oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Sposby na kontrolę w LD
Ovca
post 29.01.2008 - 15:01
Post #1

Członek Rodziny
Grupa: Podróżnicy

Notatnik

ld jak kazdy wie to swiadomy sen, ale ja mam takie pytanie - czy normalne jest, ze jesli w trakcie snu nagle orientujemy sie, ze to sen, to mimo to nie przejmujemy nad nim kontroli? Mnie zdarzylo sie pare razy, ze w trakcie normalnego snu zauwazalam, ze cos jest nie tak i mimo ze mowilam sobie, ze to tylko sen, zamiast przejac nad nim kontrole, wokol mnie pojawia sie tylko ciemnosc i nic z tym nie moglam zrobic, az nadszedl kolejny sen lub sie obudzilam.
Jesli powtarzam jakis temat, wybaczcie, widac gdzies czegos nie doczytalam :)
Go to the top of the page

+Quote Post
Szopen
post 29.01.2008 - 15:06
Post #2

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 41

Notatnik

Tak, ja mam np. "fałszywe przebudzenie". Mam ld normalnie i nagle się budzę i wstaję z łóżka, myslę że to FŚ, idę sobie gdzieś i nagle świadomość mi sie urywa... :/. Strasznie denerwujące....

+Quote Post
Ovca
post 29.01.2008 - 15:46
Post #3

Członek Rodziny

Notatnik

CYTAT(szopen93 @ 29.01.2008 - 15:06) *
Tak, ja mam np. "fałszywe przebudzenie"
Tez to miewam ;/ nawet pare razy mi sie zdarzylo ze juz w koncu nie moglam sie zorientowac czy naprawde wstalam, czy to znowu falszywe przebudzenie ;/

+Quote Post
ImmortalPL
post 29.01.2008 - 18:00
Post #4

Przyjaciel Rodziny

Notatnik

musisz nauczyc sie dobrze kontorlowac swoje astralne cialo mi tez bylo trudno z ld sie przyswoic za pierwszym razem ale potem juz bylo lepiej:)

+Quote Post
MetaPsyche
post 29.01.2008 - 18:11
Post #5

Niepoprawny racjonalista
Punkty prestiżu: 50

Notatnik

Zanim jeszcze zainteresowałem się oneironautyką miałem podobny sen. Nagle skapnąłem się, że śnię. Był to sen a la koszmar. Uciekałem przed czymś. Gdy tylko skapnąłem się że to sen... nie stało się nic - dalej uciekałem przed tym czymś odczuwając strach. Po prostu do mojej świadomości dotarło jedynie że śnię i nic więcej.

Ale to chyba lepsze niż brak jakiejkolwiek świadomości ;] .

+Quote Post
grzee
post 29.01.2008 - 18:31
Post #6

break the rules.
Punkty prestiżu: 7

Notatnik

ja ogólnie LD się nie zajmuję, ale kilka razy zdarzyło mi się, że w trakcie snu powiedziałam : "to tylko sen" i w tym momencie budziła się moja świadomość, ale byłam do tego stopnia zadowolona, że jest świadomość, że aż się budziłam ==" ale co najdziwniejsze, za każdym razem gdy wypowiadam te słowa po chwili czułam takie uczucie jakbym spadała, pomimo że stałam na ziemi w śnie i nagle pojawia się czarna dziura, wpadam w nią i się budzę. ;/ sux.

+Quote Post
Ovca
post 29.01.2008 - 21:02
Post #7

Członek Rodziny

Notatnik

Grzee - ja mam coś podobnego :/ uświadamiam sobie, że to sen, ale się nie budzę - po prostu otacza mnie ciemność, tak jakby jakaś część mojej świadomości nie chciała zaakceptować tego, że to sen czy coś w tym stylu...

+Quote Post
Guest_SORROW_*
post 29.01.2008 - 21:05
Post #8

Guests
Punkty prestiżu:

Początki bywają trudne : zanikanie barw , uczucie odpływania i powrotu do rzeczywsitości , lub odwrotnie : wybudzenie spowodowane emocjami spowodowanymi euforią ,że ""to jest sen ! ja jestem we śnie !!! ""

+Quote Post
Szopen
post 29.01.2008 - 21:32
Post #9

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Dodam jeszcze, że takie właśnie 'coś' jak mówi grzee i kaja jest/może (podejżewam) spowodowane nie prawidłowym TR. Tzn., jeśli TR robicie bardzo mechanicznie w stylu: Idziecie sobie ulicą i "CZYtoJESTsen; NIEtoJESTrzeczywistość" - chodzi o monotonność. Wtedy często jest tak, że nasza podświadomosć powtórzy to mechanicznie we śnie i mamy rzeczywiście 'coś' takiego. Mówimy, że to jest sen i nic... Myślę, ze to jest główny powód 'takich' rzeczy. Dla tego TR powinno się robić dokładnie i rzeczywiście zastanowić się czy to jest sen.
BTW
Ja, np. nie używam typowego "Czy to jest sen?", bo widać jakie są tego efekty ^^. Ja używam taką regułkę: "To jest sen!!! Musi być! Coś tutaj nie pasuje... wiem mogę latać! Cholera nie mogę... Ale to JEST SEN!!! Musi być! W takim razie coś tutaj musi nie pasować... cholera wszystko jest na swoim miejscu... NIE, TO JEDNAK JEST SEN!!! Mogę zmienić kolor (np.) chodnika..., itd.". Dla mnie dobry TR musi wyglądać właśnie podobnie. Jakieś 5-10min rzeczywistego zastanawiania się świadomosci i wprowadzanie w zamieszanie (FŚ, NF) w podświadomości.

Działa (jeśli zaczniemy rano) jeszcze tego samego dnia w (jakiś z) 80%. A po dwóch dniach (dla mnie) działa w 100%. Jeden warunek: Musi być to tak jak wyżej napisałem, rzeczywise zastanowienie się na rzeczywistością, jakieś 5-10min na jednego TR i parenańcie takich TR w ciągu dnia (najlepiej co chwila, co jakieś może pół godziny - chodzi o to żeby było to możliwie jak najczęściej)

Jeszcze pare linków
TUTAJ
I TUTAJ

Powodzenia :)

P.S. Ja nie robię już TR, bo mi się nie chce... No może czasem...

+Quote Post
Ovca
post 29.01.2008 - 21:42
Post #10

Członek Rodziny

Notatnik

Dzięki Szopen, spróbuję Twojego sposobu ;)
Chociaż u mnie to wyglądało tak - we śnie znalazłam się w niebezpiecznej sytuacji, spadałam z baaardzo wysoka i wtedy zaczęłam sobie mówić - przecież to sen, to nie może być naprawdę. W sumie jedyny efekt jaki uzyskałam był taki, że wokół mnie zrobiło się ciemno, ale nadal odczuwałam to spadanie...

+Quote Post
Vesh
post 29.01.2008 - 22:48
Post #11

Znajomy Rodziny
Punkty prestiżu: 2

Notatnik

Cusz.. Ja mialem prae razy tak, ze jak odzyskiwalem swiadomosc i np mowilem sobie w myslach "przeciez ja snie!" to wyrzucalo mnie do wibracji prawie od razu... Mialem tak pare razy, ale...(sam sie sobie dziwie) myslalem wtedy w taki sposob "nie chce mi sie dzisiaj wychodzic" i robilem wszystko by sie przebudzic i isc dalej spac.. Nie wiem czemu tak robilem, jakies dziwne humory w srodku nocy lapalem xD raz tak mnie te wibracje meczyly(wracaly pare razy) ze wyszedlem bo nie widzialem innego wyjscia ;d ale to byly poczatki, teraz strasznie zaluje wielu niewykorzystanych okazji ;d aa sam dzisiaj mialem nieswiadome falszywe przebudzenie... a po chwili umysl sie zorientowal ze cos nie gra i zmienilo sie w ld, ale strasznie slabe dostrojenie, widzialem wszystko jak w gasnacym telewizorze, obraz tak jakby skakal.. I gdy proby dostrojenie sie nie przyniosly skutku, rozbieglem sie i wyskoczylem przez okno, przy ladowaniu cofka i obudzenie sie juz normalnie ;dd

+Quote Post
1 Dzięki Vesh za ten przydatny wpis:
elka
Szopen
post 30.01.2008 - 08:42
Post #12

Dusza Towarzystwa

Notatnik

A żeby było jeszcze śmieszniej - miałem to dzisiaj rano xD
Obudziłem się o jakiejś 6 i położyłe się spać. W FŚ trwało to jakieś max. 5min a w POZA ok. 30min - takie wydłużenie czasu. Śniło mi się, że była szkoła i lekcję polskiego prowadziła dyrektorka. Coś mi nie pasowało. To było coś ala DEREALZIACJA, tylko, ze w POZA. Uświadomiłem sobie, zę ci ludzie to tylko atrapy i że mam ich w dupie i nic nie mogą mi zrobić i zacząłem się wyżywać na dyrce. Potem się obudziłem. Jak zwykle bardzo słaba świadomosć - nie dowiediząłem się, że to był tylko sen...

+Quote Post
AuroN
post 30.01.2008 - 10:05
Post #13

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Tylko raz miałem LD bez całkowitej kontroli ;/
Myślę cegła, wyciągam rękę a tam... ręka 0.o
Jak zwykle się wkurzyłem, wziąłem co miałem pod ręką
i zacząłem się wyżywać na najbliższej atrapie ;/
Jak zwykle po takiej dawce emocji się obudziłem.

Ostatnio miałem takie dostrojenie że połowę Ld
spędziłem na upewnianiu się czy to nie przypadkiem real.

+Quote Post
Ovca
post 30.01.2008 - 17:30
Post #14

Członek Rodziny

Notatnik

CYTAT(szopen93 @ 30.01.2008 - 08:42) *
Coś mi nie pasowało. To było coś ala DEREALZIACJA

Zdarza mi się to nieraz w realu. Czasem po prostu bez powodu orientuję się, że, to wszystko wokół może być iluzją, albo ja wiem... to dziwne, ale czuję się wtedy tak, jakbym tylko ja wiedziała, co się naprawdę dzieje, a wszyscy inni nie. Uczucie podobne do tego, co odczuwam gdy we śnie się orientuję, że tylko mi się to śni, tyle że to jest w realu. Dziwne uczucie, ale z drugiej strony przyjemna jest ta czystość umysłu w takich chwilach ^^

+Quote Post
Shavalass
post 30.01.2008 - 17:48
Post #15

Przyjaciel Rodziny

Notatnik

Jesli chodzi o LD to najczęściej w czasie koszmaru lub wyjątkowo nie miłego snu zaczyna do mnie docierać, że to jest sen, ale mimo to coś mnie utrzymuje żeby się nie obudzić.
To tyle jeśli chodzi o czerń, poprostu u mnie się nie pojawia.

A pare razy przejąłem kontrole nad snem gy ścigał mnie gość który jak byłem młodszy to prześladował mnie co pare tygodni cholernie się bałem i zawsze mnie łapał i zaraz po tym się budziłem, ale pewnego razu udało mi się przejąć kontrole nad snem i udało mi się uciec, od tego czasu minęły 4 lata i nie śni mi sie już "Prześladowca" :D

+Quote Post
MetaPsyche
post 30.01.2008 - 18:04
Post #16

Niepoprawny racjonalista

Notatnik

CYTAT(Kaja'89 @ 30.01.2008 - 17:30) *
Zdarza mi się to nieraz w realu. Czasem po prostu bez powodu orientuję się, że, to wszystko wokół może być iluzją, albo ja wiem... to dziwne, ale czuję się wtedy tak, jakbym tylko ja wiedziała, co się naprawdę dzieje, a wszyscy inni nie.

Heh. U mnie bywa odwrotnie, czuję jakbym to ja nie wiedział co się dzieje, a wszyscy inni wiedzieli ;]

+Quote Post
Ovca
post 30.01.2008 - 20:33
Post #17

Członek Rodziny

Notatnik

A dzisiaj rano miałam coś takiego, że do tej pory nie wiem, czy to był sen czy co - obudziłam się nad ranem, chciało mi się pić. wstałam, z szafki wzięłam niebieski kubek, napiłam się, ale o dziwo, gdy go odstawiałam na miejsce, nie był już niebieski, tylko pomarańczowy <lol>... xD
Nie jestem daltonistą, więc wiem co widziałam xD

+Quote Post
Shavalass
post 30.01.2008 - 21:28
Post #18

Przyjaciel Rodziny

Notatnik

no to może jednak było coś na granicy snu, albo zwykłe przwidzenie, może nie zwróciłaś uwagi jaki kubek wyjmujesz, albo miałas jakiś nietypowy sen ;]

+Quote Post
MetaPsyche
post 30.01.2008 - 21:30
Post #19

Niepoprawny racjonalista

Notatnik

A prościej: podchodzi to pod PIR, ale może jak napisał kolega wyżej to zwykłe przewidzenie ;]

+Quote Post
Shavalass
post 30.01.2008 - 21:33
Post #20

Przyjaciel Rodziny

Notatnik

Kurde za dużo skrótów w tu jest co to jest ten PIR ?

+Quote Post
Ovca
post 30.01.2008 - 21:36
Post #21

Członek Rodziny

Notatnik

CYTAT(Shavalass @ 30.01.2008 - 21:33) *
Kurde za dużo skrótów w tu jest co to jest ten PIR ?

Od takich pytań jest obepedia, na górze po prawej ^^
PIR to poranna iluzja rzeczywistości ;p

+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park