oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Trwaja prace modernizacyjne. Chwilowo nie mozna dodawac postow i brakuje polskich znakow. Przepraszam za utrudnienia. Pracujemy nad tym

6 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Rozmowy O Rzeczywisto?ci.
twistoid
post 18.05.2013 - 06:05
Post #1

http://demotywatory.pl/762
Ikona Grupy
Grupa: OOBE VIP
Punkty prestiżu: 2175

Rozwój duchowy to interpretacja pewnych nieokre?lonych sensacji w ciele b?d? w ?wiadomo?ci jako te "dobre" "pozytywne". Nie rozumiem dlaczego rozwój duchowy kojarzony jest z czym? dobrym i z czym? dzi?ki czemu stajemy si? lepsi, wznio?li itd. to bzdura, rozwój duchowy to regres interpretacji zjawisk i opinii , mylnych bo stworzonych przez ludzi do funkcjonowania w spo?ecze?stwie jako Sztefan Kowalski magister in?ynier bohater.Co? co jest zbyt dobre, albo zbyt wznios?e jest do?wiadczeniem narkotycznym, powoduje ?e trzeba to powtarza?, a jak jest z narkotykami-?lisko.
Go to the top of the page

+Quote Post
4 Dzięki twistoid za ten przydatny wpis:
Andersenn, masa, M?ody89, TyHu
Zielarz Gajowy
post 18.05.2013 - 09:03
Post #2

Dupa Towarzystwa
Grupa: Podró?nicy
Punkty prestiżu: 6184

Twist co Ty masz jak?? korb? z tymi interpretacjami. Rozwój duchowy to powrót do naturalnego stanu umys?u. To budzenie serca i "my?lenie" sercem. To u?ywanie umys?u i koniec u?ywania nas przez umys?. Co w tym z?ego? jaki to regres? Chyba regres w sensie powrotu do korzeni i pierwotnego ?ród?a istnienia. Bywaj w pokoju.

Ten, który nie je Chrystusa.

+Quote Post
4 Dzięki Zielarz Gajowy za ten przydatny wpis:
Herbina, masa, Negai1, Obserwator
twistoid
post 18.05.2013 - 15:51
Post #3

Ikona Grupy

Trudno powiedzie? czy jest tylko dusza czy tylko cia?o dlatego ?e cia?o i dusza to etykietki gdzie one s? jednym w sensie nie ma ich pochodz? z jednego a zosta?y oddzielone poprzez s?owa-jest to podzia? na u?ytek spo?ecze?stwa-twórcy j?zyka i linearnego pojmowania, które jak wszystko jest tylko interpretacj?.St?d zastanowi?bym si? wpierw czy istnieje co? takiego jak cia?o i dusza.

+Quote Post
twistoid
post 18.05.2013 - 16:06
Post #4

Ikona Grupy

Dajmy na to ?e istnieje tylko cia?o bez duszy sk?d w takim razie oobe? Co to jest obe? Czym jest cia?o w takim razie ? Jedn? wielk? tajemnic? i nie ma ju? znaczenia czy dusza istnieje cia?o przej??o jej "funkcje"cia?o staje si? tak? sam? tajemnic? jak dusza. Spór o to czy istnieje dusza jest ja?owy powiewa? nawet jak nie istnieje cia?o ma jej "funkcje"(pewne przymioty które zosta?y okre?lone jako funkcje duszy, wszystko co zosta?o sklasyfikowane jako inne, nieokre?lone-tym dla ludzi jest dusza, rozwijanie duchowe, które równie dobrze mo?na nazwa? rozwijaniem cielesnym).Spor jest o to kto wyznaje poj?cie duszy a kto wyznaje poj?cie cia?a, co w gruncie rzeczy jest ograniczonym wyborem, bo i cia?o i dusza to sztuczne nazwy na potrzeby spo?ecze?stwa.W ogóle czym jest rozwój-niby zawsze czym? lepszym, byciem lepszym itd, ale nikt nie zauwa?y? ?e to bycie lepszym to bycie lepszym w granicach spo?ecze?stwa jego norm i zasad, nazw i warto?ci które wirtualnie przyj?? za warte wyznawania, st?d rozwijanie duchowe to w uj?ciu cz?owieka wpasowywanie si? w schemat zachowania cz?owieka który jest lepszy.

+Quote Post
saddhu
post 18.05.2013 - 16:17
Post #5

Go?? Rodziny
*
Punkty prestiżu: 1

@Polybius masz prawo

dla mnie pojecie oobe jest nierozerwalnie zwiazane z zyciem pozagrobowym, smiercia

+Quote Post
pigsonwings
post 18.05.2013 - 16:23
Post #6

haereticus
Punkty prestiżu: 878

Notatnik

a ?mier? to tylko stan umys?u, co? czego ludzie nie potrafia racjonalnie sklasyfikowa? swoim ograniczonym j?zykiem.

+Quote Post
sogliv
post 18.05.2013 - 16:39
Post #7

Przyjaciel Rodziny
Punkty prestiżu: 5

Notatnik

CYTAT(Polybius @ 18.05.2013 - 16:53) *
?miech to zdrowie. I wielokropek na ko?cu zdania ma trzy kropki.

Masz dowód na istnienie czego? takiego jak dusza? Potrafisz wyj?? z cia?a i poprawnie odczyta? seri? numerów w kopercie która jest schowana w normalnie niedost?pnym dla Ciebie miejscu?
http://www.randi.org/site/index.php/1m-cha...pplication.html
zapraszam, darmowy 1 milion dolarów dla ka?dego kto udowodni "zjawisko paranormalne"

Czy potrafie poprawnie odczytac serie numerów w schowanej kopercie to kwestia prosby ale nie wiem czy zostanie uwzgledniona.Od siebie moge dodac,ze takie sprawdzanie jest bez sensu,bo zawsze sie jakis mondry na?kowiec znajdzie ,ze udowodni moje niejakie oszustwo.
Ten wielokropek to MÓJ wielokropek.

Ja napisze krótko: ten kto twierdzi i ma jakies niejasne zdanie co do duszy to wg mnie nigdy nie wyszedl swiadomie z cia?a.Napisze wiecej,sa ludzie,ktorzy nigdy nie wyszli swiadomie z ciala,a sa przekonani na 100% ze cia?o jest tylko pojazdem dla ich JA.

Przestancie gmatwac proste rzeczy.

Sa tylko dwie si?y: MI?O?? i STRACH.
Wiadomo kto do jakiej nalezy.Od razu to widac.

+Quote Post
1 Dzięki sogliv za ten przydatny wpis:
bielik110
twistoid
post 18.05.2013 - 16:45
Post #8

Ikona Grupy

Nie ma czego? takiego jak ?mier? to tylko interpretacja.A skoro w oobe rzeczy s? linearne polegaj? poj?ciom s? przewidywalne, st?d obe, podlega nazwom i prawom umys?u, jego wytworom-iluzji.Nie ma mi?o?ci nie ma starchu to równie? tylko interpretacje, to ?e s? one odpowiedzialne za co? to tylko opinia-forma projekcji, to tak samo jakby powiedzie? ?e Bóg jest za co? odpowiedzialny, jest to zwalanie odpowiedzialno?ci, na pewne si?y które zosta?y zdefiniowane.

+Quote Post
sogliv
post 18.05.2013 - 16:58
Post #9

Przyjaciel Rodziny

Notatnik

CYTAT(twistoid @ 18.05.2013 - 17:45) *
Nie ma czego? takiego jak ?mier? to tylko interpretacja.A skoro w oobe rzeczy s? linearne polegaj? poj?ciom s? przewidywalne, st?d obe, podlega nazwom i prawom umys?u, jego wytworom-iluzji.Nie ma mi?o?ci nie ma starchu to równie? tylko interpretacje, to ?e s? one odpowiedzialne za co? to tylko opinia-forma projekcji, to tak samo jakby powiedzie? ?e Bóg jest za co? odpowiedzialny, jest to zwalanie odpowiedzialno?ci, na pewne si?y które zosta?y zdefiniowane.

Czysta (a raczej brudna) bzdura.

+Quote Post
Polybius
post 18.05.2013 - 17:00
Post #10

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 96

CYTAT(sogliv @ 18.05.2013 - 16:39) *
Czy potrafie poprawnie odczytac serie numerów w schowanej kopercie to kwestia prosby ale nie wiem czy zostanie uwzgledniona.Od siebie moge dodac,ze takie sprawdzanie jest bez sensu,bo zawsze sie jakis mondry na?kowiec znajdzie ,ze udowodni moje niejakie oszustwo.
Ten wielokropek to MÓJ wielokropek.

Ja napisze krótko: ten kto twierdzi i ma jakies niejasne zdanie co do duszy to wg mnie nigdy nie wyszedl swiadomie z cia?a.Napisze wiecej,sa ludzie,ktorzy nigdy nie wyszli swiadomie z ciala,a sa przekonani na 100% ze cia?o jest tylko pojazdem dla ich JA.

Przestancie gmatwac proste rzeczy.

Sa tylko dwie si?y: MI?O?? i STRACH.
Wiadomo kto do jakiej nalezy.Od razu to widac.

Oczywi?cie, ?li naukowcy powstrzymuj? rozwój ludzko?ci, luddysta si? znalaz?.
Sprawdzanie nie jest bez sensu, jest to jedyny sposób na potwierdzenie realno?ci zjawiska. Mia?em wiele do?wiadcze? oobe i wci?? uwa?am ?e nie ma w tym nic "paranormalnego", co nie zmienia faktu ?e zjawisko to posiada wielki potencja?.

+Quote Post
twistoid
post 18.05.2013 - 17:02
Post #11

Ikona Grupy

CYTAT(sogliv @ 18.05.2013 - 17:58) *
Czysta (a raczej brudna) bzdura.

Co to jest mi?o??, co to jest strach? Poka? je czym s?, cokolwiek o nich napiszesz kto? inny b?dzie mia? na ich temat inne zdanie. Sami sobie stwarzamy mi?o?? i strach.

+Quote Post
sogliv
post 18.05.2013 - 17:12
Post #12

Przyjaciel Rodziny

Notatnik

CYTAT(twistoid @ 18.05.2013 - 18:02) *
Co to jest mi?o??, co to jest strach? Poka? je czym s?, cokolwiek o nich napiszesz kto? inny b?dzie mia? na ich temat inne zdanie. Sami sobie stwarzamy mi?o?? i strach.

Tak? No to dawac te inne zdania..

Czym jest MI?O???

MI?O?? jest spontanicznym, bezinteresownym czynieniem mi?o?ci, tak, jak s?o?ce jest spontanicznym, bezinteresownym promieniowaniem s?oneczno?ci.S?o?ce jest s?o?cem w ?wiecie jasno?ci, MI?O?? jest s?o?cem w ?wiecie ciemno?ci.

Czym jest STRACH?

STRACH jest swiatem ciemnosci bez s?onca.

+Quote Post
Zielarz Gajowy
post 18.05.2013 - 17:16
Post #13

Dupa Towarzystwa

Twist piszesz ostatnio to czego nie ma i wychodzi, ?e nie ma nic i jest tylko pustka. Czy pustki te? nie ma bo to interpretacja? Zatem co wg Ciebie jest i co nie jest interpretacj??

Czy Ty jeste? czy Ciebie nie ma. Jeste? interpretacj? iluzji? Czy iluzja to te? interpretacja? Co jest prawdziwe bo raczej nie Ty i nie ja. Zatem co? Jajco?:)

+Quote Post
twistoid
post 18.05.2013 - 17:23
Post #14

Ikona Grupy

Nie ma pustki nie ma mi?o?ci i strachu to tylko interpretacje pewnych sensacji cielesnych, percepcji. Percepcje nale?y oczy?ci? z poj??.

+Quote Post
Zielarz Gajowy
post 18.05.2013 - 17:32
Post #15

Dupa Towarzystwa

To Twoi rodzice kim, czym s? dla Ciebie? Rodzicami? Nie bo to interpretacja. Kim Ty jeste?? Poco ?yjesz?

+Quote Post
twistoid
post 18.05.2013 - 17:57
Post #16

Ikona Grupy

Czy to zmienia prawd?? Dlatego to jest bolesne u?wiadamianie sobie tego.

+Quote Post
serafis
post 18.05.2013 - 18:04
Post #17

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 201

Notatnik

@twistoid w Twoich tekstach wyczuwam wp?yw The Work, Byron Katie. Takie kwestionowanie wszystkiego. Te dzia?anie doprowadzi?o ww. osob? do... pewnego stanu. Przesiedzia?a 2h z herbat? w r?ku, nawet nie wiedzia?a kiedy te godziny min??y. Taki b?ogostan, kochanie wszystkiego, uwa?anie, ?e wszystko jest przyjacielem, wszystko dzieje si? we w?a?ciwym miejscu i we w?a?ciwym czasie itd. Twoje jednak jest lekko bardziej ekstremalne, podchodz?ce pod sceptycyzm. Jednak niesamowite, ?e ogarn??e?, ?e s?owa to tylko zniekszta?cenia. Prawda kryje si? g??biej, w innym ?wiecie. (w innym niz ego funkcjonuje)

+Quote Post
2 Dzięki serafis za ten przydatny wpis:
Vesanya, Woytas74
pigsonwings
post 18.05.2013 - 18:34
Post #18

haereticus

Notatnik

twistoid brniesz w jakies b??dne ko?o, co daje ci u?wiadamianie sobie tego i pisanie o tym skoro tego nie realizujesz, mówi?em ci id? gdzies w kont, nie wbijaj juz na neta i kontempluj nad bezsensem wszystkiego.

+Quote Post
2 Dzięki PigsOnTheWings za ten przydatny wpis:
serafis, Woytas74
saddhu
post 18.05.2013 - 18:38
Post #19

Go?? Rodziny
*
Punkty prestiżu: 1

zabawy w chowanego

ciekawe jak to jest z tymi po smierci co "zyja po staremu" dopoki im "cial" nie skompresuja calkiem - czy dla nich smierc nie zaistniala, czy uwierzyli w zycie po smierci - doslownie...

+Quote Post
twistoid
post 18.05.2013 - 18:39
Post #20

Ikona Grupy

Pigs twoja opinia jest projekcj? twoich l?ków i oczekiwa? na moj? osob?-zawsze niezgodna ze stanem faktycznym.Ludzie ?yj? ze sob? na zasadzie projekcji siebie na innych ze wzajemno?ci?.Bezsens co to jest bezsens i dlaczego on ma okre?la? pewne zachowanie?

+Quote Post
pigsonwings
post 18.05.2013 - 18:44
Post #21

haereticus

Notatnik

CYTAT(twistoid @ 18.05.2013 - 19:39) *
Pigs twoja opinia jest projekcj? twoich l?ków i oczekiwa? na moj? osob?-zawsze niezgodna ze stanem faktycznym.Ludzie ?yj? ze sob? na zasadzie projekcji siebie na innych ze wzajemno?ci?.Bezsens co to jest bezsens i dlaczego on ma okre?la? pewne zachowanie?

niestety musze sie nie zgodzi?, moja opinia to projekcja irytacji wobec twojej walki z wiatrakami

+Quote Post

6 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park