oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Off Top 7, Z astrala
Se7en
post 17.05.2017 - 21:51
Post #22

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
Punkty prestiżu: 225

Notatnik

Dużo pytań, a tak nie wiele odpowiedzi. Nie każdy myśli, wierzy podobnie i każdy interpretuje na swój sposób. Jeżeli istnieje życie po śmierci to myślę, że ma to jakieś znaczenie, a może się mylę. Po co doszukiwać się w tym coś więcej. Chyba, że chcesz aby wciskał Ci kit w który jestem przekonany, myśląc, że wiem o co chodzi w tej zagadce jaką jest życie.
Go to the top of the page

+Quote Post
pigsonwings
post 18.05.2017 - 14:06
Post #23

haereticus
Punkty prestiżu: 877

Notatnik

CYTAT(Isabel Martin @ 17.05.2017 - 08:28) *
Czyli nie ma znaczenia, czy z kolokwium dostanę dwójkę czy czwórkę? Po śmierci i tak do niczego mi się nie przyda.

to niezłe samadhi. Ale jeśli chcesz skosztować jego namiastki, to zastosuj taką metodę która wyczerpie na jakiś czas funkcjonowanie logicznego myślenia.
- wnikliwe obserwuj umysł, śledź każdy jego ruch, wtedy stopisz się z własnym cenzorem.
- biegaj dookoła tak szybko aż padniesz ze zmęczenia i jedyne czego będziesz chcieć to ulgę.
- mantruj pytanie, kim jestem, dokąd zmierzam? tak długo aż nastąpi pstryk nieistnienia.
- kręć się dookoła jak derwiszem, aż zgłupiejesz.
- zrób 50 pompek, a potem zablokuj łokcie i utrzymaj ciało w pół pompki - aż padniesz.
- upij się dowolnym mocnym alkoholem tak, aby rano jedyne czego pragnąć to zwymiotować - i po tym błogo położyć się do łóżka.
- bierz zimny prysznic przez 10dni, kończąc na lodowatym aż nie wytrzymasz, potem stój i wpatruj się w lustro 10minut, aż zamarzesz swoje istnienie.

są dziesiątki sposobów, wymyśl swój.....
jeśli wybierzesz te śledzące włąsny umysł. Pstryk będzie ulgą z ekstatycznym śmiechem, wyczerpujące ciało - to chyba znane.

bo tak ogólnie to celów nie znamy, a jesteśmy tylko ruchem. egen egen egen egen egen. W znacznej większości przypadków ta planeta wymęcza siódme poty.

aaa i najważniejsze - sensu nigdy się nie znajdzie, co by było gdyby psy lub goryle naczelne zaczeły szukać sensu. Mogły by go znaleść tylko w schematach które ograniczają funkcjonowanie ich mózgu i odbieranie rzeczywistości przez własne ograniczone psie mózgi.

+Quote Post
1 Dzięki PigsOnTheWings za ten przydatny wpis:
Isabel Martin
Isabel Martin
post 18.05.2017 - 17:04
Post #24

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 1013

Notatnik

Bez wątpienia są to skuteczne sposoby na zatrzymanie umysłu na chwilkę. A co, jeśli natrętne myśli powrócą, ciągnąc mnie swym ciężarem na dno oceanu iluzji?

+Quote Post
pigsonwings
post 18.05.2017 - 17:20
Post #25

haereticus

Notatnik

to wtedy daj się pociągnąć na dno oceanu iluzji :)

+Quote Post
Isabel Martin
post 31.05.2017 - 19:23
Post #26

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Wielcy mistrzowie zachwalają tak zwany "stan bez myśli", który we mnie nadal budzi lęk. Wciąż mam wątpliwości, czy aby nie jest to cofnięcie się w rozwoju. Wszak posiadamy intelekt, który wywyższa nas ponad inne gatunki i który powinniśmy wykorzystywać. Zastanawiam się też, czym się różni człowiek w owym stanie od zwierzęcia, rośliny czy kamienia.

+Quote Post
1 Dzięki Isabel Martin za ten przydatny wpis:
Zielarz Gájowy
Zielarz Gajowy
post 02.06.2017 - 23:47
Post #27

Dupa Towarzystwa
Punkty prestiżu: 6184

CYTAT(Isabel Martin @ 31.05.2017 - 19:23) *
Wielcy mistrzowie zachwalają tak zwany "stan bez myśli", który we mnie nadal budzi lęk. Wciąż mam wątpliwości, czy aby nie jest to cofnięcie się w rozwoju. Wszak posiadamy intelekt, który wywyższa nas ponad inne gatunki i który powinniśmy wykorzystywać. Zastanawiam się też, czym się różni człowiek w owym stanie od zwierzęcia, rośliny czy kamienia.

+Quote Post
1 Dzięki Zielarz Gajowy za ten przydatny wpis:
marcinoo
pigsonwings
post 03.06.2017 - 16:43
Post #28

haereticus

Notatnik

CYTAT(Isabel Martin @ 31.05.2017 - 19:23) *

Apropo stanu bez myśli
"Jeśli nic nie robisz, będąc w systemie przyczynowości, nie zdołasz nawet zbliżyć się do rezonansów, w których nie ma żadnego rozróżniania. Będziesz jedynie porywany przez fale samsary. Natomiast jeśli celem staną się cierpienie i lgniecie, oraz praca nad ich dekompozycją, będziesz w stanie dotrzeć do punktu w którym chwila teraźniejsza będzie w umyśle dzielona przez zero."

- jakiś amerykaniec w habicie mnicha buddy

Punkt zero wyczerpania zaprzecza naszej fizjologi, ciało nie jest zaprogramowane aby odebrać to, dlatego dziwnie reaguje pod jego wpływem, szaleńczym śmiechem lub emocjonalnym wyzerowaniem. To tak jakby sie spadało z przepaści i nie miało czego złapać - otwierasz oczy i wracasz do obowiązków.
Mistycy jak Jiddu czy Katarzyna ze Sieny etc... będą spazmować.

Wszystko ciągle biegnie do przodu, stając się obojętni toniemy pod wodą, stając się uważni wchodzi na deskę surfingową.
Ci wszyscy nauczyciele rodem z hindu to marny performens, te istoty co rodzą sie w tych ciałach w tym zasyfionym gównem i kastami kraju, a potem siedzą i wciskają rzeczy których banda zakompleksionych, zahipnotyzowanych małp tylko sie nadyma. To marny performens. Takie moje subiektywne zdanie.

+Quote Post
1 Dzięki PigsOnTheWings za ten przydatny wpis:
Zielarz Gájowy
Isabel Martin
post 04.06.2017 - 18:01
Post #29

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(PigsOnTheWings @ 03.06.2017 - 17:43) *
Mistycy jak Jiddu czy Katarzyna ze Sieny etc... będą spazmować.

A ja będę spamować.

CYTAT(PigsOnTheWings @ 03.06.2017 - 17:43) *
Ci wszyscy nauczyciele rodem z hindu to marny performens, te istoty co rodzą sie w tych ciałach w tym zasyfionym gównem i kastami kraju, a potem siedzą i wciskają rzeczy których banda zakompleksionych, zahipnotyzowanych małp tylko sie nadyma. To marny performens. Takie moje subiektywne zdanie.

A Ty w czym od nich jesteś lepszy? Co jest fajnego w Twoim kraju?

+Quote Post
pigsonwings
post 04.06.2017 - 23:41
Post #30

haereticus

Notatnik

Na pewno nie ma takiego pierdolnika jak tam, kolorowa qpa, a w gangesie gówno i topielce ze slumsów. Taka są fakty co by nie wciskał żaden advajta, tu też pełno ich Ruper Spira, Tolle, Adya etc etc.

W ciele fizycznym wmawiać te banały, ślepym zagubionym ludziom to jest zbrodnia wobec ich. A jak ktoś jest na tyle durny żeby szukać zbawienia w aszramie w indiach ( a sam mieszka na drugim krancu świata ). To juz tylko jego wola i marnotrstwo srodkow i czasu. Ale przeciez kazdy tu jest dla zabawy, to niech sie bawią, w chowanego nawet w tym pierdolniku indyjskim.

+Quote Post
Isabel Martin
post 05.06.2017 - 17:56
Post #31

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(PigsOnTheWings @ 05.06.2017 - 00:41) *
tu też pełno ich Ruper Spira, Tolle, Adya etc etc.

Ale to ludzie z zagranicy. Ilu znasz krajowych nauczycieli, którzy potrafią poprowadzić dobry, polski satsang?

+Quote Post
Isabel Martin
post 07.06.2017 - 11:03
Post #32

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Widzę, że przez noc przybyło mi prestiżu.
Zielarz Gájowy wybiórczo lajkuje moje posty.

+Quote Post
Dagon
post 23.05.2018 - 21:58
Post #33

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 290

Notatnik

Należy mi się złota łopata ;) żyje jeszcze to forum?

+Quote Post
ciciak
post 24.05.2018 - 00:06
Post #34

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 39

Notatnik

CYTAT(Isabel Martin @ 16.05.2017 - 09:34) *
Czy wie ktoś może, jak osiągnąć tzw. stan samadhi?

Raczej potrzebne - chyba - w jednym z wariantów - do tego by było:
- przeżycie przynajmniej większości tego, co się bardzo chciało kiedyś przeżyć,
- odwaga, granicząca prawie z szaleństwem,
- determinacja w dążeniu do celu, granicząca z gotowością na całkowite wyczerpanie,
- wcześniejszy trening w obserwacji myśli,
- 10 - 40 dni spokoju lub/i izolacji,
- zdrowe ciało,
- (...).

(uwaga
- następne zdanie - może wiele zmienić w twoim życiu
- dlatego napisane jest dużo niżej
- nie musisz go czytać)
- posłuchaj se może "gędźby" najpierw
https://www.youtube.com/watch?v=zOvsyamoEDg
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Jak się to ma - szczególnie odwagę,
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

przemiana w mistrzynię/mistrza może nastąpić bardzo szybko!

+Quote Post
1 Dzięki ciciak za ten przydatny wpis:
Isabel Martin
Isabel Martin
post 24.05.2018 - 10:44
Post #35

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(ciciak @ 24.05.2018 - 01:06) *
Raczej potrzebne - chyba - w jednym z wariantów - do tego by było:
- przeżycie przynajmniej większości tego, co się bardzo chciało kiedyś przeżyć,
- odwaga, granicząca prawie z szaleństwem,
- determinacja w dążeniu do celu, granicząca z gotowością na całkowite wyczerpanie,
- wcześniejszy trening w obserwacji myśli,
- 10 - 40 dni spokoju lub/i izolacji,
- zdrowe ciało,
- (...).

Z tego wszystkiego najtrudniejsza jest izolacja.

+Quote Post
.
post 24.05.2018 - 13:05
Post #36

Dusza Towarzystwa
Grupa: Validating
Punkty prestiżu: 525

Notatnik

CYTAT(ciciak @ 24.05.2018 - 01:06) *
.
.
.

przemiana w mistrzynię/mistrza może nastąpić bardzo szybko!

:)

+Quote Post
Bin
post 25.05.2018 - 08:45
Post #37

Członek Rodziny
Punkty prestiżu: 42

Notatnik

Tak, macie rację. Tylko zdrowy mózg, noga może mieć awarie. Dwie naraz.
Tylko nie wiem czy to przydatna umiejętność. Nie można sobie spokojnie żyć trwoniąc czas na przeżywanie emocji spowodowanych swoimi osobistymi doświadczeniami a jakoś żyć trzeba i tak czy owak robi się to czego się nie chciało robić a co jest dobre dla ogółu tylko bez łaski pańskiej ze świadomością na szersze oddziaływanie a to jest męczące czasem ale w sumie to zmęczenie nie wiele się różni od nie zmęczenia. Nie opłaca się w to bawić lepiej się bawić. Chyba. Jak kto woli. Zdaje się , że Demon Laplace'a nie występuje w przyrodzie. Katarynka Mistrz tak mówi.

+Quote Post
1 Dzięki ivanova za ten przydatny wpis:
Isabel Martin
Isabel Martin
post 25.05.2018 - 11:52
Post #38

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(ivanova @ 25.05.2018 - 09:45) *
Tak, macie rację. Tylko zdrowy mózg, noga może mieć awarie. Dwie naraz.
Tylko nie wiem czy to przydatna umiejętność. Nie można sobie spokojnie żyć trwoniąc czas na przeżywanie emocji spowodowanych swoimi osobistymi doświadczeniami a jakoś żyć trzeba i tak czy owak robi się to czego się nie chciało robić a co jest dobre dla ogółu tylko bez łaski pańskiej ze świadomością na szersze oddziaływanie a to jest męczące czasem ale w sumie to zmęczenie nie wiele się różni od nie zmęczenia. Nie opłaca się w to bawić lepiej się bawić. Chyba. Jak kto woli. Zdaje się , że Demon Laplace'a nie występuje w przyrodzie. Katarynka Mistrz tak mówi.

Przeżywanie emocji i spokojne życie wykluczają się, to raczej oczywiste.
Robię to, czego nie chcę robić... Owszem. Powinnam pracować, ego tego chce, ale ciału jest obojętne, skąd weźmie środki do życia i równie dobrze może nie robić nic, jeśli tylko dostaje kasę od kogoś.
Widocznie dla ogółu tak jest lepiej. Bez wątpienia łatwiej jest zatrudnić kogoś innego niż użerać się z pracownikiem o zaburzonej komunikacji. Nie wiadomo do końca, co w nim siedzi, lepiej nie ryzykować. To niepewna inwestycja, z której lepiej się wycofać.

+Quote Post
1 Dzięki Isabel Martin za ten przydatny wpis:
ivanova
Bin
post 25.05.2018 - 12:38
Post #39

Członek Rodziny
Punkty prestiżu: 42

Notatnik

Dokładnie;)

+Quote Post
.
post 27.05.2018 - 16:28
Post #40

Dusza Towarzystwa
Grupa: Validating
Punkty prestiżu: 525

Notatnik

Zdarza się... O_O

+Quote Post
ciciak
post 29.05.2018 - 08:38
Post #41

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 39

Notatnik

CYTAT(Isabel Martin @ 24.05.2018 - 10:44) *
Z tego wszystkiego najtrudniejsza jest izolacja.

No i jeszcze to "-(...)" pod ostatnim odnośnikiem nie jest łatwe.
Ale o tym więcej wkrótce - w temacie "Wniebowstąpienie".

+Quote Post
Se7en
post 29.05.2018 - 12:34
Post #42

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 225

Notatnik

CYTAT(ciciak @ 29.05.2018 - 09:38) *
No i jeszcze to "-(...)" pod ostatnim odnośnikiem nie jest łatwe.
Ale o tym więcej wkrótce - w temacie "Wniebowstąpienie".

Ciciak Ty i te Twoje Wniebowstąpienie hehe. Zaczynasz jakiś temat i go nie kończysz tylko tyle, że się zapowiadasz raz na jakiś czas. Szczerze mówiąc to pewnie wszyscy nie wiedzą o co chodzi kompletnie, zacząłeś już to kiedyś i nie skończyłeś. Jakaś marna ankieta nie wiedzieć o co Ci w niej chodziło. Nie obraz się ale nie rozumiem(y) Cię kompletnie wchodzisz od wielkiego dzwonu na forum i jakieś dziwne posty piszesz. Stwórz kompletny temat, ja czekam, a nie piszesz nam tu "braillem".

+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park