oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Trwaja prace modernizacyjne. Chwilowo nie mozna dodawac postow i brakuje polskich znakow. Przepraszam za utrudnienia. Pracujemy nad tym

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ró?nice Pomi?dzy, mentalk?, a klasyk?
Guest_SORROW_*
post 11.02.2008 - 00:03
Post #1

Guests
Punkty prestiżu:

Dobra: wnioskowa?em z kilkoma innymi userami o powstanie na Forum osobnego dzia?u odno?nie only mentalki . Nie wysz?o,wi?c czas na temat po?wi?cony tym zjawiskom .Temat kieruj? do tych do?wiadczaj?cych obu sposobów :
podawajcie ró?nice , plusy i minusy , je?eli to mozliwe, to tak?e statystyki .
Go to the top of the page

+Quote Post
Draq
post 11.02.2008 - 10:22
Post #2

Dusza Towarzystwa
Ikona Grupy
Grupa: OOBE VIP
Punkty prestiżu: 178

Notatnik

Jest mentalka i obe mentalne. To pierwsze to nic innego jak wizualizacja, nie musimy wychodzi? z cia?a, bo wystarczy troche pomy?le?. W obe mentalnym jestesmy ?wiadomi tylko cia?a mentalnego, tak?e jestesmy poza cialem. CO nam daje obe mentalne? Nieograniczone mozliwosci :). Wizualizacja nie tyczy si? tylko cia?a mentalnego, zalezy z jakich zasobów energii korzysta. Mo?na wizualizowa? cos, co ma pod?o?e w emocjach, pragnieniach, b?d? w sztuce. Obe mentalne jest kierowaniem si? czystymi my?lami, a st?umione pragnienia popadaj? w nie?wiadomo??. W mentalce s? odczucia cia?a astralnego i innych, mimo iz nie jeste?my ich ca?kowicie ?wiadomi. Ja tak to rozumuje :).

Mentalka:
+NIe trzeba by? poza cia?em, ka?dy to potrafi
+Kreujemy w pe?ni przebieg wydarze?
- wym?cza bardzo (w moim rpzypadku)
- czasami sie zdarza ze nie dostrzegamy niczego, trzeba sie mocno skupic
- duza cz?sc mysli to nasze my?li

Obe mentalne:
+Poruszamy si? my?lami
+brak ograniczenia w czasie i przestrzeni
+Mamy dost?p do ka?dej informacji, któr? chcemy zdoby?
+przenikamy materie astraln?, eteryczn? i fizyczn?, dlatego nie oddzialywuje na nas
-Bardzo ci??ko osi?gn??

+Quote Post
Conchita
post 11.02.2008 - 10:55
Post #3

OBE Maniak 36
Ikona Grupy
Punkty prestiżu: 32

Notatnik

Ogólnie rzecz bior?c zgadzam si? z Draqiem:)

Mentalka:
wydzielamy cz??? ?wiadomo?ci i ni? ekslporujemy, ale robimy to normalnie b?d?c w ciele w formie medytacji - postrzegania niefizycznego (mentalnego)
+ ?atwo si? mo?na nauczy?, ?wiadcz? o tym kursy Moena, ale nie tylko, wystarczy jakie? poj?cie i ju? mo?na eksplorowa? (nie?wiadomie te?, ale wtedy informacje zbierane s? w pod?wiadomo?ci),
+ nie wi??e si? to ze zbieraniem ci??kich energii emocjonalnych - np. widzimy kogo? w depresji, nienawi?ci i mo?emy dzia?a?, pomóc, nie przyt?acza nas ta energia jak w oobe asttralnym st?d jest to idealny sposób na odzyskania zmar?ych
+ ?atwo?? przemieszczania si? po obszarach niefizycznych
- problemy z Interpretatorem (nak?adki Interpretatora) czyli cz??ci? interpretuj?c? odbierane bod?ce mentalne
- fa?szywe tropy czyli wp?yw naszych wyobra?e?
- w moim przypadku te? ?lepota mentalna
- niepewno?? do do realno?ci wizji

OOBE mentalne:
zayebiste oobe po zrzuceniu astrala
+ ma?e wymagania energetyczne, brak cofek,
+ dost?p swobodny do informacji, wi?kszo?ci obszarów
+ widzenie poszerzone o sfer? mentaln?
- no nie wiem, brak odczu? zmys?owych, cielesnych, wi?c jakie? seks-tripy itp. odpadaj?:)

+Quote Post
Niko_
post 11.02.2008 - 11:21
Post #4

Przyjaciel Rodziny
Grupa: Podró?nicy
Punkty prestiżu: 1

Notatnik

Tak jak poprzednicy, ale rozszerz? troch?.

W OOBE zwyk?ym, mam k?opoty z zapami?tywaniem rzeczy, które wydarzy?y si? na pocz?tku. Np. Kiedy prowadz? z kim? dialog, a potem id? dalej i po jakim? czasie gadam z inn? osob?, to mam prawie pewne, ?e albo zapomn? o czym rozmawia?em na samym pocz?tku, albo b?d? to pami?ta? w niejasnym zarysie. W OOBE mentalnym nie mam problemów z pami?ci?. W OOBE zwyk?ym rozmówcy pierdol? co? bez sensu, a w mentalnym zawsze z sensem. To takie moje spostrze?enia, nie wiem czy u Draq'a i Conchity tak samo, a ciekaw jestem tego.

Co do mentalki, tak jak poprzednicy.

W mojej opinii jest podobnie jak u Moena, ?e jest jakby skala dozna?, od tych bardziej realnych od realno?ci, a? do takich ledwo co, jak mentalka. Im wi?ksza realno??, tym faza mniej stabilna, mniej stabilna pami??, mniejsza logika wypowiedzi postaci, mniejsza kontrola generalnie (wbrew pozorom). Sztuk? jest dobrze wywa?y? faz?, tak aby zachowa? odpowiedni bilans mi?dzy realno?ci?, a stabilno?ci?, dlatego tak bardzo lubi? OOBE Mentalne.

Kto? ju? tu powiedzia?, ?e ci od eterycznych podró?y maj? k?opoty z mentalk? i na odwrót. Ja zaczyna?em od ?redniego gatunku realno?ci i schodzi?em w dó?. Szczytem moich mo?liwo?ci jest OOBE Mentalne, które jest mi stosunkowo ?atwo osi?gn??. Nie wiem jak poprzednicy, ale mnie jest ?atwiej jakby "przybra? na masie". Zupe?nie nie wiem jak z g?stej fazy zej?? na mniej g?st?, ale na odwrót jest to ?atwe. Preferuj? wi?c skoro uda mi si? fazowa?, jak najd?u?ej utrzymywa? si? na poziomie mentalnym.

+Quote Post
Conchita
post 11.02.2008 - 11:58
Post #5

OBE Maniak 36
Ikona Grupy

Notatnik

Planti: podejrzewam u Ciebie projekcj? astralno-mentaln? z umiejscownieniem ?wiadomo?ci w ciele mentalnym. W oobe mentalnym inaczej (s?abo) czuj? dotyk, o w?chu, smaku mog? zapomnie?:) - kolory jak najbardziej - doznania wzrokowe w pe?ni:).
Moje cia?o astralne jest troch? jak balonik - od zewn?trz g?stsze i elektryczne, od ?rodka rzadsze.

Niko: to co piszesz o oobe zwyk?ym to pewnie oobe tylko cia?em astralnym... a w drugim przypadku astralno-mentalnym ze ?wiadomo?ci? w astralu lub mentalu (musia?by? wi?cej napisa?, by to stwierdzi?). Poza tym to kwestia ?wiadomo?ci i ilo?ci energii.
Co nazywasz oobe mentalnym? Bo w kontek?cie reszty tekstu o "przybieraniu na masie" to nie wiem o co Ci chodzi. O dostrajanie si?? Napisz co? wi?cej..

+Quote Post
Guest_Silverka_*
post 11.02.2008 - 12:01
Post #6

Guests
Punkty prestiżu:

mentalki sa tak samo fajne jak obeki ;) mentalnie szybciej mozna sie ksontaktowac z opiekunem, wiec nie trzeba tracic czasu na relaksacje, ale i oobe sobie bardzo cenie;)

+Quote Post
Niko_
post 11.02.2008 - 12:17
Post #7

Przyjaciel Rodziny

Notatnik

@ Conchita pisz? osobny temat o tym i opisz? dok?adnie swoj? technik?, s?dz? ?e kto? z takim do?wiadczeniem jak Ty na pewno w mig pojmie o co chodzi w mojej niesk?adnej gadaninie. Zapraszam do przeczytania. Komentarze i pytania mile widziane. Ch?tnie udoskonal? swoj? technik? w oparciu o do?wiadczenie kogo? m?drzejszego.

+Quote Post
Guest_Silverka_*
post 11.02.2008 - 12:22
Post #8

Guests
Punkty prestiżu:

Do Planti

Nie podrozujac mentalnie nie opuszczamy cicla aifzycnzego, ale podrozujemy mysla. No zrob sobie dosiwadczenie, wyobraz sobie co w natsepnym pokoju jest as potem to sprawdz. Albo jesli mozesz to sprawdz co u osoby z ktora rozmawiasz przez gg. To latwer do weryfikacji czy sie zgadza czy nie. Najpierw gleoko oddychasz by uspokoic mysli, ja robie jeszcze tak ze wyczuwam przestrzen obok to pomaga mi latwiej wyczuc co jest kolo mnie, no i pedze mysla> np mowie sobie np planti i mowie co jest kolo Ciebie. z ejestes np teraz w miescie gdzies na ulicy itp itp co mi przyjdzie pierwzsze na mysl. Teraz juz z tym nie mam problemu, poniewaz wiekszosc sie zgadza;) w 80 %

+Quote Post
Conchita
post 11.02.2008 - 12:33
Post #9

OBE Maniak 36
Ikona Grupy

Notatnik

CYTAT(Silverka @ 11.02.2008 - 12:22) *
Nie podrozujac mentalnie nie opuszczamy cicla aifzycnzego, ale podrozujemy mysla.

W mentalce tak - nie wiem, czy rozci?gamy to cia?o mentalne, czy wysy?amy cz??? ?wiadomo?ci mentalnej, ale efekt jest taki, ?e w ciele jest centrum ?wiadomo?ci.

W oobe mentalnym opuszczamy w pe?ni cia?o fizyczne.

Niko: czekam - pewnie co? ciekawego wynalaz?e?:)

Symulator OOBE: mentalka - podró? mentalna, taka nazwa skrócona nieformalna
o co w tym chodzi - poczytaj na stronie Bruce'a Moena lub na jego forum - za du?o by pisa?, chocia? sprawa jest banalnie prosta, gdy ju? raz si? za?apie. Mo?na si? skontaktowa? z MTJem i innymi...

PS. Kto ma pomys? na to, czym ró?ni si? LD od OOBE mentalnego? Bo ?e si? ró?ni to wiadomo, ale co zachodzi? Mo?e LD to rozszerzona wersja mentalki? Ale o co rozszerzona? Cia?o ?pi i mo?e mentalka wtedy lepiej wychodzi... A mo?e s? jaja z elementem duchowym-?wiadomo?ci - w LD wyra?nie czego? brakuje...

+Quote Post
Niko_
post 11.02.2008 - 13:31
Post #10

Przyjaciel Rodziny

Notatnik

CYTAT(Conchita @ 11.02.2008 - 12:33) *
PS. Kto ma pomys? na to, czym ró?ni si? LD od OOBE mentalnego? Bo ?e si? ró?ni to wiadomo, ale co zachodzi? Mo?e LD to rozszerzona wersja mentalki? Ale o co rozszerzona? Cia?o ?pi i mo?e mentalka wtedy lepiej wychodzi... A mo?e s? jaja z elementem duchowym-?wiadomo?ci - w LD wyra?nie czego? brakuje...

W mojej opinii wi?cej "energii my?lowej" si? przyczepia. Tzn, ?e idee oblekaj? si? we wra?enia kolorów, smaków, dotykowych wra?e?, jakie s? zapisane w Twojej pami?ci. Niektórzy czuj? jakby namagnesowanie cia?a astralnego. Nie wiem, mo?e wraz z jako?ci? wibracji na jakie si? dostroili?my przyoblekamy si? w odpowiednie kszta?ty, d?wi?ki, mu?ni?cia, smaki, które s? zapisane w naszym banku pami?ci.

+Quote Post
Guest_Silverka_*
post 11.02.2008 - 20:00
Post #11

Guests
Punkty prestiżu:

"W mentalce tak - nie wiem, czy rozci?gamy to cia?o mentalne, czy wysy?amy cz??? ?wiadomo?ci mentalnej, ale efekt jest taki, ?e w ciele jest centrum ?wiadomo?ci."

Conchita ndla mnie to podroz mysla, dla mnie nie ma zaldnych cial oprocz jednego astralnego- nie robie o to zamieszania. nasze mysli maja odblask w astralu- dlatego moge porozumiec sie tam gdzie chce.

Do Planti : Jasne ze tak. Sprobuj ten eksperymtn, z tego co czuje darek jest w tej chwili zajety jakimis chyba papierami chociaz nie jestem pewna dokladnie czym. Cos przeglada, ajednoczesnie od czasu do czasu wtsaje od komputera. Chociaz nie jestem pewna, teraz czas na rozmylsenia/konplementacje. Przyszlo mi na mysl ze potem bedzie sie relaksowal. nie wiem czy sie zgadza;) zapytajcie darka

Chodzi o ten moment teraz o tej godzinie co napisalam posta.

+Quote Post
Guest_Silverka_*
post 11.02.2008 - 21:28
Post #12

Guests
Punkty prestiżu:

biurko po lewej stronie..hmm...jakis maly przedmiot.. kwadratowego cos, nie do konca pewna.. wielkosic malej pilki. bo ja wiem. Byc moze to jest plaskie..chociaz nie dkokonca, dziwny ksztalt. Moze jakas zabawka. Nie moge dopasowac.

mentalnie o 23-24 przyszedl mi na mysl kwiatek, potem serduszko, nie jestem pewna ale tak wyczytalam z Twojej wypowiedzi. yo?

+Quote Post
mavej
post 11.02.2008 - 21:57
Post #13

Dusza Towarzystwa
Ikona Grupy
Punkty prestiżu: 3

Notatnik

Postrzegaj?c poza mentalnie odkry?em i dotar?em do Czego? co jest teraz 50-cioma % mnie i mojego ?ycia, dotar?em do mojego Dysku i Niefizycznych Przyjació?, ze wszystkich moich do?wiadcze? kontakt z nimi - Mn? :) cenie sobie najbardziej, bardzo cz?sto spotykam sie z nimi i vice-versa jeste?my jedno?ci? pokazali mi jak Lepiej Postrzega? i Wyra?a? MI?O?? , kiedy to pisze zapadam sie w realu ?zy same sie pchaj? i czuje ze jestem bardzo szcz??liwy, inne mo?liwo?ci z postrzegania ta metoda s? ogromne ale nie równaj? sie z tym co wam opisa?em, zach?cam do eksploracji t? metod?.
Kocham Was Kocham Jedn? Wspania?? Ja??
LOVE

+Quote Post
Conchita
post 12.02.2008 - 10:38
Post #14

OBE Maniak 36
Ikona Grupy

Notatnik

http://www.afterlife-knowledge.com/ - strona
http://www.afterlife-knowledge.com.pl/forum/ - forum

Mavej: no i super. Tak trzymaj:)!!! Gratuluj?!

+Quote Post
Zbyszek
post 12.02.2008 - 14:17
Post #15

cialka.net
Ikona Grupy
Punkty prestiżu: 984

Notatnik

Zwró?cie uwag? na pojawiaj?ce si? obrazy przed oczyma z nieruchomym postrzegaj?cym. Odczytajcie mysloksztalty zawarte w waszym ciele mentalnym. Porównajcie to odczytywanie do patrzenia w niby mentalce czy oobe mentalnego . W sposobie jak pojawiaj? si? wizie przed oczami i rodzaju oddzia?ywania na nie,poruszaniu sie miedzy nimi ,uchwycicie par? wy?szych wariantów oobe. Brus lata wy?szym mentalnym.Nazywam ten rodzaj Z NP szybkimi ??czami.

Mavaj , zawsze wierzy?em w twoje mo?liwo?ci ,cho? jeste? troch? smutas.

Sylwetka zmie? astralne prawo jazdy na miedzydymensyjne, bo ko? ci kuleje w powozie.
jeje

+Quote Post
Guest_SORROW_*
post 12.02.2008 - 14:35
Post #16

Guests
Punkty prestiżu:

No, mnie w?a?nie zaintrygowa?o mentalne wychodzenie .W sumie to po przeczytaniu postu którego? z userów (chyba obeznanego /obrzezanego z tematem Plantiego ) i zrobi?em experyment. W porze przedpo?udniowej zaleg?em w wygodnym fotelu i po relaksacji zacz??em w my?lach odtwarza? najdrobniejsze szczegó?y pokoju w którym przebywa?em. Problemem pocz?tkowym by?o tradycyjnie pozbycie si? zb?dnych pojawiaj?cych si? znik?d my?li . Pó?niej jako? ruszy?o. Chodzi?em po pokoju ( w moim wyobra?eniu by?o tu mroczno) i zmys?em dotyku analizowa?em materi? .Problem jest nast?puj?cy: przez jakie? 70 % sesji (trwaj?cej ok 30-40 minut ) by?em na granicy odczuwania cia?a fizycznego.Taki balansik pomiedzy byciem W , a POZA. Granica ta jest mocno wyczuwalna, a przy tej metodzie troch? to przeszkadza,mo?liwe, ?e tylko na pocz?tku i po kilku(nastu) próbach zaniknie, a umys? przyzwyczai si? i zaakceptuje t? metod? .. Poza tym pobierana jest chyba do?? du?a ilo?? energii wymagana do silnej koncentracji .Nasuwa si? pytanie :czy?by podró? mentalna by?a jedynie wizualizacj? ?

+Quote Post
Conchita
post 12.02.2008 - 15:58
Post #17

OBE Maniak 36
Ikona Grupy

Notatnik

A mi przyszed? do g?owy kaktus - masz tam gdzie? kaktusa? :) Bo chyba nie o to chodzi, ?e "pr?dzej mi kaktus wyro?nie ni? uwierz?w oobe:)".

Do mentalek mam zdolno?ci poni?ej przeci?tnej:):):) Niestety... Na szcz??cie odkry?am oobe mentalne.

+Quote Post
effree
post 19.02.2008 - 22:04
Post #18

Cz?onek Rodziny
Punkty prestiżu: 2

Notatnik

takie przekazy mentalne istniej? i nie musz? one by? w zadnym specjalnym stanie swiadomo?ci, w USA by? przeprowadzany eksperyment tego typu
wzieto parudziesi?ciu ch?tnych nie powiedziano im na czym polega eksperyment, byli oni zamkni?ci w osobnych pomieszczeniach i mieli tam sp?dzi? noc... innych parudziesi?ciu chetnych u?wiadomiono ze bed? prowadzone eksperymenty mentalne, ze bed? im przekazywa? mentalnie jaka? informacje...
wynik eksperymentu byl taki ze osoby nie u?wiadomione odebraly przekaz w oko?o 80% a osoby u?wiadomione nieodebra?y go wcale... stwierdzono ze czlowiek ?wiadomy sie blokuje przed tym...
pozdrawiam :)

+Quote Post
AyaFun
post 20.02.2008 - 03:37
Post #19

Go?? Rodziny
*

Mentalka bardzo "pasuje" do zdalnego postrzegania. A ksi??ka autora, który zajmowa? si? t? metod? jest do ?ci?gni?cia z tej strony: http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=gregorisan&sid=217
Aaa, zapomnia?em poda? nazwisko autora i tytu? : J.McMoneagle "W?druj?cy umys?"

Swoj? drog? autor, to ciekawy kole?. Wojskowy, który do?wiadczy? dwukrotnie NDE, parapsychiczny szpieg na us?ugach armii ameryka?skiej, przyjaciel Roberta Monroe, uczestnik eksperymentów w Instytucie Monroe i naukowych instytutach.. Wszystko to jest ?wietnie opisane w ksi??ce (no moze mniej o szpiegowaniu, bo to wysz?o na ?wiat?o dzienne nie dawno) . Ogl?da?em kiedy? na "Discovery" program o zdalnym postrzeganiu z jego udzia?em.

Effree, mo?e o niego Ci chodzi?

+Quote Post
effree
post 20.02.2008 - 12:21
Post #20

Cz?onek Rodziny
Punkty prestiżu: 2

Notatnik

:) nie chodzi mi o nikogo :P
wspomnia?am tylko o odbytym eksperymencie ;)
ale o tym co napisa?e? tez czyta?am... i jako? nie specjalnie mnie zaciekawi?o.. zreszta to ze amerykanie szkolili pewna cz??? swojego wojska pod tym kontem, jest ju? wiadome od conajmniej 3/4 lat..
kiedys czyta?am jakis wywiad na ten wlasnie temat...

+Quote Post
Szopen
post 20.02.2008 - 23:13
Post #21

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 41

Notatnik

O! mam, a w?a?ciwie natrafi?em na pewn? muzyk? dotycz?c? mentalki. jest to mp3 TUTAJ, które trzeba w??czy?, po?o?y? si? wygodnie na kanapie, zamkn?? oczy, zrelaksowa? si? i czeka?... Obrazy nadchodz? ju? same... Bardzo ciekawe prze?ycia. Niezwykle polecam i chc? si? z wami podzieli? t? fantastyczn? muzyk? :)

edit:
Ja si? chyba tam nawet podpisa?em pod OBEmaniak2 :/ :D

+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park