oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

94 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Jestem Początkujący, Tutaj początkujący mogą zadawać swoje pytania
konon
post 13.01.2009 - 19:32
Post #22

Członek Rodziny
Grupa: Podróżnicy
Punkty prestiżu: 6

OK mam jeszcze jeden problem. Tak naprawdę nie jest to tak ważne , jednak czasem mnie irytuje.
Paraliż senny mam wtedy gdy... budzę się a po jakimś krótkim czasem znów próbuje zasnąć , gdy tylko zasypiam OD RAZU mam paraliż tzn. budzę się i nie mogę się ruszyć , więc mam paraliż całkowicie świadomie. Jest to o tyle wkurzające , że gdy próbuje odpocząć po pobudce to muszę uważać żeby nie zasnąć i ciągle czymś ruszać żeby się upewnić i przerwać proces zasypania.
Wiecie może dlaczego tak mam i co można na to poradzić ...?
Go to the top of the page

+Quote Post
doloreska
post 13.01.2009 - 19:38
Post #23

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 100

Notatnik

CYTAT(konon @ 13.01.2009 - 20:32) *
OK mam jeszcze jeden problem. Tak naprawdę nie jest to tak ważne , jednak czasem mnie irytuje.
Paraliż senny mam wtedy gdy... budzę się a po jakimś krótkim czasem znów próbuje zasnąć , gdy tylko zasypiam OD RAZU mam paraliż tzn. budzę się i nie mogę się ruszyć , więc mam paraliż całkowicie świadomie. Jest to o tyle wkurzające , że gdy próbuje odpocząć po pobudce to muszę uważać żeby nie zasnąć i ciągle czymś ruszać żeby się upewnić i przerwać proces zasypania.
Wiecie może dlaczego tak mam i co można na to poradzić ...?

trochę to zakręciłeś...a może ja mało pojętna jestem...?;) naprawdę nie rozumiem... :/

+Quote Post
Ania004
post 13.01.2009 - 19:58
Post #24

Przechodzień

Notatnik

jeszcze nie mialam oobe ale bym chciala miec, mozecie mi odpowiedziec na kilka pytan? pytania:
to jest fajne?
zawsze mozna wrocic?
srednio ile czasu trzeba sie uczyc zeby to wyszlo?
jaka jest najlepsza technika wychodzenia poza ciało?
nic mi się "tam nie stanie?"
można tam, np. wziąć do ręki książkę czy coś innego?
przechodzi się przez ściany?

+Quote Post
Aldarel
post 13.01.2009 - 20:55
Post #25

Gość Rodziny
*

CYTAT(Ania004 @ 13.01.2009 - 19:58) *
jeszcze nie mialam oobe ale bym chciala miec, mozecie mi odpowiedziec na kilka pytan? pytania:
to jest fajne?
zawsze mozna wrocic?
srednio ile czasu trzeba sie uczyc zeby to wyszlo?
jaka jest najlepsza technika wychodzenia poza ciało?
nic mi się "tam nie stanie?"
można tam, np. wziąć do ręki książkę czy coś innego?
przechodzi się przez ściany?

1) Zależy co kto lubi
2) Piszę posta więc nie zdarzyło mi się nie wrócić (kto nie wrócił niech napisze ;])
3) Nic mi nie wiadomo aby ktoś przeprowadzał statystyki (mi pierwszy raz udało się po jakimś miesiącu prób), są ludzie którzy wychodzili zanim o tym przeczytali/usłyszeli
4) W reklamie Lion'a mówili, że do większości wypadków dochodzi w domu, ale nie potwierdzono tego żadnym badaniem. Mi nic się nie stało, może trochę zmieniłem swoje poglądy.
5) W jakiejś książce czytałem, że jest to trudne, książka to chyba za dużo na początek. Ja nic nigdy nie przesunąłem. W ogóle po co coś przesuwać będąc poza ciałem skoro można to zrobić będąc w ciele - tak jest prościej i praktyczniej. Tylko niemiluchy ruszają cudze rzeczy. Zabawa w poltergeist to też raczej zły pomysł.
6) Zależy w co się wierzy. Jeżeli wierzysz/wiesz, że możesz przejść przez ścianę to przejdziesz. Ja na początku przeciskałem się jak przez gęstą ciecz.

i wyprzedzając pytania które mogą się pojawić

7) Jak się poruszać, latać?
Odp: Nie próbować ani nie mówić sobie, że "chce się unieść na wysokość trzeciego piętra" tylko to zrobić. Dziwnie brzmi, ale to nie gra komputerowa.
8) Czy to grzech?
Odp: Tak. OOBE według Kościoła Katolickiego jest techniką okultystyczną (tak jak praktyki jogi, zen itp. itd. mówiące o energetycznej budowie człowieka).
9) Po co opuszczać ciało?
Odp: To właściwie powinno być pierwsze pytanie na które każdy sam sobie powinien odpowiedzieć. Bo jak gdzieś dojść samemu nie wiedząc gdzie chce się dojść?

Pozdrawiam

+Quote Post
slavicz
post 14.01.2009 - 13:50
Post #26

Gość Rodziny
*
Punkty prestiżu: 2

Aniu co do błogości czasu uczenia się to jest bardziej skomplikowane jak pisze mój przedmowca i jak ja napisałem w swoim wcześniejszym poście pierwszy raz mi się to udało kilka miesięcy temu i nawet nie miałem pojęcia ze cos takiego ja oobe istnieje a teraz staram się o to ponownie od pięciu dni każdej nocy i nic nie wychodzi choć bywały rożne dziwne stany mniej lub bardziej odczuwalne ale nic konkretnego nad czym ubolewam.
A to czy da się podczas oobe cos przesuwać jest bardzo dobrym pytaniem wtedy można by było udowodnić w jakiś sposób ze oobe to fakt ja osobiście uważam ze jest to w jakiś sposób możliwe ale na bardzo zaawansowanym poziomie to by było cos w stylu zmaterializowania swojej dusz lub energii która ja reprezentuje do takiego stopnia aby przesunąć obiekt.
Więcej o tym będę mógł napisać jak tam wejdę myślę ze to znacznie rozwinie moją teorie.
No i powtarzam patynie Ani jaka metoda jest najlepsza ponieważ do tej pory stosowałem rożne ale żadna nie przyniosła efektu i myślę ze najlepiej zdecydować się na jedna metodę i ja praktykować no ale na jaka???
I jeszcze chciał bym się zwrócić do tom-a przeniosłeś mój post tutaj co spowodowało ze był bez większego odzewu dostałem tylko 1 odpowiedz może nikogo to nie zainteresowało ale umieściłem tam tez kilka pytań do zaawansowanych „oobe-ków” a jak wiadomo większość ludzi odwiedzających ten temat to początkujący no może poza tobą i 3 innymi osobami wiec uważam ze dzięki tobie mój post po przeniesieniu go tutaj z góry był skazany na niepowodzenia dzięki, wiem ze nie chcesz doprowadzić do zaśmiecania forom ale w takim razie przedstaw jakieś kryteria oceniania postów żebym mógł go sformułować w sposób profesjonalny co wykluczy jago przeniesienie.
Pozdro.

+Quote Post
Filozof Mgly
post 14.01.2009 - 18:37
Post #27

Znajomy Rodziny

Notatnik

Po pierwsze siema. OBE proboje juz osiagnac 2 dni. Wyczytalem o tym wszystko i mam wibracje od dziecka (Wg. opisow z forum, itd. to to co odczowam w nocy i rzadko w dzien). Jednak chce robic wszystko po kolei, tak jak jest w ksiazce Monroe. Warunki A, B i w polowie C osiagnelem pierwszego dnia. Wrocilem padniety do domu i wykonczylem sie na tyle ze moglem zasnac na stojaca. Polozylem sie i najpierw skupilem sie na losowym przedmiocie (Komputerze :P). Zanotowalem godzine rozpoczecia i przez 1,5 godziny lezalem na tej granicy jawy i snu (Szczerze to niezle uczucie). Pozniej gdy przestalem znowu zmogl mnie sen, wiec wyprobowalem warunku B. Tez wyszlo sukcesem, 2 godziny utrzymalem ten stan. Pozniej przestalem i odrazu zasnelem. Drugiego dnia proboje osiagnac warunki C i D. Jest tylko jeden problem: stan relaksjacji w dzien przy pelnej energii osiagnelem, jednak jest problem z jednym - zmysl dotyku. Wszystkie zmysly sie wylaczaja, tylko nie ten jeden. I mam mianowicie jedno pytanie: czy to ze nie moge wylaczyc tego zmyslu bedzie problemem?

+Quote Post
tom
post 14.01.2009 - 19:01
Post #28

Dusza Towarzystwa
Ikona Grupy
Grupa: Moderator
Punkty prestiżu: 164

Notatnik

Trzeba sie na tyle zrelaksować i wyłączyć żeby nie czuć ciała;-) wiec skoro masz kontakt za pomocą jednego zmysłu jeszcze, to bedzie to małą przeszkodą... a nie pytaj co robić... na wszystkie Twoje pytania możesz sobie odpowiedzieć > bo "próbuje (juz?) osiagnac 2 dni". Ćwicz ćwicz i ćwicz... jak za miesiąc problem dalej bedzie występował to wtedy sie temat rozwinie ;-)
aloha

+Quote Post
Filozof Mgly
post 14.01.2009 - 19:03
Post #29

Znajomy Rodziny

Notatnik

2 dni... Mozecie pomyslec ze sie pospieszylem jednak mialem juz raz przypadkowe wyjscie z ciala, tylko nigdy nie moglem go odtworzyc. W kazdym razie dobra, poproboje i jak bedzie dalej nie tak to nawyzej dam znac. Dzieki za all

+Quote Post
Franky
post 15.01.2009 - 15:45
Post #30

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 3

Notatnik

A słuchajcie... Im bardziej zagłębiam się w temat OOBE (którym interesuje się krótko, ale jakże intensywnie i pewne efekty już widzę) tym wielu nowych rzeczy się dowiaduję i dlatego ciągnie mnie to dalej. Mam pytanie... a może raczej prośbę... Czy ktoś doświadczony może opowiedzieć:
1. Jakie istoty można spotkać w astralu? Wiem, że są boty i larwy, z którymi stosunkowo łatwo można dać sobie radę.
2. Co zrobić jeśli spotka się demona? Czy należy walczyć czy wezwać opiekuna?
3. Czy ciała astralne innych podróżujących mogą chcieć zrobić mi krzywdę czy są z natury miłe?

Ogólnie... Jakie istoty mogę tam spotkać??

Aha, jeśli takie tematy już były, to proszę o odesłanie tam. Sama przeszukałam forum i użyłam 'szukacza', ale wiele mi to nie dało, więc dlatego postanowiłam napisać. No więc jakby co to proszę o odesłanie w odpowiednie miejsce i o usunięcie postu.

Dzięki z góry ;)

+Quote Post
Ania004
post 15.01.2009 - 16:22
Post #31

Przechodzień

Notatnik

mam pytanie- czy aby uzyskac obe musze byc pelnoletnia?

+Quote Post
tom
post 15.01.2009 - 16:37
Post #32

Dusza Towarzystwa
Ikona Grupy
Grupa: Moderator
Punkty prestiżu: 164

Notatnik

Franky,
http://www.oobe.pl/park/index.php?showtopi...4&hl=Istoty
http://www.oobe.pl/park/index.php?showtopi...;hl=niefizyczni
http://www.oobe.pl/park/index.php?showtopi...6&hl=Istoty

a uogólniając, spotkasz wiele istot, bedą oni często odzwierciedlać Twoje lęki bądź stosunek do otoczenia. Więc w astral z miłością i uśmiechem :D

Aniu, obstawiam że nie ukończyłaś jeszcze 14 lat ;p
http://www.oobe.pl/park/Bezpieczenstwo-I-Wiek-t3136.html
http://www.oobe.pl/park/Wiek...-t206.html

aloha

+Quote Post
Franky
post 15.01.2009 - 17:12
Post #33

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Dzięki, dzięki Tom. Na pewno przyda się, ale to jeszcze nie to, o co mi chodziło. Myślę, że jakoś sobie poradzę. Mam czas:D

+Quote Post
mars
post 15.01.2009 - 19:59
Post #34

Członek Rodziny
Punkty prestiżu: 19

CYTAT
mam pytanie- czy aby uzyskac obe musze byc pelnoletnia?

Tak na logikę, co ma prawo do Twojego ciała? Człowiek przecież nie ma jakiegoś naturalnie wbudowanego mechanizmu, który by po 18 latach oznajmiał, że jest pełnoletni.
Oobe to nie papierosy czy alkohol.

Pozdrawiam

+Quote Post
Franky
post 15.01.2009 - 20:50
Post #35

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Ciesz się póki możesz, że jesteś niepełnoletnia. Mi zostało coraz mniej czasu, a jedyne co mnie cieszy to możliwość zrobienia Prawa Jazdy.
Mój poprzednik ma racje. Tu nie ma żadnej różnicy. No może poza sposobem myślenia, żeby nie zrobić czegoś głupiego, tam w astralu. Ale prawda jest taka, że niejeden nastolatek może być "mądrzejszy" i bardziej odpowiedzialny niż nie jeden dorosły. Więc to raczej kwestia osobowości.

Powodzenie w podróżach. Ja na razie ograniczam się do kursu, czytania i dziennika snów.

+Quote Post
Filozof Mgly
post 16.01.2009 - 11:46
Post #36

Znajomy Rodziny

Notatnik

Ania004
W wieku 6 lat wyszedlem przypadkowo z ciala i wrocilem. Bylem w lekkim szoku, wlasciwie to nie bylo tak zle. Wiek nie gra zadnej roli, poprostu chodzi tutaj czy twoja psychika moze przetrzymac to. Nie wiem na ile masz rozwinieta psychike, ale poczytaj jeszcze troche o astralu, a dopiero potem zacznij trening (Jesli jestes pewna tego co robisz). Zycze powodzenia.

+Quote Post
Marcin181
post 16.01.2009 - 20:44
Post #37

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 20

Notatnik

OOBE jest dla każdego nie ma pojęcia wieku

+Quote Post
keisha155
post 17.01.2009 - 13:47
Post #38

Przechodzień

Nie mam 18 lat ale bardzo chciała bym wyjśc z ciała jednak mam z tym problem.
Kiedy jestem w stanie rozluznienia wpatruję się w ciemnośc pod powiekami czuje się świetnie tak choc bym zaraz miała wyjśc z ciała. Bardzo się tego wystraszyłam i próbowałam wyjśc z tego stanu po chwili jakoś mi się udało ale pózniej bardzo tego żałowałam.
Mój problem to jest strach boję się że po wyjściu z ciała spotkam jakies duchy że coś mnie napadnie lub wogóle nie uda mi się wrócic do ciała:( nie umiem sobie z tym strachem poradzic. Zapisałam sie na ten bezpłatny kurs oobe prowadzący przysłał mi e-maila żeby pokochac swój strach dla mnie jest to niestety nie możliwe.
Za każdym razem gdy wchodzę w ten stan boje się że wyjdę z ciała. (Mam nadzieję że to nie chodzi o to że nie jestem pełnoletnia) jak ktoś zna jakieś mądre rady lub wyszedł z ciała proszę opiszcie czy widzicie jakieś duchy, demony i co robicie żeby z powrotem wrócic do ciała??

+Quote Post
mars
post 17.01.2009 - 14:04
Post #39

Członek Rodziny
Punkty prestiżu: 19

Tak naprawdę, to w astralu nic ci nie grozi. Polecam "naładować" się pozytywnie - czyli naczytać się tekstów, które przedstawiają oobe w pozytywnym świetle, zapewniają że jest to bezpiecznie, a unikać tekstów, które mogą wzbudzić w nas strach. Często są to zmyślone opowiadania typu "mój kolega x wyszedł z ciała i nie wrócił".
Przekonanie samego siebie jest bardzo ważne, gdyż to nasze własne lęki są powodem strachu.
Wypowiadałem się już na temat pełnoletności. Co ma piernik do wiatraka? Co ma prawo - sztuczny wymysł ludzki - do ciała człowieka?
Wrócić do ciała jest bardzo łatwo. Wystarczy intencja. Wszak oobe to rodzaj świadomego snu, a ze snu wraca się zawsze, każdego ranka.
Jeśli termin "oobe" jakoś Cię przeraża, polecam stosowanie pojęcia "świadomego snu". Mów "dzisiaj w nocy wejdę w stan świadomego snu" zamiast "dzisiaj w nocy wejdę w stan oddzielenia od ciała/oobe". Wiem po sobie, to pozytywnie działa na psychikę.
Wiele "demonów", jakie spotkasz, będzie po prostu wytworem Twojej wyobraźni. Sprawdzony sposób na radzenie sobie z wszelkimi zjawami to wysyłanie do nich miłości (czysto wizualnie).

+Quote Post
keisha155
post 17.01.2009 - 14:33
Post #40

Przechodzień

Czyli jak wyjdę z ciała i pozbęde się strachu to nie napotkam żasdnej zjawy czy ducha?

+Quote Post
Guest_Zuben_*
post 17.01.2009 - 15:52
Post #41

Guests
Punkty prestiżu:

tak! Ale strachu jest ciężko się pozbyć....jeżeli sie mocno boisz to możesz zobaczyć niechciane rzeczy więc trudno się nie bać.....dla niektórych :)

+Quote Post
Franky
post 19.01.2009 - 15:54
Post #42

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Ej, słuchajcie. Nie wiem jak, ale wczoraj udało mi się wyzbyć strachu, żeby zrobić jakieś próby wejścia w stan OOBE. Spotkałam kolejny problem... Kiedy wchodzę w trans mam problemy z oddechem. (tak wiem, że jeśli organizm wyczuje niski poziom tlenu to robi samoczynny wdech), ale to szarpanie klatki piersiowej na siłę sprawiło, że się przestraszyłam. Postanowiłam się nie poddawać i dalej "w to wchodzić" niestety już się nie dało. Za bardzo walczyłam o wdech. Macie może jakieś sposoby na poradzenie sobie z tym??

Więcej w notatniku:

http://www.oobe.pl/park/blog/franky/index.php?

Z góry dzięki:D

+Quote Post

94 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park