oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Różnice Pomiędzy, mentalką, a klasyką
Guest_SORROW_*
post 11.02.2008 - 00:03
Post #1

Guests
Punkty prestiżu:

Dobra: wnioskowałem z kilkoma innymi userami o powstanie na Forum osobnego działu odnośnie only mentalki . Nie wyszło,więc czas na temat poświęcony tym zjawiskom .Temat kieruję do tych doświadczających obu sposobów :
podawajcie różnice , plusy i minusy , jeżeli to mozliwe, to także statystyki .
Go to the top of the page

+Quote Post
Draq
post 11.02.2008 - 10:22
Post #2

Dusza Towarzystwa
Ikona Grupy
Grupa: OOBE VIP
Punkty prestiżu: 178

Notatnik

Jest mentalka i obe mentalne. To pierwsze to nic innego jak wizualizacja, nie musimy wychodzić z ciała, bo wystarczy troche pomyśleć. W obe mentalnym jestesmy świadomi tylko ciała mentalnego, także jestesmy poza cialem. CO nam daje obe mentalne? Nieograniczone mozliwosci :). Wizualizacja nie tyczy się tylko ciała mentalnego, zalezy z jakich zasobów energii korzysta. Można wizualizować cos, co ma podłoże w emocjach, pragnieniach, bądź w sztuce. Obe mentalne jest kierowaniem się czystymi myślami, a stłumione pragnienia popadają w nieświadomość. W mentalce są odczucia ciała astralnego i innych, mimo iz nie jesteśmy ich całkowicie świadomi. Ja tak to rozumuje :).

Mentalka:
+NIe trzeba być poza ciałem, każdy to potrafi
+Kreujemy w pełni przebieg wydarzeń
- wymęcza bardzo (w moim rpzypadku)
- czasami sie zdarza ze nie dostrzegamy niczego, trzeba sie mocno skupic
- duza częsc mysli to nasze myśli

Obe mentalne:
+Poruszamy się myślami
+brak ograniczenia w czasie i przestrzeni
+Mamy dostęp do każdej informacji, którą chcemy zdobyć
+przenikamy materie astralną, eteryczną i fizyczną, dlatego nie oddzialywuje na nas
-Bardzo ciężko osiągnąć

+Quote Post
Conchita
post 11.02.2008 - 10:55
Post #3

OBE Maniak 36
Ikona Grupy
Punkty prestiżu: 32

Notatnik

Ogólnie rzecz biorąc zgadzam się z Draqiem:)

Mentalka:
wydzielamy część świadomości i nią ekslporujemy, ale robimy to normalnie będąc w ciele w formie medytacji - postrzegania niefizycznego (mentalnego)
+ łatwo się można nauczyć, świadczą o tym kursy Moena, ale nie tylko, wystarczy jakieś pojęcie i już można eksplorować (nieświadomie też, ale wtedy informacje zbierane są w podświadomości),
+ nie wiąże się to ze zbieraniem ciężkich energii emocjonalnych - np. widzimy kogoś w depresji, nienawiści i możemy działać, pomóc, nie przytłacza nas ta energia jak w oobe asttralnym stąd jest to idealny sposób na odzyskania zmarłych
+ łatwość przemieszczania się po obszarach niefizycznych
- problemy z Interpretatorem (nakładki Interpretatora) czyli częścią interpretującą odbierane bodźce mentalne
- fałszywe tropy czyli wpływ naszych wyobrażeń
- w moim przypadku też ślepota mentalna
- niepewność do do realności wizji

OOBE mentalne:
zayebiste oobe po zrzuceniu astrala
+ małe wymagania energetyczne, brak cofek,
+ dostęp swobodny do informacji, większości obszarów
+ widzenie poszerzone o sferę mentalną
- no nie wiem, brak odczuć zmysłowych, cielesnych, więc jakieś seks-tripy itp. odpadają:)

+Quote Post
Niko_
post 11.02.2008 - 11:21
Post #4

Przyjaciel Rodziny
Grupa: Podróżnicy
Punkty prestiżu: 1

Notatnik

Tak jak poprzednicy, ale rozszerzę trochę.

W OOBE zwykłym, mam kłopoty z zapamiętywaniem rzeczy, które wydarzyły się na początku. Np. Kiedy prowadzę z kimś dialog, a potem idę dalej i po jakimś czasie gadam z inną osobą, to mam prawie pewne, że albo zapomnę o czym rozmawiałem na samym początku, albo będę to pamiętał w niejasnym zarysie. W OOBE mentalnym nie mam problemów z pamięcią. W OOBE zwykłym rozmówcy pierdolą coś bez sensu, a w mentalnym zawsze z sensem. To takie moje spostrzeżenia, nie wiem czy u Draq'a i Conchity tak samo, a ciekaw jestem tego.

Co do mentalki, tak jak poprzednicy.

W mojej opinii jest podobnie jak u Moena, że jest jakby skala doznań, od tych bardziej realnych od realności, aż do takich ledwo co, jak mentalka. Im większa realność, tym faza mniej stabilna, mniej stabilna pamięć, mniejsza logika wypowiedzi postaci, mniejsza kontrola generalnie (wbrew pozorom). Sztuką jest dobrze wyważyć fazę, tak aby zachować odpowiedni bilans między realnością, a stabilnością, dlatego tak bardzo lubię OOBE Mentalne.

Ktoś już tu powiedział, że ci od eterycznych podróży mają kłopoty z mentalką i na odwrót. Ja zaczynałem od średniego gatunku realności i schodziłem w dół. Szczytem moich możliwości jest OOBE Mentalne, które jest mi stosunkowo łatwo osiągnąć. Nie wiem jak poprzednicy, ale mnie jest łatwiej jakby "przybrać na masie". Zupełnie nie wiem jak z gęstej fazy zejść na mniej gęstą, ale na odwrót jest to łatwe. Preferuję więc skoro uda mi się fazować, jak najdłużej utrzymywać się na poziomie mentalnym.

+Quote Post
Conchita
post 11.02.2008 - 11:58
Post #5

OBE Maniak 36
Ikona Grupy

Notatnik

Planti: podejrzewam u Ciebie projekcję astralno-mentalną z umiejscownieniem świadomości w ciele mentalnym. W oobe mentalnym inaczej (słabo) czuję dotyk, o węchu, smaku mogę zapomnieć:) - kolory jak najbardziej - doznania wzrokowe w pełni:).
Moje ciało astralne jest trochę jak balonik - od zewnątrz gęstsze i elektryczne, od środka rzadsze.

Niko: to co piszesz o oobe zwykłym to pewnie oobe tylko ciałem astralnym... a w drugim przypadku astralno-mentalnym ze świadomością w astralu lub mentalu (musiałbyś więcej napisać, by to stwierdzić). Poza tym to kwestia świadomości i ilości energii.
Co nazywasz oobe mentalnym? Bo w kontekście reszty tekstu o "przybieraniu na masie" to nie wiem o co Ci chodzi. O dostrajanie się? Napisz coś więcej..

+Quote Post
Guest_Silverka_*
post 11.02.2008 - 12:01
Post #6

Guests
Punkty prestiżu:

mentalki sa tak samo fajne jak obeki ;) mentalnie szybciej mozna sie ksontaktowac z opiekunem, wiec nie trzeba tracic czasu na relaksacje, ale i oobe sobie bardzo cenie;)

+Quote Post
Niko_
post 11.02.2008 - 12:17
Post #7

Przyjaciel Rodziny

Notatnik

@ Conchita piszę osobny temat o tym i opiszę dokładnie swoją technikę, sądzę że ktoś z takim doświadczeniem jak Ty na pewno w mig pojmie o co chodzi w mojej nieskładnej gadaninie. Zapraszam do przeczytania. Komentarze i pytania mile widziane. Chętnie udoskonalę swoją technikę w oparciu o doświadczenie kogoś mądrzejszego.

+Quote Post
Guest_Silverka_*
post 11.02.2008 - 12:22
Post #8

Guests
Punkty prestiżu:

Do Planti

Nie podrozujac mentalnie nie opuszczamy cicla aifzycnzego, ale podrozujemy mysla. No zrob sobie dosiwadczenie, wyobraz sobie co w natsepnym pokoju jest as potem to sprawdz. Albo jesli mozesz to sprawdz co u osoby z ktora rozmawiasz przez gg. To latwer do weryfikacji czy sie zgadza czy nie. Najpierw gleoko oddychasz by uspokoic mysli, ja robie jeszcze tak ze wyczuwam przestrzen obok to pomaga mi latwiej wyczuc co jest kolo mnie, no i pedze mysla> np mowie sobie np planti i mowie co jest kolo Ciebie. z ejestes np teraz w miescie gdzies na ulicy itp itp co mi przyjdzie pierwzsze na mysl. Teraz juz z tym nie mam problemu, poniewaz wiekszosc sie zgadza;) w 80 %

+Quote Post
Conchita
post 11.02.2008 - 12:33
Post #9

OBE Maniak 36
Ikona Grupy

Notatnik

CYTAT(Silverka @ 11.02.2008 - 12:22) *
Nie podrozujac mentalnie nie opuszczamy cicla aifzycnzego, ale podrozujemy mysla.

W mentalce tak - nie wiem, czy rozciągamy to ciało mentalne, czy wysyłamy część świadomości mentalnej, ale efekt jest taki, że w ciele jest centrum świadomości.

W oobe mentalnym opuszczamy w pełni ciało fizyczne.

Niko: czekam - pewnie coś ciekawego wynalazłeś:)

Symulator OOBE: mentalka - podróż mentalna, taka nazwa skrócona nieformalna
o co w tym chodzi - poczytaj na stronie Bruce'a Moena lub na jego forum - za dużo by pisać, chociaż sprawa jest banalnie prosta, gdy już raz się załapie. Można się skontaktować z MTJem i innymi...

PS. Kto ma pomysł na to, czym różni się LD od OOBE mentalnego? Bo że się różni to wiadomo, ale co zachodzi? Może LD to rozszerzona wersja mentalki? Ale o co rozszerzona? Ciało śpi i może mentalka wtedy lepiej wychodzi... A może są jaja z elementem duchowym-świadomości - w LD wyraźnie czegoś brakuje...

+Quote Post
Niko_
post 11.02.2008 - 13:31
Post #10

Przyjaciel Rodziny

Notatnik

CYTAT(Conchita @ 11.02.2008 - 12:33) *
PS. Kto ma pomysł na to, czym różni się LD od OOBE mentalnego? Bo że się różni to wiadomo, ale co zachodzi? Może LD to rozszerzona wersja mentalki? Ale o co rozszerzona? Ciało śpi i może mentalka wtedy lepiej wychodzi... A może są jaja z elementem duchowym-świadomości - w LD wyraźnie czegoś brakuje...

W mojej opinii więcej "energii myślowej" się przyczepia. Tzn, że idee oblekają się we wrażenia kolorów, smaków, dotykowych wrażeń, jakie są zapisane w Twojej pamięci. Niektórzy czują jakby namagnesowanie ciała astralnego. Nie wiem, może wraz z jakością wibracji na jakie się dostroiliśmy przyoblekamy się w odpowiednie kształty, dźwięki, muśnięcia, smaki, które są zapisane w naszym banku pamięci.

+Quote Post
Guest_Silverka_*
post 11.02.2008 - 20:00
Post #11

Guests
Punkty prestiżu:

"W mentalce tak - nie wiem, czy rozciągamy to ciało mentalne, czy wysyłamy część świadomości mentalnej, ale efekt jest taki, że w ciele jest centrum świadomości."

Conchita ndla mnie to podroz mysla, dla mnie nie ma zaldnych cial oprocz jednego astralnego- nie robie o to zamieszania. nasze mysli maja odblask w astralu- dlatego moge porozumiec sie tam gdzie chce.

Do Planti : Jasne ze tak. Sprobuj ten eksperymtn, z tego co czuje darek jest w tej chwili zajety jakimis chyba papierami chociaz nie jestem pewna dokladnie czym. Cos przeglada, ajednoczesnie od czasu do czasu wtsaje od komputera. Chociaz nie jestem pewna, teraz czas na rozmylsenia/konplementacje. Przyszlo mi na mysl ze potem bedzie sie relaksowal. nie wiem czy sie zgadza;) zapytajcie darka

Chodzi o ten moment teraz o tej godzinie co napisalam posta.

+Quote Post
Guest_Silverka_*
post 11.02.2008 - 21:28
Post #12

Guests
Punkty prestiżu:

biurko po lewej stronie..hmm...jakis maly przedmiot.. kwadratowego cos, nie do konca pewna.. wielkosic malej pilki. bo ja wiem. Byc moze to jest plaskie..chociaz nie dkokonca, dziwny ksztalt. Moze jakas zabawka. Nie moge dopasowac.

mentalnie o 23-24 przyszedl mi na mysl kwiatek, potem serduszko, nie jestem pewna ale tak wyczytalam z Twojej wypowiedzi. yoł

+Quote Post
mavej
post 11.02.2008 - 21:57
Post #13

Dusza Towarzystwa
Ikona Grupy
Punkty prestiżu: 3

Notatnik

Postrzegając poza mentalnie odkryłem i dotarłem do Czegoś co jest teraz 50-cioma % mnie i mojego życia, dotarłem do mojego Dysku i Niefizycznych Przyjaciół, ze wszystkich moich doświadczeń kontakt z nimi - Mną :) cenie sobie najbardziej, bardzo często spotykam sie z nimi i vice-versa jesteśmy jednością pokazali mi jak Lepiej Postrzegać i Wyrażać MIŁOŚĆ , kiedy to pisze zapadam sie w realu łzy same sie pchają i czuje ze jestem bardzo szczęśliwy, inne możliwości z postrzegania ta metoda są ogromne ale nie równają sie z tym co wam opisałem, zachęcam do eksploracji tą metodą.
Kocham Was Kocham Jedną Wspaniałą Jaźń
LOVE

+Quote Post
Conchita
post 12.02.2008 - 10:38
Post #14

OBE Maniak 36
Ikona Grupy

Notatnik

http://www.afterlife-knowledge.com/ - strona
http://www.afterlife-knowledge.com.pl/forum/ - forum

Mavej: no i super. Tak trzymaj:)!!! Gratuluję!

+Quote Post
Zbyszek
post 12.02.2008 - 14:17
Post #15

cialka.net
Ikona Grupy
Punkty prestiżu: 976

Notatnik

Zwróćcie uwagę na pojawiające się obrazy przed oczyma z nieruchomym postrzegającym. Odczytajcie mysloksztalty zawarte w waszym ciele mentalnym. Porównajcie to odczytywanie do patrzenia w niby mentalce czy oobe mentalnego . W sposobie jak pojawiają się wizie przed oczami i rodzaju oddziaływania na nie,poruszaniu sie miedzy nimi ,uchwycicie parę wyższych wariantów oobe. Brus lata wyższym mentalnym.Nazywam ten rodzaj Z NP szybkimi łączami.

Mavaj , zawsze wierzyłem w twoje możliwości ,choć jesteś trochę smutas.

Sylwetka zmień astralne prawo jazdy na miedzydymensyjne, bo koń ci kuleje w powozie.
jeje

+Quote Post
Guest_SORROW_*
post 12.02.2008 - 14:35
Post #16

Guests
Punkty prestiżu:

No, mnie właśnie zaintrygowało mentalne wychodzenie .W sumie to po przeczytaniu postu któregoś z userów (chyba obeznanego /obrzezanego z tematem Plantiego ) i zrobiłem experyment. W porze przedpołudniowej zaległem w wygodnym fotelu i po relaksacji zacząłem w myślach odtwarzać najdrobniejsze szczegóły pokoju w którym przebywałem. Problemem początkowym było tradycyjnie pozbycie się zbędnych pojawiających się znikąd myśli . Później jakoś ruszyło. Chodziłem po pokoju ( w moim wyobrażeniu było tu mroczno) i zmysłem dotyku analizowałem materię .Problem jest następujący: przez jakieś 70 % sesji (trwającej ok 30-40 minut ) byłem na granicy odczuwania ciała fizycznego.Taki balansik pomiedzy byciem W , a POZA. Granica ta jest mocno wyczuwalna, a przy tej metodzie trochę to przeszkadza,możliwe, że tylko na początku i po kilku(nastu) próbach zaniknie, a umysł przyzwyczai się i zaakceptuje tą metodę .. Poza tym pobierana jest chyba dość duża ilość energii wymagana do silnej koncentracji .Nasuwa się pytanie :czyżby podróż mentalna była jedynie wizualizacją ?

+Quote Post
Conchita
post 12.02.2008 - 15:58
Post #17

OBE Maniak 36
Ikona Grupy

Notatnik

A mi przyszedł do głowy kaktus - masz tam gdzieś kaktusa? :) Bo chyba nie o to chodzi, że "prędzej mi kaktus wyrośnie niż uwierzęw oobe:)".

Do mentalek mam zdolności poniżej przeciętnej:):):) Niestety... Na szczęście odkryłam oobe mentalne.

+Quote Post
effree
post 19.02.2008 - 22:04
Post #18

Członek Rodziny
Punkty prestiżu: 2

Notatnik

takie przekazy mentalne istnieją i nie muszą one być w zadnym specjalnym stanie swiadomości, w USA był przeprowadzany eksperyment tego typu
wzieto parudziesięciu chętnych nie powiedziano im na czym polega eksperyment, byli oni zamknięci w osobnych pomieszczeniach i mieli tam spędzić noc... innych parudziesięciu chetnych uświadomiono ze bedą prowadzone eksperymenty mentalne, ze bedą im przekazywać mentalnie jakaś informacje...
wynik eksperymentu byl taki ze osoby nie uświadomione odebraly przekaz w około 80% a osoby uświadomione nieodebrały go wcale... stwierdzono ze czlowiek świadomy sie blokuje przed tym...
pozdrawiam :)

+Quote Post
AyaFun
post 20.02.2008 - 03:37
Post #19

Gość Rodziny
*

Mentalka bardzo "pasuje" do zdalnego postrzegania. A książka autora, który zajmował się tą metodą jest do ściągnięcia z tej strony: http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=gregorisan&sid=217
Aaa, zapomniałem podać nazwisko autora i tytuł : J.McMoneagle "Wędrujący umysł"

Swoją drogą autor, to ciekawy koleś. Wojskowy, który doświadczył dwukrotnie NDE, parapsychiczny szpieg na usługach armii amerykańskiej, przyjaciel Roberta Monroe, uczestnik eksperymentów w Instytucie Monroe i naukowych instytutach.. Wszystko to jest świetnie opisane w książce (no moze mniej o szpiegowaniu, bo to wyszło na światło dzienne nie dawno) . Oglądałem kiedyś na "Discovery" program o zdalnym postrzeganiu z jego udziałem.

Effree, może o niego Ci chodzi?

+Quote Post
effree
post 20.02.2008 - 12:21
Post #20

Członek Rodziny
Punkty prestiżu: 2

Notatnik

:) nie chodzi mi o nikogo :P
wspomniałam tylko o odbytym eksperymencie ;)
ale o tym co napisałeś tez czytałam... i jakoś nie specjalnie mnie zaciekawiło.. zreszta to ze amerykanie szkolili pewna część swojego wojska pod tym kontem, jest już wiadome od conajmniej 3/4 lat..
kiedys czytałam jakis wywiad na ten wlasnie temat...

+Quote Post
Szopen
post 20.02.2008 - 23:13
Post #21

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 41

Notatnik

O! mam, a właściwie natrafiłem na pewną muzykę dotyczącą mentalki. jest to mp3 TUTAJ, które trzeba włączyć, położyć się wygodnie na kanapie, zamknąć oczy, zrelaksować się i czekać... Obrazy nadchodzą już same... Bardzo ciekawe przeżycia. Niezwykle polecam i chcę się z wami podzielić tą fantastyczną muzyką :)

edit:
Ja się chyba tam nawet podpisałem pod OBEmaniak2 :/ :D

+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park