oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Programy Komputerowe, Umożliwiające Osiągniecie Stanu świadomego Snu Oraz Oobe, Programy komputerowe, umożliwiające osiągniecie stanu świadomego snu
Deltarates
post 24.11.2012 - 10:27
Post #1

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
Punkty prestiżu: 73

Drodzy obenauci.
Chciałbym abyście w tym temacie umieszczali linki do bezpłatnych, polsko- i anglojęzycznych programów komputerowych pomagających osiągnąć stan świadomego snu, a także stan OOBE. Większość tych programów komputerowych, poprzez pulsacyjny dźwięk zmienia częstotliwość fal mózgowych. Rzekomo, podobny efekt wywołują bębny szamańskie.
Ja osobiście polecam programy:

I-doser.pl (polskojęzyczny), oraz
BrainWave Generator 3.1 (anglojęzyczny)

Można je ściągnąć ze strony http://www.facebook.com/UFOPolska

Pewnie na tym forum były już podobne tematy. Ale z drugiej strony technologia ciągle się rozwija. I może ktoś z was, znać całkowicie nowe techniki.
Warto o tym rozmawiać...
Go to the top of the page

+Quote Post
Leinad
post 24.11.2012 - 11:03
Post #2

Członek Rodziny
Punkty prestiżu: 56

Polecam Alfa Synchro Theta 5 Hz. Synchronizuje półkule mózgowe --> dudnienia różnicowe.

+Quote Post
Freddy K
post 24.11.2012 - 11:37
Post #3

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 310

Notatnik

Wywołanie u siebie stanu OBE lub LD nie wymaga stosowania żadnych dźwięków i programów komputerowych, ale mogą one być pomocne, podobnie jak medytacja. Jednak medytacja jest naturalnym sposobem zmiany świadomości, dlatego jest bezpieczniejsza.

Na Roberta Monroe’a dźwięki, które synchronizują półkule mózgowe, nie działały. Bruce’owi Moenowi pomogły raczej słabo, gdyż potem rozwinął własną metodę mentalnych eksploracji, bazującą na wyobraźni. Próbowałem kiedyś sprawdzić te dźwięki na sobie (H-S, I-Doser itp.) i zero efektu. Ja preferuję medytację, a dźwięki to sobie można posłuchać, ale jako odgłosy natury, tak dla relaksu.

+Quote Post
6 Dzięki Freddy K za ten przydatny wpis:
deiw, diaboliq, iumi, Leelaja, Pavveł, tomox
deiw
post 24.11.2012 - 11:45
Post #4

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 163

Notatnik

Bębny szmanskie wprowadzają w trans. Osobiscie wolę się nie uzalezniac od takich rzeczy. Freddy dobrze napisal o medytacji-bardzo ulatwia obe/ld.

+Quote Post
2 Dzięki deiw za ten przydatny wpis:
GoodBoy, Pavveł
Pavveł
post 24.11.2012 - 13:29
Post #5

Punkty prestiżu: 1966

Notatnik

Zgadzam się z przedmówcami. Deltaratesie, nie pokładałbym na Twoim miejscu takiej ufności w I-doser i temu podobne. Ja kiedyś troszkę stosowałem dosów beta wave i innych, aby nie zasnąć i lepiej się uczyć, ale potem czułem jak mnie uszy bolą... Nie wiadomo co się dzieje z mózgiem, jak to na niego wpływa. Trochę robicie z siebie króliki doświadczalne, bo ta sprawa z I-doserami nie jest ani zbadana, ani poparta żadnymi oficjalnymi badaniami naukowymi.
Poza tym medytacja jest naturalna i ma o wiele więcej zalet i korzyści dla organizmu, świadomości i ducha. Pozdrawiam.

+Quote Post
4 Dzięki Pavveł za ten przydatny wpis:
Amras84, iumi, Leelaja, tomox
Deltarates
post 24.11.2012 - 13:53
Post #6

Dusza Towarzystwa

http://niewyjasnione.blog.onet.pl/I-Doser-...353988230,RS1,n

A oto fragmenty ze strony producenta:
Był testowany na dużej grupie osób, które potwierdziły jego działanie.

Każdy nowy "DOS" zanim zostanie oficjalnie opublikowany i dopuszczony do powszechnego użytku musi przejść pozytywnie test na sporej grupie ludzi o dużej rozpiętości wiekowej.

+Quote Post
GoodBoy
post 24.11.2012 - 14:24
Post #7

Znajomy Rodziny
Punkty prestiżu: 35

Heh to za bardzo przypomina telemarket. Moim zdaniem powiedzieli tak bo musieli, co nie znaczy ze na niektórych jakiś wpływ ma ta technika. Osobiście próbowałem i myślę ze nic to nie zmieniło, ale lekki efekt placebo może wystąpić :). Medytacja rules :)

+Quote Post
4 Dzięki GoodBoy za ten przydatny wpis:
deiw, Pavveł, Shizmo, TyHu
Pavveł
post 24.11.2012 - 14:36
Post #8

Notatnik

CYTAT(Deltarates @ 24.11.2012 - 14:53) *
http://niewyjasnione.blog.onet.pl/I-Doser-...353988230,RS1,n

A oto fragmenty ze strony producenta:
Był testowany na dużej grupie osób, które potwierdziły jego działanie.

Każdy nowy "DOS" zanim zostanie oficjalnie opublikowany i dopuszczony do powszechnego użytku musi przejść pozytywnie test na sporej grupie ludzi o dużej rozpiętości wiekowej.

Heh, ale naiwniactwo. Ten tekst umieszczony jest na jakimś blogu, a nie na stronie producenta. Próbowałem wejść na oficjalną stronę I-Doser Labs, o ile takie stworzenie istnieje, i co? Antyvirus zablokował mi dostęp do tej strony, bo uznał ją za niebezpieczną ;3

Był testowany na dużej grupie osób? Testy na ludziach są prawnie zabronione, a jeśli są robione, to musi być przedstawiona pozytywna opinia odpowiednich organów. Tutaj takiej nie ma i to właściwie już przesądza wszystko.

Samotejstujący się własnowolnie, nieodpowiedzialnie i bezmyślnie ludzie, to nie są testy naukowe. Wiele osób potwierdza działanie tego stwora na skutek placebo, wiele osób zaś zaświadcza, że to nie działa ani trochę. Jak do tego się odniesiesz?

Tego nie jestem pewien, ale kiedyś, o ile dobrze pamiętam, jak to dopiero raczkowało w necie, było to chyba darmowe, a dozy były robione przez zapaleńców. Potem jakiś łasy na pieniądze to skomercjalizował, pewnie nielegalnie i od tej pory w internecie krąży sporo fałszywych dozów, które są nic nie warte, a być może nawet niebezpieczne (już nie rozpatrując czy w ogóle te "oficjalne" są bezpieczne). Ale to tylko moje przypuszczenia. Co nie zmienia tego, co napisałem trochę wyżej.

-.-'

+Quote Post
1 Dzięki Pavveł za ten przydatny wpis:
iumi
.
post 24.11.2012 - 14:55
Post #9

Dusza Towarzystwa
Grupa: Validating
Punkty prestiżu: 525

Notatnik

Najlepszy program to Matrix. Podłącz się do niego. Tam zrobisz różnego rodzaju symulacje np. świadomy sen, oobe, a nawet nowa osobowość.

+Quote Post
1 Dzięki Neurocosmic za ten przydatny wpis:
Pavveł
TyHu
post 24.11.2012 - 15:04
Post #10

Coprobo
Punkty prestiżu: 619

Notatnik

i-doser jest hujowy , boli głowa, bolą uszy i efektu żadnego. ładne są tylko opisy.

+Quote Post
1 Dzięki TyHu za ten przydatny wpis:
Pavveł
Deltarates
post 24.11.2012 - 16:25
Post #11

Dusza Towarzystwa

Aj ludzie, wy mylicie pojęcia. Sam program (typu I-Doser) jest tylko wspomagaczem, w technice jaką nazywamy „Oddychaniem holotropowym”. Trzeba czytać uważnie instrukcje. Jest to bardzo skuteczna metoda autohipnozy, wywołująca tzw. hipnagogi, czyli halucynacje. Muzykę, przy użyciu tego programu, uruchamiamy w swoich stereofonicznych słuchawkach dopiero w ostatnim etapie ćwiczenia. Kiedy jesteśmy już zmęczeni samym oddechem holotropowym. Mniej więcej po 20 minutach, leżenia na łóżku i oddychania.
Oczywiście, wcześniej pomieszczenie w którym się znajdujemy, musi być przewietrzone. Oddychanie holotropowe zmniejsza poziom dwutlenku węgla w naszym krwiobiegu, co z kolei wywołuje pewne reakcje fizjologiczne.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Oddychanie_holotropowe

+Quote Post
3 Dzięki Deltarates za ten przydatny wpis:
iumi, Pavveł, RamTamTam
Pavveł
post 24.11.2012 - 19:08
Post #12

Notatnik

Fajne to oddychanie holotropowe, ale chyba Ty mylisz pojęcia.
CYTAT(Wikipedia)
Oddychanie holotropowe (dosłownie: zmierzanie do całości, z gr. holos - całość, trepein - zmierzanie w kierunku czegoś) - technika psychoterapeutyczna opracowana przez Stanislava Grofa wspólnie z żoną Christiną Grof, umożliwiająca dostęp do odmiennych stanów świadomości. Metoda łączy w sobie pogłębione i przyspieszone oddychanie, oraz relaksację i muzykę jako czynniki wspomagające.

I-doserowi daleko od muzyki. To są dwie modulowane fale dźwiękowe o odpowiednim tonie, podawane oddzielnie na lewą i prawą słuchawkę, gdzie różnica częstotliwości obu dźwięków rzekomo ma nastrajać mózg do pracy w danej częstotliwości. Nie mam pojęcia w jaki sposób twórcy dosów wybierają, jakie częstotliwości dać, aby zasymulować takie, a takie doznania. Dla mnie to ściema, bo po pierwsze nie znalazłem logicznego naukowego wyjaśnienia, a po drugie prawdopodobnie nikt takiego nie wygłosił. Jak pisałem "I-doser Labs" to prawdopodobnie organizacja nielegalna robiąca ludzi w bambuko, kosztem ich naiwności i zdrowia :/

+Quote Post
Deimond
post 24.11.2012 - 21:27
Post #13

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 1486

Notatnik

Resonance - bardzo fajny darmowy program.
http://www.resonance-asm.com/

+Quote Post
Amras84
post 24.11.2012 - 22:29
Post #14

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 238

Notatnik

Ja się bawiłem czas jakiś dosami. Mimo że byłem jestem i będę raczej sceptykiem wobec takiej metody, nawet jeśliby miała być skuteczna. Nigdy dzięki dosowi nie doznałem LD ani OOBE, natomiast nie powiem, kilka dosów działało na mnie w bardzo specyficzny sposób o czym chyba gdzieś tu na forum dawno temu pisałem. Nie mogę więc powiedzieć że nie działa to wogóle. Przy tym nie pamiętam żebym doznał po tym jakichś dotkliwych skutków ubocznych. Jednak jak mówie i tak jestem sceptykiem. Jeśli coś można osiągnąć w sposób naturalny to należy wystrzegać się wynaturzeń. Takie moje zdanie.
A że sam się nie do końca do tego stosuje to inna bajka. Czasem odłuchuję różne dzwięki służące konkretnym medytacjom itd itp. Czy mi pomaga... W trakcie odsłuchiwania raczej nie bardzo. Natomiast chyba mi potem jakoś łatwiej wszystko przychodzi gdy sam próbuję.
Co do progsów to znam tylko I-Dosa i BWGena o których większosć już tutaj słyszała. A poza tym to winamp i konkretne nagrania najlepiej we FLACu.

+Quote Post
1 Dzięki Amras84 za ten przydatny wpis:
Pavveł
RamTamTam
post 02.01.2013 - 00:32
Post #15

Częsty Gość Rodziny
**
Punkty prestiżu: 9

Hej,
Ja tam czasami stosuję tego typu sety, ale nie przez programiki (stoswałem kiedyś - dawno temu - Brainwave Generator i nie działał). Natomiast okryłem niezłe bogactwo gotowych setów na youtube. Przykładowe które sprawdziłem to:
1. link: Chakra Balance
do równoważenia czakr. To akurat długa wersja, mam gdzieś na dysku również krótsza. Działa, ale trzeba całą ścieżkę przesłuchać, najlepiej nie głośno, bo to dość wysokie tony i można uszkodzić słuch na dłuższą metę.
2. link: otwarcie 3 oka
krótki secik. Działa. Wystarczy rozluźnić ciało i otworzyć się. Za silnie lepiej nie koncetrować się na 3 oku bo moze rozboleć głowa np. od zbytniej spinki ;)

3. link:JHShVH
Dzwięk Solfegio o natężeniu 741hz powodujące rozwój intuicji, ale przede wszystkim wg mnie pozwala silniej i łatwiej nawiazać kontakt z wymiarem Anioła Stróża rozumianym tak jak chcecie - jako część Was, Świata lub po prostu jako jakiś realny wymiar duchowy. Ten śpiew w secie to JHShVH czyli zapisane imię Jezusa po hebrajsku. Gdy to odkryłem mocno się zdziwiłem. Ale ostatecznie... set działa :)
Powoduje u mnie momentalny relalks, spokój i radość. Olbrzymią radość.
Co ciekawe, nie trzeba słuchać tego seta na słuchawkach.

Co do tego jak twórcy dobierają dźwięki, czyli w odpowiedzi na fragment posta Pavvła:
CYTAT(Pavveł @ 24.11.2012 - 19:08) *
Nie mam pojęcia w jaki sposób twórcy dosów wybierają, jakie częstotliwości dać, aby zasymulować takie, a takie doznania. Dla mnie to ściema, bo po pierwsze nie znalazłem logicznego naukowego wyjaśnienia, a po drugie prawdopodobnie nikt takiego nie wygłosił. Jak pisałem "I-doser Labs" to prawdopodobnie organizacja nielegalna robiąca ludzi w bambuko, kosztem ich naiwności i zdrowia :/[/color]

to pewnie trochę opierają sie na swych własnych doświadczeniach. Mogą również oprzeć się na tzw. Świętej Geometrii. Kilka inforamacji znajdziesz na tej stronie (czym jest święta geomteria) i fajnie to opisał gość ze Spirit Science w tym filmiku (Math of God) oraz w tym (Kwiat życia).

Co do firm trzepiących na symulatrach dźwięków różnicowych kapustę... jest jedna odpowiedź... chomikuj.pl :P

pozdrawiam
RTT

+Quote Post
turysta49
post 02.01.2013 - 00:54
Post #16

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 109

A ja widzę, że nie czytacie.
Programy komputerowe - nie pliki audio/video.

+Quote Post
basienka
post 14.09.2014 - 18:10
Post #17

Gość Rodziny
*
Punkty prestiżu: 3

CYTAT(Neurocosmic @ 24.11.2012 - 14:55) *
Najlepszy program to Matrix. Podłącz się do niego. Tam zrobisz różnego rodzaju symulacje np. świadomy sen, oobe, a nawet nowa osobowość.

Ja swieżaczek jestem ale mam pytanie, gdzie mozna znależć tego matrixa?

+Quote Post
1 Dzięki basienka za ten przydatny wpis:
lordini
.
post 14.09.2014 - 18:30
Post #18

Dusza Towarzystwa
Grupa: Validating
Punkty prestiżu: 525

Notatnik

CYTAT(basienka @ 14.09.2014 - 19:10) *
Ja swieżaczek jestem ale mam pytanie, gdzie mozna znależć tego matrixa?

Chyba wszędzie:D

+Quote Post
1 Dzięki Neurocosmic za ten przydatny wpis:
Pavveł
Pavveł
post 14.09.2014 - 19:03
Post #19

Notatnik

Najpierw o tu: http://www.filmweb.pl/Matrix
Potem gdzieś w sieci, gdzie jest możliwość obejrzenia online...
a pozałapaniu motywu, tak jak napisał Neurocosmic :3

+Quote Post
ma_sny
post 14.09.2014 - 19:49
Post #20

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 72

Nie ma żadnego programu, żadnej siły by cie zmienić, ale jak bedziesz zwiedzać te niskie obszary i tam wysyłać miłość to odważna z Ciebie Dziołcha. Zobaczysz wtedy jak wiele można zmienić, ale pod jednym warunkiem że ta osoba będzie otwarta, w jezyku oobe otworzysz rotę.

+Quote Post
Robert Black
post 15.09.2014 - 13:48
Post #21

Znajomy Rodziny
Punkty prestiżu: 6

Notatnik

http://www.kabatnet.waw.pl/OneiroBin/lda.zip

Większość tu -> http://www.kabatnet.waw.pl/OneiroBin/default.htm

+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park