oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Kto To Zna - Ręka Do Góry
Deimond
post 28.06.2011 - 23:24
Post #1

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
Punkty prestiżu: 1486

Notatnik

Taki mały eksperymencik - chciałbym spytać - kto z Was zna ten dźwięk i kiedy zaczął go doznawać.
Jest nie dokońca identyczny - zsyntetyzowałem go tak mniej więcej na ucho.
Jest dosyć cichy - ale pojawia się podczas skupienia lub wieczorkiem - lub nad ranem przed OOBE(na początkach skupienia).

http://w520.wrzuta.pl/audio/3mySWFq6IeO/pisk_czysty

a tu trochę zmodyfikowany pod hemi sync

http://w502.wrzuta.pl/audio/7ilMMuid7Fe/pisk

Go to the top of the page

+Quote Post
3 Dzięki Deimond za ten przydatny wpis:
Amras84, Gray, Traktorzysta1300
Guest_Gray_*
post 28.06.2011 - 23:51
Post #2

Guests
Punkty prestiżu:

Jest blisko, wiem dobrze o czym prawisz. Nie jest to szum, dzwonienie itd. tak jak jest to opisywane w przypadku szumów usznych, przypomina raczej dźwięki wysokiej częstotliwości z telewizora, gdy wyciszymy telewizor do 0. Ostatnimi dniami gdy zwróciłem na to większą uwagę to przytłaczało z lekka. Zastanawiałem się w czym leży przyczyna, czy to nie wada słuchu spowodowana słuchaniem muzy ze słuchawek. Dochodziło do tego, że słuchając muzyki ze słuchawek słyszałem również te dźwięki subiektywne. Zacząłem zakrapiać uszy kroplami otinum, w tych samych dniach medytując i przykładając ręce do nich łącząc to z wizualizacją mającą na celu wyciszenie tego. Rzeczywiście intensywność zmniejszyła się. Nie mam pojęcia czy dzięki medytacji, czy kroplom. Dotarło do mnie ostatnio, że takie coś miałem chyba cale życie. Kawałek czasu temu wychodziłem dzięki skupianiu się na tym i intensyfikowaniu, aż do uzyskania wibracji.
W sumie jak tak pamięcią sięgam, to od zawsze słyszałem wyraźniej te dźwięki z telewizora. Gdy telewizor był wyciszony całkowicie, wiedziałem z końca mieszkania czy jest włączony czy nie, na podstawie podobnych dźwięków.

+Quote Post
1 Dzięki Gray za ten przydatny wpis:
Deimond
Deimond
post 28.06.2011 - 23:55
Post #3

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(Gray @ 29.06.2011 - 00:51) *
Jest blisko, wiem dobrze o czym prawisz. Nie jest to szum, dzwonienie itd. tak jak jest to opisywane w przypadku szumów usznych, przypomina raczej dźwięki wysokiej częstotliwości z telewizora, gdy wyciszymy telewizor do 0. Ostatnimi dniami gdy zwróciłem na to większą uwagę to przytłaczało z lekka. Zastanawiałem się w czym leży przyczyna, czy to nie wada słuchu spowodowana słuchaniem muzy ze słuchawek. Dochodziło do tego, że słuchając muzyki ze słuchawek słyszałem również te dźwięki subiektywne. Zacząłem zakrapiać uszy kroplami otinum, w tych samych dniach medytując i przykładając ręce do nich łącząc to z wizualizacją mającą na celu wyciszenie tego. Rzeczywiście intensywność zmniejszyła się. Nie mam pojęcia czy dzięki medytacji, czy kroplom. Dochodziło do tego, że słuchając muzyki ze słuchawek słyszałem również te dźwięki subiektywne, tak więc mogło to przybić. Dotarło do mnie ostatnio, że takie coś miałem chyba cale życie. Kawałek czasu temu wychodziłem dzięki skupianiu się na tym i intensyfikowaniu, aż do uzyskania wibracji.
W sumie jak tak pamięcią sięgam, to od zawsze słyszałem wyraźniej te dźwięki z telewizora. Gdy telewizor był wyciszony całkowicie, wiedziałem z końca mieszkania czy jest włączony czy nie, na podstawie podobnych dźwięków.

Też to miałem - na studiach z akustyki mówili że to otoemisja - czyli wytwarzanie dźwięku przez organ słuchowy. Ale po dojściu do OOBE stałem się świadomy tego dźwięku. Nie wiem czy jest natury fizycznej czy psychicznej - ale ja go traktuję jako coś pozytywnego. Zupełnie mi nie przeszkadza. Wtedy gdy chcę się skupić(zrelaksować) myślę o tym dźwięku jak o MJT. i mi się fajnie robi:) znaczy żyje sobie z nim - ale jak o nim nie myślę to mi nie przeszkadza. Więc nie zakrapiaj i tak dalej - tylko zaakceptuj i się nim ciesz:)(wszystko jest kwestią punktu patrzenia - jak ze strachami podczas paraliżu- jak je zaakceptujesz - będziesz miał nad nimi kontrolę)

+Quote Post
1 Dzięki Deimond za ten przydatny wpis:
Gray
Guest_Gray_*
post 29.06.2011 - 00:04
Post #4

Guests
Punkty prestiżu:

CYTAT(Deimond @ 29.06.2011 - 00:55) *
Też to miałem - na studiach z akustyki mówili że to otoemisja - czyli wytwarzanie dźwięku przez organ słuchowy. Ale po dojściu do OOBE stałem się świadomy tego dźwięku. Nie wiem czy jest natury fizycznej czy psychicznej - ale ja go traktuję jako coś pozytywnego. Zupełnie mi nie przeszkadza. Wtedy gdy chcę się skupić(zrelaksować) myślę o tym dźwięku jak o MJT. i mi się fajnie robi:) znaczy żyje sobie z nim - ale jak o nim nie myślę to mi nie przeszkadza. Więc nie zakrapiaj i tak dalej - tylko zaakceptuj i się nim ciesz:)(wszystko jest kwestią punktu patrzenia - jak ze strachami podczas paraliżu- jak je zaakceptujesz - będziesz miał nad nimi kontrolę)

No to pogratulować, bo wielu ludzi takimi sprawami głęboko się dołuje, oczywiście chyba ich schorzenia są trochę inne, bo ciągle pisze się o szumieniach dudnieniach i dzwonieniach, a nie o pisku wysokiej częstotliwości który przeradza się w wibracje :D

Tak czy inaczej muszę chyba sobie p'oobe'ować, co by na nowo przypomnieć sobie jak to już jest z tym piskiem :))

Pozdrooo :)

PS. Spróbuj jeszcze zsynchronizować ten dźwięk z innymi np muzyką, czy tykaniem zegarka, okazuje się, że można się tym "bawić" :))

+Quote Post
Deimond
post 29.06.2011 - 00:06
Post #5

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(Gray @ 29.06.2011 - 01:04) *
No to pogratulować, bo wielu ludzi takimi sprawami głęboko się dołuje, oczywiście chyba ich schorzenia są trochę inne, bo ciągle pisze się o szumieniach dudnieniach i dzwonieniach, a nie o pisku wysokiej częstotliwości który przeradza się w wibracje :D

Tak czy inaczej muszę chyba sobie p'oobe'ować, co by na nowo przypomnieć sobie jak to już jest z tym piskiem :))

Pozdrooo :)

PS. Spróbuj jeszcze zsynchronizować ten dźwięk z innymi np muzyką, czy tykaniem zegarka, okazuje się, że można się tym "bawić" :))

Hmm - nie myślałem o tym - zsyntetyzowałem go - żeby komuś coś pokazać - co mniej więcej słysze - ale mogę popróbować - jak będą chętni:)

+Quote Post
Guest_Gray_*
post 29.06.2011 - 00:10
Post #6

Guests
Punkty prestiżu:

Mam na myśli ten subiektywny, ten który słyszysz sam a nie ten który zsyntetyzowałeś. W sumie moja wina, bo napisałem tak jakby rzeczywiście miało to się do tego z wrzuty.

Pozdro lecę spać dobranooooc :)))

+Quote Post
1 Dzięki Gray za ten przydatny wpis:
Deimond
Deimond
post 29.06.2011 - 00:12
Post #7

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(Gray @ 29.06.2011 - 01:10) *
Mam na myśli ten subiektywny, ten który słyszysz sam a nie ten który zsyntetyzowałeś. W sumie moja wina, bo napisałem tak jakby rzeczywiście miało to się to tego z wrzuty.

Pozdro lecę spać dobranooooc :)))

No nie zakumałem - spóbuję:) dzięki

A propo muzy i słuchawek - nie polecam - szczególnie głośnego słuchania w gwarze wielkich miast. Uszkadza słuch- dbajcie kurna o niego:) ściszcie o kilka decybeli - przecież chodzi o klimat a nie o głośne słuchanie. Ale to taki off-top.

+Quote Post
1 Dzięki Deimond za ten przydatny wpis:
Gray
Guest_Traktorzysta1300_*
post 29.06.2011 - 17:01
Post #8

Guests
Punkty prestiżu:

.

+Quote Post
1 Dzięki Traktorzysta1300 za ten przydatny wpis:
Deimond
danEG
post 29.06.2011 - 17:21
Post #9

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 225

Notatnik

nieraz takie cos slyszałem jak wyłączałem telewizor

+Quote Post
1 Dzięki danEG za ten przydatny wpis:
Deimond
rynio1982
post 29.06.2011 - 17:36
Post #10

Członek Rodziny
Punkty prestiżu: 12

po głośnej imprezie gra w uchu na wzmacniaczu

+Quote Post
1 Dzięki rynio1982 za ten przydatny wpis:
Deimond
andrzej93
post 29.06.2011 - 20:21
Post #11

Przyjaciel Rodziny
Punkty prestiżu: 21

Notatnik

ja szumu doświadczałem mnóstwo razy większości w wieku 11/16lat nie miałem pojęcia że to jest związane z oobe

a racja teraz się tymi piskami nie zajmuje przestałem się tym bawić i po jakimś czasie pojawiły się [około gdy miałem 16lat] wyraźne słowa co prawda każde było słyszane w kontekście że naprawdę je słyszałem ,ale wiedziałem że te słowa są wytworem mojej wyobraźni zachwycony byłem tym ...
a o tych piskach chciałbym z każdym osobno pogadać na GG-26705183
zapraszam i pozdrawiam :)

+Quote Post
1 Dzięki andrzej93 za ten przydatny wpis:
Deimond
Deimond
post 29.06.2011 - 20:49
Post #12

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Ja pisku również doświadczałem za młodu i działo się wtedy kilka dziwnych żeczy z paraliżami sennymi. Później ustał i powrócił po pierwszych próbach z hemi sync i OOBE.

A to sposób doświadczonego kolegi z zaprzyjaźnionego forum - jak wychodzić z pomocą pisków.

"Witam was

Zeby troszke sprostowac to co napisalem to opisze jak ja to robie. Tak jak napisalem stan wyciszenia jest tu najwazniejszy mozesz go osiagnac stosujac jakies techniki medytacyjne badz co kolwiek, najlatwiej jest ten stan osiagnac w nocy/nad ranem. A wiec Marzycielko nie musisz wstawac o 3.00 rano wystarczy ze cie tylko obudzi budzik i to wszystko. Zacznij przez doslownie krotka chwile mowic w myslach ze jestes swiadoma, wyciszona itp jesli bedzies czuc sie senna to mozesz juz byc w odpowiednim stanie i wtedy skup sie poprostu na tym pisku, niestaraj sie go kontrolowac tylko sie skupiaj i nic wiecej. Jesli bedziesz wyciszona na ten pisk nalozy sie inny i to beda wlasnie wibracje caly czas skupiaj sie na pisku w pewnej chwili poczujesz ze mozesz juz wyjsc i poprostu wstan. Bynajmniej ja tak robie, technika ta jest ekstremalnie szybka i niezawodna jesli zrobisz wszystko jak powinnas. Ale wybor nalezy do ciebie rob jak ci wygodnie, wazne zeby dzialalo."

+Quote Post
Amras84
post 29.06.2011 - 21:09
Post #13

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 238

Notatnik

To samo co Gray. Jak TV było wyciszone, słyszałem pisk... bardzo charakterystycny dźwięk. Mimo iż reszta domowników go ni słyszala, siedzą obok odbiornika, ja słyszałem ten dźwięk przez dwoje zamkniętych drzwi i bardzo mi to przeszkadzało. W momwncie wyłączenia odboirnika dźwięk ustawał. Tego samego dxwięku doznawałem gdy byłem bardzo zmęczony i kładłem się do łożka pół przytomny. Wtedy jednak zmęczenie pozwalalo mi pokonać niedogodności związane z tym dźwiękiem i zasnąć.

+Quote Post
2 Dzięki Amras84 za ten przydatny wpis:
Deimond, Gray
Deimond
post 29.06.2011 - 21:13
Post #14

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(Amras84 @ 29.06.2011 - 22:09) *
To samo co Gray. Jak TV było wyciszone, słyszałem pisk... bardzo charakterystycny dźwięk. Mimo iż reszta domowników go ni słyszala, siedzą obok odbiornika, ja słyszałem ten dźwięk przez dwoje zamkniętych drzwi i bardzo mi to przeszkadzało. W momwncie wyłączenia odboirnika dźwięk ustawał. Tego samego dxwięku doznawałem gdy byłem bardzo zmęczony i kładłem się do łożka pół przytomny. Wtedy jednak zmęczenie pozwalalo mi pokonać niedogodności związane z tym dźwiękiem i zasnąć.

Kurcze - to ja jakiś dziwny chyba jestem - bo ja go słyszę jak się rozluźniam do OOBE i za dnia jak również się tak rozluźnię. Tylko mi on nie przeszkadza(kiedyś tak) - teraz jakby mi przypomina o "drugim świecie" i poprawia nastrój . Od razu się wyluzowuje jak go słyszę:)
może to tak jak z hipnagogami - możesz się ich bać - ale jak zaakceptujesz stają się normalne - albo znikają.

+Quote Post
set.h
post 30.06.2011 - 07:41
Post #15

instytutnoble.pl
Ikona Grupy
Grupa: OOBE VIP
Punkty prestiżu: 523

Notatnik

Mam ten pisk 24h/dobe. W nocy słyszę go trochę głośniej ale w ciągu dnia wystarczę że skupię na nim uwagę i wtedy go wyraźnie wyodrębniam od tła. Robiłem pełny rezonans mózgu i inne badania ale wszystko wyszło OK. Pytanie tylko czy pisk ma związek z OBE?

+Quote Post
3 Dzięki set.h za ten przydatny wpis:
Deimond, Gray, Traktorzysta1300
Deimond
post 30.06.2011 - 07:47
Post #16

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(set.h @ 30.06.2011 - 08:41) *
Mam ten pisk 24h/dobe. W nocy słyszę go trochę głośniej ale w ciągu dnia wystarczę że skupię na nim uwagę i wtedy go wyraźnie wyodrębniam od tła. Robiłem pełny rezonans mózgu i inne badania ale wszystko wyszło OK. Pytanie tylko czy pisk ma związek z OBE?

Tak jak pisałem wyżej - moim zdaniem tak - mi się aktywował po paru latach w momencie pierwszej próby OOBE.
Ale jakoś nie przeszkadza - i się nim nie martwię. Po co zaraz na rezonans:D a nie można zaakceptować i sobie z nim żyć? Jak jestem zajęty czymś np. pracą to on znika lub nie skupiam się na nim. Albo inaczej - może to by zadziałało zamiast próbować się go pozbyć - spróbuj go pogłośnić - odpowiednio się skupiając. a później rozluźnić - a powinien przycichnąć. Może jak zakumasz kiedy on występuje - to będziesz mógł bardziej to kontrolować i nie będzie już takie niepokojące.

+Quote Post
set.h
post 30.06.2011 - 09:43
Post #17

instytutnoble.pl
Ikona Grupy
Grupa: OOBE VIP
Punkty prestiżu: 523

Notatnik

Do pisku przywykłem ale czytając w internecie można się nieraz załamać od powodów z których ten pisk może występować. Dlatego nie dziw się że robiłem rezonans :).
Zauważyłem że pisk jest głośniejszy kiedy jestem zmęczony albo niewyspany.
Co do rodzaju pisku jaki występuje czasem podczas wyjścia to może na upartego można by było go powiązać chociaż wydaje mi się że podczas wyjścia pisk ma mniejszą częstotliwość.
Często podczas medytacji próbowałem skupiać się na pisku ale jakichś szczególnych efektów nie uzyskałem.
Pomyślałem teraz o ciekawym eksperymencie. Podczas kolejnego wyjścia spróbuję zwrócić uwagę czy pisk występuje w OBE :)

+Quote Post
1 Dzięki set.h za ten przydatny wpis:
Gray
Majster
post 30.06.2011 - 10:01
Post #18

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 322

Ciary mnie przeszły jak usłyszałem ten dźwięk, bardzo zbliżony do 'mojego' tyle, że mój jest całkiem czysty i jednostajny. Zawsze go słyszę przy wychodzeniu. Wręcz pomaga mi on w wyjściu. Skupiam się na nim i siłą woli nasilam, i zwiększam częstotliwość (tzn. dźwięk robi się coraz wyższy) i głośność. Towarzyszy temu nacisk z tyłu głowy który także kontroluję, a jeśli wytrwam w tym stanie wystarczająco długo, tzn. wrażenie jakby Ci się coś wkręcało w głowę, to wychodzę. Polecam wszystkim zabawę z własną głową :)

+Quote Post
1 Dzięki Majster za ten przydatny wpis:
Deimond
Zielarz Gajowy
post 30.06.2011 - 10:08
Post #19

Dupa Towarzystwa
Punkty prestiżu: 6184

Ja z kolei taki dźwięk słyszałem jak wracałem do rzeczywistości po utracie przytomności. Moment całkowitej dezorientacji + ten dźwięk = koszmar:)

+Quote Post
1 Dzięki Zielarz Gajowy za ten przydatny wpis:
Deimond
Deimond
post 30.06.2011 - 11:31
Post #20

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(Majster @ 30.06.2011 - 11:01) *
Ciary mnie przeszły jak usłyszałem ten dźwięk, bardzo zbliżony do 'mojego' tyle, że mój jest całkiem czysty i jednostajny. Zawsze go słyszę przy wychodzeniu. Wręcz pomaga mi on w wyjściu. Skupiam się na nim i siłą woli nasilam, i zwiększam częstotliwość (tzn. dźwięk robi się coraz wyższy) i głośność. Towarzyszy temu nacisk z tyłu głowy który także kontroluję, a jeśli wytrwam w tym stanie wystarczająco długo, tzn. wrażenie jakby Ci się coś wkręcało w głowę, to wychodzę. Polecam wszystkim zabawę z własną głową :)

Bo ten dźwięk posłany przezemnie - nie jest czysty - dodałem tak dla eksperymentu hemi-sync - (ok 30Hz różnicy w częstotliwości kanału prawego do lewego)
A nowego mi się nie chciało robić:)

+Quote Post
Deimond
post 30.06.2011 - 11:34
Post #21

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(set.h @ 30.06.2011 - 10:43) *
Do pisku przywykłem ale czytając w internecie można się nieraz załamać od powodów z których ten pisk może występować. Dlatego nie dziw się że robiłem rezonans :).
Zauważyłem że pisk jest głośniejszy kiedy jestem zmęczony albo niewyspany.
Co do rodzaju pisku jaki występuje czasem podczas wyjścia to może na upartego można by było go powiązać chociaż wydaje mi się że podczas wyjścia pisk ma mniejszą częstotliwość.
Często podczas medytacji próbowałem skupiać się na pisku ale jakiś szczególnych efektów nie uzyskałem.
Pomyślałem teraz o ciekawym eksperymencie. Podczas kolejnego wyjścia spróbuję zwrócić uwagę czy pisk występuje w OBE :)

Na ten pisk nakłada się niższy później z dudnieniami hemi-sync przed samym wyjściem. ale taki czysty to mam na samym początku jak się rozluźniam.

+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park