oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Czy To Dobry Początek?
hekate20
post 30.06.2019 - 07:33
Post #1

Przechodzień

Grupa: Podróżnicy

Witajcie :)

Jestem nowa na forum, ale śledziłam je już od jakiegoś czasu.
Nigdy nie udało mi się świadomie opuścić ciała, lecz staram się do tego dążyć. Kilka technik mnie zawiodło, postanowiłam, że postawię wszystko na oddech. Przedstawiam opis "doświadczenia"

Start godzina 21.
Oddychanie holotropowe. Głębokie wdechy w średnim nie za szybkim tempie i szybkie wydechy. Próba odnalezienia idealnego tempa.

Drętwienie ciała, mrowienie w lewej ręce, całkowite drętwienie prawej nogi.
Przy wydechu uczucie kołysania na boki.

Całkowite odrętwienie ciała.
Dziwny dźwięk, który wystąpił dwa razy.
Lekkie hipnagogi, sekundowe utraty świadomości i powrót.
Wrażenie szybkiego przechodzenia procesu. Szum w uszach.

Samoistne zatrzymania oddechu na około 1 minutę, po czym powrót do świadomości oddechu.

W ostatnim momencie wszystko samo ustalo, oddech sam z siebie się unormował.
Wrażenie odrywania kończyn od łóżka. Uczucie i wizja jakby za kończynami wiła się bladoniebieska smuga światła wydostająca się z ciała fizycznego.
Odległość oddzielenia samych kończyn względnie oceniam na około 20 cm.

Zbytnie chęć wyjścia, nacisk na podnoszenie i zastanawianie się czy nie za szybko unosze konczyny, ekscytacja przywracają pełna świadomość.
Kończyny opadają.
Otwieram momentalnie oczy.

Koniec godzina 21.50

Miałam wrażenie, jakbym nie obserwowała z punktu widzenia "fizycznej" świadomości tylko jakby drugiego ciała. Niby byłam w sobie, ale jakbym nie była sobą, jakby to inna osoba obserwowała z punktu mojego ciała.
Dziwiła mnie ta końcówka, że tutaj pięknie ładnie, rytm oddechu trzymałam, a tu nagle sam z siebie ustal, wrócił do normalności, jakbym już sobą nie była i nie miała pełnej kontroli, ale nie usnęłam.

Czy to dobry początek?
Prosiłabym o jakieś wskazówki :)
Go to the top of the page

+Quote Post
masa
post 30.06.2019 - 22:26
Post #2

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 1037

Notatnik

Dobrą wskazówką jest metoda przerywanego snu, bez tego oczywiście możesz próbować przed snem ale będzie mówiąc delikatnie duuużo trudniej....Czy klasycznie wstać w nocy i się rozbudzić czy jak się przebudzisz nie poruszać ciałem i próbować.

+Quote Post
hekate20
post 01.07.2019 - 17:23
Post #3

Przechodzień

CYTAT(masa @ 30.06.2019 - 23:26) *
Dobrą wskazówką jest metoda przerywanego snu, bez tego oczywiście możesz próbować przed snem ale będzie mówiąc delikatnie duuużo trudniej....Czy klasycznie wstać w nocy i się rozbudzić czy jak się przebudzisz nie poruszać ciałem i próbować.

Ja w nocy budze się samoistnie po kilka razy, ale boję się rozbudzać, bo duża szansa, ze już nie usnę...

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park