oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

3 Stron V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Ken Kesey, kwasowe i ponadkwasowe praktyki duchowe
GdaJan
post 17.11.2009 - 17:59
Post #43

Członek Rodziny
Grupa: Podróżnicy
Punkty prestiżu: 31

Notatnik

W czasie ich przygód i podrózy, opisywane są różne książki , które posiadają lub czytają, niektóre zaskukują ich tym, że na przykład, opowiadają zdarzenia i historie , które dziwnym trafem pasują do nich samych(Prankstersów). Są to:
Robert Heinlein "Stranger in a strange land" Herman Hess "Podroze na Wschod"
a także często korzystana I Ching zwana "Księgą Przemian"

To w czasie ich sielskiego pobytu w La Hondzie, macie coś jeszcze? Bo jakoś znaleźć nie mogę(nie chce mi się szukac :D).

Wczoraj oglądałem dużo dokumentów o LSD. Polecam, z prawej strony macie jeszcze więcej.

http://video.google.com/videoplay?docid=22...795850427034970

Przypomniałem sobie o zdarzeniach, z książki z La Hondy. Jedna z rzeczy, która mnie urzekła jest ich znajomośc/zabawa ze sprzętem elektrzycznym(audio/video) ich zdolności techniczne i chęci do innych artystycznych projektów. Ta mechaniczność, jest dla mnie strasznie pociągająca, te wijące się kable i przenosniki energi elektro-magnetycznej. Z drugiej strony mamy grupę Timothy'ego Leary, totalnego zamknięcia i "czekania na budde" wsród natury i kontrolowanego nastroju. Jasne, że Set/Setting to ważna zasada w trakcie brania psychodelików, ale od kiedy to totalna rozwałka i chaos nie mogą komuś przynieść ukojenia i sensu bytu, gdy ciągle coś się dzieje i zmienia , a wszystko jest połaczone jakąś wręcz demoniczną siecią kablów i przepustów (Halo?Chaos?):D Ta mechaniczność/robotyka/industrializacja jest częścią naszego przyszłego życia, warto się do niej przystosować, nie tylko na trzeźwo;)

Go to the top of the page

+Quote Post
dreamer_the_one
post 17.11.2009 - 20:27
Post #44

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 354

Notatnik

myśle że keseyowi nie chodziło o żadne przystosowanie do technologii, tylko o pełen obłęd i psychodelię każdym znanym mu środkiem :-)
jeśli chodzi o relacje kesey-leary to temat jest naprawdę ciekawy. Bo to byli dwaj ludzie połączeni jednym nurtem, oboje walczący o oświecenie i pewnego stopnia wyswobodzenie ze schematu, tyle że różnymi środkami.

+Quote Post
Zielarz Gajowy
post 08.08.2016 - 13:39
Post #45

Dupa Towarzystwa
Punkty prestiżu: 6184

Odświeżacz...

+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park