oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

94 Stron V  « < 12 13 14 15 16 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Jestem Początkujący, Tutaj początkujący mogą zadawać swoje pytania
Guest_SORROW_*
post 23.02.2009 - 11:52
Post #274

Guests
Punkty prestiżu:

Zamiast do notatnika możesz tu wrzucić :

http://www.oobe.pl/park/index.php?showtopic=2843&hl=

Go to the top of the page

+Quote Post
piernikparanoik
post 23.02.2009 - 12:36
Post #275

Częsty Gość Rodziny
**
Grupa: Podróżnicy
Punkty prestiżu: 2

Notatnik

o dzieki, tak zrobie ;)

EDIT:
tamten temat raczej chyba nie wzbudza szczegolnego zainteresowania juz, ale po przeczytaniu mam chyba swoja odpowiedz, jeszcze raz dzieki :P

+Quote Post
Franky
post 23.02.2009 - 15:45
Post #276

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 3

Notatnik

Landryna: Ja również przy tej metodzie dużo lepiej zapamiętuje sny. Np. dziś zapamiętałam całkiem nieźle 3:D Nie miałam po tym, LD, ale to zawsze coś.

+Quote Post
Draq
post 24.02.2009 - 10:02
Post #277

Dusza Towarzystwa
Ikona Grupy
Grupa: OOBE VIP
Punkty prestiżu: 178

Notatnik

Dla mnie człowiek posiada poprostu swiadomosc, we śnie bardziej rozszerzoną w rzeczywistosci po obudzeniu bardziej ograniczoną. NIe ma dwóch swiadomosci, jestesmy swiadomi jedynie innych pojazdów (ciała fizycznego,astralnego itp), dzieki którym zbieramy doswiadczenia. Jeżeli złamiemy bariere pomiedzy snem a rzeczywistoscia, to załamia sie wszelkie stereotypy na temat swiata, a percepcja nie bedzie zanieczyszczona doswiadczeniami i wplywami innych osob, gdy dorastaliśmy. Fakt, ze podczas snu czasami ciezko jest nam sie zatrzymac i znaleść czas chociażby na zrobienie rt, swiadczy jedynie o tym ze po obudzeniu prowadzimy zabiegany tryb zycia. Jeżeli nie będziemy miec kontroli nad samym soba, nad rzeczywistoscia, to tak samo bedzie w obe i na odwrót :). Moment w którym zasypiamy to troche inna sytuacja. Po pierwsze jestesmy zaprogramowani na to ze tracimy swiadomosc, po drugie mamy ją zbyt wymęczoną, po 3cie- cieżko człowiekowi jest osiagnąć relaks. Wiele osób afirmuje "zasne swiadomie", ale słowo "zasne" kojazy wam sie z utrata swiadomosci, nawet jesli sadzicie inaczej. Mi pomaga wyrażenie intencji "świadomie wejde w kraine snu" itp :). jeśli zniszczymy bariere miedzy dwoma swiadomosciami, to przejscie z jednego stanu do drugeigo będzie bardziej płynne. Pozdrawiam :).

+Quote Post
Soly
post 24.02.2009 - 14:18
Post #278

Członek Rodziny
Punkty prestiżu: 86

Notatnik

Witam, jestem tu nowy, więc nie za bardzo wiem jakie reguły u wśród Was panują.
Trzy dni temu usłyszałem od znajomego o podróżach astralnych, tak mnie to zainteresowało, że przeryłem cały internet w poszukiwaniu informacji. Zapisałem się na kursy e-mailowe, czytałem milion artykułów itd.
W końcu doszedłem do Was :)

Mniejsza ze wstępem.
Od dwóch dni nie potrafię myśleć o niczym innym, chęć wyjścia z ciała i doznania LD działa tak bardzo, że nałogi mnie już nie wołają, świetne uczucie.
Przez te dwie noce próbowałem zastosować poznane techniki by doświadczyć LD - na dobry początek.
Niestety, mam taką naturę że nie potrafię zasypiać w 10 minut. Zaśnięcie zajmuje mi średnio do 30-40 minut ;/

Próbowałem techniki patrzenia się w jeden punkt, myślenia o jednym szczególe - Efekt: zasnąłem...
Lecz obudziłem się, i dalej to próbowałem, znowu zasnąłem, i znowu próbowałem technik. W końcu obudziłem się rano, i jedyne co pamiętam, to piękny sen, który bardzo dobrze pamiętam.

Proszę Was o jakieś rady, co mam zrobić by szybciej zasnąć, tej nocy musiałem stosować techniki ok. 30min
aż w końcu nie zadziałały i usnąłem.

Stosowanie tych technik było bardzo męczące, nie relaksowały mnie :(

Chciałbym szybciej dochodzić do stanu snu, kiedy już leże w łóżku, i opanować tą cienką barierę miedzy jawą a snem.

Możecie mi pomóc ? bardzo mi na tym zależy, chce doświadczyć LD, by później starać się o OOBE.

+Quote Post
Franky
post 24.02.2009 - 14:48
Post #279

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Doskonale pamiętam moje pierwsze dni kiedy dowiedziałam się o OOBE. Również tak jak Ty byłam z tego powodu bardzo podniecona. W tym czasie nic się nie liczyło. Myślałam tylko o OOBE. Dużo czytałam itp. Słowem tak jak Ty...

Teraz już się uspokoiłam. Co mogę Ci podpowiedzieć na dzień dobry? Przede wszystkim słuchaj i czytaj wszystko co wpadnie Ci w ręcę. Ale nie wierz we wszystko. Sam musisz wiedzieć, co jest dla Ciebie najlepsze. Rób selekcje informacji, modyfikuj pod siebie. Rozmawuiaj o OOBE z kolegą. Myślę, że to wiele Ci da. No i skoro mówisz już o śnie. Idź do sklepu i kup sobie zeszycik. Codziennie rano zapisuj sen. Ważna jest systematyka. Jeśli zapamiętasz tylko np. kolor czy jakieś słowo zapisz to. Jeśli nie pamiętasz nic, to napisz, że nie pamiętasz. To ma wspaniałe skutki, ale tylko jeśli robisz to systematycznie. Z czasem zobaczysz, że zapamiętujesz coraz więcej snów. A może zapamiętasz LD lub OOBE, bo prawda jest taka, że co noc wychodzimy, tylko, że nie pamiętamy. I to jest cały psikus. I załóż notatnik. Zapisuj tam swoje doświadczenia. Doświadczeni obemaniacy chętnie Ci pomogą, a Ty będziesz im wdzięczny! Zobaczysz!
Tak czy owak.... WITAMY serdecznie!

+Quote Post
Soly
post 24.02.2009 - 18:45
Post #280

Członek Rodziny
Punkty prestiżu: 86

Notatnik

Macie może dla mnie jakieś rady na dzisiejszą noc ?
Jak potrenować ?

+Quote Post
tom
post 24.02.2009 - 19:24
Post #281

Dusza Towarzystwa
Ikona Grupy
Grupa: Moderator
Punkty prestiżu: 164

Notatnik

jasne że mamy :D!
http://www.oobe.pl/park/Obe-medytacja-t2631.html

aloha

+Quote Post
Typ
post 24.02.2009 - 20:32
Post #282

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 13

Notatnik

Zauważyłem ,że od kiedy interesuje się tematyka LD OoBE ,to zasypiam o wiele łatwiej !Wiem ,ze to nic ,ale w pewnym sensie łatwiej mi jest przechodzić do poza świadomie ,czasem wydaje mi sie po śnie ,że tak naprawdę pamiętam ,ale nic nie robiłem (czyli siedziałem w paraliżu ,aż nie straciłem świadomości ,ale potem nic nie robię ,bo interpretator nie ma co pleść).

Teraz jest to na tyle łatwe ,ze gdybym wiedział co robić w cf ,żeby "przejść świadomością" w ciałka nfz ,na zawołanie to bym to robił.
Jest taki bajer ?Ruch mięśniem ,skupianie świadomości ?Jest coś ?Bo nie wiem co robić ,a wiem ,że mogę wyjść na zawołanie ,bo mamy narzędzia do tego ,ale nie wiemy jak z nich korzystać. Oobe jest wrodzone ,tylko MY OOBEmaniacy nadal nie mam super extra techniki ...Pytał sie ktoś kiedyś NP'ków o najlepszą technikę ?

Hmmm ?No zaawansowani dawać ! xD (joke taki)

+Quote Post
tom
post 25.02.2009 - 03:09
Post #283

Dusza Towarzystwa
Ikona Grupy
Grupa: Moderator
Punkty prestiżu: 164

Notatnik

Typ, nie zauważyłeś? KAŻDA technika sprowadza sie do pobudzenia świadomości jeszcze tutaj, w ciele fizycznym:) bo co tu to tam- i na odwrót.

aloha

+Quote Post
Typ
post 25.02.2009 - 16:14
Post #284

Dusza Towarzystwa

Notatnik

No ale ja chce fachowej pomocy NP ,ktory sie nie odzywa ,a on sam dobrze by powiedzial co mam robić bo mnie dobrze zna ...nie pytał sie nikt ??

+Quote Post
Guest_Zuben_*
post 25.02.2009 - 16:26
Post #285

Guests
Punkty prestiżu:

czy nikt nie mógłby się NP spytać jaka technika jest najlepsza albo by spróbował "wcisnąć" energie by ci łatwiej było wychodzić..?

+Quote Post
Majster
post 25.02.2009 - 16:29
Post #286

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 322

CYTAT(Typ @ 25.02.2009 - 16:14) *
No ale ja chce fachowej pomocy NP ,ktory sie nie odzywa ,a on sam dobrze by powiedzial co mam robić bo mnie dobrze zna ...nie pytał sie nikt ??

Nie oczekuj gotowych odpowiedzi bo takich nie ma. Od NP nic ciekawszego w tym temacie nie uslyszysz. W sumie to i tak od NP ciężko cokolwiek wyciągnąć, nie dlatego, że nie chcą mówić lecz robią to w taki sposób, że albo ciężko zrozumieć o co tak naprawdę chodzi, a odpowiedź na pierwszy rzut oka może zupelnie odbiegać od tematu, poza tym jeśli przyjąć teorię, że NP to Ty sam to nie dowiesz się niczego czego już nie wiesz (domyślasz się). Od NP możesz oczekwiać jedynie naprowadzenia na odpowiednie tory, wskazanie kierunku. Pomyśl, czy logicznym byłoby dawanie gotowych odpowiedzi?

+Quote Post
Typ
post 25.02.2009 - 16:31
Post #287

Dusza Towarzystwa

Notatnik

A jak !!!xD

Rozumiem ,ale poco te komplikacje ?Po co im to ?

+Quote Post
Majster
post 25.02.2009 - 17:07
Post #288

Dusza Towarzystwa

CYTAT(Typ @ 25.02.2009 - 16:31) *
A jak !!!xD

Rozumiem ,ale poco te komplikacje ?Po co im to ?

Hehe, kiedyś zupełnie tak samo podchodziłem do tego tematu, aż w końcu dostałem to co chciałem, pierwszy raz gdy spotkałem NP okazał się być atrapą i usłyszałem od niego dokładnie to co chciałem usłyszeć, właśnie wtedy skapnąłem się, że coś musi być nie tak.
Po co to? Sam musisz dojść do tego, nie ma drogi na skróty. Oczywiście jednym idzie to szybciej ale nie dlatego, że usłyszeli, że tak mają robić tylko dlatego, że 'wyczaili' co należy robić i co na nich najlepiej działa. Pamiętaj cierpliwość zawsze zostanie wynagrodzona... nawet gdybyś miał czekać do samej śmierci :P Poza tym, czy naprawdę nie lepiej samemu dojść do celu i poznać odpowiedź i mieć z tego satysfakcję, niż zrobić to co Ci każą nie wiedząc skąd jak i dlaczego?

PS. Czemu znowu kończe post pytaniem? xD

+Quote Post
Typ
post 25.02.2009 - 17:15
Post #289

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Juz wszystko rozumiem ,bedę czekać do śmierci aż raczy sie objawić xD

No ...

Aloha

+Quote Post
Franky
post 25.02.2009 - 19:07
Post #290

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Typ, Majster ma rację. Sam musisz dojść do tego. Wbrew pozorom... to jest najlepsze!

+Quote Post
Guest_Zuben_*
post 25.02.2009 - 19:16
Post #291

Guests
Punkty prestiżu:

zamiast czekać do smierci to wziąść line się "wisnąć" xD Najbardzioje się boje że NP moze nam zablokować wyjście z ciała : P moze tak zrobić jeślio cuś chcesz zrobić nie tak. Jeśli na sięł chcesz uświadomić osobie niewierzącej istnienie astrala to ci się nie uda.

Najbardziej mnie intersują ciałka. Jak z astralnego ciałka wejść do eterycznego-bo podobno najlepsze ciałko. Astralnym trudno do kogoś do lecieć ale to nie dokońca prawda :)

+Quote Post
michu19931
post 25.02.2009 - 19:35
Post #292

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 19

Notatnik

Jak będziesz wierzył że Ci zablokuje to tak będzie :)

+Quote Post
Majster
post 25.02.2009 - 20:45
Post #293

Dusza Towarzystwa

CYTAT(michu19931 @ 25.02.2009 - 19:35) *
Jak będziesz wierzył że Ci zablokuje to tak będzie :)

Polać mu! Dobrze prawi!

+Quote Post
Eau
post 26.02.2009 - 09:06
Post #294

Przechodzień

Notatnik

Ćwiczę obe od 0,5 roku z przerwami. Żeby mi wyszło nie pisał bym tutaj , próbuje różnych wpomagaczy mianowicie dochodzę do momentu, że nie czuję ciała serce mi bije jak zwariowane obraz jest cały biały (wtedy nie wiem co robić)a po chwili wszystko mija i drugi raz w ten sam dzień nie potrafię już wrócić do tego momentu. Pomożcie co Robić? Jeżeli widze jakieś obrazy to siebie w 2 osobie. Tak jakbym patrzył na siebie co robie.

+Quote Post

94 Stron V  « < 12 13 14 15 16 > » 
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park