oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

6 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Rozmowy O Rzeczywistości.
twistoid
post 18.05.2013 - 06:05
Post #1

http://demotywatory.pl/762
Ikona Grupy
Grupa: OOBE VIP
Punkty prestiżu: 2171

Rozwój duchowy to interpretacja pewnych nieokreślonych sensacji w ciele bądź w świadomości jako te "dobre" "pozytywne". Nie rozumiem dlaczego rozwój duchowy kojarzony jest z czymś dobrym i z czymś dzięki czemu stajemy się lepsi, wzniośli itd. to bzdura, rozwój duchowy to regres interpretacji zjawisk i opinii , mylnych bo stworzonych przez ludzi do funkcjonowania w społeczeństwie jako Sztefan Kowalski magister inżynier bohater.Coś co jest zbyt dobre, albo zbyt wzniosłe jest doświadczeniem narkotycznym, powoduje że trzeba to powtarzać, a jak jest z narkotykami-ślisko.
Go to the top of the page

+Quote Post
4 Dzięki twistoid za ten przydatny wpis:
Andersenn, masa, Młody89, TyHu
Zielarz Gajowy
post 18.05.2013 - 09:03
Post #2

Dupa Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
Punkty prestiżu: 6184

Twist co Ty masz jakąś korbę z tymi interpretacjami. Rozwój duchowy to powrót do naturalnego stanu umysłu. To budzenie serca i "myślenie" sercem. To używanie umysłu i koniec używania nas przez umysł. Co w tym złego? jaki to regres? Chyba regres w sensie powrotu do korzeni i pierwotnego źródła istnienia. Bywaj w pokoju.

Ten, który nie je Chrystusa.

+Quote Post
4 Dzięki Zielarz Gajowy za ten przydatny wpis:
Herbina, masa, Negai1, Obserwator
twistoid
post 18.05.2013 - 15:51
Post #3

Ikona Grupy

Trudno powiedzieć czy jest tylko dusza czy tylko ciało dlatego że ciało i dusza to etykietki gdzie one są jednym w sensie nie ma ich pochodzą z jednego a zostały oddzielone poprzez słowa-jest to podział na użytek społeczeństwa-twórcy języka i linearnego pojmowania, które jak wszystko jest tylko interpretacją.Stąd zastanowiłbym się wpierw czy istnieje coś takiego jak ciało i dusza.

+Quote Post
twistoid
post 18.05.2013 - 16:06
Post #4

Ikona Grupy

Dajmy na to że istnieje tylko ciało bez duszy skąd w takim razie oobe? Co to jest obe? Czym jest ciało w takim razie ? Jedną wielką tajemnicą i nie ma już znaczenia czy dusza istnieje ciało przejęło jej "funkcje"ciało staje się taką samą tajemnicą jak dusza. Spór o to czy istnieje dusza jest jałowy powieważ nawet jak nie istnieje ciało ma jej "funkcje"(pewne przymioty które zostały określone jako funkcje duszy, wszystko co zostało sklasyfikowane jako inne, nieokreślone-tym dla ludzi jest dusza, rozwijanie duchowe, które równie dobrze można nazwać rozwijaniem cielesnym).Spor jest o to kto wyznaje pojęcie duszy a kto wyznaje pojęcie ciała, co w gruncie rzeczy jest ograniczonym wyborem, bo i ciało i dusza to sztuczne nazwy na potrzeby społeczeństwa.W ogóle czym jest rozwój-niby zawsze czymś lepszym, byciem lepszym itd, ale nikt nie zauważył że to bycie lepszym to bycie lepszym w granicach społeczeństwa jego norm i zasad, nazw i wartości które wirtualnie przyjął za warte wyznawania, stąd rozwijanie duchowe to w ujęciu człowieka wpasowywanie się w schemat zachowania człowieka który jest lepszy.

+Quote Post
saddhu
post 18.05.2013 - 16:17
Post #5

Gość Rodziny
*
Punkty prestiżu: 1

@Polybius masz prawo

dla mnie pojecie oobe jest nierozerwalnie zwiazane z zyciem pozagrobowym, smiercia

+Quote Post
pigsonwings
post 18.05.2013 - 16:23
Post #6

haereticus
Punkty prestiżu: 877

Notatnik

a śmierć to tylko stan umysłu, coś czego ludzie nie potrafia racjonalnie sklasyfikować swoim ograniczonym językiem.

+Quote Post
sogliv
post 18.05.2013 - 16:39
Post #7

Przyjaciel Rodziny
Punkty prestiżu: 5

Notatnik

CYTAT(Polybius @ 18.05.2013 - 16:53) *
Śmiech to zdrowie. I wielokropek na końcu zdania ma trzy kropki.

Masz dowód na istnienie czegoś takiego jak dusza? Potrafisz wyjść z ciała i poprawnie odczytać serię numerów w kopercie która jest schowana w normalnie niedostępnym dla Ciebie miejscu?
http://www.randi.org/site/index.php/1m-cha...pplication.html
zapraszam, darmowy 1 milion dolarów dla każdego kto udowodni "zjawisko paranormalne"

Czy potrafie poprawnie odczytac serie numerów w schowanej kopercie to kwestia prosby ale nie wiem czy zostanie uwzgledniona.Od siebie moge dodac,ze takie sprawdzanie jest bez sensu,bo zawsze sie jakis mondry nałkowiec znajdzie ,ze udowodni moje niejakie oszustwo.
Ten wielokropek to MÓJ wielokropek.

Ja napisze krótko: ten kto twierdzi i ma jakies niejasne zdanie co do duszy to wg mnie nigdy nie wyszedl swiadomie z ciała.Napisze wiecej,sa ludzie,ktorzy nigdy nie wyszli swiadomie z ciala,a sa przekonani na 100% ze ciało jest tylko pojazdem dla ich JA.

Przestancie gmatwac proste rzeczy.

Sa tylko dwie siły: MIŁOŚĆ i STRACH.
Wiadomo kto do jakiej nalezy.Od razu to widac.

+Quote Post
1 Dzięki sogliv za ten przydatny wpis:
bielik110
twistoid
post 18.05.2013 - 16:45
Post #8

Ikona Grupy

Nie ma czegoś takiego jak śmierć to tylko interpretacja.A skoro w oobe rzeczy są linearne polegają pojęciom są przewidywalne, stąd obe, podlega nazwom i prawom umysłu, jego wytworom-iluzji.Nie ma miłości nie ma starchu to również tylko interpretacje, to że są one odpowiedzialne za coś to tylko opinia-forma projekcji, to tak samo jakby powiedzieć że Bóg jest za coś odpowiedzialny, jest to zwalanie odpowiedzialności, na pewne siły które zostały zdefiniowane.

+Quote Post
sogliv
post 18.05.2013 - 16:58
Post #9

Przyjaciel Rodziny

Notatnik

CYTAT(twistoid @ 18.05.2013 - 17:45) *
Nie ma czegoś takiego jak śmierć to tylko interpretacja.A skoro w oobe rzeczy są linearne polegają pojęciom są przewidywalne, stąd obe, podlega nazwom i prawom umysłu, jego wytworom-iluzji.Nie ma miłości nie ma starchu to również tylko interpretacje, to że są one odpowiedzialne za coś to tylko opinia-forma projekcji, to tak samo jakby powiedzieć że Bóg jest za coś odpowiedzialny, jest to zwalanie odpowiedzialności, na pewne siły które zostały zdefiniowane.

Czysta (a raczej brudna) bzdura.

+Quote Post
Polybius
post 18.05.2013 - 17:00
Post #10

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 96

CYTAT(sogliv @ 18.05.2013 - 16:39) *
Czy potrafie poprawnie odczytac serie numerów w schowanej kopercie to kwestia prosby ale nie wiem czy zostanie uwzgledniona.Od siebie moge dodac,ze takie sprawdzanie jest bez sensu,bo zawsze sie jakis mondry nałkowiec znajdzie ,ze udowodni moje niejakie oszustwo.
Ten wielokropek to MÓJ wielokropek.

Ja napisze krótko: ten kto twierdzi i ma jakies niejasne zdanie co do duszy to wg mnie nigdy nie wyszedl swiadomie z ciała.Napisze wiecej,sa ludzie,ktorzy nigdy nie wyszli swiadomie z ciala,a sa przekonani na 100% ze ciało jest tylko pojazdem dla ich JA.

Przestancie gmatwac proste rzeczy.

Sa tylko dwie siły: MIŁOŚĆ i STRACH.
Wiadomo kto do jakiej nalezy.Od razu to widac.

Oczywiście, źli naukowcy powstrzymują rozwój ludzkości, luddysta się znalazł.
Sprawdzanie nie jest bez sensu, jest to jedyny sposób na potwierdzenie realności zjawiska. Miałem wiele doświadczeń oobe i wciąż uważam że nie ma w tym nic "paranormalnego", co nie zmienia faktu że zjawisko to posiada wielki potencjał.

+Quote Post
twistoid
post 18.05.2013 - 17:02
Post #11

Ikona Grupy

CYTAT(sogliv @ 18.05.2013 - 17:58) *
Czysta (a raczej brudna) bzdura.

Co to jest miłość, co to jest strach? Pokaż je czym są, cokolwiek o nich napiszesz ktoś inny będzie miał na ich temat inne zdanie. Sami sobie stwarzamy miłość i strach.

+Quote Post
sogliv
post 18.05.2013 - 17:12
Post #12

Przyjaciel Rodziny

Notatnik

CYTAT(twistoid @ 18.05.2013 - 18:02) *
Co to jest miłość, co to jest strach? Pokaż je czym są, cokolwiek o nich napiszesz ktoś inny będzie miał na ich temat inne zdanie. Sami sobie stwarzamy miłość i strach.

Tak? No to dawac te inne zdania..

Czym jest MIŁOŚĆ?

MIŁOŚĆ jest spontanicznym, bezinteresownym czynieniem miłości, tak, jak słońce jest spontanicznym, bezinteresownym promieniowaniem słoneczności.Słońce jest słońcem w świecie jasności, MIŁOŚĆ jest słońcem w świecie ciemności.

Czym jest STRACH?

STRACH jest swiatem ciemnosci bez słonca.

+Quote Post
Zielarz Gajowy
post 18.05.2013 - 17:16
Post #13

Dupa Towarzystwa

Twist piszesz ostatnio to czego nie ma i wychodzi, że nie ma nic i jest tylko pustka. Czy pustki też nie ma bo to interpretacja? Zatem co wg Ciebie jest i co nie jest interpretacją?

Czy Ty jesteś czy Ciebie nie ma. Jesteś interpretacją iluzji? Czy iluzja to też interpretacja? Co jest prawdziwe bo raczej nie Ty i nie ja. Zatem co? Jajco?:)

+Quote Post
twistoid
post 18.05.2013 - 17:23
Post #14

Ikona Grupy

Nie ma pustki nie ma miłości i strachu to tylko interpretacje pewnych sensacji cielesnych, percepcji. Percepcje należy oczyścić z pojęć.

+Quote Post
Zielarz Gajowy
post 18.05.2013 - 17:32
Post #15

Dupa Towarzystwa

To Twoi rodzice kim, czym są dla Ciebie? Rodzicami? Nie bo to interpretacja. Kim Ty jesteś? Poco żyjesz?

+Quote Post
twistoid
post 18.05.2013 - 17:57
Post #16

Ikona Grupy

Czy to zmienia prawdę? Dlatego to jest bolesne uświadamianie sobie tego.

+Quote Post
serafis
post 18.05.2013 - 18:04
Post #17

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 201

Notatnik

@twistoid w Twoich tekstach wyczuwam wpływ The Work, Byron Katie. Takie kwestionowanie wszystkiego. Te działanie doprowadziło ww. osobę do... pewnego stanu. Przesiedziała 2h z herbatą w ręku, nawet nie wiedziała kiedy te godziny minęły. Taki błogostan, kochanie wszystkiego, uważanie, że wszystko jest przyjacielem, wszystko dzieje się we właściwym miejscu i we właściwym czasie itd. Twoje jednak jest lekko bardziej ekstremalne, podchodzące pod sceptycyzm. Jednak niesamowite, że ogarnąłeś, że słowa to tylko zniekształcenia. Prawda kryje się głębiej, w innym świecie. (w innym niz ego funkcjonuje)

+Quote Post
2 Dzięki serafis za ten przydatny wpis:
Vesanya, Woytas74
pigsonwings
post 18.05.2013 - 18:34
Post #18

haereticus

Notatnik

twistoid brniesz w jakies błędne koło, co daje ci uświadamianie sobie tego i pisanie o tym skoro tego nie realizujesz, mówiłem ci idź gdzies w kont, nie wbijaj juz na neta i kontempluj nad bezsensem wszystkiego.

+Quote Post
2 Dzięki PigsOnTheWings za ten przydatny wpis:
serafis, Woytas74
saddhu
post 18.05.2013 - 18:38
Post #19

Gość Rodziny
*
Punkty prestiżu: 1

zabawy w chowanego

ciekawe jak to jest z tymi po smierci co "zyja po staremu" dopoki im "cial" nie skompresuja calkiem - czy dla nich smierc nie zaistniala, czy uwierzyli w zycie po smierci - doslownie...

+Quote Post
twistoid
post 18.05.2013 - 18:39
Post #20

Ikona Grupy

Pigs twoja opinia jest projekcją twoich lęków i oczekiwań na moją osobę-zawsze niezgodna ze stanem faktycznym.Ludzie żyją ze sobą na zasadzie projekcji siebie na innych ze wzajemnością.Bezsens co to jest bezsens i dlaczego on ma określać pewne zachowanie?

+Quote Post
pigsonwings
post 18.05.2013 - 18:44
Post #21

haereticus

Notatnik

CYTAT(twistoid @ 18.05.2013 - 19:39) *
Pigs twoja opinia jest projekcją twoich lęków i oczekiwań na moją osobę-zawsze niezgodna ze stanem faktycznym.Ludzie żyją ze sobą na zasadzie projekcji siebie na innych ze wzajemnością.Bezsens co to jest bezsens i dlaczego on ma określać pewne zachowanie?

niestety musze sie nie zgodzić, moja opinia to projekcja irytacji wobec twojej walki z wiatrakami

+Quote Post

6 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park