oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

> Sposoby Na Ld?
Patjar
post 13.01.2008 - 09:03
Post #1

Członek Rodziny
Grupa: Podróżnicy

Notatnik

Jakie wy macie sprawdzone sposoby na LD? Ile razy dzieki tej metodzie mieliscie LD? Jak sie czujecie podczas LD?
Go to the top of the page

+Quote Post
4 Stron V   1 2 3 > »   
Start new topic
Odpowiedzi (1 - 20)
MetaPsyche
post 13.01.2008 - 09:48
Post #2

Niepoprawny racjonalista
Punkty prestiżu: 51

Notatnik

Gdy jest zastój w LDekach polecam poćwiczyć tzw. "świadomość świadka" - chodzi o to, żeby w ciągu dnia jak najczęściej wyłączać myślenie i skupiać się na bodźcach wzrokowych i słuchowych. W połączeniu z ok 10 TRkami wykonywanymi w ciągu dnia, zawsze po ok 3 dniach mam LD "bardzo wysokiej jakości".... chociaż dawno nie próbowałem ;]
To odnośnie pierwszych dwóch pytań

Co do trzeciego:
W LD czuję się normalnie - jak w real, poza małym szczegółem - odczuwam lekką euforię, która nieraz jest odczuwana jeszcze przez sporą część dnia po przebudzeniu (w przypadku tych LDków "wysokiej jakości")

+Quote Post
Patjar
post 13.01.2008 - 11:33
Post #3

Członek Rodziny

Notatnik

aha :d

ale chodzi mi tez o to jak sie czujemy o stan wewnetrzny, nie tylko "jak w realu", ale tez czy czujemy jakis smutek (???), moze radosc, zazdrosc??

PS:
co to sa te TRK i bodzce? Jak sie na tym skupiac?

+Quote Post
MetaPsyche
post 13.01.2008 - 12:09
Post #4

Niepoprawny racjonalista

Notatnik

CYTAT(Patjar @ 13.01.2008 - 11:33) *
ale chodzi mi tez o to jak sie czujemy o stan wewnetrzny, nie tylko "jak w realu", ale tez czy czujemy jakis smutek (???), moze radosc, zazdrosc??

jak pisałem - ja czuję lekką euforię, czyli inaczej mówiąc niczym nie uzasadnioną radość.

CYTAT(Patjar @ 13.01.2008 - 11:33) *
co to sa te TRK i bodzce? Jak sie na tym skupiac?

TR - test rzeczywistości. Polega to na tym, że sprawdzasz czy przypadkiem nie śnisz. Możesz to zrobić na wiele sposób, tzn. np. rozejrzeć się i zastanowić czy wszystko wygląda normalnie, czy inaczej mówiąc czy przypadkiem nie zobaczyłeś czegoś, co w rzeczywistości nie może sie zdarzyć. Możesz też np. siłą woli spróbować zmienić kolor jakiegoś przedmiotu (testy z kolorami są dość ciekawe, bo gdy prubujesz zmienić kolor jakiegoś przedmiotu we śnie i ci się udaje, to jest to dość widowiskowe zdarzenie ;] )
Bodźce - w uzytym tu kontekście po prostu doznania. Chodzi o to, żebyś skupił się na obrazie jaki rejestrujesz i dźwiękach jakie słyszysz, skupiając na nich całą swoją uwagę, ale spróbuj to robić bez wysiłku. Skup na nich (bodźcach) tylko tyle uwagi ile jest konieczne, aby wyciszyć umysł, to jest zlikwidować myśli. Jeśli jednak się pojawią, to obserwuj je nie podsycając ani rozwijając ich. Po prostu obserwuj .... hmm.... "o czym mówią".

+Quote Post
VVi
post 13.01.2008 - 16:35
Post #5

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 76

Notatnik

Proponuję również ćwiczenia koncentracji i samoświadomości. Tzn koncentrować się na punkcie w przestrzeni jak najdłużej bez zwracania uwagi na myśli. Samoświadomość to coś w rodzaju koncentracji tyle że w tym przypadku chodzi o uważność tego co się dzieje, tak jakbyś chciał rozlać swoją świadomość poza swoje ciało fizyczne - ciężko to opisać. Po prostu uważaj na to co robisz, co się dzieje wokół, odczuwaj przestrzeń w której jesteś. Ja kiedyś jak robiłam takie ćwiczenia, to bez żadnych TR uświadamiałam sobie we śnie, że śnię. Ale te ćwiczenia pomagają nie tylko w uzyskaniu LDków, ale ogólne w byciu Tu i Teraz.

+Quote Post
1 Dzięki VVi za ten przydatny wpis:
klucznik
duszek-stiv
post 13.01.2008 - 18:49
Post #6

Znajomy Rodziny

Galantamine lub Calea zacatechichi
link do strony która opisuje co to Galantamine
http://www.dreamamins.com/
http://www.dreamamins.com/galantamine.html

+Quote Post
MetaPsyche
post 13.01.2008 - 18:52
Post #7

Niepoprawny racjonalista

Notatnik

no proszę kolejny członek listy ONEIRO :>

+Quote Post
duszek-stiv
post 13.01.2008 - 18:53
Post #8

Znajomy Rodziny

CYTAT(MetaVirus @ 13.01.2008 - 18:52) *
no proszę kolejny członek listy ONEIRO :>

normalnie jasnowidz :) łoooooooo :)

+Quote Post
Patjar
post 14.01.2008 - 16:42
Post #9

Członek Rodziny

Notatnik

dzieki wam :D

PS:
CYTAT
Gdy jest zastój w LDekach polecam poćwiczyć tzw. "świadomość świadka" - chodzi o to, żeby w ciągu dnia jak najczęściej wyłączać myślenie i skupiać się na bodźcach wzrokowych i słuchowych. W połączeniu z ok 10 TRkami wykonywanymi w ciągu dnia, zawsze po ok 3 dniach mam LD "bardzo wysokiej jakości".... chociaż dawno nie próbowałem ;]
To odnośnie pierwszych dwóch pytań

ale jak to? Czyli wystarczy ze sprawdze 10 razy w dniu czy moge oddychac przez zacisniety nos i mam za 3 dni LD?

+Quote Post
ptysiek
post 15.01.2008 - 14:33
Post #10

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 70

Notatnik

CYTAT(MetaVirus @ 13.01.2008 - 10:48) *
Gdy jest zastój w LDekach polecam poćwiczyć tzw. "świadomość świadka" - chodzi o to, żeby w ciągu dnia jak najczęściej wyłączać myślenie i skupiać się na bodźcach wzrokowych i słuchowych. W

o to w moim przypadku moze sie sprawdzic bo dosyc czesto sie "zawieszam" ;)

+Quote Post
kelme
post 15.01.2008 - 17:49
Post #11

Członek Rodziny

Notatnik

Mi bardzo pomaga wieczorna afirmacja

+Quote Post
Patjar
post 15.01.2008 - 17:56
Post #12

Członek Rodziny

Notatnik

wasnie, afirmacja. Kiedys ukladalem proste piosenki o kolegach ktorych nie lubilem ,ale juz troche wyszedlem z wprawy. Moze macie jakis fajny tekscik do "Quo Vadis Domine - dokąd zmierzasz Panie?" Michała Bajora?

PS:
link do piosenki: http://maczo1232.wrzuta.pl/audio/qnlqhY9NE...uo_vadis_domine

+Quote Post
grej3333
post 16.01.2008 - 09:24
Post #13

Członek Rodziny
Punkty prestiżu: 1

''ale jak to? Czyli wystarczy ze sprawdze 10 razy w dniu czy moge oddychac przez zacisniety nos i mam za 3 dni LD?''
Heh jak droga do LD była by taka prosta to LD było by jednym z latwiejszych do wykonania odmiennym stanem [poza]
To zalezy od ciebie , kazdy inaczej ( szybciej lub wolniej ) osiąga stan swiadomosci podczas marzenia sennego.
Jednym moze to zajac 1dzien innym tydzien a jeszcze innym nawet kilka lat.
To nie ma byc takie zwykłe zatkanie nosa Ty masz wmówic w siebie ze snisz teraz postaraj sie wyobrazic siebie ( wykonujac RT ) ze jestes we snie, poczuj tą radość, wolnosc i nieograniczenie. Jezeli przez chwile naprawde zwątpisz czy to jawa czy sen bedzie to oznaką iz RT został poprawnie wykonany.
RT wykonane jw. jest najefektywniejsze. Dzieki niemu umysł podczas snu odrazu wyczuje ze cos nie gra.
Nieraz miałem sen w którym zrobilem RT nieswiadomie i dalej snilem bez wiedzy ze to sen. Dlaczego?
RT które wykonywalem na jawie były robione ''za szybko'' po prostu podchodzilem , zatykalem nos i mówilem
- Czy teraz snie? I konczylem test. Takie wykonywanie RT jest bezsensu , trzeba się zastanowic , porozmyslac, i wyobrazic siebie jakbys był we snie.

POWODZENIA! ;)

+Quote Post
1 Dzięki grej3333 za ten przydatny wpis:
klucznik
MetaPsyche
post 16.01.2008 - 10:31
Post #14

Niepoprawny racjonalista

Notatnik

CYTAT(ptysiek @ 15.01.2008 - 14:33) *
o to w moim przypadku moze sie sprawdzic bo dosyc czesto sie "zawieszam" ;)

zawieszki to coś innego ;]
Tutaj chodzi o to, żeby zachować koncentracje i świadomość.

CYTAT
ale jak to? Czyli wystarczy ze sprawdze 10 razy w dniu czy moge oddychac przez zacisniety nos i mam za 3 dni LD?

Jakby to powiedzieć..... Tak, ale nie do końca ;]
Musisz do tego jak najczęściej być "Tu i teraz", czyli robić to co pisałem z tymi bodźcami. Mi po 3 dniach takiej mieszanki zazwyczaj LDki wychodzą. Są pewne efekty uboczne jeśli przesadzisz z tym skupianiem się na bodźcach (tzn po 10 godzinach takiej zabawy), ale ogólnie metodę polecam.

+Quote Post
Patjar
post 16.01.2008 - 17:02
Post #15

Członek Rodziny

Notatnik

a moglbus jasniej wytlumaczyc ta metode z bodzcami? bo nie do konca rozumiem.

PS:

CYTAT
''ale jak to? Czyli wystarczy ze sprawdze 10 razy w dniu czy moge oddychac przez zacisniety nos i mam za 3 dni LD?''
Heh jak droga do LD była by taka prosta to LD było by jednym z latwiejszych do wykonania odmiennym stanem [poza]
To zalezy od ciebie , kazdy inaczej ( szybciej lub wolniej ) osiąga stan swiadomosci podczas marzenia sennego.
Jednym moze to zajac 1dzien innym tydzien a jeszcze innym nawet kilka lat.
To nie ma byc takie zwykłe zatkanie nosa Ty masz wmówic w siebie ze snisz teraz postaraj sie wyobrazic siebie ( wykonujac RT ) ze jestes we snie, poczuj tą radość, wolnosc i nieograniczenie. Jezeli przez chwile naprawde zwątpisz czy to jawa czy sen bedzie to oznaką iz RT został poprawnie wykonany.
RT wykonane jw. jest najefektywniejsze. Dzieki niemu umysł podczas snu odrazu wyczuje ze cos nie gra.
Nieraz miałem sen w którym zrobilem RT nieswiadomie i dalej snilem bez wiedzy ze to sen. Dlaczego?
RT które wykonywalem na jawie były robione ''za szybko'' po prostu podchodzilem , zatykalem nos i mówilem
- Czy teraz snie? I konczylem test. Takie wykonywanie RT jest bezsensu , trzeba się zastanowic , porozmyslac, i wyobrazic siebie jakbys był we snie.

POWODZENIA! ;)

a co ty rozumiesz piszac: "zastanowic, porozmyslac, wyobrazic sobie..."? Moze dlabys mi sposob jakim ty to robisz :D bylbym wdzieczny :)

+Quote Post
grej3333
post 17.01.2008 - 12:24
Post #16

Członek Rodziny

No ok. Jestes na jawie dajmy na to idziesz do szkoły. Wykonujac RT [NIE] wykonuj go rutynowo ( zatkanie nosa ''e to nie sen'' i juz ) Stań , porozglądaj sie czy wszystkie przedmioty w twoim otoczeniu są na swoim miejscu czy aby nie zmienily polozenia badź dziwacznie wyglądaja. Spytaj siebie samego ''Czy to sen''?
Przez chwile próboj oszukac twoja swiadomosc i wamawiaj sobie ze to co widzisz to sen, kreacja twojego umysłu... Wczuj sie w to mocno , powinno to trawac jakies 20 sek ( czas orientacyjny ) poczym dopiero badać czy na 100% to nie sen , poprzez rózne techniki które na pewno juz znasz (grawitacja,przechodzenie przez sciany,latanie itd. )
Ps. Czasami niezłe są z tym RTkami zabawy. Nieraz ide sobie spokojnie na trening jest juz ciemno , wiatr i często jak dobrze sobie wmówie a nie sprawdzam czy to sen to czuje się jak we śnie. Po chwili robie RT które upewnia mnie ze to jawa ;) szara rzeczywistość.

I jezeli będziesz zainteresowany to Poczytaj na temat LILD* ( dobrze mówie? Pamięć mam dziurawą ;) )

*LILD - Technika do osiągnięcia LD ( moim zdaniem jedna z lepszych i ciekawych )

+Quote Post
Majster
post 17.01.2008 - 13:34
Post #17

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 322

CYTAT(grej3333 @ 17.01.2008 - 12:24) *
I jezeli będziesz zainteresowany to Poczytaj na temat LILD* ( dobrze mówie? Pamięć mam dziurawą ;) )

*LILD - Technika do osiągnięcia LD ( moim zdaniem jedna z lepszych i ciekawych )

Zależy o jakiej mówisz, bo równie dobrze mogłeś myśleć o WILD albo MILD... po co se zawracać głowę tym nazewnictwem skoro efekt wciąż ten sam. ;)

+Quote Post
grej3333
post 17.01.2008 - 13:48
Post #18

Członek Rodziny

Chciałem tylko pomóc a w tym przypadku nazewnictwo jest chyba trafne chodziło mi o
LILD By kolega Patjar mógl bez trudu znalezc tą technike np. w wikipedia ;)
Przed chwila przypomniałem sobie technike która dała mi o bardzo dobrej jakosci LDk.
technika ta nazywa sie ''Spacerek''
Wykonujemy ją nastepująco:
Kładziemy sie normalnie spac , lub jezeli ktos jest strasznie napalony to moze po 4 godzinach snu.
Kładziemy sie i wizualizujemy swoje stopy idace po betonie.
Wizaulizuj dokladnie jak beton bądź asfalt przesuwaja sie wraz z ruchem twoich nóg.
Technika ta jest efektywna gdyz mózg nie musi generowac odrazu całego swiata snu tylko jego czesc w tym przypadku nogi i podłoze po którym chodzisz.
Czesto jest tak ze jak juz jestes w LD nagle podniesiesz głowe i zobaczysz piękny swiat a swiadomosc będzie 100-procentowa.
Bardzo fajna technika moim zdaniem a efekty widac juz po pierwszym razie ;)
polecam wypróbowania i pozdrawiam ;)

+Quote Post
Patjar
post 17.01.2008 - 15:01
Post #19

Członek Rodziny

Notatnik

dzieki sprobuje i RT i LILD. Patrzylem tez na inne metody. Podoba mi sie UILD i TILD :D za to SILD jest nie do przyjacia ;]

GREJ: a ty dzieki ktorej metodzie masz LD najczesciej?

PS:
aha, ale tak serio to chyba nieduzo mi pomoze LILD, bo ja zadko mam sny o tym, jak czytam jakies teksty :)

+Quote Post
Majster
post 17.01.2008 - 15:32
Post #20

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 322

LILD - SRILD. :P
Ja mam jedną niezawodną technikę, świadome wchodzenie w sen przez wizualizację (co mnie obchodzi jakim skrótem inni nazywają) a gdy wizualizacja już zaczyna być naprawdę realna to powtarzam sobie, słowa "wiem, że to sen" - jak dla mnie 100 % skuteczność. Stosuje ją nad ranem po przebudzeniu. A na codzień robie RT dają efekty już po 2 dniach.

+Quote Post
Drahel
post 19.01.2008 - 01:22
Post #21

Członek Rodziny

Sposobów na LD jest na prawdę dużo. Na mnie przynajmniej najlepiej działa sugestia czyli tak zwana technika MILD. Ważne jest tylko to co sobie sugerujesz no i musisz w to uwierzyć. Może trochę odejdę od tematu, ale kilka razy zasugerowałem sobie coś w stylu: "Kiedy wyjdę ze swojego chcę mieć tego pełną świadomość". Między LD a oobe nie ma dużej różnicy więc pomyślałem że może to zadziała :P No i udało się jak do tond 2 razy xD Odzyskałem świadomość i czułem że się poruszam otwieram oczy i jestem po za ciałem :D Każde takie wyjście kończyło się paraliżem, ale to inna bajka xD

+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park