Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Aplikacja Do Notowania Oobe
Forum OOBE > Park im. Roberta Monroe > Forum
My Astral Diary
Chciałem mieć aplikację typu dziennik, która nie wypali mi oczu jak ją odpalę w środku nocy, ma opcję eksportu wpisów i nie wymaga nadania jej żadnych podejrzanych pozwoleń (np. do internetu). Ostatecznie sam sobie zrobiłem. Jak ktoś inny ma też takie potrzeby to może się "częstować". Aplikacja ma otwarte źródło, więc inne osoby mogą poświadczyć o bezpieczeństwie samej aplikacji. Nikogo do pobierania nie przymuszam, ja tu zysków żadnych nie mam :)

https://play.google.com/store/apps/details?...i.myastraldiary
Pavveł
Fajna apka! propsy..
Mam też pomysł na inną apkę, która po 4h snu wydawałaby lekkie sygnały świetlne lub/i drgania/dźwięki, lekko stymulując pobudzenie mózgu, na tyle, aby się nie obudzić w nocy, ale by wymusić świadomość podczas snu.
Negai1
Myślę że ciekawy pomysł ale samo drżenie/dźwięki to mogłoby być za malo. To przecież nie jest tak że jak śpimy to świat sie wyłącza by nas nie obudzić. To my wyłączamy się an świat, ale odgłosy z zewnątrz oraz z domu cały czas istnieją, różne światła odbijane od przejeżdżających samochodów itd. Dlatego to musiał być o tyle silny bodziec by kojarzył się z świadomością np ,,mam świadomy sen" wypowiedziane odpowiednio cicho ale nie za cicho, i odpowiednio często .Jednoczesnie zależnie od tego w jakiej fazie snu (Czy głębokiej czy płytkiej) bylibyśmy moglo by to spowodować brak reakcji, wzmożoną reakcje w postaci nagłego przebudzenia lub odpowiednią reakcje w postaci częściowego przebudzenia i rozbudzenia świadomości w śnie. Dlatego to wszystko kwestia odpowiedniego ustawienia i tego, że na każdego ta aplikacja działałaby lepiej lub gorzej. Być może konieczny byłby okres przygotowawczy w postaci kilku nieprzespanych nocy by przystosować się do tego dźwięku ,ale również nie przyzwyczaić. I np. on powinien pojawiać się mniej więcej co godzinę lub półtora, w sumie ciężko mi stwierdzić dokładnie bo fazy snu też się róznie zmieniają.

A co do aplikacji to jest bardzo fajna myśle że ją sobie zainstaluje, bo sam fakt korzystania z takiej apki mógłby zmotywować mózg do pamiętania o świadomym śnieniu ;)
Pavveł
Nie do końca... Nie całkiem wyłączamy się na świat dookoła nas podczas snu. Mózg co ok. 40 minut częściowo się wybudza, żeby sprawdzić czy nic mu nie zagraża. Myślę, że umysł jest bardziej świadomy tego, co się dzieje dookoła nas podczas snu, od naszej świadomości, choć sobie tego nie uświadamiamy ;) Tak więc, gdyby takie sygnały wybudzające zaaplikować, wówczas byłaby szansa pobudzić mózg na tyle, by go całkiem nie obudzić, ale by wprowadzić w podwyższony stan czujności, w intensywniejszy tryb pracy, a to może już spowodować wzrost świadomości we śnie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.