oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Strach
izabelagr93
post 18.06.2014 - 14:25
Post #22

Członek Rodziny
Grupa: Podróżnicy
Punkty prestiżu: 31

CYTAT(Lotnik @ 28.05.2014 - 00:23) *
Witam

Nie wiem od czego zacząć ale zacznę od początku. Pamiętam że jako dziecko zawsze bałem się ciemności (potwory itp. :P) pewnie przez horrory które lubiłem oglądać. Z czasem to minęło lecz dalej oglądałem horrory żyłem ciągle tak samo :P ale od około 1-2 miesięcy gdy tylko jestem sam w domu mam dziwne lęki przed wszystkim (gdy patrze w ciemny pokój zaczynam się bać wgl gdy jest ciemno boję się) to zaczęło nie być już na tyle śmieszne że skończyłem z horrorami. Nawet teraz leżę w łóżku i się boje czy coś lub ktoś się nie czai za drzwiami. Czuję że coś miało na to wpływ ale tego nie pamiętam co to mogło być. Czy w poza spotkało mnie coś że wolałem o tym zapomnieć? od czasu gdy się to zaczęło mam problemy ze snem nie mogę zasnąć a nawet jeśli zasnę to już koło 3-4 nad ranem ale koło 5-6 już się budzę i znowu nie dam rady spać. Ostatnio wujkiem Google znalazłem tabletki na sen (Melatonina) i raczej się nie poprawia. Zasnąć dobrze i się wyspać mogę jedynie po większej dawce alkoholu. Miała tak ktoś? Jeżeli tak, co można z tym zrobić? Pamiętam jak się obudziłem kiedyś i powiedziałem w myślach (już nigdy nie będę próbował obe) Liczę na poważne podejście do tematu i nie krytykowanie typu ( Koleś ma 21 lat a boi się ciemności :P)

Nie odpowiem na Twoje pytanie, ale ja nie oglądam horrorów i drastycznych scen ponieważ mózg przechowuje każdy obraz jaki widzimy w życiu i nawet jeżeli nie pamiętamy to w podświadomości te obrazy się znajdują:>
Go to the top of the page

+Quote Post
TyHu
post 18.06.2014 - 16:46
Post #23

Coprobo
Punkty prestiżu: 618

Notatnik

Ja w ogóle telewizji nie oglądam , a horrory sa głupie szczególnie te amerykańskie albo japońskie

+Quote Post
izabelagr93
post 18.06.2014 - 17:09
Post #24

Członek Rodziny

CYTAT(TyHu @ 18.06.2014 - 17:46) *
Ja w ogóle telewizji nie oglądam , a horrory sa głupie szczególnie te amerykańskie albo japońskie

A miałeś kiedyś oobe?
Widziałeś wtedy coś koszmarnego?

+Quote Post
TyHu
post 18.06.2014 - 17:29
Post #25

Coprobo

Notatnik

Miałem oobe i nie widziałem nic koszmarnego.

+Quote Post
izabelagr93
post 19.06.2014 - 01:10
Post #26

Członek Rodziny

CYTAT(TyHu @ 18.06.2014 - 18:29) *
Miałem oobe i nie widziałem nic koszmarnego.

Wiele osób twierdzi że widziało i przeżyło koszmarne rzeczy.
Często miewasz obe?

+Quote Post
ma_sny
post 19.06.2014 - 03:50
Post #27

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 72

Co noc tylko żadko coś pamietam. Czego szukasz?

+Quote Post
izabelagr93
post 19.06.2014 - 09:40
Post #28

Członek Rodziny

CYTAT(ma_sny @ 19.06.2014 - 04:50) *
Co noc tylko żadko coś pamietam. Czego szukasz?

Szukam ludzi którzy mają obe i chcą oraz potrafią o tym mówić. Mam tak wiele pytań:>

+Quote Post
Zielarz Gajowy
post 19.06.2014 - 10:41
Post #29

Dupa Towarzystwa
Punkty prestiżu: 6184

Załóż nowy temat z pytaniami. Pewnie będzie to kolejny bliźniaczy temat z pytaniami, które już były setki razy zadawane, ale co tam:)

+Quote Post
Neuro.
post 19.06.2014 - 11:51
Post #30

cosmic
Punkty prestiżu: 520

Notatnik

Istnieje coś takiego jak "Szukaj", ale chyba nikt z tego nie korzysta:

+Quote Post
izabelagr93
post 19.06.2014 - 12:00
Post #31

Członek Rodziny

CYTAT(Neurocosmic @ 19.06.2014 - 12:51) *
Istnieje coś takiego jak "Szukaj", ale chyba nikt z tego nie korzysta:

Korzystanie z wyszukiwarki to nie rozmowa:>

+Quote Post
Neuro.
post 19.06.2014 - 13:08
Post #32

cosmic
Punkty prestiżu: 520

Notatnik

Ale, gdyby takiej użyć wyszukiwarki, to by było ciekawiej co? I było by już mniej strasznie :D

+Quote Post
izabelagr93
post 19.06.2014 - 13:15
Post #33

Członek Rodziny

CYTAT(Neurocosmic @ 19.06.2014 - 14:08) *
Ale, gdyby takiej użyć wyszukiwarki, to by było ciekawiej co? I było by już mniej strasznie :D

Najlepsza jest rozmowa. Zadajesz pytanie, ktoś odpowiada a wtedy nasuwa Ci się pytanie następne. Czytając nie zawsze wiesz o co chodzi piszącemu i nie masz możliwości żeby się zapytać. A tutaj niewielu chce rozmawiać, może po prostu ludzie nie chcą opowiadać o swoich przeżyciach w obe? A może nie kazdy to potrafi wyrazić słowami?

+Quote Post
Sancho
post 19.06.2014 - 15:51
Post #34

Znajomy Rodziny
Punkty prestiżu: 15

Notatnik

CYTAT(izabelagr93 @ 19.06.2014 - 14:15) *
Najlepsza jest rozmowa. Zadajesz pytanie, ktoś odpowiada a wtedy nasuwa Ci się pytanie następne. Czytając nie zawsze wiesz o co chodzi piszącemu i nie masz możliwości żeby się zapytać. A tutaj niewielu chce rozmawiać, może po prostu ludzie nie chcą opowiadać o swoich przeżyciach w obe? A może nie kazdy to potrafi wyrazić słowami?

Dobrze, a o czym chcesz rozmawiać :) ? Jeśli chodzi o koszmary i OOBE to wiadome że jeśli masz słabą wolę to po obejrzeniu jakiegoś horroru "narzucisz" sama sobie, że zobaczysz coś potwornego w OOBE bądź śnie. Dlatego ważna jest samokontrola ;) Jeśli masz złe myśli, odczuwasz strach tuż przed wyjściem z ciałą radzę tego nie robić tylko zostać w środku, bo na zewnątrz prawie na pewno nie spotka Cię nic miłego. Trzeba nad sobą panować, kontrolować swoje emocje.

+Quote Post
Zielarz Gajowy
post 20.06.2014 - 23:23
Post #35

Dupa Towarzystwa
Punkty prestiżu: 6184

Słaba wola? Sancho udowodni ni, że masz jakąkolwiek wolę:)

+Quote Post
1 Dzięki Zielarz Gajowy za ten przydatny wpis:
Twisted_Sister
Sancho
post 21.06.2014 - 09:49
Post #36

Znajomy Rodziny

Notatnik

Proszę bardzo Zielu ;p Silna wola- mocna chęć, determinacja, coś co dodaje mi sił nie zwarzając na przeciwności, czyni mnie nieustarszonym, parcie do przodu, chęć odniesienia zwycięstwa, a jeśli nie to na pewno porażka z honorem i z podniesioną głową(szczególnie u sportowców). Taki ot zbiór czynników, który może się składać na coś co nazywamy silną, lub słabą wolę ;) Inna sprawa że nie każdy człowiek rozwija ją w sobie. Oczywiście są jeszcze inne rodzaje woli, jak np. "wolna wola", ale wszyscy nie znamy tego pojęcia, bo jesteśmy wykorzystywani przez rządy, a kto wie czy nie jeszcze coś innego w kosmosie. W każdym razie to jest ta "jakakolwiek wola" :)

+Quote Post
Krukos
post 21.06.2014 - 09:58
Post #37

Dusza Towarzystwa
Grupa: Validating
Punkty prestiżu: 1936

Notatnik

Myśl powstaje sama, nie masz na nią wpływu.

+Quote Post
Foks
post 21.06.2014 - 14:05
Post #38

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 780

Notatnik

CYTAT(suchowiec @ 21.06.2014 - 10:58) *
Myśl powstaje sama, nie masz na nią wpływu.

Fajnie musiał bym być chory jak bym robił wszystko to co bym pomyślał....

+Quote Post
1 Dzięki Foks za ten przydatny wpis:
Lotnik
Krukos
post 22.06.2014 - 18:44
Post #39

Dusza Towarzystwa
Grupa: Validating
Punkty prestiżu: 1936

Notatnik

Ciężko mi pokapować co chcesz przez to powiedzieć. I tak robisz, to co miałeś zrobić. Myśli tylko miały pomóc żebyś to zrobił. Nawet jeżeli nazwiesz ten wybór wolną wolą z powodu jakichś przyjemności, czy będziesz kierował się czymś innym żeby to nazwać wolną wolą. Wszystko co się teraz dzieje, jest tym co ma się dziać.

Jeżeli nazwę życie niewolą, oobe więzieniem dla duszy, to co mam nazwać wolną wolą.

+Quote Post
Sancho
post 22.06.2014 - 21:20
Post #40

Znajomy Rodziny

Notatnik

A ja się tu z tobą do końca nie zgodzę. Mamy pewien wpływ na nasze myśli. To zależy indywidualnie od inteligencji, instynktów czy doświadczeń człowieka. Może głupi przykład ale dajmy na to jeśli Jaś włoży paluch w ogień to już potem nigdy mu nie przyjdzie na myśl zrobić to kiedykolwiek. Poza tym zawsze mamy wybór- możemy coś zrobić albo po prostu nie. Inna sprawa to dalsze konsekwencje wyborów

+Quote Post
TyHu
post 22.06.2014 - 21:44
Post #41

Coprobo

Notatnik

chyba że Jaś nie bedzie chciał ćwiczyć na wfie i włoży palec do ognia ponownie może głupi przykład ale tak jest że inaczej myślimy o tym a dokładnie to samo robimy co wcześniej. Wtedy myśli mają wpływ na nas.

Wybór też jest myślą

+Quote Post
Marmistrz
post 18.07.2014 - 12:46
Post #42

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 61

Ja też bardzo długo bałem się ciemności, wyleczyłem się z tego w Lucidach i OBE. Melatoniny nie lubię, jak wszystko z poza naszego ciała, upośledza naturalne działanie naszych mechanizmów regulujących cykl spania i czuwania. Ktoś mądrze pisał o wysiłku fizycznym. Biegaj, jeździj na rowerze intensywnie na 2-3 godziny przed pójściem spać, kiedy jest się zmęczonym nie ma sił na lęki. Medytacja jest spoko, ale jak się myśli o czymś, co wyjdzie z ciemności, może być ciężko. Napisałeś, że kiedy jesteś sam, czyli domyslam się, że na codzien mieszkasz z innymi domownikami, ale czasami ich nie ma i zostajesz sam. Być może chodzi właśnie o to, że brak innych ludzi, nie o samą ciemność, Może hmm..jakaś przytulanka, kabarety przed zaśnieciem ? :). Alko zostaw, bo skończysz w monarze. Każde jego odstawienie bo regularnym spożywaniu na noc tylko spotęguje to wszystko, co teraz przeżywasz.

+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park