oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Closed TopicStart new topic
> Regulamin Forum, Co i jak...
Karakan
post 18.07.2007 - 15:45
Post #1

Listek
Ikona Grupy
Grupa: OOBE VIP
Punkty prestiżu: 20

Notatnik

REGULAMIN KORZYSTANIA Z FORUM
  1. "Ułatwiaj życie sobie i innym"

Zanim założysz nowy temat upewnij się, że zakładasz go w odpowiednim dziale, następnie sprawdź czy taki temat nie został już założony przez innego użytkownika. Staraj się, aby nasze forum było postrzegane jako forum poważnie traktujące swoją tematykę, nie zadawaj pytań głupich ("...a jeśli zje mnie astralny tygrys to czy wrócę do ciała mojego sąsiada i będę mógł podglądać koleżanki pod prysznicem??").

2. "Nie niszcz nerwów innym użytkownikom"

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, nie OOBEznanym w temacie, wchodzisz na forum, czytasz pierwszy post i nie rozumiesz co to znaczy OSPUO, to co robisz? Piszesz posta z pytaniem o nieznany termin... NIE, jest takie coś na tym pięknym niebieskoszarym pasku u góry forum, taki przycisk drugi od prawej o nazwie "szukaj". Jeśli poświęcisz kilka minut i postarasz się tam powpisywać kilka słów kluczowych to zaraz znajdziesz tak wiele informacji , że ci szczęka opadnie. Co więcej postaraj się w pełni wykorzystać "Przypięte" tematy, jak ten stworzony przez jerry1990 "Pomoc Dla Początkujących..." w dziale Jestem Początkujący. Przed rozpoczęciem działalności na forum zaleca się także poczytać dostępne książki o tematyce eksterioryzacji, między innymi te dostępne na naszej stronie (dzieła Roberta Monroe, Bruce'a Moena, oraz Darka Sugiera).

3. "Bluzgu, bluzgu, nie mam mózgu"

Czujesz się gotowy do wyjścia w astral, mówisz, że jesteś wystarczająco dojrzały etc. Więc postaraj się nie używać do wyrażania własnych emocji słów pokroju łaciny podwórkowej. Przecież można to napisać w inny sposób, a nikogo nie będzie to koleć w oczy. (I tak wiem, że do tego punktu nie zastosuje się Pewien MANIAKalny Fan OOBE, ale jemu i tak nikt nie będzie miał tego za złe ;) )

4. "Nie pisz postów w JENZYKÓ POLZKIM"

Staraj się zawsze używać polskich fontów (tak to te piękne ogonki pod "e", czy "a", vide "ą", "ę"). Nieważne czy masz dyskografię, czy niemieckiego windowsa... Firefox posiada wspaniałą funkcję zaznaczania twoich błędów na czerwono, a wtedy wszystko staję się piękniejsze.

5. "Nie staraj się na siłę dowartościować"

Nie pisz dwóch postów pod sobą, po co na siłę nabijać sobie posty, jeśli chcesz coś dodać, zawsze możesz skorzystać z opcji "Edycja". Nie liczba postów zdobi człowieka, czy jakoś tak...

6. "NOTuj brAT jak NIKt"

Masz jakieś piękne wspomnienia z ostatniego OOBE, LD, lub przemyślenia z jakichś innych podróży? Chcesz się nimi podzielić z innymi użytkownikami? Nie zakładaj nowych tematów po to żeby opisać, że miałeś wibracje i usłyszeć kilka razy "gratuluję". Do takich rzeczy służy Notatnik. Notuj w nim jak najwięcej, bo notatnik może więcej niż ci się wydaje, a jak ktoś będzie ci chciał pogratulować to wpisze swój komentarz.

7. "Lame, znaczy zielony..."

Jeśli nie masz nic do powiedzenia w danym temacie, po prostu tego nie rób. Nie zostaniesz wtedy zlinczowany za pisanie głupich tekstów. Nie rób z siebie eksperta jeśli nim nie jesteś. Pomyśl, że ludziom już znudziło się czytanie tych wszystkich głupich, nic nie wnoszących komentarzy. Po jakimś czasie ty też zaczniesz rozumieć więcej, a wtedy możesz się wykazać.

8. "Poczuj "ich" oddech na swoim karku..."

Pamiętaj, że jeśli zaczynasz swoją przygodę na tym forum, akceptujesz ten regulamin i wyrażasz chęć stosowania się do niego. Admini i Moderatorzy mają prawo ocenzurować twoją wypowiedź, skasować/przenieść posta czy temat, dać ostrzeżenie/zbanować użytkownika łamiącego regulamin (bez uprzedniego skontaktowania się z nim ;) )

9. "Nie zakładaj multikont!"

Tego typu praktyki robią tylko bałagan na naszym forum, które przecież ma służyć dla dobra i rozwoju nas wszystkich.
    Założenie każdego pojedynczego multikonta będzie się kończyło usunięciem wszystkich kolejnych kont tego użytkownika z forum.

10. "Nie nadużywaj opcji "dzięki"! "

Wystarczy, że raz komuś podziękujesz za przydatny wpis.
    Nie rób tego wielokrotnie pod jednym postem.
    Wprowadza to zamęt i wiadomości są mniej czytelne.
    Nadużywanie opcji "dzięki" będzie skutkować ostrzeżeniami.
Administracja (w tym jak najbardziej moderacja) forum oobe.pl zastrzega sobie prawo do dokonania zmian w regulaminie bez uprzedniego informowania użytkowników.
Go to the top of the page

+Quote Post
silverek84
post 19.07.2007 - 08:30
Post #2

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
Punkty prestiżu: 2

Notatnik

Dobra robota Karakanku. Bardzo dobrze to wszystko ująłeś :)

+Quote Post
obe_jerry
post 19.07.2007 - 09:24
Post #3

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 34

Notatnik

ufff kamień spadł mi z serca,gardła, nerek..... Wkońcu... Jak to ładnie wygląda "REGULAMIN":D:D
Brakowało nam tego.
Dziekujemy :):)

ps. i prosimy o przestrzeganie go:D

+Quote Post
quality
post 19.07.2007 - 10:53
Post #4

Znajomy Rodziny

Notatnik

Piękny :) I wszystko stanie się przejrzyste, harmonijne i sensowne (miejmy nadzieję...;))

+Quote Post
amaś
post 19.07.2007 - 11:07
Post #5

Przyjaciel Rodziny

Notatnik

Tylko umieścić w widocznym miejscu i będzie dobrze.

+Quote Post
daywalker
post 19.07.2007 - 11:31
Post #6

Dusza Towarzystwa
Ikona Grupy
Punkty prestiżu: 4

Moje modly zostaly wysluchane!! Dobra robota Karakan. Dobrze ze komus chcialo sie o tym w koncu pomyslec. Chociaz jest kilka punktow w regulaminie ktore czesciowo przytna mi skrzydelka;). Punkt 4 jest mocno przesadzony.. Rozumiem zeby sprawdzac swoja pisownie, ale zmuszanie do uzywania polskich znakow..? Ja w to nie wchodze;). Wstepnie jest ok, ale moznaby sie zastanowic nad rozszerzeniem, i ogolnie zmiana kilku punktow. Pozdro.

+Quote Post
Karakan
post 19.07.2007 - 12:00
Post #7

Listek
Ikona Grupy
Punkty prestiżu: 20

Notatnik

Dzięki za komentarze. Daywalker, polskie fonty bardzo ułatwiają OBEznanie się w tekście. Staraj się ich używać, skoro inni mogą to ty też ;]. Ostatnio ludzie skarżyli się między innymi na to, a ja potem musiałem poprawiać posty (często długie) innych użytkowników. Dajcie mi też pożyć :P

+Quote Post
daywalker
post 19.07.2007 - 13:01
Post #8

Dusza Towarzystwa
Ikona Grupy
Punkty prestiżu: 4

Dobra myślę że jakoś to przeboleje ;).

+Quote Post
Drag0n
post 05.08.2007 - 12:00
Post #9

Świadomie Śniący
Punkty prestiżu: 304

Notatnik

Ja sie podpisuje, przeczytałem i zrozumiałem regulamin ;)

+Quote Post
10 Dzięki dragon1 za ten przydatny wpis:
sadhaka, sadhaka, sadhaka, sadhaka, sadhaka, sadhaka, sadhaka, sadhaka, sadhaka, sadhaka
kater
post 26.09.2007 - 21:42
Post #10

OBE maniak 15
Punkty prestiżu: 11

dobrze napisany, ciekawie, wszystko ok tylko kurcze raz przekląłem rozmyslnie w sumie wiec sorki:) hehehehe kocham oobemaniaków:* lolki

/żeby tak inni tylko RAZ przeklnęli sobie dla rozładowania emocji byłoby pięknie ;) plankton... yyy plantator

+Quote Post
liber
post 27.09.2007 - 15:08
Post #11

Przyjaciel Rodziny

Notatnik

regulamin spoko przejrzysty, niedługi i zrozumiały, ciekawe jak będzie ze stosowaniem się do niego przez użytkowników...
Mi to pasuje i się z tym zgadzam

+Quote Post
ldkiler
post 19.10.2007 - 15:47
Post #12

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 48

Notatnik

Ja bym dodał: 1 użytkownik może posiadać tylko 1 konto ;)

+Quote Post
Guest_OOOOOOO_*
post 29.12.2007 - 16:13
Post #13

Guests
Punkty prestiżu:

Zapoznane,
Oświadczam, że będę przestrzegać Regulaminu FORUM i wyrażać myśli słowem pisanym tak by nie wchodzić na czyjeś terytorium JA. Jednak zostawiam mały margines bezpieczeństwa dla ewentualnych agresorów, którzy wtargną na moje ego działając pierwsi poza statusem regulaminu. Wówczas udam się do Administratora złożyć informacje dotyczącą wyraźnego ataku. Jeśli to nie poskutkuje, oświadczam że działać będę poza statusem regulaminu i agresora albo zignoruję, albo zbesztam jak psa nie zostawiając suchej nitki.
OOOOOOO

http://www.obemaniak.pl

+Quote Post
mrdream
post 07.02.2008 - 19:12
Post #14

Przyjaciel Rodziny

Od jakiej rangi można zamieszczać artykuły?

Nie potrzeba zadnej rangi- wystarczy ze napiszesz cos ciekawego a modowie zweryfikuja czy to sie nadaje/starr

+Quote Post
Silverka
post 26.10.2008 - 10:18
Post #15

Dusza Towarzystwa
Ikona Grupy
Punkty prestiżu: 295

Notatnik

KASOWANIE KONT

Jakkolwiek niniejszym było wiele próśb o kasowanie swoich postów, wszystkich topiców i kont, ale to nie ma najmniejszego sensu, ponieważ jest to historia danego użytkownika, która jest jakby pamiątką tego forum, dlatego ogłaszam, że z dniem dzisiejszym posty użytkowników nie bedą kasowane. Konta nie będą kasowane .Jak nie chcesz wchodzić na forum to nie wchodź. . Mam nadzieję, że stało się to jasne.

pozdr

+Quote Post
maku84
post 26.10.2008 - 16:59
Post #16

Dusza Towarzystwa

Posty należy kasować. Obraźliwy post zostanie a idiota wejdzie pod innym nickiem.

+Quote Post
Silverka
post 26.10.2008 - 17:27
Post #17

Dusza Towarzystwa
Ikona Grupy

Notatnik

iiny nick sie skasuje, a posty neich zostana jesli nie sa obrazliwe. Tu chodzi o takie posty, obrazliwe off course ze nalezy kasować; ) w koncu do tego sa moderatorzy i admini

Dla poczatkujacych i starszych uzytkownikow.

Jesli nie jesteś pewny swojej wiedzy, najpierw ją sprawdz. Wiedza, ktora NIE jest sprawdzona w praktyce miesza innym w glowie. WARTO wiedzieć o czym się pisze zanim coś SIĘ NAPISZE.

+Quote Post
Night Disciple
post 09.05.2009 - 06:58
Post #18

Gość Rodziny
*
Punkty prestiżu: 1

CYTAT(Księżycowa_Kraina @ 26.10.2008 - 18:27) *
Dla poczatkujacych i starszych uzytkownikow.

Jesli nie jesteś pewny swojej wiedzy, najpierw ją sprawdz. Wiedza, ktora NIE jest sprawdzona w praktyce miesza innym w glowie. WARTO wiedzieć o czym się pisze zanim coś SIĘ NAPISZE.

Analizujac to co wlasnie napisalas, zastanawiam sie jak sprawdzic to co staram sie zrozumiec przez twoje slowa w praktyce, tak zeby niepomieszalo mi sie w glowie. ;)

+Quote Post
Silverka
post 09.05.2009 - 07:47
Post #19

Dusza Towarzystwa
Ikona Grupy

Notatnik

np. czytasz w sieci tysiace stwierdzen, ale nie praktykowales tej wiedzy ktora przeczytales, zbierasz same teorie i piszesz ja jako swoja wlasna, wiec po co pisać jesli ta wiedza a) jest doswiadczeniem kogos innego kto to przezyl,
b) nie masz potwierdzenia co do jej prawdziwosci.'

ale na szczescie juz adminem nie jestem,

+Quote Post

Closed TopicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park