oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

94 Stron V  « < 7 8 9 10 11 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Jestem Początkujący, Tutaj początkujący mogą zadawać swoje pytania
konon
post 08.02.2009 - 11:49
Post #169

Członek Rodziny
Grupa: Podróżnicy
Punkty prestiżu: 6

Dzięki Angello , spróbuje tej pierwszej.

A dziś w nocy , miałem taki dziwny przypadek , bo chciałem po prostu zasnąć(nie myślałem o oobe) a miałem koszmarne piski w uszach podczas gdy po kilku minutach próbowałem zasnąć , co więcej nie miałem wtedy paraliżu tzn 'lekki' miałem , ciężej mi było ruszać rękami , ale mogłem , więc ten przypadek uważam za jakiś dziwny

Go to the top of the page

+Quote Post
sir tup2s
post 08.02.2009 - 12:00
Post #170

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 18

Notatnik

~JSxZiomal to jest tzw. wyrzucanie z ciała, świadomość Ci ucieka. Zbyszek, grzee i jeszcze ktoś kto doświadcza podobnych faz tylko że nie pamiętam teraz kto :) mogą coś Ci o tym powiedzieć.
Co do 2 pytania. To nie było OOBE, wirowanie w głowie, kołysanie to stan Alfa. Gdy to odczuwasz zacznij schodzić po schodach w dół i co schodek mówić sobie "jestem coraz głębiej/niżej" powinieneś wpaść w głęboki trans i paraliż a w tedy już blisko do wyjścia.

~konon jeżeli chodzi o paraliż uważaj żebyś go nie pomylił z odrętwieniem ciała, częsty błąd popełniany przez młodych OBEmaniaków. Te piski zawsze towarzyszą zasypianiu, tzn. mi. Nie zwracam na nie uwagi i odpływam.

~landryna210 nie zwracaj na to uwagi, obserwuj. Obserwacja to najlepszy sposób. Na początku gdy próbowałem wyjść zwracałem, uwagę na wibracje i tego typu od pały, gdy to robiłem wszystko znikało. Co do serca, tez tak mam ale to mi pomaga przy wyjściach, niech się dzieje co chce :)

pozdrawiam :)

+Quote Post
konon
post 08.02.2009 - 13:06
Post #171

Członek Rodziny
Punkty prestiżu: 6

A czym się różni odrętwienie od paraliżu ? Bo ja gdy mam paraliż to często mam też wibracje , a z tego co wiem paraliż pomaga w oobe , bo chyba wtedy nie trzeba wyobrażać sobie tych przedmiotów oddalonych o ileś tam centymetrów itp. Choć z drugiej strony możesz mieć rację bo jeśli myliłbym to można by było wytłumaczyć to że mimo paraliżu i wibracji nie wchodzę w oobe

+Quote Post
Franky
post 08.02.2009 - 13:09
Post #172

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 3

Notatnik

CYTAT(landryna210 @ 08.02.2009 - 10:21) *
Tom : To nie było zwykłe bicie serca ,bo prawie nie mogłam oddychac ,tzn nie mogłam złapac oddechu.Gdyby to było ,,naprawdę" to mój brat ,który ma dobrą widocznosc na mnie ( siedzial przy biurku ) zareagowałby ,bo ja sama słyszałam co się działo.Gdy się go zapytałam czy cos słyszał,widział.Powiedział,że leżałam spokojnie i myślał,że śpię...(?) A przecież ja cała ,,latałam " przez to...Więc nie wiem,może mi się jedynie wydawało.

No i myślę,że strachu to ja już wcale nie czuje.Kiedyś się bałam,ale nie teraz.Jednak gdy wczoraj cwiczyłam ,,bicie serca " było na pewno lżejsze niż dwa tygodnie temu...pozdro

Też to miewałam.
I nie potrafię tylko obserwować. Albo walczę i po sprawie, albo od początku staram się tego nie mieć.

+Quote Post
JSxZiomal
post 08.02.2009 - 14:01
Post #173

Gość Rodziny
*

Odpowiem moje przekonanie może to komuś pomoże..
Śmierc a oobe

Uważam że podzielę się moimi subiektywnymi odczuciami właśnie w tym temacie gdyż jest najczęściej odwiedzanym tematem przez początkujących i może ich to znacznie pokrzepic w swojej drodze z oobe.

A więc tak:
Zgodnie z Teorią popularną- Najpowszechniejsza, popularna teoria mówi, że w czasie OOBE dusza opuszcza ciało. Rozmyślając nad tym doszedłem do wrażenia, że dusza ludzka jest nieśmiertelna. umrzec może ciało z powodu duszy, a jak duszy nie ma w ciele (wg teorii opisanej powyżej) to nie można umrzec więc może oznaczac to, że będąc podczas oobe uśmiercic może cię ktoś zabijając cię z jakiegoś przedmiotu a śmiercią naturalną nie można wtedy umrzec

To moje przekonanie które mnie wczoraj uspokoiło i dzisiaj się nad nim zastanawiałem a więc ktoś może się z tym nie zgadzac

+Quote Post
Angello
post 08.02.2009 - 14:37
Post #174

Członek Rodziny
Punkty prestiżu: 65

CYTAT(JSxZiomal @ 08.02.2009 - 14:01) *
umrzec może ciało z powodu duszy

Ciało umiera, bo przestaje być użyteczne(z powodu wypadku, choroby, czy starości).
Nie łapie Twojej logiki.

+Quote Post
Rajdowiec
post 08.02.2009 - 14:49
Post #175

Częsty Gość Rodziny
**

Notatnik

Każdy wychodzi podczas snu tylko nieświadomie i jakby ludzie mieli się zabijać i z tego powodu umierać to cywilizacja by się znacznie skórczyła.Z tego co wiem to ciało astralne opuszcza cf.Dusza czyli świadomość steruje astralnym.Jakbyś chciał wyjść za szczelinę w parku do wyższych wibracji jak Darek Sugier opisywał następuje wyjćie tej jakby duszy z ciała astralnego.Nie jestaś postacią tylko kulą energi.
Absolutnie przez obe nikt nie może umrzeć nawet gdyby bardzo tego pragnoł nie ma takiej opcji.Do puki ciało żyje jest silnie związane z astalem i duszą.Niektóży widzą srebrny falujący sznór energi który łączy ciała.

+Quote Post
landryna210
post 08.02.2009 - 15:06
Post #176

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 12

Notatnik

Ja nie rozumiem tego,dlaczego niektórzy boją się ,że już nie wrócą.Jeżeli się tak martwią to nie powinni interesowac się takimi rzeczami...Nie przekonają się,dopóki nie sprawdzą...Na innych forach wypisywali,że to ryzyko...tiaa... Gdyby to by było niebezpieczne do tego stopnia,że nikt by nie wracał to przecież by nie opisywali swoich przeżyc na forach.Skąd ta głupota? ;/ strach przed nieznanym?

+Quote Post
michu19931
post 08.02.2009 - 15:12
Post #177

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 19

Notatnik

Ale co z oczami wariującymi jakbym padaczkę miał? :) To też z strachu?

+Quote Post
JSxZiomal
post 08.02.2009 - 15:33
Post #178

Gość Rodziny
*

To mój pogląd.
Moja logika sprowadza się do tego że z tego co czytam to widzę, że jest możliwośc podróży w czasie. To mnie zaintrygowało. A nie umrzesz chyba ze zginie ciało bo pisało również, że można się zamienic ciałem, to wtedy ta dusza zginie? o ile jest takie coś możliwe?

+Quote Post
Filozof Mgly
post 08.02.2009 - 15:53
Post #179

Znajomy Rodziny

Notatnik

@JSxZiomal: Nie da sie zamienic cialami, a przynajmniej nikt o zdrowych zmyslach nie probowal tego robic. Skutki uboczne moga byc spore.
@Rajdowiec: Polecam zapoznac sie z slownikiem ortograficznym.
@michu19931: Oczy Ci tak zawsze lataja gdy zasypiasz, a nawet o tym nie wiesz. Teraz poprostu jestes tego swiadom.

+Quote Post
Rajdowiec
post 08.02.2009 - 19:26
Post #180

Częsty Gość Rodziny
**

Notatnik

"Filozof Mgły" mam dysortografie i zapoznawanie się ze słownikamo ortograficznymi nic nie da.

tom: to se worda zainstaluj ;/ i nie spamuj

+Quote Post
JSxZiomal
post 08.02.2009 - 21:06
Post #181

Gość Rodziny
*

"Nie da sie zamienic cialami, a przynajmniej nikt o zdrowych zmyslach nie probowal tego robic. Skutki uboczne moga byc spore."

kierowałem się artykułem wiki w którym opisane było że to jest możliwe, tylko jak się zapragnie wrócic to gośc zostaje wyrzucony...
:D

Skoro napisałem już posta to dołoże do tego dzisiejsze przeżycie:

Jechałem samochodem i zapragnąłem się wyciszyc i wsłuchac w muzykę. Potem pomyślałem o oobe i myslałem najpierw o "opiekunie", który mnie wyciąga z ciała i przed oczami ukazał mi się tenże obraz (to chyba naturalne, że takie obrazy się pojawiają...)
Potem zacząłem myślec o skoku z dachu, zacząłem prosic, żeby mnie wypchnęło z ciała, policzyłem schodząc jakby po schodach do lochow do 78 (mam pamiec do liczb) i sposób z otwarciem spadochronu 300m nad ziemią. Poczułem się jakby na częsci dłoni (wielkości mojej samej dłoni) pojawiło się jakby futerko i mi ją ogrzewało a częśc tej ręki wystawała jakby poza ciało (tak się czułem, nie widziałem bo robiłem to na zamkniętych oczach)
Potem znowu pomyślałem o opiekunie, który jakby odrywa coś od ciała i nie zostawia śladów i nagle zacząłem wywoływac silne parcie na przód spodni, koszulki, bluzy i kurtki, tak że tył był luźny. Miałem telefon w rękach i jakby przestałem go odczuwac...

Czy ktoś mi powie co to? O.o bo mnie to dośc zdziwiło, bo to raczej nie oobe, bo wiem o nim 2gi dzień...

+Quote Post
michu19931
post 08.02.2009 - 21:12
Post #182

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 19

Notatnik

Obstawiam, że nie kierowałeś xD a na temat.. to jest normalne. Za każdym razem gdy położysz się czy usiądziesz wygodnie w bezruchu to po jakimś czasie stracisz czucie nawet z otwartymi rękoma. Do OBE jeszcze masz daleko ;)

+Quote Post
JSxZiomal
post 08.02.2009 - 21:25
Post #183

Gość Rodziny
*

Najbardziej mnie dziwi fakt tego ciepła na określonej cześci dłoni i odczuwania że jej fragment wystaje poza ciało...

Edit:
Nie miałem za wygodnie bo mam małe auto i nogi miałem pokrzywione
Mama co jakiś czas do mnie mówiła :P więc się musiałem poruszac jakoś, ale niewiele

+Quote Post
JSxZiomal
post 09.02.2009 - 16:36
Post #184

Gość Rodziny
*

A czym jest taka ciemnośc, która pojawia się przy otwartych oczach? Bo miałem takie coś wczoraj, a na dworze dosyc widno, bo mam przez cały pokój okna, a na dodatek jeszcze ktoś przyświecił z dworu światłem. I się relaksowałem i wydawało mi się, jakby lampka, halogen (mój punkt, na który patrzę i jest dokładnie nade mną) zbliżał się i wtedy ta ciemnośc nagle mi się rozjechał ten halogen, tak że był cieńszy i dłuższy, a potem ciemnośc... i się wystraszyłem i poruszyłem oczami i to minęło.. co to było?
Edit:
Dodam, że oczy miałem cały czas otwarte i byłem tego świadom

+Quote Post
Filozof Mgly
post 09.02.2009 - 17:14
Post #185

Znajomy Rodziny

Notatnik

U mnie to oznacza ze zaraz padne. Czasami nie czuje zmeczenia, ale mam takie sygnaly.

+Quote Post
tom
post 09.02.2009 - 17:14
Post #186

Dusza Towarzystwa
Ikona Grupy
Grupa: Moderator
Punkty prestiżu: 164

Notatnik

ze wzrokiem różne fiksacje zachodzą ;-) raz w wannie przy otwartych oczach po 15min patrzenia sie w kafelke mogłem podziwiać piękny taniec kolorowych hypnagogów :) a czernią zachodzą dosyć często jak sie patrzysz w punkt. Nie znam powodów ale tak sie dzieje.

Filozof, zaraz padniesz...heh, tak mi sie skojrzyło ;) no przed omdleniem też gwiazdeczki mi zachodzą. Ale w piątek po dużej dawce alko czernią zaszły mi oczy - odziwo byłem świadomy całego procesu- a jak sie rozjaśniło to jak w zwolnionym tempie widziałem niebo (patrzyłem w góre) i jak powoli upadam te 5cm jakie już dzieliły mnie od ziemi xD

Pewnie przy omdleniu zachodzą podobne procesy jak przy relaksacji i zawieszeniu wzroku. Oczy odpoczywaja moze:)

aloha

+Quote Post
piernikparanoik
post 10.02.2009 - 14:43
Post #187

Częsty Gość Rodziny
**
Punkty prestiżu: 2

Notatnik

mam coś takiego, że ja już przysypiam świadomie, czuję się rozluźniona, wtedy robię takie max rozluźnienie i czuje jak się zapadam i wszystko robi się takie dziwne, ale trwa to kilka sekund i budzę się, próbowałam już usunąć myśli i czekać, innym razem próbowałam się wiercić i wyjść na siłę ale nic na razie nie działa, macie może jakąś radę, komentarz? coś co by mi trochę rozjaśniło co się ze mną dzieje. a i jeszcze dzisiaj w nocy gdy weszłam w ten stan "zapadania się" to po przebudzeniu się zauważyłam, że leżę w innej pozycji i niż przez te kilka wcześniejszych sekund.

+Quote Post
Astral%Dreamer
post 10.02.2009 - 15:04
Post #188

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 79

Notatnik

może fałszywe przebudzenie :?

+Quote Post
piernikparanoik
post 10.02.2009 - 15:29
Post #189

Częsty Gość Rodziny
**
Punkty prestiżu: 2

Notatnik

a co to wlasciwie jest? jako odp nie obrażę się jeśli będzie to link ;p

+Quote Post

94 Stron V  « < 7 8 9 10 11 > » 
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park