oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Cdild, Conscious Daydreaming Induced Lucid
6umerang
post 14.04.2008 - 11:49
Post #1

Dziadek do o?ehuf
Grupa: Podró?nicy
Punkty prestiżu: 84

Notatnik

Jak nazwa wskazuje metoda zbliżona do WILD z tą różnicą, że zaczynamy śnić będąc jeszcze w pełni świadomym. Grunt to nie fantazjować, ale "śnić", to ważne, bo przy fantazjowaniu zaśniemy, a przy świadomym śnieniu bez snu wiemy od razu, że śnimy i śnimy w jednolity, ułożony sposób. Można sobie np. pomysł na sen opracować wcześniej, postawić najważniejsze punkty/cele do zrealizowania w naszym "sztucznym" śnie, ba, można uwzględnić nawet senne postacie przypominające nam o tym, że śnimy, albo dyskusję o świadomym śnieniu - opcji jest multum.

Początkowo tak jak przy metodzie WILD często się zasypia, ale jeśli będziemy wypoczęci i utrzymamy świadomość (tutaj łatwiej, bo wiemy, że śnimy od samego początku, w końcu sami ten sen wymyśliliśmy), to możemy się cieszyć płynnym wejściem w sen, co poznamy po ożywieniu się całego świata i urealnieniu całości.

Przyznam szczerze, że ta metoda ciągle wrzuca mi do głowy myśl, że podróż mentalna (przynajmniej moja) to właśnie CDILD - i to by wyjaśniało, czemu po dłuższej podróży nabieram kolorów, smaków, realności :)

Sprawdzona przeze mnie już sporo razy podczas drzemek wieczornych i również w godzinach nocnych (tu często zasypiam z racji zmęczenia).

Więcej o metodzie na ld4all.com
Go to the top of the page

+Quote Post
Cibola
post 25.05.2008 - 12:13
Post #2

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 3

najlepsza technika to twoja wlasna wypracowana na bazie doswiadczen.

dziekuje za uwage.

+Quote Post
6umerang
post 01.06.2008 - 21:39
Post #3

Dziadek do o?ehuf
Punkty prestiżu: 84

Notatnik

Ale dobrze jest mieć pewną bazę - czasami opracowanie własnej techniki może zająć całe wieki i gówno przynieść ;) A jak widać na wszelkich przykładach najskuteczniejsze są jednak techniki opracowane dawno i przez wielu przetestowane - ta technika jest akurat bardzo skuteczna - zwłaszcza (dla mnie) podczas drzemki wieczornej a przy dobrym skupieniu ma doskonałą skuteczność.

No a oczywiście nie trzeba przejawiać tutaj szczególnych zdolności wizualizacyjnych - im one większe, tym łatwiej, ale wymóg to nie jest, chodzi o rozpoczęcie śnienia przed zaśnięciem.

Jest metoda, która mocno namieszała mi w głowie w sprawie podróży mentalnych, bo jest ona niemal identyczna, jak i doznania z obydwu stanów identyczne.

To takie połączenie WILD z mentalką.

+Quote Post
tom
post 07.06.2008 - 09:36
Post #4

Dusza Towarzystwa
Ikona Grupy
Grupa: Moderator
Punkty prestiżu: 164

Notatnik

heh, u mnie wręcz odwrotnie;p jak sobie mentalnie polece, to jak wróce świadomością do ciała to często jestem mile zaskoczony rozluźnieniem i czasem zesztywnieniem :)

+Quote Post
Guest_3 oko_*
post 18.10.2008 - 18:13
Post #5

Guests
Punkty prestiżu:

dobrze jest także rozbudzić umysł za pomocą jakiegoś dosa lub preseta(lub w jakiś inny sposób)przed mentalnym wchodzeniem w ld(wild+mentalka)

+Quote Post
Rasiakult
post 23.11.2021 - 10:22
Post #6

Znajomy Rodziny
Punkty prestiżu: 0

metoda może i dobra ale nie na mnie.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park