oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Sny
Shagy
post 11.04.2016 - 07:38
Post #1

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
Punkty prestiżu: 360

Czym są sny ? dlaczego śnimy ? Nie mówię o świadomym śnieniu czy opuszczaniu ciała, ale o zwykłych snach.
W swoich snach prowadzę życie takie samo jak w realu. Mam zadania do zrobienia, podróżuje etc..
Czasem jestem zmęczony to w śnie idę spać. Do godziny pamiętam wszystkie sny jak poprzedni dzień (albo większość).

Większość snów ma za zadanie wywołać we mnie efekt nie wiem jak to ująć, rozdrażnienia, przejmowania się, obawy o coś, są to zadania które trzeba zrobić szybko albo ktoś próbuje wywołać we mnie efekt empatii.
Czasami zdam sobie sprawę w pewnym sensie że to sen i nie robię tego co mam zrobić.

W filmie INK było pokazane że sny są efektem istot, które pojawiają się w nocy.
Go to the top of the page

+Quote Post
Bin
post 11.04.2016 - 08:20
Post #2

Członek Rodziny
Punkty prestiżu: 42

Notatnik

Śnienie to podejrzana sprawa Samo spanie już jest dziwne Niby naukowcy maja teorię że śpimy żeby mózg się oczyścił bo za dnia naczynia krwionośne i limfatyczne razem się nie mieszczą między komórkami i trzeba zrobić stand by ale po co do tego śnić? Wygenerować rzeczywistość to chyba bardziej skomplikowana sprawa niż odebrać i poddać obróbce Nawet jeśli to tylko wyładowania w strukturach np poiskrzy tam gdzie mamy pamięć i coś się nam "wyświetla" to i tak wszystkiego nie tłumaczy bo raczej nie mamy zakodowanego np latania raczej Niech będzie nawet że to też wynik chaotycznego działania bo smyra nam po wrażeniach odbioru ciała a wiadomo że to mózg je tworzy (efekt fanotomowy) to i tak zbędny wydatek energetyczny z punktu widzenia ewolucji Poza tym skad wyrafinowane marzenia senne u dzieci Ciekawe czy nauka to rozwikla
A tak na prosty rozum cos jest zadziwiajacego w tym że przychodzimy na świat po to żeby być nietomnym poł życia i coś samo z siebie nas moderowało przez sen Zapewne to co śnimy wpływa na nas tak samo jak rzeczywistość To że można wpływać na sny to już jakiś kosmos Jaki w takim razie mamy wpływ na rzeczywistość skoro ogrom tego jeśli nie całość tego co odbieramy to praca umysłu Jeśli dodaç do tego eksperyment ze światłem, które zachowuje się różnie w zależności od obecności obserwatora to to całe życie to jakiś przekręt:p
Ps Też mam takie sny w których coś mam do zrobienia lub jedt to ewidentna lekcja Po co kto dlaczego?
Zdaża mi się spać we śnie Raz zapamiętałam tylko co wtedy się działo Super głęboka gładka czerń Buczenie w uszach jak przy wyjściu i coś jak fale elektromagnetyczne od źródeł tego dźwięku Brak poczucia ciała Myśli dopiero po czasie jak coś mi błysnęło że nie wyjde z tego stanu i faktycznie było ciężko

+Quote Post
Se7en
post 11.04.2016 - 15:25
Post #3

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 225

Notatnik

.

+Quote Post
Se7en
post 11.04.2016 - 15:25
Post #4

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 225

Notatnik

CYTAT(Shagy @ 11.04.2016 - 08:38) *
Czym są sny ? dlaczego śnimy ? Nie mówię o świadomym śnieniu czy opuszczaniu ciała, ale o zwykłych snach.
W swoich snach prowadzę życie takie samo jak w realu. Mam zadania do zrobienia, podróżuje etc..
Czasem jestem zmęczony to w śnie idę spać. Do godziny pamiętam wszystkie sny jak poprzedni dzień (albo większość).

Większość snów ma za zadanie wywołać we mnie efekt nie wiem jak to ująć, rozdrażnienia, przejmowania się, obawy o coś, są to zadania które trzeba zrobić szybko albo ktoś próbuje wywołać we mnie efekt empatii.
Czasami zdam sobie sprawę w pewnym sensie że to sen i nie robię tego co mam zrobić.

W filmie INK było pokazane że sny są efektem istot, które pojawiają się w nocy.

Czym według Ciebie różnią się świadome sny od zwykłych, pomijając fakt mania świadomości? Kiedyś też miałem taką świetną pamieć snów ale nagle zanikła, a teraz jak cokolwiek pamiętam to jest dobrze. Umiałem w jakiś sposób wpływać na przebieg wydarzeń, albo nagle zmieniać sny. Dzisiaj myślę, że lepiej mógłbym wykorzystać taki potencjał w dobrym zapamiętywaniu snów. Myślę, że nic w przyrodzie nie ma bez przyczyny, sny są i dalej będą potrzebne. Naukowo zostało stwierdzone, że osoba ćwicząca we śnie w równie skuteczny sposób nabywa umiejętności co osoba ćwicząca w rzeczywistości. Sen naprawdę daje spore możliwości w realizowaniu swoich zainteresowań.

+Quote Post
ciciak
post 31.05.2016 - 20:49
Post #5

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 39

Notatnik

Ktoś kiedyś ujął to tak:
"Sen to największa tajemnica".

+Quote Post
mrok
post 21.06.2016 - 11:58
Post #6

Członek Rodziny
Punkty prestiżu: 57

Jak ktoś zna angielski to polecam ten film https://www.youtube.com/watch?v=7GGzc3x9WJU

Jest tam wiele ciekawostek, np. taka, że przeciętny człowiek nie pamiętam 95% swoich snów, zwłaszcza tych z początku śnienia.

+Quote Post
1 Dzięki mrok za ten przydatny wpis:
Pożeracz Chmur
pływak
post 25.06.2016 - 18:53
Post #7

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 138

Notatnik

A ja ujmę to tak: "Sen to mały brat śmierci"

+Quote Post
Tulsi
post 26.06.2016 - 18:00
Post #8

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 508

No i dalej nic z tego nie wynika.
Pewnie jeszcze długo nie będziemy wiedzieć co jest grane :)

+Quote Post
Tulsi
post 22.12.2016 - 09:07
Post #9

Dusza Towarzystwa

Po przebudzeniu niektore sny pamietam a niektorych wcale. Rano wylaniam sie jakby z nicosci, a przeciez kazdej nocy snimy. Wiec dlaczego nie moge sobie przypomniec co mi sie snilo?

+Quote Post
Zielarz Gajowy
post 22.12.2016 - 10:22
Post #10

Dupa Towarzystwa
Punkty prestiżu: 6184

Zapisujesz sny? Praktykujesz sztuke snienia?

+Quote Post
Tulsi
post 22.12.2016 - 12:09
Post #11

Dusza Towarzystwa

CYTAT(Zielarz Gajowy @ 22.12.2016 - 10:22) *
Zapisujesz sny? Praktykujesz sztuke snienia?

Nie.

+Quote Post
Zielarz Gajowy
post 22.12.2016 - 12:12
Post #12

Dupa Towarzystwa

Dlatego zapamietujesz wybiorczo. Wysyarczy zaczac zapisywac sny i bedzie widoczny postep. Wazny jest moment usypiania aby sie oczyscic a tym samym ograniczyc tzw. Sny karmiczne.

+Quote Post
1 Dzięki Zielarz Gajowy za ten przydatny wpis:
Tulsi
Zielarz Gajowy
post 22.12.2016 - 12:12
Post #13

Dupa Towarzystwa

Dlatego zapamietujesz wybiorczo. Wysyarczy zaczac zapisywac sny i bedzie widoczny postep. Wazny jest moment usypiania aby sie oczyscic a tym samym ograniczyc tzw. Sny karmiczne.

+Quote Post
Krukos
post 22.12.2016 - 12:19
Post #14

Dusza Towarzystwa
Grupa: Validating
Punkty prestiżu: 1936

Notatnik

ale nie róbta burdelu z tego forum. wszystko jest napisane w gogle
zielarz w filcach wejdzie na forum i wywali tonę gnoju, skubany pislamczyk

powtarzam, na forum powinny być informacje, których nie można znaleźć w gogle
i weź kurwa szanuj takie osoby, które nie szanują reszty i pierdoląc wypytują po 100 razy o to samo

+Quote Post
4 Dzięki suchowiec za ten przydatny wpis:
Rafael198, Zielarz Gejawy, Zielarz Gejawy, Zielarz Gejawy
Tulsi
post 22.12.2016 - 12:23
Post #15

Dusza Towarzystwa

CYTAT(Zielarz Gajowy @ 22.12.2016 - 12:12) *

Co to sa sny karmiczne?

+Quote Post
Tulsi
post 22.12.2016 - 12:26
Post #16

Dusza Towarzystwa

CYTAT(suchowiec @ 22.12.2016 - 12:19) *
ale nie róbta burdelu z tego forum. wszystko jest napisane w gogle
zielarz w filcach wejdzie na forum i wywali tonę gnoju, skubany pislamczyk

powtarzam, na forum powinny być informacje, których nie można znaleźć w gogle
i weź kurwa szanuj takie osoby, które nie szanują reszty i pierdoląc wypytują po 100 razy o to samo

Oooo, suchowiec sie pojawil:)
Masz racje, po co wklejac to co mozna znalezc na wp albo oonecie?
A przy okazji dobrych swiat Ci zycze :)

+Quote Post
1 Dzięki Tulsi za ten przydatny wpis:
Zielarz Gajowy
Zielarz Gajowy
post 22.12.2016 - 12:30
Post #17

Dupa Towarzystwa

Sny karmiczne czyli z dnia codziennego. Zauwaz ze czesto jest tak ze jak cos mocno z dnia ci utkwi to sie przysni. Metoda na zminimalowanie snow bez znaczenia jest przed zasnieciem wyobrazic sobie co robilismy w tym dniu a potem to samo ale od konca.

To joga snu.

+Quote Post
1 Dzięki Zielarz Gajowy za ten przydatny wpis:
Tulsi
.
post 24.05.2017 - 18:00
Post #18

Dusza Towarzystwa
Grupa: Validating
Punkty prestiżu: 525

Notatnik

Drugi temat o tym samym tytule :D -> http://www.oobe.pl/park/index.php?showtopic=55

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park