oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Sny
effree
post 01.10.2006 - 16:18
Post #1

Członek Rodziny
Grupa: Podróżnicy
Punkty prestiżu: 2

Notatnik

od paru lat bardzo interesuje sie swoimi snami... często je interpretuje czasem na podstawie senników... i po zinterpretowaniu one często były bardzo zbiżone do prawdy... tzn śniło mi sie coś.. i gdy sie obudziłam jeszcze w tym samym dniu to sie wydarzyło :| często bliscy znajomi naprawde byli zaskoczeni... bo opowiedziałam im sen i pare godzin pózniej to sie wydażyło na ich i moich oczach:|
wierzycie w sny??
co sądzicie o tym??
Go to the top of the page

+Quote Post
Elanor
post 01.10.2006 - 21:39
Post #2

Członek Rodziny
Grupa: Adept OOBE Kurs: 05-19.10.2006

Notatnik

Wierze w sny, ''cos'' na pewno w nich jest.. w koncu podczas snu odzywa sie Twoja podswiadomosc,nie tlumiona przez sceptyczny umysl. Czesto moze ostrzec przed niebiezpieczenstwem,podpowiedziec wlasciwe rozwiazanie.. (vide ''Nieskonczone zrodlo twojej mocy'' J.Murphy :P)

Jesli moglabys opisac dokladnie,co Ci sie przysnilo i jak to sie spelnilo,byloby fajnie..nie krepuj sie ;)

+Quote Post
effree
post 02.10.2006 - 11:51
Post #3

Członek Rodziny

Notatnik

elenor opowiem ci to na gg bo było tego naprawde sporo:/ a niejest to tematem tutaj... :) no chyba ze kogoś to jeszcze interesuje.. w co wątpie :PP
pozdrawiam:)

+Quote Post
Karakan
post 02.10.2006 - 15:21
Post #4

Listek
Ikona Grupy
Grupa: OOBE VIP
Punkty prestiżu: 20

Notatnik

To prawda, sny często podpowiadają nam różne rzeczy na temat życia w świecie fizycznym. Zwykle jest to sprawa naszej podświadomości. Ostatnio czytałem ciewkawą książkę na temat świadomych snów (jak je osiągać) i był tam dział poświęcony inkubacji snu. Polega to na tym, że sam sugerujesz sobie co masz śnić, lub zadajesz dane pytanie, a we śnie możesz znaleść na nie odpowiedź. Jeśli byłbyś zainteresowany mogę podesłać ci tą książkę :)

Btw. Nie wątpij w to, że ktoś będzie zainteresowany tematem snów na forum poświęconym świadomym snom i oobe :)

+Quote Post
effree
post 02.10.2006 - 16:20
Post #5

Członek Rodziny

Notatnik

Niewątpie ze znajdą sie osoby zainteresowane snami na tym forum... ale nie każdy bedzie sie interesował co mi sie akurat śniło... :)
jeśli chodzi o tą książke to jestem zainteresowana :PP jesli możesz to podaj ją..
pozdrawiam :)

+Quote Post
Karakan
post 02.10.2006 - 17:05
Post #6

Listek
Ikona Grupy
Punkty prestiżu: 20

Notatnik

Link do ksążki http://obe.cba.pl/dodatki/panowac.rar
Życzę miłej lektury :D

+Quote Post
effree
post 02.10.2006 - 18:33
Post #7

Członek Rodziny

Notatnik

[quote name='Karakan' date='02.10.2006 - 18:05' post='353']
Link do ksążki http://obe.cba.pl/dodatki/panowac.rar
Życzę miłej lektury :D
[/quote

jest mały problem:/ ściagnełam to ale przy wypakowaniu potrzebuje hasła:/... nieznam sie na tym... pomożesz??

+Quote Post
pieczywo
post 02.10.2006 - 19:20
Post #8

Dusza Towarzystwa
Ikona Grupy
Punkty prestiżu: 23

Notatnik

hasło: obe.cba.pl
strzelilem, a tu działa ;)

+Quote Post
effree
post 02.10.2006 - 19:35
Post #9

Członek Rodziny

Notatnik

hahaha lol
dzięki :)

+Quote Post
Songo
post 02.10.2006 - 20:07
Post #10

Przyjaciel Rodziny
Punkty prestiżu: 8

Witaj.
Miłoby było, gdybyś faktycznie opisała jakiś konkretny przypadek snu i jak to miało się do rzeczywistości. P.S. Zamiast wybierać sen, który będziesz musiała cenzurować lub wycinać z niego jakieś informacje naprzykład prywatne lepiej opisz jakiś, w którym wszystkie szczegóły możesz spokojnie opisać bo o to chodzi... szczegóły. Zapewniam Cię z mej strony, że mnie bardzo ciekawi każdy temat związany z OOBE, LD , snami. Odpiszesz a i Ci coś skrobne na ten temat. W sumie już bym mógł, ale chce być pewny na 100% czy me przypuszczenia są dobre.

Pozdrawiam.

+Quote Post
effree
post 03.10.2006 - 18:58
Post #11

Członek Rodziny

Notatnik

Songo zostawiłam ci wiadomość na priv... wczoraj... niewiem czy ją otrzymaleś dlatego pisze tutaj... jesli jej nieotrzymałes to napisz mi na priv to napisze ci wszystko jeszcze raz... pozdrawiam..

+Quote Post
silverek84
post 05.10.2006 - 20:27
Post #12

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Sny - jest to bardzo ciekawe zjawisko. Nie wiadomo naprawdę czemu one mają służyć. Odzwierciedlają nasze obawy, przeżycia, marzenia, czasem pokrywają się z rzeczywistością czasem nie. Można to interpretować na wiele sposbów. Osobiście wierzę w sny, staram się je studiować.

+Quote Post
effree
post 05.10.2006 - 21:03
Post #13

Członek Rodziny

Notatnik

mam pytanie:
warto interpretować sny według senników??
w niektórych moich przypadkach niemusiałam... w niektórych interpretowałam z sennikiem i też sie sprawdały..
co sądzicie na temat senników??
pozdrawiem!

+Quote Post
silverek84
post 05.10.2006 - 21:39
Post #14

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Czy warto to nie nie wiem. Ze swojego doświadczenia powiem ci że dosyć często moje sny sprawdzały się z tym co pisało w senniku. Mógł to być zbieg okoliczności, siła sugestii bądź też prawda.

+Quote Post
Songo
post 06.10.2006 - 12:19
Post #15

Przyjaciel Rodziny
Punkty prestiżu: 8

Czym jest sennik i jak powstał ? W senniku masz opisane tylko symbole i ich znaczenie ale czy musi ono być poprawne ?? Niemożna opierać się na znaczeniu, że śniła mi się ŚWIECA to zobaczę co znaczy to w senniku. Wpływ na znaczenie ma cała zaistniała sytucja, bieg wydarzeń w śnie oraz inne elementy snu. Są elementy owszem pierwszo planowe ale i drugo planowe. Przyjmijmy, że śni Ci się świeca w otoczeniu wysypiska śmieci i świeca na łonie przyrody... niebędzie miało już to tego samego znaczenia. mimo iż jest to ta sama świeca. Elementy drugoplanowe znacznie więc wpływają na znaczenie głównego symbolu w śnie. Sen każdy powinien interpretować samodzielnie bez pomocy sennika. Sennik to swego rodzaju sugestia. Nieznam znaczenia świecy, ale przyjmijmy, że śni się na coś złego. W tym momęcie przeczytawszy to sam możesz uledz takiej sugesti, że sam sprowokujesz wydarzenie bądź tez każde nawet najmniejsze zło spotkane tego zła będziesz kojażył ze snem i powiesz " sennik dobrze opisał mój sen" co jest nieprawdą. Jest to tak jakby gra na psychice ale to tylko ma ocena sennika, bo i owszem pare razy czytając sennik zdarzyło się sprawdzać to co pisało ale tak jak mówię, mogła to być tylko bardzo silna sugestia.

Pozdrawiam

+Quote Post
nieszkasnow
post 09.10.2006 - 12:26
Post #16

Znajomy Rodziny

Notatnik

Skoro jesteśmy już przy snach i symbolice to zainteresowanym polecam "Zapomniany język. Wstęp do rozumiania snów, baśni i mitów" Ericha Fromma...

+Quote Post
amaru24
post 09.10.2006 - 12:49
Post #17

Częsty Gość Rodziny
**

Notatnik

Jesli mogl by mi ktos odpowiedziec na takie cos. Ja mialam kiedys taki sen ( jeszcze wtedy nie mialam pojecia o oobe) Ze jestem w jakiejs jaskini i czekam na meramorfoze Zeby przejsc ja trzebabylo przejsc przez bardzo cieniutki tunel I po drugiej stronie faktycznie bylam juz kims innym (zlym czlowiekiem) Tam bylo wysypisko smieci a cla sceneria byla ciemna brudna smierdzaca Jestem dobrym czlowiekiem ale wydaje mi sie ze ta sceneria to moje wnatrz Koszmar Po tej drugiej stronie wiedzialam ze moge robic co chce ze jestem panet tego swiata i krzyczalam do gory ze ja tu rzadze i taka silna sie wtedy czulam
Dopiero teraz gdy juz mam jakies pojecie na temat oobe i ld to czy ten sen ma cos z tym wspulnego????????
Dziekuje za odpowiez

+Quote Post
effree
post 19.10.2006 - 14:59
Post #18

Członek Rodziny

Notatnik

chciała bym zapamietywac swoje sny.. czasem sny pamietam wyraźnie i dokładnie.. czasem jakieś szczegóły... wiem ze po przebudzeniu powinnam zapisywac to co pamietam i dzięki temu wyćwiczyć sobie zapamietywanie snów... z tym ze od jakiegoś czasu niemoge sobie nic przypomnieć :/ kompletnie nic :/
wiem ze na to niema regóły ..
ale może ktoś mi podpowie?

+Quote Post
KMA
post 19.10.2006 - 16:10
Post #19

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 74

Notatnik

Jeśli chcesz zapamiętywać swoje sny spróbuj może afirmacji. Przed położeniem się spać, powiedz sobie, że to co przyśni Ci się tej nocy zostanie przez Ciebie dokładnie zapamiętane. Ważne jest żebyś uwierzyła w to co afirmujesz. Musisz wierzyć, że rzeczywiście zapamiętasz te sny. Jeśli uwierzysz, na pewno przyniesie to widoczne skutki.
Ostatnio też trudno jest mi zapamiętać swoje sny, choć zwykle nie mam z tym problemów. W moim przypadku myślę, że jest to spowodowane ogólną dysfunkcją organizmu, spadkiem sił witalnych. Jeśli człowiek słabnie fizycznie, zwykle słabnie też jego siła duchowa. Tak jest u mnie. Może podobnie jest z Tobą?

+Quote Post
nieszkasnow
post 19.10.2006 - 17:18
Post #20

Znajomy Rodziny

Notatnik

Effree :-)

Jest pewna bardzo prosta technika a im częściej ćwiczysz, tym lepsze efekty. Otóż naytchmiast jak tylko uświadomisz sobie, że się obudziłaś powinnaś pozostać w łóżku całkowitym bezruchu. Nie poruszyć w jakikolwiek sposób nawet najmniejszym palcem. Wtedy zamykasz oczy i starasz się przypomnieć sobie ostatnie obrazy, które widziałaś we śnie. Pomocne może być szukanie właściwego wyrazu, który obudzi skojarzenie, np. "Widziałam...", "Szłam..", "Spojrzałam na.. ." Potem starasz się przypomnieć sobie obrazy, które były przed ostatnimi i tak do początku nocy. Bardzo ważne jest, aby pozostać w bezruchu, bo kiedy zaczynamy się ruszać po przebudzeniu. Z czasem, dzięki temu ćwiczeniu, wspomienia będą czystsze i intensywniejsze.
Na razie muszę pamiętać, żeby nie ruszać się... a niestety cięzko o tym pamiętać komuś, kto zmienia pozycję podczas snu co chwila :-P

Pozdrawiam

+Quote Post
prof.dr.Wiktor W...
post 20.10.2006 - 20:48
Post #21

Znajomy Rodziny

Notatnik

czesc. ja wam powiem ze jesli chodzi o sny i senniki to prawie zawsze mi sie sprawdzaja w tym sesie ze albo bedzie zle albo dobrze z tym ze nauczylem sie interpretowac sny z sennika. jak wielka jest to sugestia nie wiem pewnie jakas jest. staram sie mimowszystko jakos obiektywnie na to spogladac czy to jest zly sen i jego znaczenie tez zle, czy dobry i znaczenie dobre. gorzej z tym ze zlych snow mam wiecej i wiecej tym samym mi sie ich sprawdza na zle.

+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park