie z dwojgiem spokój. Było dla mnie jasne, że tu,
poza ciałem, w NŚ ich nie ma.

Cytat ten pochodzi z książki "Miłość i wolność poza ciałem"... Coś tutaj nie gra, Darku wytłumaczysz?
Hamdaoui
Wiedzcie nikt nie trafia do piekła nie będąc tego świadomym dosłownie nikt.

lordini każda zdolność i każdy talent powinno ofiarowywać się bliźniemu inaczej się go nie rozwija prawidłowo,
lordini ja nie mam żadnego talentu ale wszystko co mam wam daje moje słowo Jak Ojciec mi powiadział to ja wam mówie niczego sobie zaś nie zostaiwam , co mi Ojciec dał moze i zabrać więc ogólnie nic nie mam poza moim Ojcem.

Ciesze się lordini żeś utalentowany:)

uncommon
Drag0n niezamierzam ci nic udowadniać.

Hamdaoui mógłbyś rozwinąć myśl o piekle jak tam się trafia. Rozumiem,że świadomie, ale chyba nikt nas do niego nie ściąga.?

Niektórzy są zamknięci w sobie jak małpy w zoo.
Z takimi ludźmi będzie miał Pan Darek największe konfrontacje.
Zaczynam rozumieć ewangelie.
Darek Sugier
CYTAT(Saiko @ 01.12.2012 - 16:28) *
Cytat ten pochodzi z książki "Miłość i wolność poza ciałem"... Coś tutaj nie gra, Darku wytłumaczysz?

Tak,
Już to zrobiłem. Przegapiłeś ostatnie zdanie z posta #65:

„MIŁOŚĆ i WOLNOŚĆ Poza Ciałem” nadal jest aktualna, ale na chwilę w której powstawała ;)

PS:

Czytanie z uwagą i zrozumieniem jest sztuką, którą szlifuje się przez całe życie :)

Z wyrozumiałością

DS

2002 e-book drukarski

Pavveł
CYTAT(uncommon @ 01.12.2012 - 16:31) *

Hamdaoui mógłbyś rozwinąć myśl o piekle jak tam się trafia. Rozumiem,że świadomie, ale chyba nikt nas do niego nie ściąga.?

Zaczynam rozumieć ewangelie. A w szególności to,że chwast musi być wyrwany,bo by dobry plon zniszczył a i tak niema w nim pożytku. Nic nie zostaje stracone bo i tak wszystko jest zapiane można to powiedzieć w dysku. Cała egzystencja chwasta. Chwastem można nazwać szatana. Dziwne jest to,że Bóg go jeszcze nie zniszczył .Nierozumiem na co czeka...

Ja PIE****Ę!!!!!! Co za hipokryzja i ślepota. Uncommon, zgodzisz się, że dobro i miłość idą w parze? Że Bóg jest miłością itd.? Jakim cudem więc chcesz miłości przypisać takie nienawistne okrucieństwo? Jeśli chcesz bardziej wgłębić się w tajniki duchowości, poznać świat, myśl więcej sercem, a nie tylko rozumem. Bo to, co piszesz to jest zgubna czysto umysłowa analiza, odcięta od doświadczeń w tej materii, przez co bardzo nietrafna. Miłość nie ma warunków i wszystko wybacza, bez względu na wszystko. Jeśli sądzisz inaczej, to znaczy że nie doświadczyłeś miłości, w sensie, że nie doświadczyłeś tego, że Ty kochasz (bo zapewne wiele osób Cię kocha). Zweryfikuj sobie proszę to, co napisałem i co Ty napisałeś.
Saiko
CYTAT(Darek Sugier @ 01.12.2012 - 17:48) *
Tak,

PS:

Czytanie z uwagą i zrozumieniem jest sztuką, którą szlifuje się przez całe życie :)

Z wyrozumiałością
DS

Czyli jest dwóch Darków. Jeden, który był/jest rebeliantem i drugi, który jest głosicielem prawdy kościoła katolickiego. Szkoda, że nie możesz wytłumaczyć co się stało, albo nawet wcisnąć kit typu "Wtem spłynęła na mnie łaska boża i ukazał się przed moim obliczem Jezus Chrystus".
Wymigiwanie się od odpowiedzi to sztuka dobrze opanowana przez księży i katechetki, nie bądź też taki.

Ze smutkiem
Ja
Hamdaoui

Zaczynam rozumieć ewangelie. A w szególności to,że chwast musi być wyrwany,bo by dobry plon zniszczył a i tak niema w nim pożytku. Nic nie zostaje stracone bo i tak wszystko jest zapiane można to powiedzieć w dysku. Cała egzystencja chwasta. Chwastem można nazwać szatana. Dziwne jest to,że Bóg go jeszcze nie zniszczył .Nierozumiem na co czeka...

Bóg nie stworzył piekła to ludzie je stworzyli i jest ono faktycznie Szatan nie mieszka w piekle tu wszyscy są na ziemi , czyż nie wiecie ze nadchodzi dzień ze Diabeł będzie wrzucony na 1000lat do piekła by zapanowało pokój i harmonia a wraz znim pójdą jego sługi.Świadomie wchodzić do piekła znaczy wie co uczynił w życiu i wie co go czeka przez swoje postępowanie to znaczy nikt do piekła nie wchodzi nie wiedząc o tym.
Nadejdą jednak dni kiedy i Diabeł zostanie oczyszczony on na początku się wywższył by costac poniżony on ostatni ze świata wejdzie do Królestwa ale to się stanie , jak sie trudno nie domyslic za wiele wiele lat nie potrafie wam powiedzieć kiedy.przyszałki wejdą ostatni do królestwa niebieskiego.
Pavveł
CYTAT(Darek Sugier @ 01.12.2012 - 16:48) *
Tak,

Wcale tego nie zrobiłeś. To, że napisałeś, że tamta książka jest nieaktualna, wcale nie jest odpowiedzią na zadane pytanie, typu dlaczego. Proszę, odpowiedz więc, dlaczego wcześniej, gdy wołałeś Jezusa czy Szatana to nie odpowiadali na Twoje wołania, a teraz Jezus już odpowiada?

CYTAT(Hamdaoui @ 01.12.2012 - 17:14) *
Bóg nie stworzył piekła to ludzie je stworzyli i jest ono faktycznie Szatan nie mieszka w piekle tu wszyscy są na ziemi , czyż nie wiecie ze nadchodzi dzień ze Diabeł będzie wrzucony na 1000lat do piekła by zapanowało pokój i harmonia a wraz znim pójdą jego sługi.Świadomie wchodzić do piekła znaczy wie co uczynił w życiu i wie co go czeka przez swoje postępowanie to znaczy nikt do piekła nie wchodzi nie wiedząc o tym.
Nadejdą jednak dni kiedy i Diabeł zostanie oczyszczony on na początku się wywższył by costac poniżony on ostatni ze świata wejdzie do Królestwa ale to się stanie , jak sie trudno nie domyslic za wiele wiele lat nie potrafie wam powiedzieć kiedy.przyszałki wejdą ostatni do królestwa niebieskiego.

Proszę Cię niepierwszy raz, oddzielaj składowe zdań przecinkami, a zdania kropkami.

Jakby człowiek był świadomy swoich chybionych poczynań w danym kierunku, to by je poprawił, a nie świadomie się karał. Właśnie poprzez niewiedzę/ignorancję/nieświadomość ludzie popadają w cudze schematy myślowe i tracą wolność, a zyskują cierpienie, czyniąc sobie piekło. Bo niebo i piekło to nie miejsca, to stany umysłu i ducha.
Hamdaoui, a znasz powiedzenie, ostatni będą pierwszymi? ;P To taki żart.
A poważnie, czas jakiego doświadczamy jest iluzją i to, że ktoś wcześniej "dostąpił królestwa niebieskiego" lub później, to też iluzja. Bowiem zawsze każdy z nas był, jest i będzie święty i czysty, jednością i miłością. Nawet Szatan. Bowiem nie ma nic poza tą pierwotną inteligencją, która stworzyła wszystko, a więc moje, Twoje i Szatana myśli, to myśli tego samego Boga. Jeszcze pewien mądry cytat: "Jeśli ktoś Cię zaatakuje, obrazi, zrobi Ci coś złego, to nie miej do niego zawiści! To nie wróg, a nauczyciel, który nie dość że uczy co to cnota, to jeszcze wziął na siebie trud noszenia zła!". Pozdrawiam :)
uncommon
Hamdaoui :

Ale chyba ci co trafiają do piekła muszą być jakoś tam ściągani. I napewno tego niechcą .
A więc powiedź czym jest dokładnie królestwo niebieskie , jest to jakiś nowy system, wymiar ?

edit: Pavveł tak chce dostać od niego odowiedź.
Ale ci dziękuje :)
Pavveł
Przeczytaj mój poprzedni post, tam masz odpowiedzi na oba pytania. Ale ok, chcesz odpowiedź od Hamdaouiego, niech się więc i on wypowie. Bo jest ryzyko, że nie chodzi Ci o odpowiedź, tylko o to, co powie Hamdaoui, niezależnie, co to by nie było -.-'
zx12
CYTAT(Darek Sugier @ 01.12.2012 - 16:15) *
Jest Czyściec...
W przeciwieństwie do piekła jest w nim cholernie zimno…

To zakładaj przed wizytami waciak i walonki. :)
Tommi_J

Ja stosuję w ogrodzie zasady PERMAKULTURY i tu nawet chwasty są pożyteczne tzn. nie ma czegoś takiego jak "chwast", wszystko ma swoją rolę do odegrania i swoje predyspozycje tylko MY nie zawsze o tym wiemy i/lub nie potrafimy tego zrozumieć, ewentualnie wykorzystać...

Dlatego nie łykam tych tekstów o chwastach.

No i macham bez żalu białą chusteczką na pożegnanie tym 144.000 zawodnikom z domu IZRAELA, bo ja na ten statek się nie wybieram :)
W końcu trzeba tym biednym ludziom na Ziemi pomóc, no i bez tej ideologi judeo-chrześcijańskiej, ich systemu społeczno-ekonomicznego(kapitalizmu, idei pieniądza, państwa etc) stworzonej przez tych przedstawicieli powinno być lepiej, bo jakoś przez 2000lat to pozytywnych skutków nie przyniosło...
Pa, pa :)
Hamdaoui
CYTAT(uncommon @ 01.12.2012 - 17:22) *
Hamdaoui :

Ale chyba ci co trafiają do piekła muszą być jakoś tam ściągani. I napewno tego niechcą .
A więc powiedź czym jest dokładnie królestwo niebieskie , jest to jakiś nowy system, wymiar ?

edit: Pavveł tak chce dostać od niego odowiedź.
Ale ci dziękuje :)

To jest tak po śmierci trafiasz tam wg.Ducha jaki jest twój stan krótko mówiąc od światła Bozego jak jest w tobie, im mniejsze tym dalej,jesteś sciagany do miejsca wg.światła Bozego w tobie. Królestwo Boze jest wnas i czynmy je wokół siebie , miłosierdzie jest najwyzszym stanem czytaj uważnie przesłania wklejane przez Piotra , czytaj uważnie a wkolejnych przesłaniach będzie ci dane zrozumieć wszystko.
Pavveł
Przeczysz sam sobie. Raz piszesz o miłosierdziu innym razem o karaniu ludzi, albo traktowaniu jednych bardziej uprzywilejowanie od drugich. Ze smutkiem muszę stwierdzić, że chyba nie wiesz co to miłosierdzie. Zamiast sercem próbujesz kochać umysłem. To nie to. To nie miłość.
uncommon
Hamdaoui:
To się zgadza w sumie,że wzorce energetyczne w ciele przyczyniowym przyciągają do piekła, tak samo jak do nieba te dobre.
To według teorii Moena jest w co wierze i się zgadza z twoimi teoriami.

VVi
Chciałam tylko powiedzieć, że na forach katolickich naszych dwóch apostołów zlinczowaliby a potem spalili na stosie, bo to co opowiadają wzięte by zostało za herezje.
Zielarz Gajowy
Trzy godziny na działce a tu postów jak chwastów:)

Toomi dobrze prawisz o tych chwastach:) Dla wielu pokrzywa to chwast albo królowa ziół dla zielarzy i zielarek:) Wielu parzy i się jej boją a parzenie leczy i można ją kochać:) Chwast może brzmieć negatywnie, ale i pozytywnie. Tutaj zależy jak bardzo jesteśmy otwarci na życie bo chwast to życie i należy mu się taki sam szacunek jak wszystkiemu innemu. To wymaga przestawienia umysłu na dość subtelne rozumienie czym jest istnienie:)

Darek pytasz jakiego chwasta łatwiej wyrwać? Jeżeli odnosisz to do ludzi to już na wstępie spaliłeś temat. Łatwiej wyrwać dużego bo jest za co chwycić. Taki chwast jednak może się urwać i od korzenia urośnie mocniejszy. Najważniejsze jest jednak to, aby nie pozwolić mu się rozmnożyć i rozsiać! To kiedy go wyrwiesz ma mniejsze znacznie.

Co u Ciebie znaczy wyrwać chwasta (człowieka)? Nawrócić go? Jak nie nawrócisz to zabijesz? Nie można dać mu się rozmnożyć zatem posuniesz się do mordu? Jakie są granice postępowania z chwastem?

Co do chwastów to warto pamiętać, że każdy chwast to zioło a np. z mlecza (kwiatów mniszka lekarskiego) wychodzi fajne wino:)
Messanger
Zielu... chwasty się pali w piecu. A potem jest już tylko płacz i zgrzytanie zębów :).
Pavveł
CYTAT(uncommon @ 01.12.2012 - 18:09) *
[...] Czy to jest te miłosierdzie ?

Królestwo Boże jest w nas . Więc nierozumiem, teraz grzechu ...

Tak, m.in. to jest miłosierdzie.
Nie ma czegoś takiego jak grzech, jak w rozumowaniu KK. To, co rozumiesz jako grzech, to po prostu błąd. Błąd w rozumieniu takim, że jeśli pragniesz iść gdzieś, a idziesz w innym kierunku, to jest to błąd i wynika tylko z niewiedzy, bo celowo nie szedłbyś w niewłaściwą stronę. To jest błąd, i za niego się nie kara, raczej "karą" jest zwykła konsekwencja, którą jest to, że poszedłeś i znalazłeś się nie tam, gdzie chciałeś z początku.
zx12
CYTAT(Zielarz Gajowy @ 01.12.2012 - 18:18) *
...z mlecza (kwiatów mniszka lekarskiego) wychodzi fajne wino:)

Przepraszam za OT, ale się zbulwesowałem. ;) A co Ty fajnego widzisz w tym winie? Pod względem zdrowotnym owszem, bogactwo przydatnych substancji. Ale pod względem smakowym, to ja już wolę najtańszego sikacza. ;)
Choć z drugiej strony jest lepsze niż wino z pokrzyw. To ostatnie już tylko dla mocnych koneserów. :)

CYTAT(Messanger @ 01.12.2012 - 18:21) *
A potem jest już tylko płacz i zgrzytanie zębów :)

Ale za to w fajnym towarzystwie.

http://us.123rf.com/400wm/400/400/igorigor...-na-ciemnym.jpg

;)
Zielarz Gajowy
Ponadto taki błąd dostrzeżony w porę (uświadomiony błąd) + wyciągnięte wnioski mogą szybciej zaprowadzić nas do celuj niż gdybyśmy tego błędu nie przerobili. Człowiek uczy się na błędach?:) Błąd to wymagający nauczyciel:) Działa z zaskoczenia i jest przyczajony i dlatego tak ważna jest obecność w życiu czyli obserwacja siebie bo wtedy nawet jeśli nas ten błąd zaskoczy to natychmiast z uśmiechem na ustach zamienimy go w świetną lekcję i naukę.

Zx12 robiłeś wino z samych żółtych kwiatów? Wystarczy odrobina zielonego z mleczy i kwas taki, że masakra:) Ja zrobiłem z samych kwiatów i super kolor i smak.
Kronopio
Jak o chwastach to mi się tylko jedno przypomina:

Jakby ktoś z młodszego pokolenia nie wiedział to go na stryczek biorą
Pavveł
Dokładnie Zielu. Tym bardziej odrzuca mnie to, co zrobił KK ze spowiedzią. Jezus uczył, że jak ktoś zrobi "grzech", czyli ten błąd, to żeby zamknął się w domu i rozmawiał z Bogiem w ten czy inny sposób. W ten sposób można było wyciągnąć wnioski. A KK w którymś tam wieku zmienił sobie to, co powiedział Jezus, czyniąc tzw. spowiedź, dzięki czemu kościół mógł inwigilować społeczeństwo. A drugi gorszy skutek jest taki, że ludzie nie obserwują swoich błędów i się nie uczą. "Rodzą się głupi i umierają głupi", jak to mówi pewne przysłowie. Taki ktoś narobi błędów, pójdzie się wyspowiadać i zapomina o błędach, a potem robi je ponownie ;/
zx12
CYTAT(Zielarz Gajowy @ 01.12.2012 - 18:41) *
Zx12 robiłeś wino z samych żółtych kwiatów? Wystarczy odrobina zielonego z mleczy i kwas taki, że masakra:) Ja zrobiłem z samych kwiatów i super kolor i smak.

Z samych żółtych kwiatów. Wyszło mi półsłodkie. Ale połączenie cukru ze smakiem kwiatu mlecza, moim zdaniem nie jest najlepszym pomysłem. :)
Choć co do wartości zdrowotnych samo bogactwo, smakowo było dla mnie wyzwaniem. :)

Padłem normalnie ze śmiechu Kronopio. Masz skojarzenia. :D
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.