oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Pierwszy Krok do OOBE - Posłuchaj Tutaj
4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Stworzenie Faq
set.h
post 04.07.2007 - 12:08
Post #1

instytutnoble.pl
Ikona Grupy
Grupa: OOBE VIP
Punkty prestiżu: 523

Notatnik

Próba zrobienia FAQ.

1. Czy w OBE rzeczywiście wychodzimy z ciała.
- Być może, ale może to być jakaś szczególna projekcja świadomości. Niezbadana funkcja mózgu powodująca złudzenie wyjścia z ciała, albo rzeczywiście wyjście

2. Co to są wibracje i czy są konieczne to osiągnięcia OBE.
- Wibracje to szczególny typ jakby mrowienia w całym ciele. Mogą być bardzo silne aż nieprzyjemne albo delikatne niczym lekki dreszczyk. Wibracje dla większości są konieczne, aby wyjść z ciała. W wielu przypadkach wręcz budzą ze snu. Czasami jednak wyjście może nastąpić nieświadomie i wtedy można odzyskać świadomość już w poza. Niektórzy wychodzą bez wibracji i doświadczają wówczas paraliżu sennego.

3. Jak osiągnąć stan wibracji lub paraliżu?
- Najbardziej skuteczną metodą jest metoda 4+1 tzn 4 godziny snu i 1 godzina rozbudzania. Godziny snu i rozbudzania są do opracowania wg wygody np. może być 3+1, 3,5 i 45 min, po prostu trzeba sobie dobrać wg własnego uznania. Nazwę 4+1 stosujemy jako określenie techniki wyjścia.

4. Czy jak wyjdziemy możemy nie wrócić do ciała.
- Jak dotąd wszyscy żyją. A na poważnie OBE jest 100% bezpieczne.

5. W czasie OBE podobno jak nas ktoś dotknie to możemy umrzeć.
- Kolejny mit wymyślony przez kogoś. Wiem ze chyba sam to gdzieś kiedy przeczytałem w jakiejś „mądrej” książce. Oczywiście jest to bzdura.

6. Czy jak wyjdę to ktoś lub cos może mi coś zrobić.
- W chwili z reguły wyimaginowanego zagrożenia wracamy zawsze do ciała. To taki zawór bezpieczeństwa dla umysłu. OBE jest 100% bezpieczne. Jako zagrożenia często wizualizują się nasze lęki lub uprzedzenia. Podczas wyjścia lądujemy w świecie stworzonym przez nasz umysł.. Który jest kopią (ale nie wierną) rzeczywistości fizycznej. Nazwa tego obszaru to wg. DS. OSPUO. Jako ze jest to świat stworzony przez nas to jesteśmy tam właściwie bogiem. Trzeba być tego jedynie tego święcie przekonanym.

7.Co można robić w OSPUO.
- Właściwie wszystko co w świadomym śnie. OBE różni się tym od LD tym że posiadamy z reguły większą świadomość i jest niesamowicie wprost realne.

8. Czy można dokopać koledze lub podglądać koleżanki w OBE.
- To jest jedno z największych nieporozumień w przeżywaniu OBE dla początkujących. Nie wiem czy komuś na tym forum udało się znaleźć w świecie fizycznym. Każdy z reguły ląduje w świecie wykreowanym przez swój umysł czyli w OSPUO. Tak, że niestety nie można podglądać koleżanek czy odwiedzić kolegi. Oczywiście takie odwiedziny mogą mieć miejsce, ale to będzie jedynie świat alternatywny. Tak że odwiedzając kolegę okaże się że zamiast np spać to ogląda telewizję co później w realu oczywiście się nie zgadza. Początkujący w OBE poszukują często potwierdzeń tzn. tą książkę przesunąłem czy strąciłem kwiatek, ale niestety to wszystko się odbywało w OSPUO a nie w realu i niestety nie można uzyskać potwierdzenia.
Przebywanie ciałem astralnym w świecie fizycznym sam Monroe porównał do nurkowania na głębinach bez sprzętu. Niby możliwe, ale bardzo ciężkie. Odsetek takich wyjść w porównaniu z resztą jest naprawdę niewielki.

9. Czy można kogoś odwiedzić w OBE.
- Odwiedziny w OBE to próba dotarcia do OSPUO odwiedzanej osoby. Jeżeli ta osoba w tym czasie śni taki kontakt teoretycznie jest możliwy. Możemy wówczas próbować uświadomić dana osobę że śni. Doprowadzi to do LD i świadomego przeżywania spotkania.

10. Czas przebywania w OBE.
- OBE może trwać długo nawet kilka godzin. Wszystko zależy od opanowania techniki dostrajania i utrzymania fazy.

11. Jak wygląda wyjście?
- Wyjście wygląda w ten sposób że po prostu wstajemy, zjeżdżamy, turlamy się itp (są różne techniki wyjścia) z ciała i w odczuciu wygląda to jak w realu. Po prostu wstajemy i otwieramy oczy i jest to tak realne że czasami nie wiadomo czy to nie real. Co do oczu to uogólniając patrzymy normalnie otwieramy i zamykamy tylko to się odbywa w poza i nie kontrolujemy wtedy cf. Czasami w pewnych wyjściach można poczuć jednocześnie ciało fizyczne i odbierać z niego doznania np. ścierpnięta ręka czy potrzeba pójścia do ubikacji.

12. Czy jak już wyjdziemy to będziemy to robić co noc i nie będziemy w stanie tego kontrolować?
- Niestety OBE to za każdym razem walka i ciężka praca. Może z którymś kilkusetnym wyjściem będzie łatwiej.

13. Czy w obe możemy się przenosić gdziekolwiek jak tylko o tym pomyślimy.
- Niestety gdyby tak było ile by to spraw ułatwiło. Dalsze podróże w poza są bardzo trudne, trzeba zapanować nad wieloma problemami z utrzymaniem fazy. Najlepiej się podróżuje się na "butach" albo można polatać ale też nie jest to czasami zbyt proste.

14. Po co właściwie wychodzimy.
- No tutaj trzeba sobie odpowiedzieć samemu. OBE to super zabawa, niesamowite przeżycie no i w OSPUO możemy właściwie wszystko. Czy to nie wystarcza?

15. Czy szybsze bicie serca i częstsze oddechy są normalne?
-OBE to bardzo emocjonalne przeżycie i podczas pierwszych sukcesów mogą występować wspomniane objawy. Niektórzy twierdzą, że to nie serce tak bije, tylko czakra. Nieważne co powoduje takie odczucie, bo zjawisko powinno ustąpić jeśli będziemy się przyzwyczajać do nowej sytuacji. Bardzo wiele osób przechodziło przez ten etap, więc nie ma się czym martwić.

16. Dlaczego skrót nie jest zawsze ten sam, np. OOBE, OBE, OoBE?
-Całość brzmi Out of the Body Experience. więc jak sami możecie zobaczyć wszystkie skróty są przynajmniej po części poprawne. Zapamiętać trzeba jedno, obojętnie, którego skrótu się użyje mowa jest o tym samym doświadczeniu.

17. Czy w astralu jest noc? Czy cały czas jest jasno? (Zatem w oobe nie istnieje czas?) Czy może sami możemy wykreować daną porę dnia?
- Kreujesz sam , Jeżeli trafisz do OSPUO np gdy wychodzisz w nocy to w pokoju będzie ciemność jak makiem zasiał ,Jest noc - jest ciemność, choć oczywiscie nie jest to uwarunkowane pora jaką wyjdziesz , twój umysł wykreuje dzień lub noc za ciebie. Wolność Tomku w swoim domku ,bywa że w środku lata umysł w OSPUO stworzy na ulicy ciepły śnieg.

Uff tyle mi się udało narazie stworzyć. Dopisujcie pytania i odpowiedzi. Jakoś to wszystko trzeba scalić potem razem
Go to the top of the page

+Quote Post
1 Dzięki set.h za ten przydatny wpis:
mosh
firmasons
post 04.07.2007 - 18:20
Post #2

OBE Maniak 65
Grupa: Podróżnicy
Punkty prestiżu: 31

Notatnik

Co do ptania 8 i odpowiedzi na nie mam pewne watpliowsci...sam Monroe w swojej ksiazce opisuje historie jak odwiedza swoja corke a potem opowiada jej o tym co w danym momencie robila z kolej ona potem zawsze przed spaniem mowi dobranoc tato myslac ze jej ojciec wciaz ja podglada ;)...dawno juz czytalem sage Monroa wiec moga byc lekkie odksztalcenia od prawdy ;). Czytalem tez gdzies ze to po prostu zalezy od fazy i dostrojenia podczas wyjscia...w fazie blisko swiata fizycznego uwazam ze moglibysmy pogladac kogos w swiecie fizycznym i mialoby to zwiazek z prawda...Monroe opisuje wiele takich przypadkow...sam mialem jedynie wyjscia do OSPUO byla to moja projekcja ale mialem ta swiadomosc ze sam to kreuje ze na prawde tych osob co widze w moim domu nie ma ... ehh ciezko to opisac ale zdaje mi sie ze to wszystko zalezy po prostu od wlasnej woli jezeli bedziemy chcieli w poza byc bardzo blisko swiata fizycznego to sie nam to uda jezeli wyda sie nam to nudne i plytkie to wchodzimy glebiej blizej srodka i zajmujemy sie czyms ciekawszym niz podgladanie kogos...morał z tego taki ze moim zdaniem to jest jak najbardziej mozliwe podgladac kogos kolege lub kolezanke a bedzie to mialo zwiazek z prawda po weryfikacji a jedyna recepta na to jest nasza wola i chec....jezeli sie myle to mnie poprawcie ;)

+Quote Post
Guest_Angello_*
post 04.07.2007 - 19:24
Post #3

Guests
Punkty prestiżu:

Brawa za inicjatywę.. :)

firmasons, przebywanie ciałem astralnym w świecie fizycznym bodajże sam Monroe porównał do nurkowania na głębinach bez sprzętu. Niby możliwe, ale bardzo ciężkie. Odsetek takich wyjść w porównaniu z resztą jest naprawdę niewielki.

Ad 10. Pewna kobieta twierdziła, że spędziła w astralu około 4 dni. Przypuszczam, że w kulturze wschodu są ludzie, którzy także mają takie wyczyny za sobą.

--------------------------------------------------------------------
Żeby nie było do końca oftopu, mała cegiełka ode mnie:

15. Czy szybsze bicie serca i częstsze oddechy są normalne?
-OBE to bardzo emocjonalne przeżycie i podczas pierwszych sukcesów mogą występować wspomniane objawy. Niektórzy twierdzą, że to nie serce tak bije, tylko czakra. Nieważne co powoduje takie odczucie, bo zjawisko powinno ustąpić jeśli będziemy się przyzwyczajać do nowej sytuacji. Bardzo wiele osób przechodziło przez ten etap, więc nie ma się czym martwić.

16. Dlaczego skrót nie jest zawsze ten sam, np. OOBE, OBE, OoBE?
-Całość brzmi Out of the Body Experience. więc jak sami możecie zobaczyć wszystkie skróty są przynajmniej po części poprawne. Zapamiętać trzeba jedno, obojętnie, którego skrótu się użyje mowa jest o tym samym doświadczeniu.

--------------------------------------------------------------------
Aby Faq uczynić rzetelnym źródłem wiedzy proponuje na bieżąco sprawdzanie każdego pytania przez osób bardziej doświadczone i w miarę możliwości poprawianie błędów, które wszystkim mogą się zdarzyć.

+Quote Post
set.h
post 04.07.2007 - 20:29
Post #4

instytutnoble.pl
Ikona Grupy

Notatnik

No pięknie zaczyna coś przybywać. Dzięki Angello.
Zapraszam też pytających do stawiania pytań nawet tych najgłupszych. FAQ jest od tego by na wszystkie odpowiedzieć.

+Quote Post
Sebastian - RAKI...
post 04.07.2007 - 20:41
Post #5

Dusza Towarzystwa

Notatnik

17. Czy w astralu jest noc? Czy cały czas jest jasno? (Zatem w oobe nie istnieje czas?) Czy może sami możemy wykreować daną porę dnia?

+Quote Post
Ketrab
post 04.07.2007 - 21:03
Post #6

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 48

CYTAT(Sebastian - RAKIM @ 04.07.2007 - 21:41) *

Kreujesz sam , Jeżeli trafisz do OSPUO np gdy wychodzisz w nocy to w pokoju będzie ciemność jak makiem zasiał ,Jest noc - jest ciemność, choć oczywiscie nie jest to uwarunkowane pora jaką wyjdziesz , twój umysł wykreuje to za ciebie .
--------------------EDIT---------------------------
Wolność Tomku w swoim domku , ostatnio jak wychodziłem , na ulicy leżał ciepły śnieg

+Quote Post
kornii
post 04.07.2007 - 21:04
Post #7

Przyjaciel Rodziny
Punkty prestiżu: 3

A no właśnie, mnie to też ciekawi... dobre pytanie :) Sama je sobie wczoraj zadałam, czytasz mi w myślach? XD

+Quote Post
Sebastian - RAKI...
post 04.07.2007 - 21:14
Post #8

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT
A no właśnie, mnie to też ciekawi... dobre pytanie :) Sama je sobie wczoraj zadałam, czytasz mi w myślach? XD

Wszytko możliwe :D "Bawiłem" się trochę w telepatię i było parę ciekawych sytuacji ;)

CYTAT
Kreujesz sam , Jeżeli trafisz do OSPUO

Właśnie, nie mogłem sobie tego wyobrazić, że przecież wychodze w nocy a jestem w parku i jest dzień. Dzięki za odp. ;)
To znaczy ja jeszcze nie wyszedłem. Ogólnie mówię.

+Quote Post
eRplus
post 05.07.2007 - 20:08
Post #9

Gość Rodziny
*

Co do pytania 8 i 9 mam zastrzeżenia.

Co prawda bawię się w to około roku czasu, i jak dotąd miałem może z 8-10 krótkich, ale świadomych wyjść. Cóż, nie miałem specjalnych możliwości (a także potrzeby i ochoty), aby udowodnić, że przebywam w strefie czasu rzeczywistego. Co prawda przez chwilę obserwowałem swój pokój i po powrocie weryfikowałem. Takie fakty jak rozmieszczenie przedmiotów w pokoju, czy oświetlenie, a nawet nieraz dźwięki, jakie usłyszałem w poza, zgadzały się.

Jeśli chodzi o pytanie 9, to jest możliwe odwiedzenie osoby bez względy na to, co na robi (czy śpi, je, albo jeszcze coś innego ;p). Ostatnio nawet tego doświadczyłem, jak dostałem komunikat od osoby (która mnie nigdy na oczy nie widziała, zna mnie narazie słabo) o takiej treści "nie siedź tak blisko komputera, bo sobie wzrok rozwalisz. Masz malutki pokoik :)" to akurat powiem byłem zszokowany umiejętnościami tego człowieka. Oczywiście wszystko się zgadzało (odrazu odchyliłem się od monitora :P). Potem dostałem jeszcze trochę informacji, bardziej szczegółowych, które też się zgadzały.

Dlatego akurat powiem tak: jedni mają tak, że dość często lądują w obszarze czasu rzeczywistego, inni zaś w OSPUO. Jednak tak naprawdę można to zmieniać. Wystarczy się przyłożyć, bo w astralu nie ma rzeczy niemożliwych, co najwyżej baaaardzo trudne ;)

Gratuluje autorowi FAQ, ogólnie świetna robota ;)
Pozdrawiam wszystkich :)

+Quote Post
amaś
post 20.07.2007 - 17:16
Post #10

Przyjaciel Rodziny

Notatnik

Znalazłam także na innej stronce faq na temat oobe.
Można porównać... uzupełnić.
itp itd...
Przyda się na pewno.

Proszę:
FaQ "Spojrzenie"

+Quote Post
Danrizz
post 25.07.2007 - 17:39
Post #11

Członek Rodziny
Punkty prestiżu: 22

Notatnik

Ten FAQ ze spojrzenia jest serio dobry ^^

Ten takze jest jak najbardziej dobry (jedynie nie zgadzam sie z pkt. 8)

+Quote Post
set.h
post 25.07.2007 - 19:57
Post #12

instytutnoble.pl
Ikona Grupy

Notatnik

FAQ powstał na podstawie własnych doświadczen i uwag forumowiczów. Odnosnie punktu 8 nie mówię nie. Mi podróż w OBE po ŚF nigdy się nie udała choć iluzja rzeczywistości wykreowana w OSPUO była kilka razy wprost idealna.

+Quote Post
obe_jerry
post 25.07.2007 - 20:52
Post #13

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 34

Notatnik

może w tym FAQ'u warto też wspomnieć o tym że sie ma 2 ciała astralne jak to R. Monroe opisuje w "Dalekich Podróżach" kiedy to najpierw wychodził z jednego ciała a następnie z drugiego i dopiero wtedy udawał sie w podróże.

+Quote Post
suwak
post 01.08.2007 - 01:37
Post #14

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 10

Notatnik

To moze ktos wyjasni roznice miedzy "OOBE" a "Projekcja astralna"? Bo z tego co dobrze rozumiem, to prawie wszyscy nie doswiadczamy OOBE, a jedynie projekcji astralnej...

+Quote Post
Ketrab
post 01.08.2007 - 07:43
Post #15

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 48

CYTAT(suwak @ 01.08.2007 - 02:37) *
To moze ktos wyjasni roznice miedzy "OOBE" a "Projekcja astralna"? Bo z tego co dobrze rozumiem, to prawie wszyscy nie doswiadczamy OOBE, a jedynie projekcji astralnej...

Projekcja- ciało "przebywa" w Astralu . rzeczywistość zmienna czasami gwałtowa zmiana akcji , ,czas zabużony czyli podobnie jak w LD
OOBE - Ciało "przebywa"blisko świata fizycznego , czas płynny

p.s
Jezeli patrzyli byśmy na ten opis podany wyżej to musieli byśmy zmienić nazwę naszej strony(:

+Quote Post
One_way
post 01.08.2007 - 12:33
Post #16

Znajomy Rodziny

Ad. 8)
Zatem czy jest jakiś potwierdzony doświadczeniem sposób na to, aby po wyjściu z c.f. znaleźć się nie w OSPUO, a w świecie rzeczywistym?

+Quote Post
Masshuu
post 17.09.2007 - 15:06
Post #17

Przechodzień

To już nie kminie, jak mam tą projekcje to to jest coś jak oobe tylko znacznie dalej niż ŚF.? A i skoro się jest w OSPUO i jest to tylko wejście do swojego umysłu czy coś takiego gdzie ty jesteś Bogiem i sam zmieniasz rzeczywistość tam panującą to to jest LD bardziej nie?

+Quote Post
set.h
post 17.09.2007 - 18:52
Post #18

instytutnoble.pl
Ikona Grupy

Notatnik

CYTAT(Masshuu @ 17.09.2007 - 16:06) *
A i skoro się jest w OSPUO i jest to tylko wejście do swojego umysłu czy coś takiego gdzie ty jesteś Bogiem i sam zmieniasz rzeczywistość tam panującą to to jest LD bardziej nie?

Dokładnie tak OSPUO=LD

+Quote Post
Masshuu
post 17.09.2007 - 21:05
Post #19

Przechodzień

A żeby mieć oobe ważna jest wizualizacja np. wpinania się p linie lub jak ja robiłem spadania w dół. Ooobe próbowałem jakieś 5 miechów temu kilka razy ale nie wychodziłem więc się poddałem, nie wiem co było przyczyną ale pamiętam że jednego razu w czasie wizualizacji spadania poczułem jakbym naprawdę spadał czułem że mam strasznie lekkie ciało i spadam i po jakimś czasie to uczucie zrobiło się tak realne że miałem ochote zwymiotować więc wstałem i od tamtej pory już nie próbowałem, co o tym sądzicie? Gadałem z kumplem z innego forum to mi napisał że widocznie tak dobrze zwizualizowałem sobie spadanie że moje CF w to uwierzyło.

+Quote Post
krzysztof
post 05.10.2007 - 14:37
Post #20

Dusza Towarzystwa
Grupa: Validating
Punkty prestiżu: 27

Notatnik

CYTAT(Masshuu @ 17.09.2007 - 22:05) *
A żeby mieć oobe ważna jest wizualizacja np. wpinania się p linie lub jak ja robiłem spadania w dół. Ooobe próbowałem jakieś 5 miechów temu kilka razy ale nie wychodziłem więc się poddałem, nie wiem co było przyczyną ale pamiętam że jednego razu w czasie wizualizacji spadania poczułem jakbym naprawdę spadał czułem że mam strasznie lekkie ciało i spadam i po jakimś czasie to uczucie zrobiło się tak realne że miałem ochote zwymiotować więc wstałem i od tamtej pory już nie próbowałem, co o tym sądzicie? Gadałem z kumplem z innego forum to mi napisał że widocznie tak dobrze zwizualizowałem sobie spadanie że moje CF w to uwierzyło.

Ja bym powiedzial, ze wizualizacja wazna jest by zainicjowac OBE, doswiadczyc go po raz pierwszy. Potem po prostu przywolujesz w pamieci wrazenie bycia "poza" i to wystarcza. Przy problemach jak powyzej, sprobuj przed wizualizacja spadania poglebic relaks. Jak przestaniesz odczuwac cialo fiz. wtedy zrob wizualizacje.
W moim przypadku zadzialala wizualizacja wznoszenia, lotu, szybowania, czy wystrzeliwania jak poicisk do gory:)

Co do OSPUO: kategoryczne nazywanie obszaru do ktorego trafiamy w OBE wytworem umyslu rzeczywiscie sprowadza definicje OBE do poziomu LD. Nie mam tak wielkiego doswiadczenia w OBE jak DS, ale osobiscie uwazam, ze trafiamy do czegos w rodzaju rzeczywistosci, na ktora moga nakladac sie leki, i wytwory naszego umyslu. Potwierdzic tez moge ze mozliwe sa weryfikowalne obserwacje swiata fizycznego - ja mialem jedna, no i kilka zweryfikowanych "obserwacji" swiata zmarlych (potwierdzone uzyskane ta droga informacje o tychze).
Nazywanie tego po prostu wytworem wyobrazni i jednoczesnie OBE to moim zdaniem "male" nieporozumienie :)

Wniosek: nalezaloby zatem uzupelnic definicje i napisac ze OBE zaczyna sie w momencie wyjscia poza OSPUO (czyli wyjscia z LD).

Co Wy na to?

+Quote Post
sogliv
post 10.10.2007 - 17:32
Post #21

Przyjaciel Rodziny
Punkty prestiżu: 5

Notatnik

CYTAT(jerry1990 @ 25.07.2007 - 21:52) *
może w tym FAQ'u warto też wspomnieć o tym że sie ma 2 ciała astralne jak to R. Monroe opisuje w "Dalekich Podróżach" kiedy to najpierw wychodził z jednego ciała a następnie z drugiego i dopiero wtedy udawał sie w podróże.

...

..i własnie może ospuo dzieje się w drugim ciele?
..i własnie może cofki są przez to,że jesteśmy ciągle w tym drugim ciele?
..a ciała tak właściwie to są trzy albo i więcej!

+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park