Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Sposoby Na Ld?
Forum OOBE > Świadome Śnienie > Techniki
Stron: 1, 2
Patjar
Jakie wy macie sprawdzone sposoby na LD? Ile razy dzieki tej metodzie mieliscie LD? Jak sie czujecie podczas LD?
MetaPsyche
Gdy jest zastój w LDekach polecam poćwiczyć tzw. "świadomość świadka" - chodzi o to, żeby w ciągu dnia jak najczęściej wyłączać myślenie i skupiać się na bodźcach wzrokowych i słuchowych. W połączeniu z ok 10 TRkami wykonywanymi w ciągu dnia, zawsze po ok 3 dniach mam LD "bardzo wysokiej jakości".... chociaż dawno nie próbowałem ;]
To odnośnie pierwszych dwóch pytań

Co do trzeciego:
W LD czuję się normalnie - jak w real, poza małym szczegółem - odczuwam lekką euforię, która nieraz jest odczuwana jeszcze przez sporą część dnia po przebudzeniu (w przypadku tych LDków "wysokiej jakości")
Patjar
aha :d

ale chodzi mi tez o to jak sie czujemy o stan wewnetrzny, nie tylko "jak w realu", ale tez czy czujemy jakis smutek (???), moze radosc, zazdrosc??

PS:
co to sa te TRK i bodzce? Jak sie na tym skupiac?
MetaPsyche
CYTAT(Patjar @ 13.01.2008 - 11:33) *
ale chodzi mi tez o to jak sie czujemy o stan wewnetrzny, nie tylko "jak w realu", ale tez czy czujemy jakis smutek (???), moze radosc, zazdrosc??

jak pisałem - ja czuję lekką euforię, czyli inaczej mówiąc niczym nie uzasadnioną radość.

CYTAT(Patjar @ 13.01.2008 - 11:33) *
co to sa te TRK i bodzce? Jak sie na tym skupiac?

TR - test rzeczywistości. Polega to na tym, że sprawdzasz czy przypadkiem nie śnisz. Możesz to zrobić na wiele sposób, tzn. np. rozejrzeć się i zastanowić czy wszystko wygląda normalnie, czy inaczej mówiąc czy przypadkiem nie zobaczyłeś czegoś, co w rzeczywistości nie może sie zdarzyć. Możesz też np. siłą woli spróbować zmienić kolor jakiegoś przedmiotu (testy z kolorami są dość ciekawe, bo gdy prubujesz zmienić kolor jakiegoś przedmiotu we śnie i ci się udaje, to jest to dość widowiskowe zdarzenie ;] )
Bodźce - w uzytym tu kontekście po prostu doznania. Chodzi o to, żebyś skupił się na obrazie jaki rejestrujesz i dźwiękach jakie słyszysz, skupiając na nich całą swoją uwagę, ale spróbuj to robić bez wysiłku. Skup na nich (bodźcach) tylko tyle uwagi ile jest konieczne, aby wyciszyć umysł, to jest zlikwidować myśli. Jeśli jednak się pojawią, to obserwuj je nie podsycając ani rozwijając ich. Po prostu obserwuj .... hmm.... "o czym mówią".
VVi
Proponuję również ćwiczenia koncentracji i samoświadomości. Tzn koncentrować się na punkcie w przestrzeni jak najdłużej bez zwracania uwagi na myśli. Samoświadomość to coś w rodzaju koncentracji tyle że w tym przypadku chodzi o uważność tego co się dzieje, tak jakbyś chciał rozlać swoją świadomość poza swoje ciało fizyczne - ciężko to opisać. Po prostu uważaj na to co robisz, co się dzieje wokół, odczuwaj przestrzeń w której jesteś. Ja kiedyś jak robiłam takie ćwiczenia, to bez żadnych TR uświadamiałam sobie we śnie, że śnię. Ale te ćwiczenia pomagają nie tylko w uzyskaniu LDków, ale ogólne w byciu Tu i Teraz.
duszek-stiv
Galantamine lub Calea zacatechichi
link do strony która opisuje co to Galantamine
http://www.dreamamins.com/
http://www.dreamamins.com/galantamine.html
MetaPsyche
no proszę kolejny członek listy ONEIRO :>
duszek-stiv
CYTAT(MetaVirus @ 13.01.2008 - 18:52) *
no proszę kolejny członek listy ONEIRO :>

normalnie jasnowidz :) łoooooooo :)
Patjar
dzieki wam :D

PS:
CYTAT
Gdy jest zastój w LDekach polecam poćwiczyć tzw. "świadomość świadka" - chodzi o to, żeby w ciągu dnia jak najczęściej wyłączać myślenie i skupiać się na bodźcach wzrokowych i słuchowych. W połączeniu z ok 10 TRkami wykonywanymi w ciągu dnia, zawsze po ok 3 dniach mam LD "bardzo wysokiej jakości".... chociaż dawno nie próbowałem ;]
To odnośnie pierwszych dwóch pytań

ale jak to? Czyli wystarczy ze sprawdze 10 razy w dniu czy moge oddychac przez zacisniety nos i mam za 3 dni LD?
ptysiek
CYTAT(MetaVirus @ 13.01.2008 - 10:48) *
Gdy jest zastój w LDekach polecam poćwiczyć tzw. "świadomość świadka" - chodzi o to, żeby w ciągu dnia jak najczęściej wyłączać myślenie i skupiać się na bodźcach wzrokowych i słuchowych. W

o to w moim przypadku moze sie sprawdzic bo dosyc czesto sie "zawieszam" ;)
kelme
Mi bardzo pomaga wieczorna afirmacja
Patjar
wasnie, afirmacja. Kiedys ukladalem proste piosenki o kolegach ktorych nie lubilem ,ale juz troche wyszedlem z wprawy. Moze macie jakis fajny tekscik do "Quo Vadis Domine - dokąd zmierzasz Panie?" Michała Bajora?

PS:
link do piosenki: http://maczo1232.wrzuta.pl/audio/qnlqhY9NE...uo_vadis_domine
grej3333
''ale jak to? Czyli wystarczy ze sprawdze 10 razy w dniu czy moge oddychac przez zacisniety nos i mam za 3 dni LD?''
Heh jak droga do LD była by taka prosta to LD było by jednym z latwiejszych do wykonania odmiennym stanem [poza]
To zalezy od ciebie , kazdy inaczej ( szybciej lub wolniej ) osiąga stan swiadomosci podczas marzenia sennego.
Jednym moze to zajac 1dzien innym tydzien a jeszcze innym nawet kilka lat.
To nie ma byc takie zwykłe zatkanie nosa Ty masz wmówic w siebie ze snisz teraz postaraj sie wyobrazic siebie ( wykonujac RT ) ze jestes we snie, poczuj tą radość, wolnosc i nieograniczenie. Jezeli przez chwile naprawde zwątpisz czy to jawa czy sen bedzie to oznaką iz RT został poprawnie wykonany.
RT wykonane jw. jest najefektywniejsze. Dzieki niemu umysł podczas snu odrazu wyczuje ze cos nie gra.
Nieraz miałem sen w którym zrobilem RT nieswiadomie i dalej snilem bez wiedzy ze to sen. Dlaczego?
RT które wykonywalem na jawie były robione ''za szybko'' po prostu podchodzilem , zatykalem nos i mówilem
- Czy teraz snie? I konczylem test. Takie wykonywanie RT jest bezsensu , trzeba się zastanowic , porozmyslac, i wyobrazic siebie jakbys był we snie.

POWODZENIA! ;)
MetaPsyche
CYTAT(ptysiek @ 15.01.2008 - 14:33) *
o to w moim przypadku moze sie sprawdzic bo dosyc czesto sie "zawieszam" ;)

zawieszki to coś innego ;]
Tutaj chodzi o to, żeby zachować koncentracje i świadomość.

CYTAT
ale jak to? Czyli wystarczy ze sprawdze 10 razy w dniu czy moge oddychac przez zacisniety nos i mam za 3 dni LD?

Jakby to powiedzieć..... Tak, ale nie do końca ;]
Musisz do tego jak najczęściej być "Tu i teraz", czyli robić to co pisałem z tymi bodźcami. Mi po 3 dniach takiej mieszanki zazwyczaj LDki wychodzą. Są pewne efekty uboczne jeśli przesadzisz z tym skupianiem się na bodźcach (tzn po 10 godzinach takiej zabawy), ale ogólnie metodę polecam.
Patjar
a moglbus jasniej wytlumaczyc ta metode z bodzcami? bo nie do konca rozumiem.

PS:

CYTAT
''ale jak to? Czyli wystarczy ze sprawdze 10 razy w dniu czy moge oddychac przez zacisniety nos i mam za 3 dni LD?''
Heh jak droga do LD była by taka prosta to LD było by jednym z latwiejszych do wykonania odmiennym stanem [poza]
To zalezy od ciebie , kazdy inaczej ( szybciej lub wolniej ) osiąga stan swiadomosci podczas marzenia sennego.
Jednym moze to zajac 1dzien innym tydzien a jeszcze innym nawet kilka lat.
To nie ma byc takie zwykłe zatkanie nosa Ty masz wmówic w siebie ze snisz teraz postaraj sie wyobrazic siebie ( wykonujac RT ) ze jestes we snie, poczuj tą radość, wolnosc i nieograniczenie. Jezeli przez chwile naprawde zwątpisz czy to jawa czy sen bedzie to oznaką iz RT został poprawnie wykonany.
RT wykonane jw. jest najefektywniejsze. Dzieki niemu umysł podczas snu odrazu wyczuje ze cos nie gra.
Nieraz miałem sen w którym zrobilem RT nieswiadomie i dalej snilem bez wiedzy ze to sen. Dlaczego?
RT które wykonywalem na jawie były robione ''za szybko'' po prostu podchodzilem , zatykalem nos i mówilem
- Czy teraz snie? I konczylem test. Takie wykonywanie RT jest bezsensu , trzeba się zastanowic , porozmyslac, i wyobrazic siebie jakbys był we snie.

POWODZENIA! ;)

a co ty rozumiesz piszac: "zastanowic, porozmyslac, wyobrazic sobie..."? Moze dlabys mi sposob jakim ty to robisz :D bylbym wdzieczny :)
grej3333
No ok. Jestes na jawie dajmy na to idziesz do szkoły. Wykonujac RT [NIE] wykonuj go rutynowo ( zatkanie nosa ''e to nie sen'' i juz ) Stań , porozglądaj sie czy wszystkie przedmioty w twoim otoczeniu są na swoim miejscu czy aby nie zmienily polozenia badź dziwacznie wyglądaja. Spytaj siebie samego ''Czy to sen''?
Przez chwile próboj oszukac twoja swiadomosc i wamawiaj sobie ze to co widzisz to sen, kreacja twojego umysłu... Wczuj sie w to mocno , powinno to trawac jakies 20 sek ( czas orientacyjny ) poczym dopiero badać czy na 100% to nie sen , poprzez rózne techniki które na pewno juz znasz (grawitacja,przechodzenie przez sciany,latanie itd. )
Ps. Czasami niezłe są z tym RTkami zabawy. Nieraz ide sobie spokojnie na trening jest juz ciemno , wiatr i często jak dobrze sobie wmówie a nie sprawdzam czy to sen to czuje się jak we śnie. Po chwili robie RT które upewnia mnie ze to jawa ;) szara rzeczywistość.

I jezeli będziesz zainteresowany to Poczytaj na temat LILD* ( dobrze mówie? Pamięć mam dziurawą ;) )

*LILD - Technika do osiągnięcia LD ( moim zdaniem jedna z lepszych i ciekawych )
Majster
CYTAT(grej3333 @ 17.01.2008 - 12:24) *
I jezeli będziesz zainteresowany to Poczytaj na temat LILD* ( dobrze mówie? Pamięć mam dziurawą ;) )

*LILD - Technika do osiągnięcia LD ( moim zdaniem jedna z lepszych i ciekawych )

Zależy o jakiej mówisz, bo równie dobrze mogłeś myśleć o WILD albo MILD... po co se zawracać głowę tym nazewnictwem skoro efekt wciąż ten sam. ;)
grej3333
Chciałem tylko pomóc a w tym przypadku nazewnictwo jest chyba trafne chodziło mi o
LILD By kolega Patjar mógl bez trudu znalezc tą technike np. w wikipedia ;)
Przed chwila przypomniałem sobie technike która dała mi o bardzo dobrej jakosci LDk.
technika ta nazywa sie ''Spacerek''
Wykonujemy ją nastepująco:
Kładziemy sie normalnie spac , lub jezeli ktos jest strasznie napalony to moze po 4 godzinach snu.
Kładziemy sie i wizualizujemy swoje stopy idace po betonie.
Wizaulizuj dokladnie jak beton bądź asfalt przesuwaja sie wraz z ruchem twoich nóg.
Technika ta jest efektywna gdyz mózg nie musi generowac odrazu całego swiata snu tylko jego czesc w tym przypadku nogi i podłoze po którym chodzisz.
Czesto jest tak ze jak juz jestes w LD nagle podniesiesz głowe i zobaczysz piękny swiat a swiadomosc będzie 100-procentowa.
Bardzo fajna technika moim zdaniem a efekty widac juz po pierwszym razie ;)
polecam wypróbowania i pozdrawiam ;)
Patjar
dzieki sprobuje i RT i LILD. Patrzylem tez na inne metody. Podoba mi sie UILD i TILD :D za to SILD jest nie do przyjacia ;]

GREJ: a ty dzieki ktorej metodzie masz LD najczesciej?

PS:
aha, ale tak serio to chyba nieduzo mi pomoze LILD, bo ja zadko mam sny o tym, jak czytam jakies teksty :)
Majster
LILD - SRILD. :P
Ja mam jedną niezawodną technikę, świadome wchodzenie w sen przez wizualizację (co mnie obchodzi jakim skrótem inni nazywają) a gdy wizualizacja już zaczyna być naprawdę realna to powtarzam sobie, słowa "wiem, że to sen" - jak dla mnie 100 % skuteczność. Stosuje ją nad ranem po przebudzeniu. A na codzień robie RT dają efekty już po 2 dniach.
Drahel
Sposobów na LD jest na prawdę dużo. Na mnie przynajmniej najlepiej działa sugestia czyli tak zwana technika MILD. Ważne jest tylko to co sobie sugerujesz no i musisz w to uwierzyć. Może trochę odejdę od tematu, ale kilka razy zasugerowałem sobie coś w stylu: "Kiedy wyjdę ze swojego chcę mieć tego pełną świadomość". Między LD a oobe nie ma dużej różnicy więc pomyślałem że może to zadziała :P No i udało się jak do tond 2 razy xD Odzyskałem świadomość i czułem że się poruszam otwieram oczy i jestem po za ciałem :D Każde takie wyjście kończyło się paraliżem, ale to inna bajka xD
Patjar
probowalem ostatnio TILD. Niby mi sie przysnilo ze pije cole, ale to bylo w tak poznym momencie snu ze nie zdalem sobie z tego sprawy. Dzis moze sprobuje UILD :D
Dawidx
Ja tam znam tylko dwa :O WILD i MILD. Jeden polega na utrzymaniu świadomości, że zaraz będziemy śnić podczas zasypiania, a drugi na "obudzeniu się we śnie". Może nakreślisz co to za techniki?
Sc0pe
a ja zawsze przed snem pije herbate Melise z 6 torebek nie słodze, jak narazie miałem jedno LD :)
Dawidx
Melisa z 6 torebek? Może spróbujesz czaju? Odlot gwarantowany :P
MetaPsyche
skoro już zeszliśmy z tematu również polecam czaj - jutro chyba nawet spróbuję czy pomaga w LD :>

Jak zrobić czaj - wsypujesz pół opakowania herbaty (najlepiej granulatu) do słoika (najlepiej takiego po dżemie - 0,5l czy coś takiego), zalewasz wrzątkiem, zakręcasz, czekasz 20 minut i masz porcję na dwie osoby. Można zwiększyć lub zmniejszyć moc w zależności od indywidualnych upodobań.

Efekty: rozluźnienie (i to mocne :> ), lekka euforia itp. Nie jestem pewny czy uzależnia...
Sc0pe
Czaj ? Ale fajnie, zrobie sobie zaraz, ale mam pytanie, jak mam herbate w woreczkach to jak mam to zrobić ? Rozerwac kilka worków, wsypac do słoika, zalac wrzatkiem, zakrecic i czekac 20 minut a potem wypic ?
Dawidx
Herbata w saszetkach raczej się nie nadaje. Powinna to być czarna, mocna herbata w "granulacie". :) Po prostu sypiesz tego pół słoiczka, szklanki i dolewasz wody. Ma z tego powstać gęsty "muł", który musisz wypić, a osad wszamać łyżeczką. ;)

Ps. Zdrowe to nie jest i pikawa napierdala przez godzinę po "bani".
Patjar
a jasli nie chce sie uzaleznic to co radzicie?
Sc0pe
CYTAT(Dawidx @ 19.01.2008 - 17:18) *
Herbata w saszetkach raczej się nie nadaje. Powinna to być czarna, mocna herbata w "granulacie". :) Po prostu sypiesz tego pół słoiczka, szklanki i dolewasz wody.

A czemu? Jak np wsadze do szklanki 5 torebek zwykłej herbaty i zaparze a potem wypije to zadziała ?

CYTAT(Dawidx @ 19.01.2008 - 17:18) *
;)
Ps. Zdrowe to nie jest i pikawa napierdala przez godzinę po "bani".

Jaka pikawa ?
MetaPsyche
herbata w saszetkach też się nadaje - rozrywasz ze 40 i zalewasz wodą ;]

Pikawa - serce
Patjar
czyli jesli jeszcze chodze do podstawowki to raczej mam nie uzywac czaja :D ?
Dawidx
1. Oczywiście, że saszetkowa też się nada ale jest "słabsza" niż "parzona". ;) Zresztą ta "granulkowa" nie jest droga. ;)
2. pikawa = serce (jak kolega wspomniał wyżej)
3. Patjar, lepiej nie używaj tego. ;) To się "wali" w więzieniu, jak już nie ma nic innego co, by dawało banię. :D
Drag0n
mam takie pytanie, to musi być herbata ,,zwykła" czy moze być np Melisa ? xD
Patjar
3. AHA :D dzieki :)
Drag0n
Odpowie mi ktoś ? To musi być herbata ,,zwykła" czy moze być np Melisa ?
MetaPsyche
Zwykła. Po np. melisie możesz dostać sraczki ;]

Dawidx - a skoro już się zajmujemy więziennymi mózgoje*ami.... wiesz że można się "naćpać" dezodorantem ;]
Dawidx
Hm, tego nie wiedziałem. Próbować nie będę ale wiedzieć warto. :D

Ps. Herbata oczywiście "zwykła".
grzee
nie wiem czy komuś to się przyda ale nawet ciekawa strone o ld znalazłam...
łapać;)

http://www.psajko.pl

zapewne znana tu, jeżeli już ktoś podał to sorrri ;D
Patjar
znam :d zagladam czasami, ale se o niej zapomnialem. Dzieki :D
Sc0pe
CYTAT(MetaVirus @ 20.01.2008 - 17:58) *
wiesz że można się "naćpać" dezodorantem ;]

Jak ? Opisz.
MetaPsyche
CYTAT(Sc0pe @ 20.01.2008 - 19:58) *
Jak ? Opisz.

Heh. Trochę zeszliśmy z tematu ale OK.
No więc potrzebny jest oczywiście dezodorant ;]
Najlepiej żeby był zużyty mniej więcej w połowie. Pełny ani pusty z całą pewnością się nie nada.
A robi się to tak:
Wypaszczasz całe powietrze (tyle ile jesteś w stanie) z płuc. Przechylasz dezodorant "do góry nogami" i naciskasz końcówkę. Na początku może lecieć dezodorant, ale tylko przez góra parę sekund. Gdy zacznie lecieć "powietrze" wdychasz je biorąc końcówkę puszki do ust. Głowę musisz pochylić lekko w bok, bo w przeciwnym razie przechylisz w bok puszkę co skutkuje wdychaniem dezodorantu co nie jest miłym przeżyciem ;] . Wdychasz dopóki nie poczujesz że płuca są pełne i więcej nie da rady. Trzymasz ile się da w płucach, po czym wypuszczasz gaz. To ćwiczenie oddechowe należy powtórzyć 3 do 5 razy z jak najkrótszymi przerwami czasowymi ;) . Gdy efekt zniknie można powtórzyć - przy powtarzaniu efekty następują dużo szybciej i są silniejsze. Tak naprawdę pożądany efekt o wystarczającej mocy pojawia się dopiero po 2-3 powtórzeniu.
Efekt - bardzo krótkotrwała - ok 30 do 60 sekund - "głupawka" i wesołkowatość (jak po trawie).
Efekty uboczne - w przypadku zbyt częstego używania uszkodzenia mózgu.

Ogólnie uważam, że potencjalne efekty uboczne nie są warte jazdy, ze względu na czas jej trwania. Jednak skoro prosiłeś o opis... ;]

PS.
Wypicie wcześniej jednego lub dwóch piw wzmacnia "fazę".
Sc0pe
eh to jednak nie bede próbował.

PS. znasz jeszcze jakeis fajne sposoby oduzenia sie ? :]
MetaPsyche
Hehe to nie hyperreal tylko oobe.pl i zostańmy dla dobra wszystkich przy tej tematyce ;]
Dawidx
Inne sposoby? Alkohol, narkotyki, "naturalne specyfiki" typu gałka muszkatołowa, bieluń czy łysiczka lancetowata. Zresztą założeniem tego forum nie były rozmowy o używkach więc wróćmy do właściwego tematu rozmowy. ;)

Co do dezodorantu - próbowałeś? Ja próbować nie będę ale zastanawia mnie skąd w tym dezodorancie powietrze. Przecież pojemniki są pod ciśnieniem i nie ma w nich prawa być powietrza.
Patjar
zgadzam sie, czemu? :)
MetaPsyche
powietrze jest w cudzysłowiu - myślę że chodzi tu o niedotlenienie mózgu ;]
Sc0pe
z tym dezodorantem to głupota jest, ja nigdy tego nie bede próbował.
Patjar
wlacha, po kiego wacka pchac sie w cpanie? przeciez to glupie. Moze po to by sie przed kumplami popisac? mnie to nie razi :D
MetaPsyche
Pomyślałem, że ktoś w końcu musi sprawdzić czy ten czaj pomaga w osiągnięciu LD.
Nie pomaga!!

Czaj piłem drugi, może trzeci raz w życiu. Nie wiem czemu byłem przekonany, że teina ułatwi mi osiągnięcie LD - przeoczyłem fakt, że jest ona stymulantem, podobnie jak amfetamina czy kokaina, a jeśli ktoś któregoś z tych specyfików próbował wie jak "łatwo" się po nich zasypia. :<

No ale do rzeczy. Zrobiłem sobie dosyć mocną herbatkę . Wypiłem na szybko prawie na pusty żąłądek żeby lepiej i szybciej weszło. Po 5 minutach odczuwałem już bardzo dobre samopoczucie i mocne odprężenie - relaks. Po kolejnych 15 minutach te odczucia się nasiliły, więc położyłem się spać prawie przekonany, że dziś sobie polatam. Niestety 10 minut później zaczęło się działanie typowe dla stymulantów - pobudzenie, natłok myśli, bezsenność, a gratis dorzucili ból głowy. Skończyło się na tym, że męczyłem się 4,5 godziny próbując zasnąć.

Efekty uboczne po zmetabolizowaniu teinki: zarówno psychiczne jak i fizyczne zbliżone do tych jakie pojawiają się po użyciu amfetaminy. Jedyna różnica jaką dostrzegłem to szybsze zmetabolizowanie teiny.

Reasumując: Wypicie czaja przed snem, to jedna z najgłupszych rzeczy jaką można zrobić. Z tego co pamiętam, wypicie w czasie dnia daje więcej korzystnych efektów i mniej niekorzystnych, ale również nie warto.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.