oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Problemy Z Zasypianiem :(, czyli jak radzić sobie z bezsennością,zbyt dużym pobudzeniem ;)
Guest_Astralny b?azen_*
post 08.11.2008 - 08:46
Post #1

Guests
Punkty prestiżu:

ostatnio mam problem z zasypianiem tzn.czasami chcę mi się spać,ale nie mogę zasnąć,złapałem lekką bezsenność,ostatnio chyba nawet mniej snu potrzebuję,ciężej mi jest zasnąć,i stąd moje pytanie?
jak sobie z tym poradzić?czy to może być skutek praktykowania medytacji,pracy z energią,ezoteryki?kiedyś potrafiłem bardzo szybko zasnąć,ale teraz to czasami leżę godzinę i nic :(
jestem ostatnio bardziej pobudzony,chociaż chciałbym już spać :(
niestety utrudnia mi to osiągnięcie LD :(
w moim przypadku osiągnięcie ld graniczy z cudem m.in ze względu na problemy z zasypianiem,chciałbym żeby dawne czasy wróciły kiedy potrafiłem szybciej zasypiać,i te cholerne myśli napierniczają jak szalone,nie mogę przez nie zasnąć :(
pomocy!
Go to the top of the page

+Quote Post
Silverka
post 08.11.2008 - 10:09
Post #2

Dusza Towarzystwa
Ikona Grupy
Grupa: OOBE VIP
Punkty prestiżu: 295

Notatnik

tez tak mam, spie po cztery trzy godziny dziennie. Rzadko kiedy po 8... no dzis spalam 8 ;)ale wyjatek. Dlatego przydatne jest uczenie sie zapadania w paraliz przysenny. Ja to wykorzystuje jalko drzemke i jestem normalnie wyspana jak w ciagu normalnej nocy.

+Quote Post
Guest_Astralny b?azen_*
post 08.11.2008 - 11:04
Post #3

Guests
Punkty prestiżu:

ja już wolałem jak było kiedyś :(
kiedyś to przynajmniej szybko zasypiałem,kiedyś kilka lat temu miałem czasami problem z zasypianiem,potem już raczej szybko zasypiałem,a teraz znowu zaczynam mieć problemy z zasypianiem :(
silverka i co ty robisz przez te ok.20 godzin?

+Quote Post
Silverka
post 08.11.2008 - 11:07
Post #4

Dusza Towarzystwa
Ikona Grupy

Notatnik

do 12 w nocy czytam ksiązki mam juz spora kolekcje, a o 4:20 i tak wstaję do pracy. A zasypiam o pierwszej w nocy przewaznie ;) i nieraz uda mi sie miec LD do tego :D i jestem normalnie wypoczeta. hehe dzis wyjatkowo weekand wiec odespalam niecale 8 godzin z przebudzneiami ;)

+Quote Post
MetaPsyche
post 08.11.2008 - 11:15
Post #5

Niepoprawny racjonalista
Grupa: Podr?nicy
Punkty prestiżu: 51

Notatnik

Astralny witaj w klubie osób cierpiących na insomnie :p

Mam bezsenność od 10 lat. Przyzwyczaisz się. Bezsenność to najczęściej skutek jednego z poniższych:
- uszkodzenia mózgu
- zaburzenia lękowe
- depresja
- nerwice i psychozy

Ze względu na twój wiek stawiam na stres, zaburzenia lękowe albo depresje. Jeśli to stres albo lekka depresja to zwalcz przyczyny a bezsenność powinna szybko minąć. Jeśli to nerwica albo chociaż głęboko zakorzenione lęki to zacznij akceptować fakt, że nie poradzisz sobie z tym tak szybko jak byś chciał :p .

Co do wpływu bezsenności na LD/OBE to ma to zarówno pozytywne jak i negatywne strony.

+Quote Post
Silverka
post 08.11.2008 - 11:31
Post #6

Dusza Towarzystwa
Ikona Grupy

Notatnik

ja tam nie mam depresji ani uszkodzen mozgu ani stanow lekowych ani nerwicowych, i mam bezsennosc;) nie martwie sie na zapas nie mam natloku mysli bo potrafie je kontrolowac. Dobrze u mnie na bezsennosc robia paralize gdy nie moge zasnąć. Wykorzystuje je jako sen przez te pozostale cztery godizny wtedy za[padam w drzemke i miewam sny . gdzie szybkosc przebudzenia jest bardzo czesta. Sie budze przez psa nieraz jak mi wskakuje do lozka, ale jestem juz przyzwyczajona. yerba i kawa pomaga na dobre rozpoczecie dnia. Dodam ze u mnie taze jedznei eduzo warzyw i lekkostrawna dieta dobrze wplywa na organizm ze nie jestem przesilona i nie mam az tak co trawic przemeczony organizm ;)

yeee jak milo sie wyspać:D:D:D:D

super wstalam tylko 2 razy bo pies sie nie krecil do nowego pokoju po remoncie ha! :D moze sie wkoncu skonczy moj problem z niespaniem ach :D:D:D

+Quote Post
Guest_Astralny b?azen_*
post 09.11.2008 - 12:44
Post #7

Guests
Punkty prestiżu:

ok,ale są jakieś sposoby żeby poczuć się w miarę szybko bardziej sennym?ponieważ niestety ostatnio cały czas jestem rozbudzony,umysł chyba mam lekko(może bardziej niż lekko)zmęczony,ale nie chcę mi sie spać(dziwne):D

+Quote Post
Guest_SORROW_*
post 09.11.2008 - 12:52
Post #8

Guests
Punkty prestiżu:

CYTAT(Astralny błazen @ 09.11.2008 - 12:44) *
ok,ale są jakieś sposoby żeby poczuć się w miarę szybko bardziej sennym?ponieważ niestety ostatnio cały czas jestem rozbudzony,umysł chyba mam lekko(może bardziej niż lekko)zmęczony,ale nie chcę mi sie spać(dziwne):D

Bo wogóle chyba jesteś przyjacielu dziwnie skonstruowany .
Przy najbliższej okazji (OOBE/LD/MENTAL/TRANS ) poproś z całego serca swojego Opiekuna o ingerencję w Twoje DNA i wyskrobanie całego syfu mającego wpływ na postrzeganie świata .Na jego miejsce niech wrzuci nieco białej skondensowanej energii , takiego mixu ziemskiej i kosmicznej posoki energetycznej .

Napisz coś jak już to zrobisz .
...nie wcześniej ...

+Quote Post
Vodnik
post 09.11.2008 - 12:56
Post #9

Częsty Gość Rodziny
**
Punkty prestiżu: 0

Ja jak nie mogę zasnąć to... o niczym nie myślę. Zawsze działa i wiem, że wielu ludzi tak robi. Starasz się po prostu o niczym nie myśleć i na niczym się nie skupiać. Nie zwracasz uwagi na to co czujesz ani na to czego nie czujesz, nie interesuje Cię ciało a myśli to twój wróg. Kiedyś też zdarzało mi się po 3 godziny przed zaśnięciem, ale teraz zasypiam kiedy chcę. Przy "niemyśleniu" to max 5 min i mnie nie ma:) No i żeby było jasne, to nie jest jak przy medytacji gdzie oczyszczasz swój umysł, bo w jej trakcie pilnujesz świadomości i starasz się skupić na sobie, nie myślisz ale umysł jest zajęty. A jeśli chcesz zasnąć to po prostu NIC nie myślisz. Spróbuj;]

Drugą możliwością, jest nie przespać jednej nocy, najlepiej w weekend, bo następny dzień może być ciężki. A wieczorem będziesz taki padnięty, że zaraz po tym jak się położysz to po prostu znikniesz :)

Hope this help;]

+Quote Post
ldreamer
post 09.11.2008 - 12:56
Post #10

Dusza Towarzystwa

Notatnik

zmęczony umysł nie chce się spać?
wykluczone

też cierpię na insomnię. Ostatnio miałem okazje leżeć w łóżku przez 4 godziny
a wczoraj od 0:00 do 2:30... :] wiec na 4+1 budziłem się o 5 po 2,5h snu ;]
myślę że dobrym sposobem na insomnie jest wysiłek fizyczny i dobrze dotleniony mózg :) czyt. przebywać na dworze.

+Quote Post
Guest_Astralny b?azen_*
post 09.11.2008 - 13:23
Post #11

Guests
Punkty prestiżu:

CYTAT
Przy "niemyśleniu" to max 5 min i mnie nie ma:)

nawet w dzień?ja żeby zasnąć też muszę być w takim stanie nie myślenia :)
chociaż czasami nawet nie-myślenie nie pomaga :)
jak koncentruję się na czymś za bardzo,to na 99% nie zasnę(nawet świadomie)
chciałbym także zasypiać w dzień przy włączonym telewizorze(hałas w domu),ale niestety ja potrzebuję ciszy,a afirmacje typu "potrafię zasnąć kiedy chcę" na mnie nie działają,pomimo wiary i regularnego powtarzania :(

+Quote Post
Vodnik
post 09.11.2008 - 14:02
Post #12

Częsty Gość Rodziny
**

Afirmację z zasypianiem i na mnie nie działają, nie wiem czemu:/ A co do zasypiania w dzień, to nie mam pojęcia:) jeśli się kładę za dnia to tylko dlatego, że jestem zmęczony i chce mi się spać, a wtedy nie mam problemu z zaśnięciem.
Ciężej u mnie wygląda sprawa z TV i tego typu *drażniącymi* rzeczami. Jeśli słyszę dźwięki, które mnie denerwują (tv, nocne rozmowy rodaków, disco polo:P) to ciężko mam zasnąć ponieważ ciężko mi się skupić:/ Coś co mnie drażni, zawsze mnie rozprasza, co z kolei utrudnia mi w znacznym stopniu te "niemyślenie". No ale w końcu i tak udaje mi się zasnąć :)
Tak czy siak, na razie walczymy z twoja nocną bezsennością a nie o to byś mógł zasnąć zawsze i wszędzie, więc skupmy się na tym problemie;]

+Quote Post
MetaPsyche
post 09.11.2008 - 14:33
Post #13

Niepoprawny racjonalista
Punkty prestiżu: 51

Notatnik

Spróbuj zapuścić sobie np. relaksację jacobsona przed snem - też może pomóc.

+Quote Post
Ketrab
post 09.11.2008 - 14:49
Post #14

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 48

Żeby zasnąć potrzebuję około 1.5 godziny,kiedyś tyle leżałem , ale znalazłem sposób, jeżeli leże około 15 -30min bez efektu wstaję pochodzę po domu coś łyknę coś zjem,kiedy wracam wystarczy 10 minut i śpię jak zabity

+Quote Post
Guest_Astralny b?azen_*
post 09.11.2008 - 16:38
Post #15

Guests
Punkty prestiżu:

ale ja chciałbym się dowiedzieć jak zwiększyć senność :),czy wysiłek umysłowy lub/i fizyczny pomoże?czytanie książki?intensywna koncentracja?

CYTAT
relaksację jacobsona przed snem

ok,tylko że musiałbym mieć kompa włączonego :)
ale ok,spróbuję ;)
popróbuję jeszcze dzisiaj z muzyką relaksacyjną,z kompem nic nie powinno się stać-nawet po całej nocy,ale na wszelki wypadek ustawię budzik :)
no i muszę przez głośniki słuchać :)

+Quote Post
Rasiakult
post 25.11.2021 - 13:56
Post #16

Znajomy Rodziny

kiedy zakładałem ten temat to może i miałem problem z zaśnięciem, nie wiem, nie pamiętam tamtego okresu, ale teraz jest na odwrót, nie chcę spać a zasypiam, choć może teraz aż tak bardzo mi to nie [przeszkadza ale jszcze kilka miesięcy temu wkurzało mnie to.u mnie kiedy w nocy się kładę do łóżka, zawsze zasypiam, choć już się przyzwyczaiłem do tego.zapytacie się po co nie chciałem spać?kwestia energetyczna czakr i ogólnie LD OOBE

+Quote Post
EMPiria
post 25.11.2021 - 22:47
Post #17

Gość Rodziny
*
Punkty prestiżu: 4

CYTAT(Rasiakult @ 25.11.2021 - 14:56) *
kiedy zakładałem ten temat to może i miałem problem z zaśnięciem, nie wiem, nie pamiętam tamtego okresu, ale teraz jest na odwrót, nie chcę spać a zasypiam, choć może teraz aż tak bardzo mi to nie [przeszkadza ale jszcze kilka miesięcy temu wkurzało mnie to.u mnie kiedy w nocy się kładę do łóżka, zawsze zasypiam, choć już się przyzwyczaiłem do tego.zapytacie się po co nie chciałem spać?kwestia energetyczna czakr i ogólnie LD OOBE

ja mam problem z zasypianiem od 35 lat. Tragedia. Jak wezmę specjalistyczne środki, to i tak budzę się wykończona po 3 godz, a potem chce mi się spać po 3 kolejnych godzinach( często zasypiam jak mogę.. na kolejne 6 godz. budzę się w południe

+Quote Post
1 Dzięki EMPiria za ten przydatny wpis:
Rasiakult
Rasiakult
post 27.11.2021 - 12:56
Post #18

Znajomy Rodziny

ja nie mam takich problemów :)

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park