Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Stworzenie Faq
Forum OOBE > Park im. Roberta Monroe > Forum
Stron: 1, 2
set.h
Próba zrobienia FAQ.

1. Czy w OBE rzeczywiście wychodzimy z ciała.
- Być może, ale może to być jakaś szczególna projekcja świadomości. Niezbadana funkcja mózgu powodująca złudzenie wyjścia z ciała, albo rzeczywiście wyjście

2. Co to są wibracje i czy są konieczne to osiągnięcia OBE.
- Wibracje to szczególny typ jakby mrowienia w całym ciele. Mogą być bardzo silne aż nieprzyjemne albo delikatne niczym lekki dreszczyk. Wibracje dla większości są konieczne, aby wyjść z ciała. W wielu przypadkach wręcz budzą ze snu. Czasami jednak wyjście może nastąpić nieświadomie i wtedy można odzyskać świadomość już w poza. Niektórzy wychodzą bez wibracji i doświadczają wówczas paraliżu sennego.

3. Jak osiągnąć stan wibracji lub paraliżu?
- Najbardziej skuteczną metodą jest metoda 4+1 tzn 4 godziny snu i 1 godzina rozbudzania. Godziny snu i rozbudzania są do opracowania wg wygody np. może być 3+1, 3,5 i 45 min, po prostu trzeba sobie dobrać wg własnego uznania. Nazwę 4+1 stosujemy jako określenie techniki wyjścia.

4. Czy jak wyjdziemy możemy nie wrócić do ciała.
- Jak dotąd wszyscy żyją. A na poważnie OBE jest 100% bezpieczne.

5. W czasie OBE podobno jak nas ktoś dotknie to możemy umrzeć.
- Kolejny mit wymyślony przez kogoś. Wiem ze chyba sam to gdzieś kiedy przeczytałem w jakiejś „mądrej” książce. Oczywiście jest to bzdura.

6. Czy jak wyjdę to ktoś lub cos może mi coś zrobić.
- W chwili z reguły wyimaginowanego zagrożenia wracamy zawsze do ciała. To taki zawór bezpieczeństwa dla umysłu. OBE jest 100% bezpieczne. Jako zagrożenia często wizualizują się nasze lęki lub uprzedzenia. Podczas wyjścia lądujemy w świecie stworzonym przez nasz umysł.. Który jest kopią (ale nie wierną) rzeczywistości fizycznej. Nazwa tego obszaru to wg. DS. OSPUO. Jako ze jest to świat stworzony przez nas to jesteśmy tam właściwie bogiem. Trzeba być tego jedynie tego święcie przekonanym.

7.Co można robić w OSPUO.
- Właściwie wszystko co w świadomym śnie. OBE różni się tym od LD tym że posiadamy z reguły większą świadomość i jest niesamowicie wprost realne.

8. Czy można dokopać koledze lub podglądać koleżanki w OBE.
- To jest jedno z największych nieporozumień w przeżywaniu OBE dla początkujących. Nie wiem czy komuś na tym forum udało się znaleźć w świecie fizycznym. Każdy z reguły ląduje w świecie wykreowanym przez swój umysł czyli w OSPUO. Tak, że niestety nie można podglądać koleżanek czy odwiedzić kolegi. Oczywiście takie odwiedziny mogą mieć miejsce, ale to będzie jedynie świat alternatywny. Tak że odwiedzając kolegę okaże się że zamiast np spać to ogląda telewizję co później w realu oczywiście się nie zgadza. Początkujący w OBE poszukują często potwierdzeń tzn. tą książkę przesunąłem czy strąciłem kwiatek, ale niestety to wszystko się odbywało w OSPUO a nie w realu i niestety nie można uzyskać potwierdzenia.
Przebywanie ciałem astralnym w świecie fizycznym sam Monroe porównał do nurkowania na głębinach bez sprzętu. Niby możliwe, ale bardzo ciężkie. Odsetek takich wyjść w porównaniu z resztą jest naprawdę niewielki.

9. Czy można kogoś odwiedzić w OBE.
- Odwiedziny w OBE to próba dotarcia do OSPUO odwiedzanej osoby. Jeżeli ta osoba w tym czasie śni taki kontakt teoretycznie jest możliwy. Możemy wówczas próbować uświadomić dana osobę że śni. Doprowadzi to do LD i świadomego przeżywania spotkania.

10. Czas przebywania w OBE.
- OBE może trwać długo nawet kilka godzin. Wszystko zależy od opanowania techniki dostrajania i utrzymania fazy.

11. Jak wygląda wyjście?
- Wyjście wygląda w ten sposób że po prostu wstajemy, zjeżdżamy, turlamy się itp (są różne techniki wyjścia) z ciała i w odczuciu wygląda to jak w realu. Po prostu wstajemy i otwieramy oczy i jest to tak realne że czasami nie wiadomo czy to nie real. Co do oczu to uogólniając patrzymy normalnie otwieramy i zamykamy tylko to się odbywa w poza i nie kontrolujemy wtedy cf. Czasami w pewnych wyjściach można poczuć jednocześnie ciało fizyczne i odbierać z niego doznania np. ścierpnięta ręka czy potrzeba pójścia do ubikacji.

12. Czy jak już wyjdziemy to będziemy to robić co noc i nie będziemy w stanie tego kontrolować?
- Niestety OBE to za każdym razem walka i ciężka praca. Może z którymś kilkusetnym wyjściem będzie łatwiej.

13. Czy w obe możemy się przenosić gdziekolwiek jak tylko o tym pomyślimy.
- Niestety gdyby tak było ile by to spraw ułatwiło. Dalsze podróże w poza są bardzo trudne, trzeba zapanować nad wieloma problemami z utrzymaniem fazy. Najlepiej się podróżuje się na "butach" albo można polatać ale też nie jest to czasami zbyt proste.

14. Po co właściwie wychodzimy.
- No tutaj trzeba sobie odpowiedzieć samemu. OBE to super zabawa, niesamowite przeżycie no i w OSPUO możemy właściwie wszystko. Czy to nie wystarcza?

15. Czy szybsze bicie serca i częstsze oddechy są normalne?
-OBE to bardzo emocjonalne przeżycie i podczas pierwszych sukcesów mogą występować wspomniane objawy. Niektórzy twierdzą, że to nie serce tak bije, tylko czakra. Nieważne co powoduje takie odczucie, bo zjawisko powinno ustąpić jeśli będziemy się przyzwyczajać do nowej sytuacji. Bardzo wiele osób przechodziło przez ten etap, więc nie ma się czym martwić.

16. Dlaczego skrót nie jest zawsze ten sam, np. OOBE, OBE, OoBE?
-Całość brzmi Out of the Body Experience. więc jak sami możecie zobaczyć wszystkie skróty są przynajmniej po części poprawne. Zapamiętać trzeba jedno, obojętnie, którego skrótu się użyje mowa jest o tym samym doświadczeniu.

17. Czy w astralu jest noc? Czy cały czas jest jasno? (Zatem w oobe nie istnieje czas?) Czy może sami możemy wykreować daną porę dnia?
- Kreujesz sam , Jeżeli trafisz do OSPUO np gdy wychodzisz w nocy to w pokoju będzie ciemność jak makiem zasiał ,Jest noc - jest ciemność, choć oczywiscie nie jest to uwarunkowane pora jaką wyjdziesz , twój umysł wykreuje dzień lub noc za ciebie. Wolność Tomku w swoim domku ,bywa że w środku lata umysł w OSPUO stworzy na ulicy ciepły śnieg.

Uff tyle mi się udało narazie stworzyć. Dopisujcie pytania i odpowiedzi. Jakoś to wszystko trzeba scalić potem razem
firmasons
Co do ptania 8 i odpowiedzi na nie mam pewne watpliowsci...sam Monroe w swojej ksiazce opisuje historie jak odwiedza swoja corke a potem opowiada jej o tym co w danym momencie robila z kolej ona potem zawsze przed spaniem mowi dobranoc tato myslac ze jej ojciec wciaz ja podglada ;)...dawno juz czytalem sage Monroa wiec moga byc lekkie odksztalcenia od prawdy ;). Czytalem tez gdzies ze to po prostu zalezy od fazy i dostrojenia podczas wyjscia...w fazie blisko swiata fizycznego uwazam ze moglibysmy pogladac kogos w swiecie fizycznym i mialoby to zwiazek z prawda...Monroe opisuje wiele takich przypadkow...sam mialem jedynie wyjscia do OSPUO byla to moja projekcja ale mialem ta swiadomosc ze sam to kreuje ze na prawde tych osob co widze w moim domu nie ma ... ehh ciezko to opisac ale zdaje mi sie ze to wszystko zalezy po prostu od wlasnej woli jezeli bedziemy chcieli w poza byc bardzo blisko swiata fizycznego to sie nam to uda jezeli wyda sie nam to nudne i plytkie to wchodzimy glebiej blizej srodka i zajmujemy sie czyms ciekawszym niz podgladanie kogos...morał z tego taki ze moim zdaniem to jest jak najbardziej mozliwe podgladac kogos kolege lub kolezanke a bedzie to mialo zwiazek z prawda po weryfikacji a jedyna recepta na to jest nasza wola i chec....jezeli sie myle to mnie poprawcie ;)
Angello
Brawa za inicjatywę.. :)

firmasons, przebywanie ciałem astralnym w świecie fizycznym bodajże sam Monroe porównał do nurkowania na głębinach bez sprzętu. Niby możliwe, ale bardzo ciężkie. Odsetek takich wyjść w porównaniu z resztą jest naprawdę niewielki.

Ad 10. Pewna kobieta twierdziła, że spędziła w astralu około 4 dni. Przypuszczam, że w kulturze wschodu są ludzie, którzy także mają takie wyczyny za sobą.

--------------------------------------------------------------------
Żeby nie było do końca oftopu, mała cegiełka ode mnie:

15. Czy szybsze bicie serca i częstsze oddechy są normalne?
-OBE to bardzo emocjonalne przeżycie i podczas pierwszych sukcesów mogą występować wspomniane objawy. Niektórzy twierdzą, że to nie serce tak bije, tylko czakra. Nieważne co powoduje takie odczucie, bo zjawisko powinno ustąpić jeśli będziemy się przyzwyczajać do nowej sytuacji. Bardzo wiele osób przechodziło przez ten etap, więc nie ma się czym martwić.

16. Dlaczego skrót nie jest zawsze ten sam, np. OOBE, OBE, OoBE?
-Całość brzmi Out of the Body Experience. więc jak sami możecie zobaczyć wszystkie skróty są przynajmniej po części poprawne. Zapamiętać trzeba jedno, obojętnie, którego skrótu się użyje mowa jest o tym samym doświadczeniu.

--------------------------------------------------------------------
Aby Faq uczynić rzetelnym źródłem wiedzy proponuje na bieżąco sprawdzanie każdego pytania przez osób bardziej doświadczone i w miarę możliwości poprawianie błędów, które wszystkim mogą się zdarzyć.
set.h
No pięknie zaczyna coś przybywać. Dzięki Angello.
Zapraszam też pytających do stawiania pytań nawet tych najgłupszych. FAQ jest od tego by na wszystkie odpowiedzieć.
Sebastian - RAKIM
17. Czy w astralu jest noc? Czy cały czas jest jasno? (Zatem w oobe nie istnieje czas?) Czy może sami możemy wykreować daną porę dnia?
Ketrab
CYTAT(Sebastian - RAKIM @ 04.07.2007 - 21:41) *

Kreujesz sam , Jeżeli trafisz do OSPUO np gdy wychodzisz w nocy to w pokoju będzie ciemność jak makiem zasiał ,Jest noc - jest ciemność, choć oczywiscie nie jest to uwarunkowane pora jaką wyjdziesz , twój umysł wykreuje to za ciebie .
--------------------EDIT---------------------------
Wolność Tomku w swoim domku , ostatnio jak wychodziłem , na ulicy leżał ciepły śnieg
kornii
A no właśnie, mnie to też ciekawi... dobre pytanie :) Sama je sobie wczoraj zadałam, czytasz mi w myślach? XD
Sebastian - RAKIM
CYTAT
A no właśnie, mnie to też ciekawi... dobre pytanie :) Sama je sobie wczoraj zadałam, czytasz mi w myślach? XD

Wszytko możliwe :D "Bawiłem" się trochę w telepatię i było parę ciekawych sytuacji ;)

CYTAT
Kreujesz sam , Jeżeli trafisz do OSPUO

Właśnie, nie mogłem sobie tego wyobrazić, że przecież wychodze w nocy a jestem w parku i jest dzień. Dzięki za odp. ;)
To znaczy ja jeszcze nie wyszedłem. Ogólnie mówię.
eRplus
Co do pytania 8 i 9 mam zastrzeżenia.

Co prawda bawię się w to około roku czasu, i jak dotąd miałem może z 8-10 krótkich, ale świadomych wyjść. Cóż, nie miałem specjalnych możliwości (a także potrzeby i ochoty), aby udowodnić, że przebywam w strefie czasu rzeczywistego. Co prawda przez chwilę obserwowałem swój pokój i po powrocie weryfikowałem. Takie fakty jak rozmieszczenie przedmiotów w pokoju, czy oświetlenie, a nawet nieraz dźwięki, jakie usłyszałem w poza, zgadzały się.

Jeśli chodzi o pytanie 9, to jest możliwe odwiedzenie osoby bez względy na to, co na robi (czy śpi, je, albo jeszcze coś innego ;p). Ostatnio nawet tego doświadczyłem, jak dostałem komunikat od osoby (która mnie nigdy na oczy nie widziała, zna mnie narazie słabo) o takiej treści "nie siedź tak blisko komputera, bo sobie wzrok rozwalisz. Masz malutki pokoik :)" to akurat powiem byłem zszokowany umiejętnościami tego człowieka. Oczywiście wszystko się zgadzało (odrazu odchyliłem się od monitora :P). Potem dostałem jeszcze trochę informacji, bardziej szczegółowych, które też się zgadzały.

Dlatego akurat powiem tak: jedni mają tak, że dość często lądują w obszarze czasu rzeczywistego, inni zaś w OSPUO. Jednak tak naprawdę można to zmieniać. Wystarczy się przyłożyć, bo w astralu nie ma rzeczy niemożliwych, co najwyżej baaaardzo trudne ;)

Gratuluje autorowi FAQ, ogólnie świetna robota ;)
Pozdrawiam wszystkich :)
amaś
Znalazłam także na innej stronce faq na temat oobe.
Można porównać... uzupełnić.
itp itd...
Przyda się na pewno.

Proszę:
FaQ "Spojrzenie"
Danrizz
Ten FAQ ze spojrzenia jest serio dobry ^^

Ten takze jest jak najbardziej dobry (jedynie nie zgadzam sie z pkt. 8)
set.h
FAQ powstał na podstawie własnych doświadczen i uwag forumowiczów. Odnosnie punktu 8 nie mówię nie. Mi podróż w OBE po ŚF nigdy się nie udała choć iluzja rzeczywistości wykreowana w OSPUO była kilka razy wprost idealna.
obe_jerry
może w tym FAQ'u warto też wspomnieć o tym że sie ma 2 ciała astralne jak to R. Monroe opisuje w "Dalekich Podróżach" kiedy to najpierw wychodził z jednego ciała a następnie z drugiego i dopiero wtedy udawał sie w podróże.
suwak
To moze ktos wyjasni roznice miedzy "OOBE" a "Projekcja astralna"? Bo z tego co dobrze rozumiem, to prawie wszyscy nie doswiadczamy OOBE, a jedynie projekcji astralnej...
Ketrab
CYTAT(suwak @ 01.08.2007 - 02:37) *
To moze ktos wyjasni roznice miedzy "OOBE" a "Projekcja astralna"? Bo z tego co dobrze rozumiem, to prawie wszyscy nie doswiadczamy OOBE, a jedynie projekcji astralnej...

Projekcja- ciało "przebywa" w Astralu . rzeczywistość zmienna czasami gwałtowa zmiana akcji , ,czas zabużony czyli podobnie jak w LD
OOBE - Ciało "przebywa"blisko świata fizycznego , czas płynny

p.s
Jezeli patrzyli byśmy na ten opis podany wyżej to musieli byśmy zmienić nazwę naszej strony(:
One_way
Ad. 8)
Zatem czy jest jakiś potwierdzony doświadczeniem sposób na to, aby po wyjściu z c.f. znaleźć się nie w OSPUO, a w świecie rzeczywistym?
Masshuu
To już nie kminie, jak mam tą projekcje to to jest coś jak oobe tylko znacznie dalej niż ŚF.? A i skoro się jest w OSPUO i jest to tylko wejście do swojego umysłu czy coś takiego gdzie ty jesteś Bogiem i sam zmieniasz rzeczywistość tam panującą to to jest LD bardziej nie?
set.h
CYTAT(Masshuu @ 17.09.2007 - 16:06) *
A i skoro się jest w OSPUO i jest to tylko wejście do swojego umysłu czy coś takiego gdzie ty jesteś Bogiem i sam zmieniasz rzeczywistość tam panującą to to jest LD bardziej nie?

Dokładnie tak OSPUO=LD
Masshuu
A żeby mieć oobe ważna jest wizualizacja np. wpinania się p linie lub jak ja robiłem spadania w dół. Ooobe próbowałem jakieś 5 miechów temu kilka razy ale nie wychodziłem więc się poddałem, nie wiem co było przyczyną ale pamiętam że jednego razu w czasie wizualizacji spadania poczułem jakbym naprawdę spadał czułem że mam strasznie lekkie ciało i spadam i po jakimś czasie to uczucie zrobiło się tak realne że miałem ochote zwymiotować więc wstałem i od tamtej pory już nie próbowałem, co o tym sądzicie? Gadałem z kumplem z innego forum to mi napisał że widocznie tak dobrze zwizualizowałem sobie spadanie że moje CF w to uwierzyło.
krzysztof
CYTAT(Masshuu @ 17.09.2007 - 22:05) *
A żeby mieć oobe ważna jest wizualizacja np. wpinania się p linie lub jak ja robiłem spadania w dół. Ooobe próbowałem jakieś 5 miechów temu kilka razy ale nie wychodziłem więc się poddałem, nie wiem co było przyczyną ale pamiętam że jednego razu w czasie wizualizacji spadania poczułem jakbym naprawdę spadał czułem że mam strasznie lekkie ciało i spadam i po jakimś czasie to uczucie zrobiło się tak realne że miałem ochote zwymiotować więc wstałem i od tamtej pory już nie próbowałem, co o tym sądzicie? Gadałem z kumplem z innego forum to mi napisał że widocznie tak dobrze zwizualizowałem sobie spadanie że moje CF w to uwierzyło.

Ja bym powiedzial, ze wizualizacja wazna jest by zainicjowac OBE, doswiadczyc go po raz pierwszy. Potem po prostu przywolujesz w pamieci wrazenie bycia "poza" i to wystarcza. Przy problemach jak powyzej, sprobuj przed wizualizacja spadania poglebic relaks. Jak przestaniesz odczuwac cialo fiz. wtedy zrob wizualizacje.
W moim przypadku zadzialala wizualizacja wznoszenia, lotu, szybowania, czy wystrzeliwania jak poicisk do gory:)

Co do OSPUO: kategoryczne nazywanie obszaru do ktorego trafiamy w OBE wytworem umyslu rzeczywiscie sprowadza definicje OBE do poziomu LD. Nie mam tak wielkiego doswiadczenia w OBE jak DS, ale osobiscie uwazam, ze trafiamy do czegos w rodzaju rzeczywistosci, na ktora moga nakladac sie leki, i wytwory naszego umyslu. Potwierdzic tez moge ze mozliwe sa weryfikowalne obserwacje swiata fizycznego - ja mialem jedna, no i kilka zweryfikowanych "obserwacji" swiata zmarlych (potwierdzone uzyskane ta droga informacje o tychze).
Nazywanie tego po prostu wytworem wyobrazni i jednoczesnie OBE to moim zdaniem "male" nieporozumienie :)

Wniosek: nalezaloby zatem uzupelnic definicje i napisac ze OBE zaczyna sie w momencie wyjscia poza OSPUO (czyli wyjscia z LD).

Co Wy na to?
sogliv
CYTAT(jerry1990 @ 25.07.2007 - 21:52) *
może w tym FAQ'u warto też wspomnieć o tym że sie ma 2 ciała astralne jak to R. Monroe opisuje w "Dalekich Podróżach" kiedy to najpierw wychodził z jednego ciała a następnie z drugiego i dopiero wtedy udawał sie w podróże.

...

..i własnie może ospuo dzieje się w drugim ciele?
..i własnie może cofki są przez to,że jesteśmy ciągle w tym drugim ciele?
..a ciała tak właściwie to są trzy albo i więcej!
Drag0n
...pewnie... jest aż 59 ciał... albo i więcej :)
krzysztof
CYTAT(krzysztof @ 05.10.2007 - 15:37) *
Wniosek: nalezaloby zatem uzupelnic definicje i napisac ze OBE zaczyna sie w momencie wyjscia poza OSPUO (czyli wyjscia z LD).

Moj "dowod", czyli potwierdzona obserwacja mojego ojca spiacego fizycznie w drugim pokoju dokonala sie w "trybie ograniczonej swobody" czyli w drugim ciele, nie trzecim. Nie dokonalo sie to w OSPUO i nie w LD.

Zakladajac oczywiscie duza wiarygodnosc moich notatek :)
Raziel
Pomyślałem że to mogłoby się tu przydać.
[zaczerpnięte z książki Roberta Monroe cz.2 "Dalekie Podróże". Na pytania odpowiada Monroe]

PYTANIE: JAK ODRÓŻNIĆ PRZEŻYCIE POZA CIAŁEM OD ZWYKŁEGO SNU?

Większość osób stwierdziwszy, że przeżycie poza ciałem to nic innego jak zjawisko przypominające “sen na jawie" zapomina, że spotkało je coś takiego. Tymczasem różnica między stanem OOBE a snem jest dość istotna. Podczas snu człowiek zdaje sobie sprawę, że śpi; poza tym może wpływać na jego przebieg – na to, co się podczas niego wydarza i na biorących w nim udział ludzi.
Natomiast osoba w stanie OOBE ma świadomość jedynie zbliżoną do normalnej. Odbiera niemal wszystkie wrażenia zmysłowe. A więc może “widzieć", “słyszeć", “dotykać" czegoś; najsłabiej pracują wówczas zmysły smaku i węchu. Tego wszystkiego doświadcza przebywając w mniejszej lub większej odległości od ciała, często w pozycji niemożliwej do przyjęcia przez ciało fizyczne, np. unosząc się pod sufitem. Przy eksterioryzacjach o większym zasięgu zdarza się, że ciało energetyczne człowieka znajduje się powiedzmy w Paryżu, podczas gdy ciało fizyczne pozostaje w Nowym Jorku. Przebywając poza ciałem możesz obserwować wszystko co się wokół ciebie dzieje, ale nie masz wpływu na przebieg wydarzeń. Jeśli chcesz, możesz po powrocie do ciała fizycznego sprawdzić, czy to co “widziałeś" pokrywa się z rzeczywistością. Nie możesz w najmniejszym nawet stopniu uczestniczyć w fizycznym życiu ponieważ nie jesteś “fizyczny". Zasadnicza różnica pomiędzy snem a stanem OOBE polega na tym, że doświadczenia podczas wędrówek poza ciałem są tak samo realne jak nasza materialna rzeczywistość.

PYTANIE: CZY KAŻDY MOŻE WYCHODZIĆ Z CIAŁA?

Z badań prowadzonych na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat wynika, że około 25% dorosłych ludzi pamięta przynajmniej jedno spontaniczne wyjście z ciała. Wiele osób uświadomiło sobie, że przeżyło coś takiego dopiero po opisaniu im zjawiska OOBE. Jak już mówiłem wcześniej ustaliliśmy, że każdy z nas osiąga w sposób naturalny stan OOBE wówczas, gdy jest pod działaniem fal delta lub podczas fazy snu głębokiego. A więc postaraj się zapamiętywać swoje conocne wędrówki poza ciałem. Poza tym jesteśmy przekonani o tym, że każdy po odpowiednim przygotowaniu psychologicznym i/lub filozoficznym, może osiągać stany OOBE w sposób świadomy.

PYTANIE: CZY WYCHODZENIE Z CIAŁA MOŻE ZASZKODZIĆ? CZY MOŻNA OD TEGO UMRZEĆ?

Po dwudziestu pięciu latach osobistych doświadczeń w zakresie eksterioryzacji i prowadzonych nad tym zjawiskiem badań stwierdzam, że nie wyrządzają one człowiekowi żadnej szkody. Nie natknąłem się na ani jeden dowód, który mógłby potwierdzić przypuszczenie o ich szkodliwości. Nie mam również najmniejszych wątpliwości co do tego, że stany OOBE nie wpływają niekorzystnie na naszą psychikę. Natomiast dzięki doświadczeniom poza ciałem zmienia się nasz system wierzeń, często przeżywamy w związku z tym wstrząs, więc należy podchodzić do tego z rozwagą. Przebywanie poza ciałem nie szkodzi naszemu układowi fizjologicznemu i nie powoduje utraty energii.

PYTANIE: CZY NARKOTYKI, ALKOHOL LUB LEKARSTWA MOGĄ SPOWODOWAĆ POWSTANIE OOBE?

Wiele danych przemawia za tym, że środki halucynogenne mogą powodować spontaniczne OOBE. Nie przeprowadzono dostatecznych badań nad wpływem narkotyków na powstawanie tego typu stanów. Alkohol jako środek uspokajający nie przyczynia się do wychodzenia z ciała, a już na pewno nie sprzyja zachowaniu pamięci o takim wydarzeniu. Istnieją przypuszczenia, że leki znieczulające wywołują głębokie stany OOBE. Przemawiają za tym doniesienia lekarzy anestezjologów oraz badania polegające na eksperymentalnym podawaniu środków anestezjologicznych nie zagrażających zdrowiu.

PYTANIE: CZY ZJAWISKO OOBE PODOBNE JEST DO DOŚWIADCZEŃ OKREŚLANYCH PRZEZ WIELU AUTORÓW JAKO “PRZEŻYCIE Z POGRANICZA ŚMIERCI"?

Tak, bardzo podobne. Powiem więcej – zjawiska te są dokładnie tym samym. Większość elementów opisanych przez osoby będące w stanie bliskim śmierci powtórzyło się w relacjach osób poddających się dźwiękom Hemi-Sync w naszym laboratorium. Różnica polega na sposobie odbioru tych wydarzeń i na sytuacji w jakiej się odbywają. Przeżycie poza ciałem jest tym samym stanem co doświadczenie stanu na granicy umierania tyle, że widzianym z innej perspektywy dzięki możliwości obiektywnej obserwacji wskutek braku lęku i napięcia.

PYTANIE: PODCZAS PRÓB OSIĄGNIĘCIA STANU OOBE ODCZUWAM BÓL GŁOWY I INNYCH CZĘŚCI CIAŁA. CO TO ZNACZY?

Przypadłości tego typu przeważnie oznaczają nieuświadomione lęki i niepokoje. Powinieneś zdać sobie z nich sprawę przed przystąpieniem do eksterioryzacji. Jeśli zrozumiesz powód każdego z nich na tym poziomie świadomości, na którym one istnieją, a potem odrzucisz towarzyszącą mu emocję, znikną owe fizyczne objawy.

PYTANIE: CZY MOŻNA PRZEZ POMYŁKĘ WRÓCIĆ NIE DO SWOJEGO CIAŁA?

Słowo można już sugeruje taką ewentualność. Tak, zdarzają się takie przypadki, sam tego doświadczyłem na początku. Inna sprawa, że nie wiadomo jak są częste. Człowiekowi żyjącemu we współczesnym cywilizowanym świecie trudno jest nawet przypuścić istnienie takiej możliwości. Zajęcie przez pomyłkę cudzego ciała nie zdarzyło się ani żadnemu z naszych eksperymentatorów, ani nikomu, kto brał udział w prowadzonych przez nas kursach. Aby zapewnić sobie powrót do właściwego ciała używamy prostego sposobu. Otóż jeśli musisz nagle przerwać OOBE, wystarczy, że pomyślisz o jakiejś części swego fizycznego ciała – na przykład o dużym palcu prawej nogi – a następnie spróbujesz nim poruszyć. Rezultat będzie natychmiastowy. Ponieważ nie słyszałem o innych przypadkach zajęcia “cudzego" ciała poza tymi, które przytrafiły mi się osobiście na początku moich eksterioryzacji, podejrzewam, że coś takiego może spotkać osobę nie mającą w tej dziedzinie żadnego doświadczenia. A więc jeśli jesteś nowicjuszem, zapamiętaj sobie hasło: “poruszyć palcem". Zaoszczędzi ci to wielu kłopotów i strachu.

PYTANIE: CZY PRZEBYWAJĄC POZA CIAŁEM SPOTKAŁ PAN JAKIEŚ ZWIERZĘTA? CZY MÓGŁ SIĘ PAN Z NIMI POROZUMIEĆ?

Jedynymi zwierzętami, na które natknąłem się podczas moich eksterioryzacji były nasze domowe koty. One również mają drugie ciało, które można zauważyć wówczas, gdy śpią. Niedawno spotkało mnie coś interesującego. Podczas odłączania się od ciała zauważyłem trzy siedzące i spokojnie obserwujące mnie koty. Kiedy się z nimi przywitałem, ze zdumieniem stwierdziłem, że są to nasze ulubione koty, zmarłe fizycznie na przestrzeni trzech ostatnich lat. Teraz, gdy patrzę na to wydarzenie z perspektywy czasu, nie mogę zrozumieć dlaczego byłem wówczas zaskoczony.

PYTANIE: CZY SNY O LATANIU NALEŻĄ DO ZJAWISK OOBE?

Uważamy, że sny, w których się lata to przeważnie racjonalizacja stanów OOBE – zjawiska nie akceptowanego przez świadomy umysł człowieka. Późniejsze badania dostarczyły nam danych, na podstawie których można przypuszczać, iż do tej samej kategorii należą sny o wysiadaniu z samochodu bądź sny o spadaniu. Czy nigdy nie przyśniło ci się, że zapomniałeś gdzie zaparkowałeś swój samochód? Natomiast jeśli śni ci się, że spadasz, może to również oznaczać, iż powoli wracasz do ciała fizycznego.

PYTANIE: NA CZYM POLEGA RÓŻNICA MIĘDZY ZDALNYM WIDZENIEM A STANEM OOBE?

Zdalne widzenie, czy też inaczej mówiąc zdolność “widzenia" wydarzeń rozgrywających się w innym miejscu niż to, w którym się znajdujemy, można osiągnąć dzięki odpowiednim ćwiczeniom świadomości przy “widzeniu na odległość". Gdy pozostajemy w ciele fizycznym, wykorzystywany jest jeden rodzaj percepcji – postrzeganie wzrokowe. Natomiast OOBE uruchamia również inne formy percepcji. Przebywając poza ciałem nie mamy świadomości ciała fizycznego, gdyż jesteśmy od niego uwolnieni. To są dwie najważniejsze, choć nie jedyne różnice między OOBE a zdalnym widzeniem.

PYTANIE: CZY MOŻNA WYWOŁAĆ OOBE PRZY POMOCY HIPNOZY?

Istnieje kilka doniesień o tego typu wypadkach, a więc jest to możliwe. My osobiście nie mamy takich doświadczeń. Słabe strony tej techniki polegają naszym zdaniem na tym, że uzyskanego tą drogą OOBE nie doświadcza się w sposób świadomy, co jest bardzo istotne dla tego procesu.

PYTANIE: CO ZROBIĆ W PRZYPADKU, GDY WEJDZIE SIĘ W STAN OOBE PODCZAS WYKONYWANIA JAKIEJŚ CODZIENNEJ CZYNNOŚCI, POWIEDZMY PODCZAS PROWADZENIA SAMOCHODU?

Wówczas trzeba jak najszybciej powrócić do ciała fizycznego, używając metody, którą opisałem wcześniej. Mnie osobiście nie przytrafiło się nic takiego, ale wiem, że niekiedy się to zdarza.

PYTANIE: CZY PODCZAS PRZEBYWANIA POZA CIAŁEM ŁATWIEJ JEST PODRÓŻOWAĆ DO MIEJSCA CZY DO OSOBY?

Zazwyczaj do osoby; szczególnie, gdy się jest z nią związanym emocjonalnie. Niektórzy ludzie mogą podróżować do miejsca, ale wymaga to wyraźnie określonego “adresu" czy też identu.

PYTANIE: JAK ROZPOZNAĆ CZY ISTOTA, KTÓRĄ SPOTYKAMY PODCZAS OOBE, JEST NAM ŻYCZLIWA CZY NIEPRZYCHYLNA?

Na to pytanie trudno jest udzielić wyczerpującej odpowiedzi. Często zdarza się, że podczas podróży poza ciałem spotykamy jakąś istotę energetyczną, którą uważamy za przychylnie bądź wrogo do nas nastawioną. Tymczasem jest to projekcja naszej świadomości, gdyż naprawdę mamy do czynienia z czystą energią, nie kierującą uwagi pod niczyim adresem. Identyczny przypadek zachodzi wówczas, gdy uderzająca o brzeg fala sprawia na nas przerażające wrażenie. Natomiast owa wzburzona fala nic nie wie o naszym istnieniu i nie zwraca na nas najmniejszej uwagi. A więc to tylko nasz strach przed nieznaną potęgą czyni ją w naszych oczach groźną i niebezpieczną. Takich sytuacji jak opisane powyżej można uniknąć jeśli świadomie ograniczy się swoją “energię wejściową" i wykorzysta wyłącznie te częstotliwości, które pozwolą nam nawiązać kontakt z innymi energiami. Gdyby pojawiły się jakieś kłopoty, najlepiej będzie odsunąć je od siebie, a w najgorszym wypadku wrócić do ciała fizycznego. Inaczej mówiąc: kiedy spotkasz jakieś istoty, pozdrów je i spróbuj się z nimi jakoś porozumieć.

PYTANIE: CZY BĘDĄC W STANIE OOBE MOŻNA PORUSZAĆ SIĘ W CZASIE?

Oczywiście. Prawdziwe OOBE jest stanem świadomości nie związanym z czasoprzestrzenią. Jednakże poruszanie się w czasie z wielu powodów nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Najważniejsze, aby użyć właściwego “identu" pozwalającego wrócić do miejsca, z którego się wyruszyło. Taki ident musi zawierać dokładne określenie zarówno miejsca, jak i czasu. Zanim zabierzesz się do dłuższych podróży w czasie, poćwicz te krótsze.

PYTANIE: JAKĄ MAM “POSTAĆ" PODCZAS OOBE?

Wyobraź sobie swoje niefizyczne ciało jako bezkształtną, galaretowatą substancję. Ciało energetyczne zachowując “pamięć" ciała fizycznego, przybiera niemal taką samą postać jak ono, ale im bardziej jest oddalone od ciała fizycznego, tym mniej o nim “pamięta". To samo dotyczy oddalenia w czasie. Jeśli pozostawi mu się zupełną swobodę działania, może stać się kulą, łzą, chmurką lub po prostu kropelką. Zmiana formy następuje zaraz po oddzieleniu się od drugiego ciała, wówczas gdy stajesz się rozrzedzoną energią. Jeśli zechcesz, może “wyrosnąć" ci ręka lub ramię.

PYTANIE: CO MOŻE PAN POWIEDZIEĆ O REINKARNACJI? CZY POSZCZEGÓLNE WCIELENIA NASTĘPUJĄ PO SOBIE W CZASIE, CZY TEŻ ODBYWAJĄ SIĘ RÓWNOCZEŚNIE?

Przede wszystkim należy powiedzieć, że nie w następstwie czasowym. Nie jest wykluczone, że rzeczywiście odbywają się w tym samym czasie. Wszystko zależy od tego, kto jest “obserwatorem".

PYTANIE: CZY MÓGŁBY PAN POWIEDZIEĆ CZYM JEST DOBRO I ZŁO?

Dobro i zło istnieją wyłącznie w umyśle obserwatora. Są wynikiem jego ignorancji i braku zrozumienia oraz widzenia rzeczy w niewłaściwym świetle.

PYTANIE: CZY SPOŻYWANIE PEWNYCH POKARMÓW, PICIE KAWY, PALENIE ETC. PRZYŚPIESZAJĄ LUB HAMUJĄ POWSTAWANIE STANÓW OOBE?

Nie ma żadnej zależności między wymienionymi przez pana czynnikami, a powstawaniem OOBE. Mówię to wyłącznie na podstawie doświadczeń naszych eksperymentatorów z laboratorium i osób uczestniczących w prowadzonych przez nas kursach. Natomiast nic mi nie wiadomo o innych poważniejszych badaniach nad eksterioryzacją. Jednak najlepiej zachować we wszystkim umiar.

PYTANIE: CZY JEDNA OSOBA MOŻE PROWADZIĆ W TYM SAMYM CZASIE DWA ŻYCIA?

Pytaliśmy o to naszych niefizycznych przyjaciół. Odpowiedzieli, że takie przypadki są nie tylko możliwe, ale zdarzają się często. Nie wiemy dlaczego tak się dzieje. Nie mamy na ten temat żadnych informacji, jedynie mnie podano miejsce mojego “drugiego życia" oraz imię, które tam noszę – ale nie miałem czasu, czy też raczej odwagi, by to sprawdzić.
kater
a ja mam pytanie dziwne i prosze o odp. załóżmy...:) że po smierci inkarnujemy. ok mija na ziemi czas... i go się odczówa, po śmierci nie ma czasu, ale będzie mijało coś.. zdobywanie doświadczeń i ciągle inne przezycia i nazwijmy go czasem jednak.ok mamy 14, umieram i załóżmy że po smierci mam inkarnować i pyt 1. czy to odemnie bedzie zalezeć czy inkarnuje 2 ile czasu minie do kolejnej inkarnacji tzn. czasu w naszym ziemskim mniemaniu, 3 czy mozna się jakoś przeciwstawić inkarnowaniu? 4 czy moge sobie wybrać ciało do inkarnacji . No chyba tyle, ale najważniejsze czy sam sobie władam swoim umysłem i czy mam wolną wolę w 100% po smierci czyli robie co chce bo tak w to "wierze" czy jednak musze odnaleźć dysk i "poświęcić się dla moich ja i do nich dołączyć i się z nimi złączyć? wiem, że to będzie konieczne kiedyś do przejścia dalej ale czy sam moge wybrać czas czy jakieś przyciąganie bez mojej woli mnie wciągnie albo w jakieś ciało na ziemi albo do dysku?? no Zajecham jakąś inteligentną energie, która namówiła mnie do zabawy w Ziemskie zycie zamiast ją tylko obserwować i uczyć się na doświadczeniach innych bez "penetracji"... no to chyba allchodzi mi o to czy po smierci mam w 100% wolną wolę??
Raziel
Jeśli chodzi o wolną wolę to moim zdaniem tak, po śmierci ma się 100% wolną wolę i nikt ci tam nie może niczego narzucić. Może ja przytoczę fragment z książki Monroe`a który po części odpowiada na twoje pytania. Jest całkiem sensownym wyjaśnieniem procesu reinkarnacji i zgadza się z moimi odczuciami w tej sprawie.

CYTAT
"(...)Proces intensywnego uczenia się wymaga również wymazania czy też zatarcia wcześniejszych doświadczeń, zdobytych zarówno podczas poprzednich inkarnacji ziemskich, jak i życia w innych systemach rzeczywistości po to, by nie przeszkadzały one w realizowaniu obecnej egzystencji. Nie należy jednak zapominać, że wymazanie z pamięci danych o poprzednich istnieniach dokonuje się wyłącznie na poziomie fizycznej świadomości jednostki, która przystaje na podyktowane jej warunki. Pamięć o minionych doświadczeniach pozostaje w esencji formy energetycznej. Człowiek, który się rodzi, ma je zakodowane w podświadomości. To, co powiedzieliśmy, jest bardzo ważne, gdyż wcześniej uzyskane doświadczenia lub dowody mogą stanowić zasadniczy motyw działalności danej istoty na planie ziemskim. Kiedy już istota podejmie decyzję co do wcielenia i zaakceptuje proponowane jej warunki, musi wybrać taki “punkt wejścia", który ze względu na czynniki genetyczne, środowiskowe, społeczne, polityczne i ekonomiczne mógłby umożliwić jej – choć nie zapewnić w stu procentach – realizację zamierzonego celu. Jednak często się zdarza, że nie wszystkie warunki, które są akurat dostępne, będą się nadawały do realizacji danego celu. Mimo to wiele istot decyduje się zejść na Ziemię i inkarnować jako ludzie mając tylko nadzieję, że mimo tych nie sprzyjających okoliczności osiągną jednak to, co sobie zaplanowały. Czasem pojawia się tyle przeciwności, że po prostu nęci chęć zmierzenia się, by tak rzec, z tymi niedogodnymi warunkami lub rodzi się pragnienie, by je zmienić przez odpowiednie myślenie i działanie. Niektórzy podejmują taki trud, inni zaś nie.

Zdarza się również, że popyt na określone warunki wejścia znacznie przekracza podaż. Wobec tego wiele istot zmęczonych długim oczekiwaniem decyduje się na inkarnację, która ich wymagania co do warunków życia na Ziemi spełnia choćby w minimalnym stopniu."
OBE Maniak
.
ldkiler
Darek przeleciałeś w astralu jakąś znaną, bardzo znaną aktorkę/piosenkarkę/gwiazdę show, bo o ile wiem to zgwałciłeś tam jakąś aktorkę, ale oprócz niej?

PS. Sorki jak w złym miejscu napisałem
OBE Maniak
.
Artur_flyer
Darek jak to jest, ekhmm, że tak powiem z tym Bogiem?
Czy składają się na niego wszystkie mtj-ty, czy w ogóle istnieje jakaś największa istota, a może nie ma rzeczy największej (jeżeli wszechświat jest nieskończony), czyli wniosek taki że nie ma Boga.
Wiem, wiem, to pytanie z cyklu na które nie ma odpowiedzi, ale wiem, że na pewno miałeś jakieś doświadczenia związane z tym zagadnieniem.
ldkiler
Jeszcze jedno pytanko mam.

Czy w astralu gdyby spotkało się np. chińczyka można by z nim normalnie pogadać? tzn czy rozumiało by się to co on mówi?
plantator
---
mind trainee
1) Co jest za Zgramadzeniem (Focus 34/35)?
2) Czy miałeś kontakt z obcymi cywilizacjami, tzn. czy rozmawiałeś z jakimiś przedstawicielami innych systemów energetycznych?
3) Na czym polega różnica między OBE, a udawaniem się do np. Focusa 21 lub wyższego za pomocą Gateway Experience?
4) Czy miałeś kontakt z "pracownikami" Focusa 27?
5) W jaki sposób i w jakich okolicznościach produkujemy Lusz?
6) Czy częste wzywanie MTJ-ta do pomocy może skutkować w wyczerpaniu energii? (Kiedyś pisałeś, że MTJ jest naszym zbiornikiem Luszu)
MetaPsyche
CYTAT(mind trainee @ 20.10.2007 - 21:30) *
4) Czy miałeś kontakt z "pracownikami" Focusa 27?

1. Czy miałeś kontakt z "pracownikami" ZUSu ??

UPDATE
PS.
Oczywiście po drugiej stronie??
ldkiler
Aha jeszcze jedno pytanko :D

Jak to tam jest z dobrem i złem? Bo czytałem coś o larwach, wampirach astralnych. No i jak są to jak je pokonać? Wysłać dawkę miłości?
Ferenczy
zmieniam swoj post

Wedlug mnie OOBE jest niebezpieczna dla ludzi o slabej psychice co sobie wmawiaja ze umra jak wyjda albo zamienia sie w rosline wiec chyba tym powinni sie interesowac i praktykowac ludzie o troche mocniejszej psychice?? juz sam nie wiem ale powiedzcie jak wy uwarzacie
sonic3
@Ferenczy oni nie rozumieją pewnej zasady, która obowiązuje tutaj mianowicie prawa przyciągania. Pokaż im film The Secret, który świetnie przedstawia owe prawo i możesz im przekazać, że póki będą chcieli wracać do CF to będzie to natychmiastowe, natomiast prawo to nie działa na zasadzie akcja-reakcja więc jeżeli będą chcieli nie wracać już do CF nie będzie to od razu możliwe. Nie wiem odnoszę wrażenie, że niektórzy traktują OOBE jak rodzaj sportu nie doceniają tego zjawiska i korzyści jakie z niego płyną.

zmieniłeś posta, chodzi mi o osoby które opisywałeś!
Ferenczy
thx:D moze to im da cos do myslenia :D
twistoid
Dołączam sie do pytań mind trainee.Bardzo ciekawe.:)
OBE Maniak
.
fioletowy kruk
Drogi ''raziel''odp na Twoje pytanie dotyczace ''czy kazdy moze wychodzic z ciala''ja twardo twierdze ze tak dla mnie nie ma ludzi zdolnych i mniej zdolnych.Oczywiscie sa ludzie obdarzeni darami ale to sie wiarze z tym ze w innej dzidzinie całkowicie leżysz jeśli z jednej jestes najlepszy:]Ale wracajac do tematu,tak kazdy moze wychodzic z ciała tylko jednym to szypciej przychodzi a innym wolniej to tylko kwestja dobrej woli i zapału do pracy!Jesli człowiek popracuje ostro nad oobe to napewno mu sie uda.Zapewniam Cię!Pozdrawiam fioletowy kruk
Kronopio
Innymi słowy:"Człowiek ma cały potencjał, którego potrzebuje"

PS
widzę, że niedługo bedziemy miec cały "fioletowy zwierzyniec";)
fioletowy kruk
Kronopio-a co nie lubisz fioletowego??:]:]:]:]
Kronopio
CYTAT(fioletowy kruk @ 23.11.2007 - 15:31) *
Kronopio-a co nie lubisz fioletowego??:]:]:]:]

wręcz przeciwnie:))))
Zbyszek
Poczytalem Vaqa Darka. Sporo sie zmienilo i doszly nowe objasnienia.Fajowo. Ciekaw jestem kiedy spiszemy calosc.

Zbych
Cialkofrenik
adrian_01
To ja mam dodatkowy pomysł do FAQ dodajmy tam wszystkie skróty którymi sie posługujemy to ja zacznę
OOBE-out of body experience (wyjście z ciała) ale to chyba wie już każdy
NP- niefizyczni przyjaciele
LD-świadomy sen
no właśnie i co więcej
mind trainee
W FAQ-u na obemaniak.pl skróty OOBE i LD są wytłumaczone
Co do skrótów i pojęć:

OBE,OOBE,LD, podróż mentalna,OSPUO,OP,MTJ,NP,MILD,WILD,RT Bot, Atrapa, Hipnagogie, Focus X, gdzie X=1,3,10,12,15,21,22,23-25,27,34/35, Zgromadzenie, Park, Ciałka (eteryczne,astralne,mentalne) czakry, faza, dostrojenie, przesunięcie, pogłębienie fazy, cofka, Pomocnicy, astral, POZA, wibracje, Pasmo H Dzwięku, Szczelina, Emiter, Obszar I, Obszar II, INSPEK, Odzyskanie, RAM, OBE Maniak, OBE Rebelia, System, MIWPC na razie tyle.
sonic3
CYTAT(mind trainee @ 30.12.2007 - 11:05) *
W FAQ-u na obemaniak.pl skróty OOBE i LD są wytłumaczone
Co do skrótów i pojęć:

OBE,OOBE,LD, podróż mentalna,OSPUO,OP,MTJ,NP,MILD,WILD,RT Bot, Atrapa, Hipnagogie, Focus X, gdzie X=1,3,10,12,15,21,22,23-25,27,34/35, Zgromadzenie, Park, Ciałka (eteryczne,astralne,mentalne) czakry, faza, dostrojenie, przesunięcie, pogłębienie fazy, cofka, Pomocnicy, astral, POZA, wibracje, Pasmo H Dzwięku, Szczelina, Emiter, Obszar I, Obszar II, INSPEK, Odzyskanie, RAM, OBE Maniak, OBE Rebelia, System, MIWPC na razie tyle.

Będzie Obepedia, bynajmniej tak podaje ten wątek: http://www.oobe.pl/park/index.php?showtopic=1716&st=0 :)
storkk
Parę pytań od laika :]

Co się stanie gdy podczas OBE ktoś będzie starał się nas obudzić? Obudzimy się tak jak ze zwykłego snu czy sami musimy chcieć się wybudzić?

Po jakim czasie od rozpoczęcia "treningów" udało wam się osiągnąć OBE?

Muzyka taka jak Lucid Dreaming with Wolves podobno pomaga przy osiągnięciu LD, czy jest jakaś muzyka albo cokolwiek innego oprócz naszej silnej woli co pomaga w osiągnięciu OBE? Jest Brainwave ale czy pomaga osiągnąć OBE? I czy używanie Brainweava jest bezpieczne i zdrowe?

Czy książki Moena, Monroea i Sugiera są dostępne w Polsce w empiku albo innych sklepach, jeżeli tak to jaka jest cena tych książek?
szczesio
kolejne pytanie-
czym sie rózni OOBE i LD

przede wszystkim OOBE osiągamy w pełni świadomy a ld dopiero bo przespaniu do 1wszej fazy rem i odzyskujemy świadomość podczas snu
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.