oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

5 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Eksperyment - Melatonina - I Jej Wpływ.
Deimond
post 11.07.2011 - 22:43
Post #1

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
Punkty prestiżu: 1486

Notatnik

EKSPERYMENT Z MELATONINĄ

Witam ,

Na forum widzę pewien rodzaj zastoju i kontemplowania - a nie poruszania się do przodu.

Chciałem zrobić pewien eksperyment, który wykonałem już na sobie i bliskiej osobie. Nie chcę pisać jakie są jego rezultaty aby nic nie sugerować. Efekt jest dosyć subtelny - więc nie nastawiajcie się na jazdę.

Potrzebuję pomocy osób, mogących wydać ok. 20zl w pobliskiej aptece (czy warto ocenicie sami) i nie mających obaw i blokad (typu - oj bo to jakaś chemia) - spokojnie - ta chemia znajduje się już w Tobie, po prostu dostarczasz jej troszeczkę z zewnątrz. Ja to traktuje jak tabletkę magnezu czy witamin i wolałbym żebyście też tak o tym myśleli. Wiem że dla niektórych sama nazwa odstrasza, ale nie jest bardziej odstraszająca niż progesteron (który prawdopodobnie kiedyś przyjmowała większość z kobiet w postaci pigułek antykoncepcyjnych). Melatonina nie jest ani uzależniająca ani groźna . Nie ma doniesień o możliwości przedawkowania ani o efektach ubocznych.

Eksperyment będzie trwał 3-4 dni - czas rozpoczęcia ustala każdy uczestniczący.
Liczę też na aktywność apaczy, czyli ludzi obserwujących forum a nic nie piszących.

Chodzi o potwierdzenie wpływu melatoniny na stany OOBE i sny w naszym tu forumowym środowisku, nie sugerując się opowieściami naukowymi.

Założenia eksperymentu:
- jesteś osobą dorosłą i świadomą swojego ciała i jego reakcji
- chce Ci się ruszyć tyłek w jakiejś sprawie
- zakup melatoniny w aptece(najlepiej syntetycznej) - bez recepty wiec spokojne, każdy może to dostać a i sam produkuje w nocy ( najlepiej dla dorosłych 5mg)
ja kupiłem akurat taką:
http://www.doz.pl/apteka/p3664-Melatonina_...g_Lek-AM_30_szt

- melatoninę zażywamy od 1 godz przed snem, lub tuż przed położeniem się spać
- można również zażyć gdy się obudzimy w nocy
- jak jest jasno za oknem, zarzucamy coś ciemnego na oczy - koszulka itp.
- odpisujemy na poniższe pytania. Można potem dodać notatki.

Sory że jest to w formie pytań a , b , c - ale inaczej nic nie znajdziemy wspólnego jak ktoś będzie pisał rozległe posty.

Pytania :
1. Przed pójściem spać(1 dzień, 2 dzień, 3 dzień):
a) oglądałem TV, grałem
b) walnąłem browara, byłem na imprezce
c) nie robiłem nic ciekawego
d) sport, wysiłek fizyczny w innej postaci;)
e) inne - opisz

2. Jakie było twoje nastawienie przed snem(1 dzień, 2 dzień, 3 dzień):
a) chciałem mieć OOBE,LD , afirmowałem , skupiałem się
b) poszedłem po prostu spać
c) zestresowany, oczekujący
d) inne -opisz

3. Ile czasu trwał Twój eksperyment w dniach przyjmowania

4. Jakie dawki w który dzień (1 dzień, 2 dzień, 3 dzień):

5. Stosowałem koszulkę(lub inne nakrycie oczu) jak się robiło jasno i nie mogłem spać

6. Stosunek do snów i OOBE:
a) OOBE i sny miewam regularnie
b) Dawno nic mi się nie śniło
c) Nie pamiętam snów
d) Kombinacje powyższych bądź inne - opisz

7. Jak doświadczam OOBE
a) regularnie
b) miewam spontaniczne
c) nigdy nie miałem
d) inne - opisz

8. Efekt w trakcie lub po eksperymencie(1 dzień, 2 dzień, 3 dzień):
a) nic niezwykłego
b) lepiej mi się spało
c) sny były dłuższe
d) inne - opisz

10. Dźwięk:
a) nic specjalnego
b) wysokie syczenie
c) inne ... opisz

9. Komentarz własny - .....(1 dzień, 2 dzień, 3 dzień):

Mam nadzieję na odzew i z góry dziękuję potencjalnym eksperymentatorom .

Jeśli masz obiekcję co do pytań - uważasz że mogą wpływać - sugerować - lub dzięki nim będzie można wyciągnąć bardziej wartościowe wnioski - zaproponuj na PM a zmienię. Czekam w przeciągu 3-4 dni na sugestie na PM - później będzie już za późno - bo ktoś może już opisać wyniki.

Pozdrawiam OOBEnautów gorąco.
Odkrywajmy - ale szukając wspólnego mianownika.
Go to the top of the page

+Quote Post
2 Dzięki Deimond za ten przydatny wpis:
klucznik, wyspiarz
Spawacz
post 12.07.2011 - 08:27
Post #2

Członek Rodziny
Punkty prestiżu: 27

Notatnik

Ja pierdole, ale telepatia! Od wczoraj myślę czy se melatoniny nie kupić! Wchodzę w to ,ale od środy bo jestem poza domem.

+Quote Post
1 Dzięki Spawacz za ten przydatny wpis:
Deimond
set.h
post 12.07.2011 - 10:43
Post #3

instytutnoble.pl
Ikona Grupy
Grupa: OOBE VIP
Punkty prestiżu: 523

Notatnik

W moim przepadku melatonina nie powodowała więcej wyjść niż zwykle. Próbowałem od normalnej zalecanej dawki 1 tabletki przed snem do nawet 5 tabletek w ciągu dnia. Poza zmuleniem i spowolnieniem reakcji oraz sennością nie było innych efektów. Melatonina wieczorem powodowała szybkie zapadnięcie w sen głęboki z którego próbowałem się wybudzać budzikiem. Efekt był taki że o 3 w nocy czułem się po takiej pobudce jakbym wypił przynajmniej z pół litra wieczorem :/. W takiej sytuacji o OBE można zapomnieć. Generalnie moim zdaniem melatonina nie ma nic wspólnego z OBE.

+Quote Post
Deimond
post 12.07.2011 - 10:55
Post #4

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(set.h @ 12.07.2011 - 11:43) *
W moim przepadku melatonina nie powodowała więcej wyjść niż zwykle. Próbowałem od normalnej zalecanej dawki 1 tabletki przed snem do nawet 5 tabletek w ciągu dnia. Poza zmuleniem i spowolnieniem reakcji oraz sennością nie było innych efektów. Melatonina wieczorem powodowała szybkie zapadnięcie w sen głęboki z którego próbowałem się wybudzać budzikiem. Efekt był taki że o 3 w nocy czułem się po takiej pobudce jakbym wypił przynajmniej z pół litra wieczorem :/. W takiej sytuacji o OBE można zapomnieć. Generalnie moim zdaniem melatonina nie ma nic wspólnego z OBE.

dzięki za odpowiedź - a mógłbyś napisać tylko czy miałeś problemy ze snem (bez melatoniny), czy pamiętasz sny - i czy często się Tobie coś śni. I prosił bym o nie uśmiercanie eksperymentu przed jego końcem:)
Po to właśnie jest eksperyment - żeby wyciągnąć wnioski - jak i kiedy może pomóc lub nie. Na mnie wywarła zupełnie inny wpływ - choć nie zajadałem się nią jak cukierkami- i zbytnio nie widzę sensu przyjmowania jej w dzień.
Podchodząc tak do tematu - można by powiedzieć - "set.h powiedział że to nie działa i że nie ma związku więc jest to ogólna prawda i zamykam temat."
A ja mówię że na ciebie nie podziałało - a dlaczego być może dowiemy się po podsumowaniu wniosków.

+Quote Post
twistoid
post 12.07.2011 - 11:20
Post #5

http://demotywatory.pl/762
Ikona Grupy
Punkty prestiżu: 2171

może najpierw zrób ten eksperyment na sobie czy cuś ?

+Quote Post
2 Dzięki twistoid za ten przydatny wpis:
Militar, Shizmo
Deimond
post 12.07.2011 - 11:26
Post #6

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(twistoid @ 12.07.2011 - 12:20) *
może najpierw zrób ten eksperyment na sobie czy cuś ?

Napisałem że zrobiłam na sobie i jeszcze jednej osobie.(a trwał ok 5 dni) i zastanawiam się nad powtórzeniem. Ale wniosków nie chcę przytaczać żeby nie było później mowy o sugestii. Mogę jedynie zapewnić że nikomu nie zaszkodzi - a działanie można przyrównać bardziej do ziółek (oczywiście przy normalnych zalecanych dawkach, ew podwójnych).

I czemu mnie nie dziwi ta sama grupa sceptyków - twist sceptycznie + dziękujący mu schizmo:) już to kilka razy widziałem. dajcie żyć chłopaki :)

+Quote Post
set.h
post 12.07.2011 - 11:37
Post #7

instytutnoble.pl
Ikona Grupy
Punkty prestiżu: 523

Notatnik

CYTAT(Deimond @ 12.07.2011 - 10:55) *
a mógłbyś napisać tylko czy miałeś problemy ze snem (bez melatoniny), czy pamiętasz sny - i czy często się Tobie coś śni.

Z reguły nie mam problemów ze snem i zasypiam bardzo szybko.
Zazwyczaj pamiętam sny lub ich fragmenty ale po melatoninie nie udało mi się zapamiętać żadnego.
Malatoninę testowałem w zasadzie tylko jako "Obewyzwalacz" :)

+Quote Post
1 Dzięki set.h za ten przydatny wpis:
Deimond
Deimond
post 12.07.2011 - 11:40
Post #8

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(set.h @ 12.07.2011 - 12:37) *
Z reguły nie mam problemów ze snem i zasypiam bardzo szybko.
Zazwyczaj pamiętam sny lub ich fragmenty ale po melatoninie nie udało mi się zapamiętać żadnego.
Malatoninę testowałem w zasadzie tylko jako "Obewyzwalacz" :)

I tym samym potwierdzasz pewne założenia teorii działania melatoniny. Dzięki.

+Quote Post
twistoid
post 12.07.2011 - 11:50
Post #9

Ikona Grupy

To nie sceptycyzm skoro melatonina usypia nietrudno domyślić się że ma raczej kiepski wpływ na oobe. Zresztą nakłaniasz ludzi do wydania 20 zł a sam nie przedstawiasz swoich wniosków, więc skoro okazuje się że nie ma wpływu na oobe to pieniądze wyrzucone w błoto.Inaczej sprawa miałaby się jakbyś zarekomendował i powiedział że działa na ciebie pozytywnie.

+Quote Post
1 Dzięki twistoid za ten przydatny wpis:
Shizmo
Deimond
post 12.07.2011 - 11:56
Post #10

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(twistoid @ 12.07.2011 - 12:50) *
To nie sceptycyzm skoro melatonina usypia nietrudno domyślić się że ma raczej kiepski wpływ na oobe. Zresztą nakłaniasz ludzi do wydania 20 zł a sam nie przedstawiasz swoich wniosków, więc skoro okazuje się że nie ma wpływu na oobe to pieniądze wyrzucone w błoto.Inaczej sprawa miałaby się jakbyś zarekomendował i powiedział że działa na ciebie pozytywnie.

Więc mówię Ci że działa - a opisać nie chciałem aby nie wywierać sugestii. To jest eksperyment doświadczalny a nie artykuł o....
Jak bym napisał to pewnie pojawiły by się głosy że to placebo i się inni sugerują.
Jak komuś szkoda 20 zl to niech może od dziadków lub rodziców wyciągnie ze 3 tabletki jeśli zażywają. faktycznie te 20zl to jest koniec świata - jak pewno nie jeden więcej na piwko wydaje choć rezultat zna:/
No nie róbta jaj - jak ktoś chce to mu resztkę (ok 10 tabletek mogę wysłać pocztą) adres na pm (choć w aptece pod nosem na 100% znajdzie). Dla mnie nie ma problemu.

+Quote Post
twistoid
post 12.07.2011 - 12:00
Post #11

Ikona Grupy

Dla niektórych ludzi 20 zł to dużo. Nie wywierasz sugestii, a informujesz. Ponosisz odpowiedzialność bo oprócz założonego temaciku z nudów, ludzie niezadowoleni z wydania 20 zł będą wiedzieli do kogo zgłosić się z reklamacją :D

edit. no i z tym wysyłaniem to ma sens, ale i tak wątpię żeby komuś się chciało ;)

A jakbyś jeszcze użył opcji szukaj..

http://www.oobe.pl/park/index.php?&act...onina&st=25

http://www.oobe.pl/park/index.php?showtopic=4615&hl=

http://www.oobe.pl/park/index.php?showtopic=636&hl=

+Quote Post
3 Dzięki twistoid za ten przydatny wpis:
klucznik, Militar, Shizmo
Deimond
post 12.07.2011 - 12:12
Post #12

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(twistoid @ 12.07.2011 - 13:00) *
Dla niektórych ludzi 20 zł to dużo. Nie wywierasz sugestii, a informujesz. A jakbyś jeszcze użył opcji szukaj..

http://www.oobe.pl/park/index.php?&act...onina&st=25

http://www.oobe.pl/park/index.php?showtopic=4615&hl=

http://www.oobe.pl/park/index.php?showtopic=636&hl=

No to w takim układzie niech nie biorą udziału w eksperymencie - i nie mają pretensji. Nikogo nie zmuszam. Tematy widziałem ale chciałem go jednoznacznie usystematyzować. zreszta wszystkie konczyly sie podobna papka bez wnioskow. jak wiekszosc tematow. dlatego jest to forma eksperymentu. Pozdrawiam.

+Quote Post
Deimond
post 12.07.2011 - 21:14
Post #13

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(twistoid @ 12.07.2011 - 12:50) *

No właśnie problem w tym że nie usypia- to nie jest środek nasenny!!! A jedynie poprawiający sam sen. Wódka w odpowiednio dużych ilościach też jest środkiem nasennym. Pewno jak się mocno najesz też pójdziesz spać. Jak walniesz pięć tabletek to też pewnie cię uśpi - ale w pewnych sytuacjach działa korzystnie pod warunkiem nie przesadzania z ilością.Twist - jeśli naprawdę uważasz że temat bezużyteczny i napisany z nudów to wywal do kosza - mi to wsio jedno.

+Quote Post
Fskbnsk
post 12.07.2011 - 23:10
Post #14

Znajomy Rodziny
Punkty prestiżu: 6

chill out, wysyłacie negatywne fluidy kłócąc się :d
Wezmę udział w tym zacnym eksperymencie, jednakże nie jestem mistrzem sztuki wychodzenia z ciała więc moje obserwacje mogą być mało odkrywcze.

+Quote Post
1 Dzięki Fskbnsk za ten przydatny wpis:
Deimond
Deimond
post 12.07.2011 - 23:12
Post #15

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(Fskbnsk @ 13.07.2011 - 00:10) *
chill out, wysyłacie negatywne fluidy tudzież inne konkretne gówno kłócąc się :d
Wezmę udział w tym zacnym eksperymencie, jednakże nie jestem mistrzem sztuki wychodzenia z ciała więc moje obserwacje mogą być mało odkrywcze.

Bardzo będą przydatne Twoje spostrzeżenia - ja również nie jestem mistrzem.:)dzięki.

edit:
PS. nie sądzę żeby była to kłótnia - ale jestem jakoś już przyzwyczajony że trzeba przejść przez ogień krytyki żeby coś wskurać - tylko po co?
Troszkę teraz żałuję - bo wykastrowałem część postu mówiącą właśnie o tym żeby nie pisać zbędnych słów zanim się nie spróbuje - bo tu tak jakkby to normale. Ale oki - mam trzy dychy na karku i na prawdę mam co robić. A że OOBE mnie dopadło to chcę działać a nie rozwalać każdą dyskusję.

+Quote Post
Bilu
post 12.07.2011 - 23:17
Post #16

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 349

Notatnik

Ja bym z chęcią wziął udział w tym eksperymencie, ale mnie po prostu nie stać na zakup tych tabletek :(

+Quote Post
Deimond
post 12.07.2011 - 23:17
Post #17

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(Bilu @ 13.07.2011 - 00:17) *
Ja bym z chęcią wziął udział w tym eksperymencie, ale mnie po prostu nie stać na zakup tych tabletek :(

sprawdź pm i wyślij adres:) no zostanie już tylko 7 z 14 - jak ktoś jeszcze to dawać na PM

+Quote Post
Bilu
post 12.07.2011 - 23:20
Post #18

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(Deimond @ 13.07.2011 - 00:17) *
sprawdź pm i wyślij adres:) no zostanie już tylko 7 z 14 - jak ktoś jeszcze to dawać.

Rozumiem, żeby dawkować jedną tabletkę przed spaniem, tak? Czy może trzeba więcej i w innych porach?

+Quote Post
Deimond
post 12.07.2011 - 23:28
Post #19

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(Bilu @ 13.07.2011 - 00:20) *
Rozumiem, żeby dawkować jedną tabletkę przed spaniem, tak? Czy może trzeba więcej i w innych porach?

Tak - ewentualnie jak się budzisz w nocy to walnij jeszcze jedną jak się za pierwszym razem obudzisz.
Ja tak na czuja robiłem a rezultaty były fajne.

+Quote Post
Bilu
post 13.07.2011 - 15:35
Post #20

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(Deimond @ 13.07.2011 - 00:28) *
Tak - ewentualnie jak się budzisz w nocy to walnij jeszcze jedną jak się za pierwszym razem obudzisz.
Ja tak na czuja robiłem a rezultaty były fajne.

Zazwyczaj się nie budzę w nocy, więc jedna przed spaniem styknie :)

+Quote Post
klucznik
post 15.07.2011 - 18:06
Post #21

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 136

Notatnik

Jestem już szczęśliwym posiadaczem melatoniny, więc dołączam się do eksperymentu:)

+Quote Post
2 Dzięki klucznik za ten przydatny wpis:
Bilu, Deimond

5 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park