Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Oobe/ld A Bezsenność
Forum OOBE > Park im. Roberta Monroe > Forum
Lena
Szukałam na forum tematów dotyczących wzajemnego powiązania tych praktyk z bezsennością, ale znalazłam jedynie wypowiedzi dotyczące sposobów radzenia sobie z bezsennością wywołaną nadmierną ekscytacją wyjściem ;)
Interesuje mnie jak Waszym zdaniem, czy według Waszych doświadczeń, wygląda to od drugiej strony - sądzicie że osoba już cierpiąca na bezsenność, biorąc się za te praktyki będzie bardziej w stanie zapanować nad procesem zasypiania? A może problem się pogłębi przez fakt przymusu utrzymania świadomości do oobe/ld? Zastanawia mnie też czy osoby nigdy nie mające problemów z zasypianiem odczuwają negatywne skutki pracy mózgu na takim "przesterze" przy długofalowych praktykach. Na podstawie własnych doświadczeń ciężko mi dojść do jednoznaczntch wniosków, więc podzielcie się swoimi!
Katha
Uważam, że osoba cierpiąca na bezsenność będzie miała problemy ze zjawiskami o których mowa w temacie. Podstawą jest uspić ciało. Narmierna pobudliwość organizmu na tej płaszczyźnie kwalifikuje się do leczenia tradycyjnymi metodami lub do skorzytania z np. w moim przypadku z dźwięków HS typu Theta

Nie sądzę, by bezsenność była pomocna w kontroli snu. Bezsenność oznacza stan bez snu, bez spoczynku ciała, prawda? :)
zankel
zeby miec sny I NAWET KILKANASCIE. po prostu po 6 czy 5 godzinach gdy sie obudzisz na 20 sekund wstaw budzik oczywiscie nastaw go na 20 minut i tak czaly czas az ci sie nie bedzie chciało. gwarancja 100%
Deimond
Zankiel - troszkę nie na temat napisałeś.

Ja myślę że sama metoda rozluźniania się przed oobe może być pomocna w zasypianiu. Problem w tym że aby zasnąć trzeba dać się porwać jakiejś myśli i nie koncentrować sie na niemyśleniu.
Neuro.
"Bezsenność albo najokrutniejszy paraliż"
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.