Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: OOBE czy odruch po praprzodkach?
Forum OOBE > Park im. Roberta Monroe > Forum
Quel
Zaczynam dopiero praktykę z OOBE i raczej nie miałem świadomego wyjścia. Jednakże nurtuje mnie pewna sprawa, mianowicie:

Czy mieliście kiedyś coś takiego, ze zasypialiście i nagle zdawało wam się, że spadacie (np. z łóżka) i momentalnie powracaliście do przytomności z lekkim otrząśnieniem?

Było to dobre 7 lat temu a pamiętam to, jakby było to wczoraj. Ponadto, gdy poczytałem trochę o OOBE przypomniałem sobie, że byłem tuż nad sobą i widziałem jak leżę. Rozmawiałem dziś z kolegą, który nie zna się na takich rzeczach, w ogóle nigdy nie słyszał o nich. Spytałem, czy miał kiedyś tak, i gdy odpowiedział 'tak', zapytałem, co charakterystycznego w tym było. Powiedział dosłownie to samo.

Spotkałem się ze stwierdzeniem, iż to tylko jakiś tam odruch po przodkach, którzy spali na drzewie. Ale chciałbym wiedzieć od was, czy też tak mieliście?
SadaM
Ciekawe, z taką teorią się jeszcze nie spotkałem. Chodzi mi oczywiście o powracanie do przytomności podczas uczucia spadania - nie o oobe.
Lukasz
Nie sprecyzowales swojego pytania, bo nie wiem czy mam odpowiedziec zwiazku z widzeniem samego siebie na luzku? Czy moze o raptowne zerwanie sie i poprzedzone uczuciem spadania?

A wiec odpowiem na 2 pytania. Odpowiedz na nie to: najprawdopodobniej miales oobe. Juz wyjasniam, ponoć gdy nagle zrywasz sie podczas plytkiego snu (stan alfa) to nagle nieoczekiwanie powracasz do ciala fizycznego po owczesnym pobycie w astralu.
Gdy widziales siebie lezacego na luzku tez miales obe (uswiadomiles sobie to). Jest to czesty widok tuz po wyjsciu.

Sny sie szybko zapomina, to ze pamietasz to "tak jakby bylo to wczoraj" to znak ze to nie byl sen, w przeciwnym wypatku moglbys sobie jedynie przypomniec ogol snu ale nie szeguly.

Pozdrawiam,
Lukasz.
Karakan
Według mnie jest duża szansa, że to było związane z oobe. Po pierwsze uczucie spadania; odczuwa się takie rzeczy podczas przechodzenia eksterioryzacji, a dokładnie kiedy chcemy, aby nasze ciało astralne odłączyło się od fizycznego. Jest to swego rodzaju bodziec, który ma za zadanie zmusić ciało subtelne do oddzielenia. Po drugie to, że widziałeś swoje ciało. Większość osób widzi swoje ciało z góry.
A co do tego nagłego powrotu do przytomności, to rzeczywiście zdarza się to, nawet dość często. Nie przypominasz sobie SadaM, czy nie zdarzyło ci się kiedyś coś podobnego?? Już prawie zasypiasz i nagle twoja noga, lub ręka sama wykonuje szybki ruch? Myślę, że to właśnie coś w tym rodzaju, takie przebudzenie się w momencie kiedy nie jesteśmy już świadomi co się dzieje.
Lukasz to z tym zapominaniem snu to chyba nie do końca tak jest. Sny rzeczywiście szybko się zapomina, ale zdarzają się też takie, które zostają wyryte w pamięci bardzo mocno. Jeśli silnie oddziaływały na na naszą psychikę tuż po przebudzeniu, mogą zostawić mocny ślad w umyśle. Sam mam kilka takich sytuacji z dzieciństwa.

Pozdrawiam
SadaM
Zdarzało mi się coś takiego, czasem nawet takie ruchy były bardzo gwałtowne, np. noga w górę i to wysoko! Najlepsze, że było to mimowolnie, nie myślałem o tym nawet. Często miałem także takie dziwne uczucie, jakby ciało astralne powracalo do fizycznego "na gwałt", bardzo szybko. Wrażenie takie, jakbym uderzał głową o mur i w momencie uderzenie się obudził. Nie zawsze przyjemne.
Karakan
No właśnie o to mi chodziło SadaM. Te odruchy czasem są bardzo gwałtowne, ja na przykład do dzisiaj mam bliznę na głowie po tym jak będąc w sanatorium uderzyłem w ten sposób głową o kaloryfer... Okropne.
effree
Witam!
Wiele osób budzi sie ze snu z przerażeniem, ponieważ doznali tego typu odczucia spadania...
częststym odczuciem podczas gwałtownego powrotu z astralu do ciała fizycznego lub na odwrót jest własnie to odczucie spadania... tego typu odczucia doznajemy również podczas "wchodzenia" w trans czy też "wychodząc" z transu... gwałtowne odzyskanie przytomności jest całkowicie normalne w momęcie nieplanowanego uczucia spadania - strach/przerażenie...
mam nadzieje że odpowiedziałam na Twoje pytanie...
pozdrawiam!!
ICE
tak tez mialem takie uczucie z kilka lat temu... wtedy myslalem ze mi sie sni ze spadam i spadam coraz szybciej i w momencie uderzenia natychmist sie budze i np noga mi leci do gory :P patrze na zegarek.. 4:00 hmm gleboki sen.... ale mialem tez cos takiego gdy dopiero zasypialem i to calkiem niedawno z tydzien temu.. tyle ze wtedy nie spadalem.. sluchalem muzyki na łózku w godz w ktorych powinenem spac juz i tak leze i leze ciagle z wrazeniem swiadomosci a tu ni z tad ni z owąd caly sie podnosze az do momentu w ktorym sobie siadlem :P podkreslam ze niczego specjalnego nie odczuwalem przed tym i ciagle mialem wrazenie ze nie spie i jestem swiadomy.. bardzo dziwne mi sie to wydalo
Lukasz
Moim zdaniem to efekt praktyk zwiazanych z oobe, ktos kiedys powiedzial ze oobe to jak dzwi ktore mozna otworzyc ale nie zamknac :)
Błażej
ja mamcos takiego bardzo czesto leze nie moge zasnac potem nie slysze dzwiekow relaksuje sie i nagle ja nie sru!! :)
czasami prawie spadam z lozka to jest jakby jednosekundowy impuls nie wiem co to jest ale czasami probuje to powtorzyc i kilka razy mi sie udalo dzieki metoda wpadania w trans oobe
Pozdrawiam Serdecznie
Karakan
Lukasz to słowa Roberta Monroe :). Odruch ten na pewno nie jest spowodowany przez praktyki związane z oobe ponieważ miewają go generalnie wszyscy, czy słyszeli o oobe czy nie.
Błażej
Dokładnie według mnie to jakies mysli cos zwiazane z ukladaniem sie naszych mysli podczas snu lub w jego poczatkowej fazie a nie jakies odruchy zwiazane z oobe a tym bardziej z jakimis odruchami naszych przodkow<lol2>
Pozdro
Lukasz
Mi raczej chodzilo o ta:

"sluchalem muzyki na łózku w godz w ktorych powinenem spac juz i tak leze i leze ciagle z wrazeniem swiadomosci a tu ni z tad ni z owąd caly sie podnosze az do momentu w ktorym sobie siadlem :P podkreslam ze niczego specjalnego nie odczuwalem przed tym i ciagle mialem wrazenie ze nie spie i jestem swiadomy.. bardzo dziwne mi sie to wydalo"

Czesc wypowiedzi ICE'a :)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.