oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Trwaja prace modernizacyjne. Chwilowo nie mozna dodawac postow i brakuje polskich znakow. Przepraszam za utrudnienia. Pracujemy nad tym

4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Obe-medytacja
Majster
post 27.08.2010 - 16:02
Post #43

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podró?nicy
Punkty prestiżu: 322

Te? mia?em zapyta? o to co zielarz, bardzo mnie ciekawi w jakie ró?ne sposoby odczu?e? pozytywny wp?yw.

Zielarz chyba zaraz zerw? rozejm kurfa. Co to ma by?, to si? nazywa wyci?gn?? zdanie z kontekstu, nast?pnym razem wklejaj tak by zachowa? ca?y przekaz autora:

"Zagro?eniem w przypadku muchomora czerwonego jest tak?e mo?liwo?? pomy?ki prowadz?cej do zjedzenia innego muchomora, co mo?e spowodowa? ?mier?. Z uwagi na du?? toksyczno?? istnieje szczególne zagro?enie dla takich organów jak nerki i w?troba. "

Nie ma tu mowy o grzybach zawieraj?cych psylocybine lecz o przypadku pomy?ki i zjedzenia muchomora innego ni? czerwonego.
Go to the top of the page

+Quote Post
masa
post 27.08.2010 - 16:39
Post #44

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 1037

Notatnik

Gray piekny tekst dopoki go nie edytowales i nie zmieniles.:) Wiesz co mu odpowiedzial Karpama:

Ty Matole myslisz ze wiesz tyle o medytacji a karmisz swoje ego...

+Quote Post
masa
post 27.08.2010 - 16:52
Post #45

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(Gray @ 27.08.2010 - 16:57) *
Piszesz, ?e masz racj?? ok ja na pewno jej nie mam i nie wiem kto ma ;]

CYTAT(masa @ 27.08.2010 - 16:55) *
"Ja osobi?cie zauwa?y?em multum zmian, dodatkowo w b?yskawicznym tempie, bo nie ograniczam si? tylko na medytacj?, ale staram si? z ni? wspó?pracowa? i mie? szeroko otwarte oczy na wszystko."

Zostaje mi tylko pogratulowc a i ego nakarmie ze co do medytacji jednak mam racje.

To byla iluzja do tojego ego Myslalem ze zczaisz Taki zarcik ofkors:D

+Quote Post
Zielarz Gajowy
post 27.08.2010 - 16:58
Post #46

Dupa Towarzystwa
Punkty prestiżu: 6184

Kurde mole penetrole Majster! Te? wyrwa?e? z kontekstu bo to nie dotyczy?o tylko muchomora bo nag?ówek brzmi jak? Grzyby halucynogenne! Nie zaprzeczysz chyba, ?e ?ysiczka takim grzybem jest. Dobra do?? bo zirytuj? si? na nas w?adze forum i b?dzie ostrze?enie i wycieranie ?ez w obepoduszki bez których nici z wyj?cia.

No w?a?nie zastanawia mnie medytowanie i nast?pstwa pomocne w ?yciu bo te wszystkie cechy, które Gray wymieni?e? mo?na osi?gn?? w?a?nie poprzez ?wiczenie w?asnego charakteru. Np. taki Majster:) Czai si? jak kleszcz na wpadki Zielarza, aby si? przyczepi? do niego, wgry?? i ssa? krwi tyle a? dup? prawie urwie a wiadomo, ?e czepianie si? to nie jest dobra cecha i nie trzeba medytacji aby si? pozby? z?ych nawyków. Korzy?ci z medytacji trzeba chyba poszuka? gdzie indziej.

Darion mo?e zabierzesz g?os?:) Twistoid prawie ju? nie zabiera g?osu to tak jakby go nie by?o:)

Do moich przeciwników:) Traktujcie moje posty na luzie i z przymru?eniem oka bo nie ma sensu ulega? emocjom, których nast?pstwem s? kwasy, których oczywi?cie nie polecam, chocia? by? taki kiedy? "baba na rowerze" pono? dawa? rad?:)

+Quote Post
Guest_Gray_*
post 27.08.2010 - 17:32
Post #47

Guests
Punkty prestiżu:

Zielarzu a po co szuka? gdzie indziej ??
Wystarczy zdj?? klapki z oczu, bo jak odkryjesz co? "nowego" nie wydaje Ci si? to takie znajome? Wszystko przychodzi w odpowiednim czasie :)

Owszem z ?wiczeniem w?asnego charakteru zgadzam si? z Tob? w pe?ni, chodzi o to ?e jednym z plusów medytacji jest w?a?nie zauwa?anie kaprysów tego charakteru. Gdy sam w chwili ciszy i kontemplacji nie zauwa?ysz tego, lub kto? Ci nie wytknie, to nie wiesz z czym masz pracowa?. Mog? si? za?o?y?, ?e o wiele swoich cech nie jeste? ?wiadomy czy to o pozytywnych czy negatywnych.

W skrócie powiem o co mi chodzi, bez ?adnych aluzji do kogokolwiek, wi?c prosz? nie odbiera? tego osobi?cie.
Mo?na by? egocentrykiem, zazdrosnym, gniewnym, chciwym itd. i mo?na dalej medytowa?, wtedy rzeczywi?cie drobimy ma?ymi kroczkami, mo?na jednak to zauwa?y? i pracowa? nad tym, wtedy stawiamy milowe kroki.

"Pra­ca z prze­szka­dza­j?­cy­mi uczu­cia­mi po­wo­du­je, ?e sta­j? si? one kro­ka­mi na ?cie?­ce. W mo­men­cie, gdy nie trak­tu­je­my ich po­wa?­nie, po­wo­li uka­zu­je si? ich praw­dzi­wa na­tu­ra - o?wie­co­na m?­dro?? - a na­sza du­cho­wa po­dró? da­je nam co­raz wi?cej ra­do­?ci."

+Quote Post
1 Dzięki Gray za ten przydatny wpis:
lordini
masa
post 27.08.2010 - 17:49
Post #48

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Gray po wiem ci cos o tobie tylko nie bierz tego do siebie tak samo mocmo interesuje ciee oswiecenie jak mnie. Duzo czytales ksiazek o tym widac po tym jakimi slowami ubierasz zdania. Znasz przypowiesci, piekne teksty o medytacji mistrzow ale medytacja to nie tylko piekno ale rowwniez uwaznosc bolu, gniewu itp. Uwaznosc gniewu powoduje jego znikniecie. Po co to czytales jak niee po to zeby przyspieszyc sobie droge no chyba zeby potwierdzic swoja racje i tym samym nakarmic ego.
Twierdzisz ze nie masz racji bo przeczytales ze nikt jej nie ma, a jednak czepiailes sie do tego co pisze. Nie widzisz tu hipokryzji i ego? Powiedz mi jeszcze czy czytales ze o medtytacji jaka jest nie da sie nic powiedziec mozna powiedziec tylko czym medytacja nie jest.

Pozdro Ziom

+Quote Post
Guest_Gray_*
post 27.08.2010 - 18:09
Post #49

Guests
Punkty prestiżu:

Ciekawi mnie sk?d to wszystko wiesz o mnie, z jakiej? ksi??ki? xD
Szkoda, ?e nia mam w?asnego zdania i wszystko wyczyta?em :(
Szkoda, ?e nie czytam ksi??ek, to mo?e by? mia? racj? pozdro ;]

Niestety przebywam z lud?mi i czasem s?ysz? jak opowiadaj? przypowie?ci :((((

+Quote Post
1 Dzięki Gray za ten przydatny wpis:
masa
Amras84
post 27.08.2010 - 20:39
Post #50

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 238

Notatnik

Kurde a tak niewinnie brzmi ten temat. Ciekawa dyskusja, tylko zastanawiam si? sk?d w OBEMa?kach tyle emocji. Mo?e to wp?yw pozacielesnych doswiadcze?? Co do efektów medytacji i kszta?towania charakteru o jakim wspomina? Zielarz to wydaje mi si? ?e Zielarz w tym akurat punkcie mia? wiele racji, przy czym uwa?am ?e medytacja o ile nie jest konieczna do pracy nad sob? i zmiany cech charakteru o tyle bardzo mo?e nam przy tym pomóc.

+Quote Post
1 Dzięki Amras84 za ten przydatny wpis:
masa
masa
post 27.08.2010 - 21:08
Post #51

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Medytacja to obyte slowo. Ja osobiscie wole slowo uwaznosc. Latwo byc uwazny w strachu i w milosci. W stachu nie da sie uciec przed uwaznoscia bo poprostu strach pojawia sie w nas po to zebysmy byli uwazni dla naszej obrony. W milosci po prostu nie chcesz schodzic z tej uwaznosci karmisz sie tym i palasz. Wszyscy medytujemy tak jak wychodzimi z ciala tylko gdzies tam pomiedzy strachem a miloscia poprostu to trudno zobaczyc.

Pozdro

+Quote Post
3 Dzięki masa za ten przydatny wpis:
Gray, lordini, Pavve?
MaxPayne
post 02.02.2011 - 09:45
Post #52

Znajomy Rodziny
Punkty prestiżu: 38

z t? medytacj? to prawda,je?li si? medytuj? to OBE murowane(co noc :P)np.ostatnio w OBE zalecia?em dzi?ki medytacji tak daleko ?e a? za emiterem

+Quote Post
1 Dzięki MaxPayne za ten przydatny wpis:
Sensei Noni
Mastermachacz
post 20.02.2011 - 12:21
Post #53

Przyjaciel Rodziny
Punkty prestiżu: 29

CYTAT(Bilu @ 20.02.2011 - 12:09) *
Jak dla mnie nie ma dobra ani z?a, jest tylko to co nam sprzyja i to co nam nie sprzyja w rozwoju.
Natomiast to jak kto? ocenia co? za takie lub inne zale?y od oceny subiektywnej danej osoby.

medytacja to tzw.opieprzanie si? bezwarunkowe,w LD mamy wp?yw na otaczaj?cy ?wiat czyli naginamy rzeczywisto?? dowolnie :)

+Quote Post
Kupa
post 05.10.2011 - 11:31
Post #54

Cz?sty Go?? Rodziny
**
Punkty prestiżu: 78

Draqu nie wspomnia? o 1 rzeczy niezb?dnej do OBE a mianowicie "Super ultra ?wiadomo?ci"
jest to ?wiadomo?? niezb?dna w?a?ciwie do OBE

+Quote Post
uncommon
post 25.02.2013 - 22:00
Post #55

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 399

Notatnik

Dzi? jest zajebisty przep?yw energii z kosmosu !!!
Zach?cam do medytacji :)
Nawet przy pe?nych zmys?ach czuje jej przep?yw :)
pozdr.

+Quote Post
1 Dzięki uncommon za ten przydatny wpis:
bielik110
Zielarz Gajowy
post 25.02.2013 - 22:22
Post #56

Dupa Towarzystwa

Ja kurde dzisiaj te? mam niez?e wiatry!

+Quote Post
Messanger
post 25.02.2013 - 22:29
Post #57

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 507

Przegi??e? z bieluniem to Ci? rzuca Zielu... :]

+Quote Post
Zielarz Gajowy
post 25.02.2013 - 22:45
Post #58

Dupa Towarzystwa

AHA

+Quote Post
Draq
post 27.02.2013 - 12:24
Post #59

Dusza Towarzystwa
Ikona Grupy
Grupa: OOBE VIP
Punkty prestiżu: 178

Notatnik

Pisz?c 5 lat temu ten tekst, w ?adnym stopniu nie planowa?em by by? on po?ywk? intelektualn? dla ludzi, którzy z determinacj? poszukuj? perfekcyjnych instrukcji. Wr?cz przeciwnie. Pragn??em wzbudzi? u czytelnika akceptacje do siebie i u?wiadomi?, ?e kochaj?c swoj? osob? mo?na osi?gn?? cel, nie koncentruj?c si? na drogach, jakie do niego prowadz?.
Na oobe ma wp?yw bardzo wiele aspektów ?ycia. Pisz?c "nie musisz szuka? i stosowa? technik", nie ka?e Ci, by? tego nie robi?. Zwracam uwag? na kierunek w którym warto, by Twoja ?wiadomo?? pod??y?a. Tym kierunkiem jest "JA", intuicja. To co nazywa?em w artykule medytacj?, otwiera cz?owieka na duchow? sfer? ?ycia. Nie oznacza to jednak, by robi? z siebie niewolnika praktyk medytacyjnych, poniewa? wtedy cz?owiek przegapi to, co p?ynie z jego wn?trza. Kieruj?c si? tym uczuciem, mo?e si? okaza?, ?e zaczniesz stosowa? jakie? ?wiczenia, które z zewn?trz mo?na oceni? jako praktyki duchowe. Wprowadzaj?c je jednak obsesyjnie mo?esz si? oddali? od tego, co jest dla Ciebie wa?ne.
Dla przyk?adu:
Istnieje przyk?ad medytacji tu i teraz, w którym nale?y powoli i z uwag? obiera? ziemniaki. Dla mnie ?wiadome wykonywanie tej czynno?ci sprawi, ?e zaczniesz si? zastanawia? „po co obieram ziemniaki? Czy moje cia?o potrzebuje je je??? Dlaczego je gotuj?? Jak widzisz, wykonuj?c ?wiczenie medytacyjne mo?esz zatraci? si? w nim kieruj?c swoj? uwag? jedynie na tym, by odebra? intensywnie bod?ce. Je?eli pozwolisz sobie po prostu na ?wiadome do?wiadczanie, bez obsesji, to mo?esz zrozumie? jakie znaczenie w Twoim ?yciu ma obieranie ziemniaków.

Dla wielu z tego tekstu nic nie wynika i nadal mo?esz si? zastanawia? „ale to co w ko?cu mam zrobi?.”
Nic nie musisz, zalecam jednak-zwi?kszaj swoj? uwag? w dniu codziennym, b?d? ?wiadom i zanurz si? zmys?ami w tera?niejszo?ci. Pozwól sobie na wyra?anie swojej osoby przy innych ludziach, nie wstyd? si? tego kim jeste?. Wtedy otworzysz si? na m?dro??, któr? masz w sobie zawart? i samodzielnie zaczniesz dochodzi? do wielu wniosków.
Medytacja oznacza?a kiedy? dla mnie zwi?kszon? uwag?, st?d te? nazwa tego tematu.

+Quote Post
5 Dzięki Draq za ten przydatny wpis:
ATomek, bielik110, Kronopio, Natasza, Tulsi
pigsonwings
post 20.03.2013 - 22:18
Post #60

haereticus
Punkty prestiżu: 878

Notatnik

dobre

http://www.youtube.com/watch?v=CgmUMjJlkoM

+Quote Post
Pavve?
post 03.05.2013 - 01:35
Post #61

Punkty prestiżu: 1966

Notatnik

+Quote Post
sogliv
post 14.05.2013 - 17:17
Post #62

Przyjaciel Rodziny
Punkty prestiżu: 5

Notatnik

CYTAT(student @ 26.05.2008 - 00:03) *
Pytanie co to znaczy ma?o ?wiadomy ?

Jak bedziesz swiadomy to poznasz..

+Quote Post
1 Dzięki sogliv za ten przydatny wpis:
Pavve?
Zielarz Gajowy
post 05.09.2014 - 22:50
Post #63

Dupa Towarzystwa

Krishnamurti odrzuca poj?cie medytacji jako techniki maj?cej doprowadzi? nas do o?wiecenia, wyciszy? umys?. Wed?ug niego jest to kolejna forma ucieczki od naszych wewn?trznych konfliktów. Cia?o i umys? zostaj? wt?oczone w sztywny schemat, przez co staj? si? coraz bardziej udr?czone. Medytacji nie mo?na si? nauczy? od ?adnych nauczycieli i autorytetów. Oznacza ona kompletn? uwa?no?? w codziennym ?yciu. Medytuj?cy umys? jest spokojny, poniewa? jest wolny od my?li, dzi?ki czemu zyskuje ogromn? energi?.'

Ps. Dzi?ki Pigs:)

+Quote Post
2 Dzięki Zielarz Gajowy za ten przydatny wpis:
Pavve?, PigsOnTheWings

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park