Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Medytacje
Forum OOBE > Park im. Roberta Monroe > Jestem początkujący
Kajetanmalyevil
Witam wszystkich mam pyt. co daja medytacje? Pomagaja jakos w wyjsciu? i jakie znacie sposoby medytowania?
Meshu
Medytacja jest od tego by uspokoić umysł i co anjważniejsze. Wyciszyć go. Ale może tez posłużyć nam by nałądować energię przez cazkry, bo i tak s umie nie mamy co robić. Ale tez może nam posłużyć do tego by wprowadzić się w stan relaku
to wszystko nam pomaga wyjść... Myśle że medyacja mopże się nam przysłużyc i to w ogromnym stopniu przy wibracjach bo podczas nich jest lęk. Dziwne uczucia i straszny lęk. Przez medytację możemy się nauczyć tez tego lęku pokonywać i wyciszac umysł i skoncentrować się na czymść, czyli w trakcie oobe, na wyjściu :P

Peace :)
Kajetanmalyevil
A jakie sa sposoby medytacji? i jak morzna naładować energię??
plantator
medytacja, to nie tylko patrzenie w ścianę, to również wnikliwa obserwacja bez utożsamiania się z tematem jak w przypadku świadomości świadka, to również wizualizacja, to również intensywne bardzo myślenie, zadawanie sobie samemu pytań, etc

Dla mnie medytacją jest chociażby spacer po lesie, górach, łąkach, jest nią też siedzenie w fotelu i palenie fajki i filozoficzne monologi z podświadomością... medytacja to szerokie pojęcie...
MetaPsyche
Polecam ŚŚ (świadomość świadka). Jak mam kłopoty z LDkami (nie chcą się załączać) to po góra 3 dniach intensywnej praktyki (ŚŚ) zawsze mi swiadomość we śnie wraca. Chociaż ostatnio nawet to nie pomaga :/

PS.
Wykonuj przy tym choćby sporadyczne TRki
Kajetanmalyevil
Wybaczcie ale dalej nierozumiem jak sie stosuje "świadomość świadka" Co mam robic? i na co czekac? jak to dziala? Czy potrzebuje rozluznienia jak przy OOBE? opiszcie co mam robic? dzieki :) i tak mi bardzo pomogliscie :D
Meshu
ja tam przy medytacji nie bardzo rozumiem. Ale na forum masz dość by wyjśc z ciała, a nawet więcej... (cytowałem to kogoś słowa). zaufaj mi. Masz tyle, że sam byś za 1 razem wyszedł...
Ale medytacja jest bardziej tdo tego by naładować czakry itd.. Bardziej tez działą na uświadomieniu sobie pewnych myśli... Dziwne to dlatego nie próbuje. Ale może się naucze :P kupie se ksiązkę :D

Dokładnie: "poradnik o medytacji" :] Pozdro dla Ciebie Kajetanmalyevil
MetaPsyche
CYTAT(Kajetanmalyevil @ 13.11.2007 - 22:25) *
Wybaczcie ale dalej nierozumiem jak sie stosuje "świadomość świadka" Co mam robic? i na co czekac? jak to dziala? Czy potrzebuje rozluznienia jak przy OOBE? opiszcie co mam robic? dzieki :) i tak mi bardzo pomogliscie :D

Tu masz opis ŚŚ:
http://www.autohipnoza.pl/index.php?option...3&Itemid=54
Z własnego doświadczenia dodam, że praktykla jest przyjemna i nie przeszkadza ci zbytnio w wykonywaniu żadnych czynności (ja stosuje np. pracując).
Meshu
A co zrobić by podczas LD wyjść z ciała? :P
kozuar
Medytacja pomaga w osiągnieciu oobe, przy którym bardzo ważną rolę odgrywa relaksacja i tyle, pomaga, ale nie jest regółą. Polecał bym "Medytacje śrdka ciężkości" albo "metode jackobsena" które się bardzo dobrze sprawiaja, jak dla mnie.
plantator
CYTAT(Meshu @ 13.11.2007 - 21:48) *
A co zrobić by podczas LD wyjść z ciała? :P

nic :) tylko fazę dostroić i wyrównać xD
e_pomarancza
medytacja to głównie nauka odganiania myśli. Wyciszenie. A to jest po to by zsynchronizować półkule mózgowe. Na codzień któraś półkula przeważa. Lewa albo prawea. Synchronizacja jest podstawa wejścia w stan alfa. (Stan alfa to jest wtedy kiedy mózg działa na falach alfa. Czyli cos podobnego do stanu "nie spisz i nie czuwasz") To jest własnie pogłębienie fazy. Utrzymanie świadomości w tej fazie powoduje naprawde zakakujące rzeczy.
Jedna z moich ulubionych medytacji to wpatrywanie sie w obrazki medytacyjne trójwymiarowe leszka mateli. Moge na maila wysłać jakby co. Wchodzę w ten obrazek, (jak juz zobacze trójwymiarowy) i łaże sobie po nim mentalnie taka malutka. Mam zsynchronizowane półkule bo inaczej nie widziałabym obrazka. :) i utrzymuje świadomość. Potem jak leżę w łózku przed wyjściem jest mi o wiele łatwiej wychodzić. O wiele łatwiej o stan alfa. A poza tym dlatego miewam wyjścia w dzień z otwartymi oczami, bo ćwiczę tę synchronizacje z otwartymi oczami.
To jest dobra medytacja dla ludzi o słabo rozwinietej wyobraźni. CI co mają problemy z wizualizacjami.
Pozdrawiam.
plantator
a ja mam info, że stan alfa jest już po chwili od zamknięcia oczu i położenia się, to po prostu relax - a słaba theta to już wstępniak do ciekawych zjawisk?

Ja poproszę te obrazki - lubię te... jak to się zowie? stereogramy??
e_pomarancza
Bardzo dokładne i prosto opisuje funkcjonowanie człeka na falach mózgowych (i możliwości człeka jesli zachowa świadomość na nich) opisuje Aquarius. Jak znajdę link dokładny to podam ale można samemu bez trudu. Plantator podaj maila na priv to wyśle jutro stereogramy Mateli.
Dobrejfazy.
plantator
***@*** <-- śmiało można podesłać.
Meshu
Mam problem teraz.. zegarek mnie nie budzi... co mam zrobić? A wiząłem najgłośniejszy jaki mialem dzwonek w telefonie :D i nic...
Conchita
Polecam medytację. Powiem nawet, że przez kilka lat najlepszych OOBE medytacja była u mnie na pierwszym miejscu, a OOBE było efektem ubocznym...

Teraz się wszystko pokręciło.

PS. Ja też chcę obrazki - uwielbiam je!
Meshu
A może dacie jakieś rady jak zacząć medytacje. O czym myśleć itd :D
e_pomarancza
Na poczatek dobre jest to: Metoda szyby, metoda tablicy oraz metoda mostu.

Metoda szyby: leżąc, Wyobraź sobie szybę która nie jest twarda tylko z energii ale płaska. Przyłóż ja prostopadle do ciała pod stopy. Szyba zaczyna przechodzic przez ciebie. Wszystko co pozostaje za szybą, o jej przesunięciu jest rozluźnione. Utrzymuj swiadomość każdego kawałka ciała. Spróbuj poczuć, jak przechodzi przez ciebie ta szyba. To pomaga skupic mysli na jednej rzeczy konkretnie.
metoda tablicy - zmazujesz wielka tablice gąbką. jest świeżo mokra i czarna. Wielka. Stoisz przed nią. patrz na nią, najpierw mysl tylko o jej powierzchni a potem - co w niej widzisz? Odbicie?
metoda mostu. Stoisz na moście i wchodzisz na niego. Przechodzac zostawiasz za soba mysli i zmartwienia. Im bliżej drugiego brzegu tym bardziej lekko i czysto w środku... na drugiej stronie jestes zupełnie nowy. Most znika i powiązanie z tamtym brzegiem zerwane. Co widzisz za mostem?
Meshu
Dzięki e_pomarańcza, więc jak mi się spodobal dwie metody: mostu i tablicy, to mam się położyć na łóżk czy oprzeć się o coś z nogami po turecku (na krzyż) i próbwac wszystko rozluźnić. I wyobrazić sobie jedną z tych metod? :]
paciorek
Meshu najlepiej będzie jeśli odkryjesz własną metodę medytacji, tylko dla Ciebie, twoją własną. Taką która będzie dla Ciebie najbardziej efektywna, najwygodniejsza.

Czy medytacja pomaga? Powiedziałbym, że właściwie bez medytacji nie ma wyjścia - ja tak mam. Jeśli w dany dzień nie medytowałem przed snem to szansa na wyjście wynosi około 10%, a jeśli medytuje to około 70% (% wyznaczone według moich obserwacji).

Pozdrawiam
Draq
Jeśli chodzi o moje doświadczenia to jest troszke inaczej niz u paciorka. CO prawda medytacja zwiększa samoświadomość i pomaga w ogólnym rozwoju duchowym, ale jeżeli robie to przed samym wyjściem, to potem jestem zmęczony. Gdy medytuje, to w ten czas juz musze wyjsć z ciała, bo potem nie wyjde. Wprowadzam sie w trans i doswiadczam ciala, jakie zmiany w nim zachodzą. Wyciszam sie skupiam na sobie, doswiadczam zewnętrznego swiata i siebie samego, potem gdy skoncentruje sie na ciele, to okazuje sie ze jest w paralizu i w ten sposob moge wyjsc :). Grunt to utrzymać swiadomość. Wiekszosc ludzi za mocno sie skupia, ma super mocna siwaodmosc przez pare minut, ale potem zasypiają. Najlepiej utrzymać stan półświadomosci. Pozdrawiam.
Elanor
CYTAT(Draq @ 14.11.2007 - 16:36) *
Wiekszosc ludzi za mocno sie skupia, ma super mocna siwaodmosc przez pare minut, ale potem zasypiają. Najlepiej utrzymać stan półświadomosci. Pozdrawiam.

Taaak? O,to ja chyba tak mam. Dzieki!

Z rad pomaranczy najbardziej spodobala mi sie metoda szyby i metoda mostu (tablica kojarzy mi sie z dotykiem kredy,ktorego nienawidze..ble ;d). Dzis wyprobuje,a moze odkryje cos swojego ;)

Jeszcze dla laikow polecam medytacje ''Swiadomosc Swiadka'' do pobrania stad:
http://www.adambytof.pl
Wystarczy wlaczyc i..sluchac :) Za pierwszym razem az 2 razy pod rzad przesluchalam,fajnie sie po tym czulam :) Musze do tego wrocic.
Meshu
Spróbuje tą medytację, ale nie teraz. pod wieczó jak będę sie kładł. A potem tylko 4+1 i rozbudzanie :D
twistoid
U mnie swiadomosc podczas medytacji oscyluje miedzy uśpieniem a swiadomoscia tak jakbym ja wkładał do wody i wyjmował zazwyczaj jestem po niej solidnie odprężony zależy też jaki rodzaj medytacji zastosuje ostatnio rypie żeby zwiekszyć kundalini czyli przechodze po czakrach po kości od ogonowej.Jezeli chcesz sie dobrze podładować polecam ładowanie swiadomosci energia tak jakbys wychodził tyle że bez efektu wyjścia na granicy.
Conchita
U mnie jak u Paciorka: medytacja nie tylko zależy od osoby ale i od czasu, tak więc nie mam żadnej techniki medytacji. (Jeśli już znajdę czas) Zasiadam i po wstępnych technikach relaksacyjnych obserwuję swoją świado,mość, swoją energię i tam gdzie trzeba cos zrobić to robię, a jak nie to obserwuję zmiany, przesunięcia, koncentruję ją na różnych ... wiązkach energii co się pojawiają i to mnie ciagnie dalej. Czasami robię koncentrację na czymś, czasami podróż mentalną, czasami szukam świadomością WJ... Czasami przerabiam przeszłość, albo jakiś problem, co ciąży mi i odbija się na energiach... Różnie przeróżnie... czasami pozwalam ciałom działąć dając im przyzwolenie na to, by wzięły mojej świadomości i zrobiły co chcą - wtedy błyskawicznie widzę ile głupich rzeczy zrobiłam ostatnio i ile śladów to zostawiło na mnie - bo ciałka świadomie pozbywają się tego balastu... itd itp
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.