oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

5 Stron V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
> Eksperyment - Melatonina - I Jej Wpływ.
VVi
post 02.01.2013 - 23:08
Post #85

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
Punkty prestiżu: 76

Notatnik

Temat stary, ale dorzucę swoje trzy grosze.
Jak nie pracuję, to dużo sypiam. Znają mnie z tego, że jestem jak sowa - późno się kładę i śpię do południa. Im dużej śpię, tym bardziej chce mi się spać nad ranem, co oznacza, że mój organizm produkuje dużo melatoniny. Dlatego też nad ranem sny są wyraźniejsze, a te wieczorne zaraz po pójściu spać są słabe, bo jest mniej melatoniny. Potrafiłam spisywać w ciągu nocy nawet 9-10 snów. Te wieczorne były właśnie takie mniej wyraźne. OBE najlepiej właśnie wychodzi po kilku godzinach snu czyli tzw metodą 4+1 (czas należy dostosować indywidualnie), bo wysoki poziom melatoniny utrzymuje się przez pewien czas w organizmie i go usypia. Ciało zasypia a rozbudzony umysł (o ile udało się go rozbudzić do stanu używalności i właściwego skoncentrowania) pomaga osiągnąć OBE. Nie pamiętam dokładnie jak światło działa na możliwość wyjścia z ciała. Na pewno opóźnia zaśnięcie, ale z drugiej strony utrzymuje w pewien sposób delikatny stan, w którym możemy wyjść, ponieważ wyjście następuje jakby na granicy jawy i snu.
Go to the top of the page

+Quote Post
1 Dzięki VVi za ten przydatny wpis:
Deimond
Woytas74
post 03.01.2013 - 15:41
Post #86

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 439

W zasadzie rządzą nami 2 związki chemiczne: melatonina i dopamnina. Melatonia to substancja, kótra pozwala właśnie spać i jest produkowana przez nasz organizm w ciemności - im ciemniej tym lepiej. Dopina natomiast produkowana jest podczas ekspozycji na promienie słoneczne. Brak światła ma fatalny wpływ na nasze zdrowie: mamy mało energii, łatwo wpadamy w rozdrażnienie, humor nie dopisuje, apetyt staje się kapryśny - i tak aż do wiosny. Dopamina ma więc duży wpływ na funkcjonowanie naszego móżgu i jest również kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na OOBE.
Warto stosować wg. mnie terapię świetlną czyli codzienne naświetlania specjalną lampą o podobnym spektrum do światła do słonecznego.

+Quote Post
2 Dzięki Woytas74 za ten przydatny wpis:
Deimond, Pavveł
aumakumma
post 09.01.2013 - 02:09
Post #87

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 209

Notatnik

Haha. Równowaga musi być , bo można się prześwietlić a to niefajne. Nie wystawiajcie na słońce znamion i pieprzyków bo można dostać czerniakaskóry a ten jest zjadliwy ,trudny w leczeniu i szybki w rozwoju.Najlepsza pora dnia na dopiekanie to 10-11 i 16-17.Dopamina bez melatoniny i odwrotnie są do niczego.
Sen jednak ładuje nasz organizm ujemnie a to stymuluje nerwowy układ parasympatyczny. W zasadzie melatonina nie może wytworzyć się gdy jesteśmy pod wpływem światła. Musi być ciemno, czyli warunki do snu.Dopamina pobudza i nastraja na działanie, wybudza ale jest to hormon , który mnie nie interesuje. Działanie jest prostrze od efektywnego czy też swiadomego snu, nieosiągalnego jeśli jest się zbyt pobudzonym za dnia. Uspokojenie duszy i ciała graniczy wtedy z cudem, bo trzeba całkowicie zmienić potencjał całego ciała na ujemny i to tylko poprzez umysł. No jeszcze włączony telewizor emituje (pod warunkiem ,że nie są to megagłośne reklamy) fale alfa. Można zatem usypiać się telewizorem ale nie wiem czy nowe nadajniki nie pracują obecnie na innej częśtotliwośći. Pewnie dlatego zmienili nadajniki. Nie zasypiam już przy telewizorze ,to nie wiem jak jest. Pozdrawiam ciepło.Trenujemy z melatoniną , czy też bez .To droga bez odwrotu,także zastanówmy się jaką pigułkę połknąć czerwoną czy niebieską . Może się stać tak,że będziemy cały czas gonić króliczka.Oby dał się złapać! Ave.

+Quote Post
aumakumma
post 12.02.2014 - 23:40
Post #88

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 209

Notatnik

Łykałam przed zaśnięciem przez około 7 dni 10mg ,potem 3 dni 20 mg i nie miałam żadnych atrakcji sennych.Poza silniejszymi momentalnymi zaśnięciami, snami,które pamiętałam bardzo dokładnie nic. Jak nic ,źle mówię.Na pewno uleczyłam sobie, po 20 dniach od zakończenia sesji, błędy w realu i zaliczyłam kilka dużych sukcesów bez kiwnięcia palcem w kierunku ich realizacji. Wystąpiły zatem cuda.Można je porównać do 3 letniej medytacji w jakimś celu.Ponieważ ja skupiłam się na efektach w realu osiągnęłam założenia i dużo więcej .Cud to właśnie to czego nie oczekiwałam osiągnąć a dostała to w gratisie. Nie będę opisywać dziedzin w jakich to zadziałało. Jedna intencja jeszcze się nie zrealizowała ale jest to na pograniczu szaleństwa.Podobno nie da się jej osiągnąć.Zobaczymy.Od razu uprzedzam,że otrzymałam płaszcz ochronny,który odbija intencje wysyłane w moim kierunku i wraca do autora intencji z podwojona siłą. Jednak tryb natężonej pracy jaki ciągnę od dłuższego czasu trochę mi przeszkadza w oobe .2 Założenie było wyspać się szybko ,bo czułam ciągły deficyt snu.Realizacja tego założenia również się udała. W końcu się efektywnie wysypiałam. Mam tylko obawy,że zażywając malatoninę można rozstroić sobie własną produkcję nocną i rozchybotać procesy senne.
Dlatego robię przerwę.Mam jeszcze 100 tabl. Nie dam Zielarzowi do jest to superantyoksydant i zjem wszystko ,samolubnie sama za jakiś czas. Mole mi nie zjedzą.Jako ciekawostka to leczą melatoniną schizofrenię i to podobno skutecznie.Pozdrawiam braci i siostry:) Aumma-Cipiór.

+Quote Post
Woytas74
post 13.02.2014 - 13:39
Post #89

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 439

CYTAT(aumakumma @ 12.02.2014 - 22:40) *
Łykałam przed zaśnięciem przez około 7 dni 10mg ,potem 3 dni 20 mg i nie miałam żadnych atrakcji sennych.Poza silniejszymi momentalnymi zaśnięciami, snami,które pamiętałam bardzo dokładnie nic. Jak nic ,źle mówię.Na pewno uleczyłam sobie, po 20 dniach od zakończenia sesji, błędy w realu i zaliczyłam kilka dużych sukcesów bez kiwnięcia palcem w kierunku ich realizacji. Wystąpiły zatem cuda.Można je porównać do 3 letniej medytacji w jakimś celu.Ponieważ ja skupiłam się na efektach w realu osiągnęłam założenia i dużo więcej .Cud to właśnie to czego nie oczekiwałam osiągnąć a dostała to w gratisie. Nie będę opisywać dziedzin w jakich to zadziałało. Jedna intencja jeszcze się nie zrealizowała ale jest to na pograniczu szaleństwa.Podobno nie da się jej osiągnąć.Zobaczymy.Od razu uprzedzam,że otrzymałam płaszcz ochronny,który odbija intencje wysyłane w moim kierunku i wraca do autora intencji z podwojona siłą. Jednak tryb natężonej pracy jaki ciągnę od dłuższego czasu trochę mi przeszkadza w oobe .2 Założenie było wyspać się szybko ,bo czułam ciągły deficyt snu.Realizacja tego założenia również się udała. W końcu się efektywnie wysypiałam. Mam tylko obawy,że zażywając malatoninę można rozstroić sobie własną produkcję nocną i rozchybotać procesy senne.
Dlatego robię przerwę.Mam jeszcze 100 tabl. Nie dam Zielarzowi do jest to superantyoksydant i zjem wszystko ,samolubnie sama za jakiś czas. Mole mi nie zjedzą.Jako ciekawostka to leczą melatoniną schizofrenię i to podobno skutecznie.Pozdrawiam braci i siostry:) Aumma-Cipiór.

Spore dawki - osobiscie nigdy nie przekroczylem 6mg. Skad zalorzenia, ze przy tak duzej ilosci dziala na snienie? Skad taka informacja? Troche nie bardzo rozumiem Twoich wrazen i relacji, bo opisane wszystko metnie.
W przypadku podobnego opisu warto dodac wazne informacje - czy to Twoja pierwsza proba z melatonina, jakie masz doswiadczenie z podobnymi suplementami lub psychodelikami, jakie masz doswiadczenie ze snieniem, OOBE, LD itd.?

+Quote Post
gromiasty92
post 20.06.2016 - 09:32
Post #90

Przechodzień

Notatnik

Cześć, sory za odkop, ale testował to ktoś jeszcze na dłuższą metę?

+Quote Post
Pavveł
post 20.06.2016 - 10:37
Post #91

Punkty prestiżu: 1966

Notatnik

Ponoć melatonina dostępna w aptekach, to placebo.

+Quote Post
gromiasty92
post 20.06.2016 - 11:27
Post #92

Przechodzień

Notatnik

Sama melatonina/placebo raczej działa bo nigdy mnie nie kładzie przed 12, a po godzinie od zażycia po prostu śpię 0o. Co do snów póki co brak efektów.

+Quote Post
Se7en
post 20.06.2016 - 15:06
Post #93

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 225

Notatnik

Ja swego czasu brałem, kupiłem najmocniejszą. Zgadza się powoduje senność dosyć szybko. Miałem jeden czy dwa świadome sny. Czy warto? Według mnie nie, bo chemia. Poza tym czytałem gdzieś, że zaburza nrem, skraca go albo usuwa. Jak chcesz to są ciekawsze rzeczy z natury, a nie z aptecznej półki. African dream root albo african dream seed, nasiona na mnie nie działają, a korzenie dopiero rosną.

+Quote Post
gromiasty92
post 21.06.2016 - 09:17
Post #94

Przechodzień

Notatnik

No właśnie juz piąty dzień, a moje sny jakby zniknęły...
Spróbuję jeszcze większą dawkę przez pare dni i chyba zrezygnuje.

+Quote Post

5 Stron V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park