oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

6 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Rozmowy O Rzeczywistości.
Vesanya
post 19.05.2013 - 15:31
Post #43

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
Punkty prestiżu: 910

Ok, czyli chodzi Ci o wyjście poza ograniczenia świata pojęciowego. Ale wydaje mi się, że sporo ludzi wie o tym, że język ich ogranicza. Każdy, kto przeżył jakiejś doświadczenie duchowe zaczyna chyba zdawać sobie z tego sprawę, że pewnych rzeczy nei da się opisać, to jest własnie ta poszerzona perspektywa za którą świat pojęciowy nie nadąża.
Go to the top of the page

+Quote Post
1 Dzięki Vesanya za ten przydatny wpis:
stray.ghost
twistoid
post 19.05.2013 - 15:38
Post #44

http://demotywatory.pl/762
Ikona Grupy
Grupa: OOBE VIP
Punkty prestiżu: 2171

Nie ma czegoś takiego jak doświadczenie w świetle tego co napisałaś.Skoro nie da się tego opisać nie jest to też doświadczenie.Dlatego świat pojęciowy nie ma rzeczywistości, jest martwy.

+Quote Post
Vesanya
post 19.05.2013 - 15:43
Post #45

Dusza Towarzystwa

A co to jest jeśli nie doświadczenie? Masz doświadczenie które możesz opisać, i doswiadczenie którego nie możesz opisać. To, ze nie da sie opisać doświadczenia, nie oznacza, że to nie jest doswiadczenie. To nadal jest doswiadczenie, tyle, że nie da sie opisać, z powodu braku adekwatnych słów bo np język pojęciowy masz ograniczony. Być może ktoś inny będzie w stanie opisać. Dlatego język pojęciowy nie jest martwy, bo nieustannie sie rozwija wraz z człowiekiem, ma swoją rzeczywistość - mentalną. Oczywiście możesz zanegować wszystko, czego nie możesz dotknąć fizycznymi rękoma, ale czy napewno o to chodzi?

EDIT polecam zapoznanie się z teorią MEMÓW.

+Quote Post
1 Dzięki Vesanya za ten przydatny wpis:
stray.ghost
twistoid
post 19.05.2013 - 15:46
Post #46

Ikona Grupy

Nie interesują mnie teorie i doświadczenia, wszystko co przemija jest tymczasową ekspresją do której człowiek przykuwa uwagę i chce to powtarzać dając temu uczucie istotności, gdzie to ograniczenie.

+Quote Post
bielik110
post 19.05.2013 - 15:52
Post #47

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 1147

CYTAT(twistoid @ 18.05.2013 - 06:05) *
Rozwój duchowy to interpretacja pewnych nieokreślonych sensacji w ciele bądź w świadomości jako te "dobre" "pozytywne". Nie rozumiem dlaczego rozwój duchowy kojarzony jest z czymś dobrym i z czymś dzięki czemu stajemy się lepsi, wzniośli itd. to bzdura, rozwój duchowy to regres interpretacji zjawisk i opinii , mylnych bo stworzonych przez ludzi do funkcjonowania w społeczeństwie jako Sztefan Kowalski magister inżynier bohater.Coś co jest zbyt dobre, albo zbyt wzniosłe jest doświadczeniem narkotycznym, powoduje że trzeba to powtarzać, a jak jest z narkotykami-ślisko.

:)))))))))))

+Quote Post
Vesanya
post 19.05.2013 - 16:05
Post #48

Dusza Towarzystwa

CYTAT(twistoid @ 19.05.2013 - 16:46) *
Nie interesują mnie teorie i doświadczenia, wszystko co przemija jest tymczasową ekspresją do której człowiek przykuwa uwagę i chce to powtarzać dając temu uczucie istotności, gdzie to ograniczenie.

NIe interesują Cię doświadczenia? a czym jest Twoja obecność na forum i dyskusja jak własnie nie doświadczeniem, które powtarzasz codziennie? Próbuję Ciebie zrozumieć, bo na pierwszą część mojego postu nie odpowiedziałeś.

+Quote Post
twistoid
post 19.05.2013 - 16:07
Post #49

Ikona Grupy

Dla Ciebie jest to czym innym niż dla mnie.Dla Ciebie może być nawet doświadczeniem.Czym jest stan nie doświadczenia? Nie wiem. Ty na pewno wiesz.

+Quote Post
Vesanya
post 19.05.2013 - 16:22
Post #50

Dusza Towarzystwa

CYTAT(twistoid @ 19.05.2013 - 17:07) *
Dla Ciebie jest to czym innym niż dla mnie.Dla Ciebie może być nawet doświadczeniem.Czym jest stan nie doświadczenia? Nie wiem. Ty na pewno wiesz.

Aha. Skąd założenie, że wiem czym jest stan nie doświadczenia?

Cały czas mówisz o tym, by uwolnić się od założeń a sam to robisz w stosunku do innych.

+Quote Post
twistoid
post 19.05.2013 - 16:27
Post #51

Ikona Grupy

Bo sama sobie odpowiadasz na wszystkie pytania , inaczej nie byłoby dyskusji, każdy tutaj próbuje przekonywać do swojej wersji, czyli wie lepiej=zna odpowiedź.

+Quote Post
Vesanya
post 19.05.2013 - 16:30
Post #52

Dusza Towarzystwa

CYTAT(twistoid @ 19.05.2013 - 17:27) *
Bo sama sobie odpowiadasz na wszystkie pytania , inaczej nie byłoby dyskusji, każdy tutaj próbuje przekonywać do swojej wersji, czyli wie lepiej=zna odpowiedź.

Każdy, czyli Ty również ?

+Quote Post
twistoid
post 19.05.2013 - 16:34
Post #53

Ikona Grupy

Nie mam pytań.

+Quote Post
Zielarz Gajowy
post 19.05.2013 - 16:57
Post #54

Dupa Towarzystwa
Punkty prestiżu: 6184

Ja mam pytanko Twist do Ciebie. Medytujesz jeszcze czy ten rodzaj doświadczania rzeczywistości już też Cię nie interesuje?

+Quote Post
twistoid
post 19.05.2013 - 17:36
Post #55

Ikona Grupy

Czas to myśli.

+Quote Post
1 Dzięki twistoid za ten przydatny wpis:
TyHu
masa
post 19.05.2013 - 18:11
Post #56

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 1037

Notatnik

Taa a myśli to czas.... pffffffyyyy Negujesz słowa, pojecia a ciągle coś wymyslasz w materi która jest iluzją jak twierdzisz. Jak czytasz książkę, przyznaj, wracasz do fragmentu który
Ci się spodoba i go i czytasz drugi raz nie po to żeby zrozumieć a zapamietać. Jak można odrzucać słowa i pojecia i wiedze czerpać z kartek?

Ps. Ego jest zajebiście niebezpieczne, z nikim się nie liczy,
-mówi nierozumiesz
jakby coś było wogóle do zrozumienia.

Pierdolisz intelektualnie że intelekt jest iluzją. To tak jak, ksiądz mówi o "oobe", postrzeganiu poza zmysłowym, miłości i jednocześnie go zabrania.

+Quote Post
twistoid
post 19.05.2013 - 18:25
Post #57

Ikona Grupy

Czas to myśli, seks to myśli ,cała osoba jest zbudowana z myśli.Wszystkie fenomeny percepcyjne.

+Quote Post
masa
post 19.05.2013 - 18:35
Post #58

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Seks to zaczątek miłości, takie ziarenko, pamietasz jak Dara patent, w poza jak mu seks wchodził podnosił energie do góry, kundalini, tu się nie da nić wymyslić albo coś działa albo nie.

Opowiem Ci historie bo faktycznie masz racjie neguje wszystko co powiesz:

Był mistrz, swięty człowiek, mieszkał w małej w wiosce, wszyscy przychodzili z nim pobyć i posłuchać jak opowiada.
Jeden człowiek w wiosce zawsze negował słowa mistrza, wszyscy lapali się za głowe
- jak On może robić to temu świetemu człowiekowi. Istni diabeł w ludzkim ciele.

Wkoncu zmarł, wszyscy stali się radośni że nikt już nie bedzie przeszkadzał ich mistrzu, że wkoncu zapanuje pokój i zrozumienie.

Kiedy mistrz się dowiedział o smierci swego oprawcy gorzko zapłakał.
-Mistrzu czemu ronisz łzy, czy płaczesz nad zgubą tego złego człowieka?
-Broń boże, nasz brat juz jest w niebie, nad sobą płacze, jedynie ten człowiek sprawiał że się rozwijam. Kiedy umarł boje się że ...(poprostu dalej nie pamietam dopowiedz Sobie sam.)

+Quote Post
1 Dzięki masa za ten przydatny wpis:
bielik110
Zielarz Gajowy
post 19.05.2013 - 18:40
Post #59

Dupa Towarzystwa
Punkty prestiżu: 6184

Współczucie czyli pragnienie, aby wszyscy uwolnili się od cierpienia to przecież myśli bo pragnienia to myśli...co zatem jest złego w myśleniu kierowanym współczuciem?

Twist to co piszesz bliskie jest zobojętnieniu a zobojętnienie jest bardzo niebezpieczne. Zależy Ci w ogóle na czymś? Na ludziach? Czy masz ich w dupie?

+Quote Post
masa
post 19.05.2013 - 18:43
Post #60

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Ejj Ty ogrodnik współczucie to współ odczuwanie, wiesz że jeden mistrz wysłał swego ucznia żeby dostroił się do babusa który jest w srodku pusty, i nie kazał mu wracać dopóki tego nie zrozumie. Wspólczucie bez współ odczuwania jest katolickim grzechem i pychą a budyiskim ego.

+Quote Post
1 Dzięki masa za ten przydatny wpis:
bielik110
twistoid
post 19.05.2013 - 18:44
Post #61

Ikona Grupy

Skoro dla ciebie współczucie to tak ważna sprawa. Będziesz je gloryfikował.Wbrew wszystkiemu nie mam w dupie ludzi, to że uwalniasz się z pojęć to wyzbycie się egoizmu, ty znasz tylko egoizm więc patrzysz na świat z punktu widzenia zaspokajania pewnych egoistycznych potrzeb, stąd ich brak wyobrażasz sobie jako smutny i beznadziejny.

+Quote Post
1 Dzięki twistoid za ten przydatny wpis:
Deimond
masa
post 19.05.2013 - 18:54
Post #62

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Romek spojrz przedstawiłeś, opisałeś swoją projekcie na temat Zielarza, też lubiłem Osho jak Ty i Zielarz, on oobe cwiczył, twierdził że do ciała odosnik czakry, systemu energetycznego, serca, ale serce to kawałek mięsa, wiesz o jakim sercu mówie to wszystko projekcjia. Etyryczne geste i widzi swiat fizyczny, astralne hmm, taki ciekawy jestem bo kilka razy się udało zostawić etyryczne za scianą, takie urwa geste, a serduszko to serduszko leciutkie, Daro mówi bielutkie, czyste. W imie ojca na ciakrze 3 oka, w imie syna na sercu, i duch swiety na boki, jakby był wszedzie we wszystkim i wszystko przenikał. Karty tarota jak chrzecijanis nie zostały storzone dla zabawy to sybole, a interpretator robi swoje.

+Quote Post
danEG
post 19.05.2013 - 18:59
Post #63

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 225

Notatnik

koncepcja braku koncepcji najlepsza

+Quote Post

6 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park