oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Trwaja prace modernizacyjne. Chwilowo nie mozna dodawac postow i brakuje polskich znakow. Przepraszam za utrudnienia. Pracujemy nad tym

3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Strach
Lotnik
post 27.05.2014 - 23:23
Post #1

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podró?nicy
Punkty prestiżu: 61

Notatnik

Witam

Nie wiem od czego zacz?? ale zaczn? od pocz?tku. Pami?tam ?e jako dziecko zawsze ba?em si? ciemno?ci (potwory itp. :P) pewnie przez horrory które lubi?em ogl?da?. Z czasem to min??o lecz dalej ogl?da?em horrory ?y?em ci?gle tak samo :P ale od oko?o 1-2 miesi?cy gdy tylko jestem sam w domu mam dziwne l?ki przed wszystkim (gdy patrze w ciemny pokój zaczynam si? ba? wgl gdy jest ciemno boj? si?) to zacz??o nie by? ju? na tyle ?mieszne ?e sko?czy?em z horrorami. Nawet teraz le?? w ?ó?ku i si? boje czy co? lub kto? si? nie czai za drzwiami. Czuj? ?e co? mia?o na to wp?yw ale tego nie pami?tam co to mog?o by?. Czy w poza spotka?o mnie co? ?e wola?em o tym zapomnie?? od czasu gdy si? to zacz??o mam problemy ze snem nie mog? zasn?? a nawet je?li zasn? to ju? ko?o 3-4 nad ranem ale ko?o 5-6 ju? si? budz? i znowu nie dam rady spa?. Ostatnio wujkiem Google znalaz?em tabletki na sen (Melatonina) i raczej si? nie poprawia. Zasn?? dobrze i si? wyspa? mog? jedynie po wi?kszej dawce alkoholu. Mia?a tak kto?? Je?eli tak, co mo?na z tym zrobi?? Pami?tam jak si? obudzi?em kiedy? i powiedzia?em w my?lach (ju? nigdy nie b?d? próbowa? obe) Licz? na powa?ne podej?cie do tematu i nie krytykowanie typu ( Kole? ma 21 lat a boi si? ciemno?ci :P)
Go to the top of the page

+Quote Post
3 Dzięki Lotnik za ten przydatny wpis:
diaboliq, noso?amacz, Twisted_Sister
Konopix
post 27.05.2014 - 23:52
Post #2

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 200

Notatnik

czyli jeste? w miar? normalny, ja w wieku 5 lat mia?em l?k przed niesko?czono?ci?. Zacz??em sobie wyobra?a? ewentualne granice wszech?wiata a potem koniec czasu. Typu umieram, ide do nieba i co tam siedze non stop i tak siedze siedze, od my?lenia o niesko?czono?ci fizycznej i czasowej zry?em sobie beret troche, ale te? mia?em ciekawe stany mistyczne. Potem ba?em si? paj?ków, dopiero niedawno mi przesz?o, chyba dawno nie widzia?em ?adnego i st?d wydaje mi si?, ?e przesz?o...

na bezsenno??:
trening d?ejkobsona - stopniowe napinanie i rozlu?nianie mi??ni. mo?na zacz?? ?wiczy? ju? jaki? czas przed ?ó?kiem
wyciszenie - sam wiesz
sport - ale nie bezposrednio przed snem, bo moze przyniesc odwrotny skutek.
melatonina - jak nic innego nie dziala, uwaga bo moze zamulac
marihuana - nie polecam, zamula, kosztuje, nie pamieta sie snów
alko - pierdul póki? m?ody

+Quote Post
2 Dzięki Konopix za ten przydatny wpis:
Lotnik, noso?amacz
Lotnik
post 27.05.2014 - 23:56
Post #3

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 61

Notatnik

Ba?e? si? kiedy? tak ?e nie mog?e? spa?? Zawsze zasypiam na brzuchu od ma?ego ale teraz boje si? le?e? na brzuchu bo nie widz? wtedy co jest za mn? i mam wra?enie ?e zaraz kto? zacznie mnie dusi?..

+Quote Post
Zyga
post 28.05.2014 - 02:36
Post #4

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 367

Notatnik

Strach przed ciemno?ci? jest g??boko zakorzeniony w naszej pod?wiadomo?ci i nie bierze si? z niczego. Niemal zawsze, kiedy chc? wyj?? i mog? wyj??, musz? si? zmierzy? z jak?? przeciwno?ci?. Mo?e to przeszkadzacze, jak twierdzi Darek Sugier. Mo?e do naszego ?wiata przylega bardzo agresywny ?wiat, który trzeba szybko omin??, jak pisa? Monroe. Najlepiej my?le? o czym? ?miesznym. ?miech to najlepszy sposób na strach. ?eby nie by?o Ci smutno:
http://www.tekstowo.pl/piosenka,iron_maide...f_the_dark.html

+Quote Post
1 Dzięki Zyga za ten przydatny wpis:
Lotnik
Foks
post 28.05.2014 - 08:35
Post #5

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 781

Notatnik

CYTAT(Lotnik @ 28.05.2014 - 00:23) *
Witam

Nie wiem od czego zacz?? ale zaczn? od pocz?tku. Pami?tam ?e jako dziecko zawsze ba?em si? ciemno?ci (potwory itp. :P) pewnie przez horrory które lubi?em ogl?da?. Z czasem to min??o lecz dalej ogl?da?em horrory ?y?em ci?gle tak samo :P ale od oko?o 1-2 miesi?cy gdy tylko jestem sam w domu mam dziwne l?ki przed wszystkim (gdy patrze w ciemny pokój zaczynam si? ba? wgl gdy jest ciemno boj? si?) to zacz??o nie by? ju? na tyle ?mieszne ?e sko?czy?em z horrorami. Nawet teraz le?? w ?ó?ku i si? boje czy co? lub kto? si? nie czai za drzwiami. Czuj? ?e co? mia?o na to wp?yw ale tego nie pami?tam co to mog?o by?. Czy w poza spotka?o mnie co? ?e wola?em o tym zapomnie?? od czasu gdy si? to zacz??o mam problemy ze snem nie mog? zasn?? a nawet je?li zasn? to ju? ko?o 3-4 nad ranem ale ko?o 5-6 ju? si? budz? i znowu nie dam rady spa?. Ostatnio wujkiem Google znalaz?em tabletki na sen (Melatonina) i raczej si? nie poprawia. Zasn?? dobrze i si? wyspa? mog? jedynie po wi?kszej dawce alkoholu. Mia?a tak kto?? Je?eli tak, co mo?na z tym zrobi?? Pami?tam jak si? obudzi?em kiedy? i powiedzia?em w my?lach (ju? nigdy nie b?d? próbowa? obe) Licz? na powa?ne podej?cie do tematu i nie krytykowanie typu ( Kole? ma 21 lat a boi si? ciemno?ci :P)

Skup sie na punkcie pod powiekami i odliczaj 100 97.... Co 3. Nie myslac o niczym. Walnij dwa piwa zaciagnij rolety a tak szczerze: wysi?ek fizyczny!

+Quote Post
1 Dzięki Foks za ten przydatny wpis:
Lotnik
Pavve?
post 28.05.2014 - 13:38
Post #6

Punkty prestiżu: 1966

Notatnik

Witam

Twoja ?wiadomo??/pod?wiadomo?? wida? ju? na tyle przesi?kn??a ró?nymi motywami wyci?gni?tymi z tych horrorów, ?e to g??boko w Tobie zosta?o, ?yje poniek?d w?asnym ?yciem i si? nadal odzywa, a kiedy próbujesz to st?umi?, to si? mocniej stawia... Jest na to sposób, analogiczny do wszystkich innych sytuacji, gdzie chcemy jeden motyw w sobie zamieni? na inny. I tak, i tak, b?dziesz musia? to sam przemieli?, zrozumie?, wy?wiczy? umys?, wi?c ostatecznie i tak musisz to sam wykmini?. To, co napisz?, to b?d? jedynie wskazówki, gdzie niektóre wyda? si? mog? poniek?d oczywiste, ale jednak s? skuteczne (jedne bardziej od drugich). ?eby pozby? si? strachu jest kilka metod - nie ucieka? od niego, np. jak boisz si? ciemno?ci, to tym bardziej tam pój??, i jak zobaczysz, ?e nic tam nie ma, to pod?wiadomie nabierasz odwagi. Jednak ta metoda wydaje mi si?, nie jest super skuteczna, no i trudna. Druga metoda, znajd? sobie protektora, tj. je?li wierzysz w Boga, który jest wszechmog?cy, niech to b?dzie on i mu zaufaj, oddaj w Jego r?ce swoje bezpiecze?stwo przed tymi istotami, które masz wra?enie, ?e gdzie? si? czaj? w ciemno?ci i mog? Ci zrobi? krzywd?. Je?li Bóg Ci nie odpowiada, niech to b?dzie opiekun, jaki? anio?, Twoje "wy?sze ja", serwitor, itp. My?l?, ?e ta metoda powinna by? skuteczna. No i jeszcze pewna kwestia, mianowicie Twoje nastawienie do rzeczywisto?ci i innych istot. Zacznijmy od tego drugiego, tj. od istot. Je?li je traktujesz jak wrogów, je?li os?dzasz je z góry jako z?e, itp. zamiast obj?? je wspó?czuciem i zrozumieniem, wybaczeniem, ciep?em, mi?o?ci?, to sam stajesz si? taki, jak je os?dzasz i wzmagasz t? rzeczywisto??. To nawet dzia?a w fizyku na innych ludziach, ale wydaje si? ciut mniej (chyba, ?e naprawd? opanujesz takie my?lenie i uczynisz to swoim sposobem na ?ycie, ?e taka energia a? b?dzie z Ciebie promieniowa?a :)), jednak w rzeczywisto?ci niefizycznej dzia?a. Jednak przy tym pami?taj, ?e to wybaczenie, empatia, ciep?o, uprzejmo??, itp. wcale, a wcale nie s? to?same z uleg?o?ci?. Tak wi?c zachowuj?c to wszystko wyra? grzecznie i spokojnie zdecydowan? wol?, ?e sobie nie ?yczysz takich incydentów. Uwierz w to, nie wracaj my?lami do tego, ?e a jednak co? tam si? kryje i za chwil? wyleci i Ci? zje :3 Na pocz?tku mo?e to by? troch? trudne, ale z ka?d? chwil? gdy pokonasz te pierwsze w?tpliwo?ci i wahania, b?dzie to coraz ?atwiejsze i pewniejsze, a? w ko?cu b?dziesz si? czu? bezpiecznie i komfortowo :)
Tyle o istotach, teraz o rzeczywisto?ci w ko?o i wewn?trz nas. Jak to mówi?, koncepcja deszczu jest zale?na od cz?owieka, na optymistów leci, pesymistów olewa ;D Du?o, baardzo du?o zale?y od naszej interpretacji, od naszego nastawienia, intencji, wyuczonych schematów, przyzwyczaje?, itp. Je?li traktujesz rzeczywisto?? jako domen? z?a, gdzie ró?ne z?e rzeczy mog? si? wydarzy?, b?dziesz przyci?ga? takie my?li, a poniek?d i zdarzenia. No i w drug? stron?, je?li b?dziesz kultywowa? pozytywne wyobra?enia, je?li np. przed spaniem b?dziesz wywo?ywa? mega przyjemne obrazy i emocje, i obdarza? nimi wszystko i wszystkich w ko?o, to b?dzie to stawa?o si? coraz bardziej rzeczywisto?ci?, najpierw dla Twoich my?li, pó?niej za? przek?ada?o si? na rzeczywisto??. Kiedy pojawia si? negatywne odczucie rzeczywisto?ci, interpretacja tej rzeczywisto?ci czy to otoczenia, czy jaki? istot, nie pomo?e przeciwstawianie si? tej sile, wystawianie przeciwko niej drugiego bieguna w celu zwalczenia pierwszego. Je?li tak to si? sobie uzasadnia, wtedy pod?wiadomie tylko kultywujemy my?l, ?e to z czym walczymy jest na tyle silne, ?e musimy tyle wysi?ku temu przeciwstawi?, ?eby z tym spróbowa? zwyci??y?. Nie zwracamy wtedy uwagi na to, ?e ta si?a z któr? walczymy, jest naszym tworem i wtedy ganiamy jak pies za w?asnym ogonem.
Je?li co? nas n?ka, straszy, nie nale?y walczy? z tym, nale?y to pierw zignorowa?, i zast?pi? tym, co pragniemy do?wiadcza?, doznawa?, jakby nigdy nic, nie jako przeciwstawianie si?, nie jako walka dualistycznych, opozycyjnych, skrajnych motywów, ale jako po prostu jedna ca?o?ciowa rzeczywisto??. W pierwszej chwili mo?e wydawa? si? to nieskuteczne, ale nie wolno nam w tym momencie straci? ufno?ci i wiary w skuteczno??, gdy? ten stan potrwa jeszcze jedynie chwil?, zanim wszystko si? zmieni. To tak, jak trzeba wi?ksz? si?? przy?o?y?, by zmieni? kierunek, za? mniejsz?, by jedynie przyspieszy? ruch w ju? ustalonym kierunku. Je?li wi?c, np. patrz?c w ciemno??, wraca Ci my?l i uczucie zwi?zane z jakim? demonem, trupi? czach?, upiorem, z?ym duchem, itp. to nie pomo?e walka z tym, ani uciekanie.
Tak wi?c radz? zastosowa? wszystkie trzy opisane przeze mnie wy?ej metody, tj. ogólnie mówi?c 1) nie uciekanie, upór, 2) zrzucenie cho? cz??ci odpowiedzialno?ci, ci??aru, zadania na jakiego? opiekuna, Boga, anio?a czy jakiego? serwitora, 3) zmiana nastawienia na pozytywne i ?yczliwe, a wszystko powinno by? dobrze :) Przy tym ostatnim punkcie, oprócz pozytywnego my?lenia o ?wiecie zewn?trznym, pozytywnie te? my?l o sobie. Znajd? w sobie si??, np. opowiedz si? po stronie kosmicznych si? dobra, mianuj si? na szafarza ?wiat?a, dobra, itp. i z tak? intencj? i wiar? we wspomaganie sojuszniczych si?, z którymi si? scalasz, bratasz i uto?samiasz, mo?esz bez wi?kszego trudu i problemu odegna? strach i jego przyczyn?, a co wi?cej nawet nie zostawi? go w stanie neutralnym, a zamieni? jeszcze zarówno skutek jak i przyczyn? zaistnia?ej sytuacji w co? dobrego! :)
Tak?e ?ycz? mi?ych, przytulnych i przyjemnych snów ;3

+Quote Post
2 Dzięki Pavve? za ten przydatny wpis:
Lotnik, noso?amacz
noso?amacz
post 28.05.2014 - 18:12
Post #7

Efekt Jojo
Punkty prestiżu: 391

Notatnik

Witam

jak chcesz konkretnych leków to klik chocia? polecam sie skontaktowa? z psychologiem (nie zamkn? ci?) on ci przepisze lepsze leki. mo?liwe ze bardziej skuteczne na twoje dolegliwo?ci.
ps. pamietaj ze psychologo ma wieksz? wiedze ni? "internetowi specjali?ci"

CYTAT(Foks @ 28.05.2014 - 09:35) *
Skup sie na punkcie pod powiekami i odliczaj 100 97.... Co 3. Nie myslac o niczym. Walnij dwa piwa zaciagnij rolety a tak szczerze: wysi?ek fizyczny!

serio? wysi?ek fizyczny nie bardzo pomaga, przynajmniej nie na wszystkie strachy

ps.ja ze strachem walcze komediami. polecam horror/komedie bardzo specyfoczny, ale nie jest straszny tylko komiczny. Tucker and Dale vs. Evil http://www.youtube.com/watch?v=j0hJSCqqIs4

+Quote Post
1 Dzięki noso?amacz za ten przydatny wpis:
Lotnik
Zielarz Gajowy
post 28.05.2014 - 19:59
Post #8

Dupa Towarzystwa
Punkty prestiżu: 6184

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/142658/miej...ktore-budza-lek

"Pema Cziedryn wskazuje czytelnikowi drog? i uczy j?zyka, który mo?e pomóc w kszta?towaniu naszego my?lenia o traumach - tych codziennych i tych bardzo g??bokich - zwi?zanych z ?yciem we wspó?czesnym ?wiecie. Co jednak najwa?niejsze, pokazuje, jak skutecznie buddyjskie podej?cie mo?e wprowadzi? porz?dek w nasze pogmatwane ?ycie".

+Quote Post
2 Dzięki Zielarz Gajowy za ten przydatny wpis:
Lotnik, noso?amacz
Pavve?
post 28.05.2014 - 22:52
Post #9

Punkty prestiżu: 1966

Notatnik

noso?amacz, a co je?li "internetowym specjalist?" jest psycholog? a co je?li dobre rozwi?zanie ma np. mnich buddyjski czy chrze?cija?ski, mimo ?e nie studiowa? psychologii?

co do filmu uwa?am, ?e lepiej w takiej sytuacji nadawa?aby si? komedia romantyczna, nie komedia horror...

+Quote Post
2 Dzięki Pavve? za ten przydatny wpis:
Lotnik, noso?amacz
noso?amacz
post 29.05.2014 - 07:12
Post #10

Efekt Jojo

Notatnik

mi raczej chodzi?o o kontakt z innym cz?owiekiem, ni? negowanie mo?liwie dobrych podpowiedzi.
co do komedii horroru to mo?e masz racejXD tyle ze ciezko sie przestraszy? na tym filmie a raczej ?atwiej u?miechn??:)

ps. je?eli naprawde mia?bym poleci? co? mega strasznego to by? by edgar allan poe "czarny kot" ja podchodzi?em do niego ~~20 razy(jest krótki) i tylko dlatego ze nie by?o nic innego do s?uchania. nie polecam s?ucha? jesli nie lubisz odczuwa? mega z?ych emocji, ja go s?ucha?em i by?em przera?ony mimo ?e nie by?o tam ?adnego wilko?aka czy innego stracha.

+Quote Post
Lotnik
Twisted_Sister
post 29.05.2014 - 11:59
Post #11

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 50

Notatnik

Witam

Wiesz, ja mam 25 lat i te? miewa?am podobnie jak Ty, ca?kiem niedawno i wcze?niej równie?. W ogóle od zawsze ba?am si? patrze? na wzrok lalek, figurek, itp. Przeszywa? mnie strach, kiedy dostrzega?am, ?e "patrz?" na mnie - mia?am tak od kiedy by?am ma?ym dzieckiem. Mia?am te? tak, ?e kiedy patrzy?am na stoj?ce przodem do mnie krzes?o, to my?la?am, ?e ono zacznie si? przysuwa? w moj? stron?. Kiedy na krze?le le?a?y jakie? ciuchy, to przestraszy?am si?, bo to wygl?da?o jakby to by?a kar?owata zakonnica (bo mam wi?kszo?? czarno-bia?ych ciuchów, a zreszt? w ciemno?ci prawie wszystko jest czarne). Wiedzia?am, ?e przecie? w moim pokoju nikogo nie ma, ale ba?am si? i nie chcia?am na to patrze?. Jak patrzy?am na ro?lin?, to jej ga??zie z li??mi by?y jak ?apki jakiego? kosmity. Wiedzia?am, ?e to ro?lina, ale my?la?am, ?e mnie dotknie. Cz?sto te? mam wra?enie, ?e w moim pokoju po prostu kto? jest. Kiedy? mia?am tak, ?e po obudzeniu, przez u?amek sekundy widzia?am kogo? obok ?ó?ka, ale jak szerzej otworzy?am oczy, to nikogo tam nie by?o. Cz?sto s?ysz? dziwne d?wi?ki, np. taki d?wi?k jakby kto? siada? na krzes?o. Jak by?am dzieckiem, to w nocy, kiedy nie spa?am, widzia?am przechodz?c? przez mieszkanie posta?, która przypomina?a wygl?dem yeti i by?a br?zowego koloru. Ten stwór powiedzia? do mnie: "A ty jeszcze nie ?pisz?" i poszed? do kuchni. Nie by?o go ju? wida?, a ja czeka?am do rana, ?eby zobaczy?, co si? stanie, jak rodzice znajd? go tam rano albo ?eby zobaczy?, czy b?dzie wychodzi?, ale rano zdziwi?am si?, ?e nikogo nie by?o w tej kuchni. Teraz ju? nie ma szans, ?ebym przypomnia?a sobie, czy to si? dzia?o naprawd?, czy to by? tylko sen, ale wtedy uznawa?am to za prawd?.
Sk?d to si? bierze? Mo?e to po prostu bujna wyobra?nia? Bo ja rzadko w ogóle ogl?dam jakiekolwiek filmy. Albo mam te? inn? teori? - ?e to mo?e by? zwi?zane z traumatycznymi prze?yciami. Bo u mnie to si? bardzo nasili?o po burzliwym zwi?zku. Mo?e warto po prostu co? zmieni? w swoim ?yciu - to, co Ci je zatruwa. Poprzebywa? w towarzystwie innych ludzi, którzy Ci? nie stresuj?.
Ale powiem Ci (chocia? to kiepskie pocieszenie), ?e odczuwanie strachu nie jest jeszcze najgorsze. Najgorszy jest ten stan, kiedy jest Ci wszystko jedno i my?lisz sobie: "Cokolwiek to jest, fajnie, niech mnie zabiera". Uwa?am, ?e to w?a?nie taki stan jest bardziej chory od strachu.

+Quote Post
3 Dzięki Twisted_Sister za ten przydatny wpis:
diaboliq, Lotnik, Pavve?
Shagy
post 29.05.2014 - 13:40
Post #12

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 360

'bój si?' to przecie? ludzkie :D kiedy? tak Darek powiedzia?...
Najlepiej spacerowa? wieczorow? por? i nie ogl?da? si? za siebie. Nie jest to takie proste, chocia? jestem nie ma?y to na pocz?tku by?o to trudne, teraz spaceruje, biegam tylko nocami, a nie mieszkam na strze?onym osiedlu itp ;)

Co to da?o? No nie boj? si? tak przed za?ni?ciem mimo ?e s?ysz? dziwne d?wi?ki i czuje obecno?? nazwijmy to 'innej energii' :D

+Quote Post
1 Dzięki Shagy za ten przydatny wpis:
Lotnik
Foks
post 29.05.2014 - 21:16
Post #13

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(noso?amacz @ 28.05.2014 - 19:12) *
jak chcesz konkretnych leków to klik chocia? polecam sie skontaktowa? z psychologiem (nie zamkn? ci?) on ci przepisze lepsze leki. mo?liwe ze bardziej skuteczne na twoje dolegliwo?ci.
ps. pamietaj ze psychologo ma wieksz? wiedze ni? "internetowi specjali?ci"

serio? wysi?ek fizyczny nie bardzo pomaga, przynajmniej nie na wszystkie strachy

ps.ja ze strachem walcze komediami. polecam horror/komedie bardzo specyfoczny, ale nie jest straszny tylko komiczny. Tucker and Dale vs. Evil http://www.youtube.com/watch?v=j0hJSCqqIs4

Wysi?ek fizyczny nie pomaga...Jak cz?owiek sie wym?czy i nie ma si?y na wi?kszy wycisk to nie wiem kim musia? by by? by nie polecie? w kime...Napisz mu ?eby jad? czipsy i siedzia? i ogl?da? wiadomo?ci...t?uste leniwe dupska (nie zaliczam ludzi chorych) co opychaj? sie kebsikami maj? tak zawalone cia?o cholesterolem i zawalone jelita ?e na pewno maj? problem ze snem, chyba ?e usn? lecz nie s? wypoczenci...Pole? mu telewizje i inne tego typu pierdo?y tak mu zaro?nie szyszynka....Wpierdzielaj leki z reklamy !!!!!! Taaak mówi? gadaj?ce g?owy...Czytaj dalej takie pierdo?y a na pewno nie u?niesz, rusz ty?ek podziwiaj przyrode...

ps. jak widze leniwe dzieciaki to nie wiem kto b?dzie pracowa? na moj? emeryture, zeshizuj? im ?by psychoterapeuci albo inni znawcy widz?cy tylko swój sze?cian....

+Quote Post
2 Dzięki Foks za ten przydatny wpis:
Lotnik, Shagy
TyHu
post 29.05.2014 - 21:56
Post #14

Coprobo
Punkty prestiżu: 620

Notatnik

mia?e? ju? oobe?

Ja kiedy? te? si? ba?em jaki? dziwnych rzeczy.

W oobe mia?em
Jedno do?wiadczenie takie bardzo znacz?ce w moim ?yciu móg?bym je nazwa? "rozgrzeszeniem"

Przed wyj?cie z cia?a zosta?em pozbawiony l?ku , zosta? w ciele fizycznym.
Normalnie zero strachu , ca?kowita wolno??, normalnie jakbym byl w niebie.

Po powrocie do cia?a wszystko wróci?o do normy mia?em strach i nadal go mam ale dzi?ki temu do?wiadczeniu coraz mniej , wko?cu nie bede go mie? w cale (na poziomie duchowym nie mam go ju? wcale) ale jest przy pow?oce cielesnej jakie? tam resztki zwi?zane bardziej z typow? szar? rzeczywisto?ci? ni? duchami ,demonami itd.

+Quote Post
4 Dzięki TyHu za ten przydatny wpis:
Konopix, Lotnik, noso?amacz, Twisted_Sister
Lisu
post 29.05.2014 - 22:27
Post #15

Znajomy Rodziny
Punkty prestiżu: 15

Irracjonalny strach o jakim piszesz mo?e mi? wiele powodów i tylko Ty mo?esz odkry? czym jest wywo?any. Ja sam prze?ywam co? podobnego. Mniej wi?cej pó? roku temu zacz??em ba? si? samotno?ci. Przera?a?o mnie wszystko, a szczególnie nienormalna cisza jaka panowa?a w moim domu, pod nieobecno?? wszystkich. Wydawa?o mi si?, ?e wsz?dzie, w ka?dym cieniu czai si? jaki? potwór, który chce mojej ?mierci. Budzi?em si? w ?rodku nocy ton?c we w?asnym pocie i czuj?c, ?e kto? na mnie patrzy, mimo, ?e nikogo w domu nie mog?o by?. Jak pó?niej odkry?em, by?o to spowodowane dwiema rzeczami, po pierwsze aur? mojego domu- ka?dy kto nie mieszka? tam na codzie? nie potrafi? zasn??, mia? koszmary, lub czu? ogólne z?o ca?ego miejsca, a po drugie duchem, który przyszed? do mojego domu. Z pierwszym poradzi?em sobie wstawiaj?c do pokoju ró?ne ozdóbki i inne bzdety poprawiaj?ce ogólne odczucia, a z drugim, po prostu przeprowadzaj?c go do Parku. Teraz jak na to patrz?, to chce mi si? ?mia?, bo z duchami mam styczno?? prawie ca?y czas i po prostu wiem, ?e nie mog? zrobi? mi krzywdy. Przesta?em ba? si? ciemno?ci i samotno?ci, bo jak si? okazuje najstraszniejszy w tym wszystkim by? umys?, który nie potrafi? zrozumie? co si? dzieje. Na tym forum masz instrukcj? jak si? pozby? ducha z domu i polecam tego spróbowa?.

W kwestii tego co napisa?a Twisted Sister, to potwierdzam, na w?asnym przyk?adzie, ?e traumatyczne prze?ycia, czy nawet po prostu intensywne uczucia pobudzaj? w jaki? sposób umys? do postrzegania rzeczy których normalnie nie wida?. Po pewnych traumatycznych prze?yciach w dzieci?stwie widzia?em ca?kiem sporo rzeczy których nikt inny nie zauwa?a?, w tym i br?zowego jegomo?cia o którym piszesz. Nazwa?em go Strach, bo mieszka? pod moim ?ó?kiem i czasami stamt?d wychodzi?, ?eby sta? przed oknem i patrze? na samochody jad?ce w nocy... Kiedy nie spa?em mówi? chrapliwym g?osem "Id? spa?, bo Ci? Czarny zauwa?y. Ja b?d? pinowa?...".

+Quote Post
1 Dzięki Lisu za ten przydatny wpis:
Lotnik
noso?amacz
post 30.05.2014 - 06:37
Post #16

Efekt Jojo

Notatnik

CYTAT(Lisu @ 29.05.2014 - 23:27) *
Irracjonalny strach o jakim piszesz mo?e mi? wiele powodów i tylko Ty mo?esz odkry? czym jest wywo?any. Ja sam prze?ywam co? podobnego. Mniej wi?cej pó? roku temu zacz??em ba? si? samotno?ci. Przera?a?o mnie wszystko, a szczególnie nienormalna cisza jaka panowa?a w moim domu, pod nieobecno?? wszystkich. Wydawa?o mi si?, ?e wsz?dzie, w ka?dym cieniu czai si? jaki? potwór, który chce mojej ?mierci. Budzi?em si? w ?rodku nocy ton?c we w?asnym pocie i czuj?c, ?e kto? na mnie patrzy, mimo, ?e nikogo w domu nie mog?o by?. Jak pó?niej odkry?em, by?o to spowodowane dwiema rzeczami, po pierwsze aur? mojego domu- ka?dy kto nie mieszka? tam na codzie? nie potrafi? zasn??, mia? koszmary, lub czu? ogólne z?o ca?ego miejsca, a po drugie duchem, który przyszed? do mojego domu. Z pierwszym poradzi?em sobie wstawiaj?c do pokoju ró?ne ozdóbki i inne bzdety poprawiaj?ce ogólne odczucia, a z drugim, po prostu przeprowadzaj?c go do Parku. Teraz jak na to patrz?, to chce mi si? ?mia?, bo z duchami mam styczno?? prawie ca?y czas i po prostu wiem, ?e nie mog? zrobi? mi krzywdy. Przesta?em ba? si? ciemno?ci i samotno?ci, bo jak si? okazuje najstraszniejszy w tym wszystkim by? umys?, który nie potrafi? zrozumie? co si? dzieje. Na tym forum masz instrukcj? jak si? pozby? ducha z domu i polecam tego spróbowa?.

W kwestii tego co napisa?a Twisted Sister, to potwierdzam, na w?asnym przyk?adzie, ?e traumatyczne prze?ycia, czy nawet po prostu intensywne uczucia pobudzaj? w jaki? sposób umys? do postrzegania rzeczy których normalnie nie wida?. Po pewnych traumatycznych prze?yciach w dzieci?stwie widzia?em ca?kiem sporo rzeczy których nikt inny nie zauwa?a?, w tym i br?zowego jegomo?cia o którym piszesz. Nazwa?em go Strach, bo mieszka? pod moim ?ó?kiem i czasami stamt?d wychodzi?, ?eby sta? przed oknem i patrze? na samochody jad?ce w nocy... Kiedy nie spa?em mówi? chrapliwym g?osem "Id? spa?, bo Ci? Czarny zauwa?y. Ja b?d? pinowa?...".

czarny odczuwa?e? jako ?mier??
CYTAT
Wysi?ek fizyczny nie pomaga...Jak cz?owiek sie wym?czy i nie ma si?y na wi?kszy wycisk to nie wiem kim musia? by by? by nie polecie? w kime...Napisz mu ?eby jad? czipsy i siedzia? i ogl?da? wiadomo?ci...t?uste leniwe dupska (nie zaliczam ludzi chorych) co opychaj? sie kebsikami maj? tak zawalone cia?o cholesterolem i zawalone jelita ?e na pewno maj? problem ze snem, chyba ?e usn? lecz nie s? wypoczenci...Pole? mu telewizje i inne tego typu pierdo?y tak mu zaro?nie szyszynka....Wpierdzielaj leki z reklamy !!!!!! Taaak mówi? gadaj?ce g?owy...Czytaj dalej takie pierdo?y a na pewno nie u?niesz, rusz ty?ek podziwiaj przyrode...

ps. jak widze leniwe dzieciaki to nie wiem kto b?dzie pracowa? na moj? emeryture, zeshizuj? im ?by psychoterapeuci albo inni znawcy widz?cy tylko swój sze?cian....

nie wiem czy chodzi ci o trening "do porzygu" czy o raczej lajtowy... ja tylko twierdze ze lepiej jest jest poczeka? nie spa? do 4h nad ranem (albo od 2rano do pó?nocy)i zmeczenie b?dzie takie samo jak po treningu. sk?d wioz?e? czipsy, kie?basy to nie wiem przecie? wiadomo ze frytki s? najlepsze XD

ps. tu nie chodzi o jad?ospis ?wiczenia czy ich brak, a o psychike. jakby? zapomnia? to nie jest temat dla koksów a dla lotnika który si? boi, i chce si? tego pozby?

+Quote Post
Lotnik
Foks
post 30.05.2014 - 09:56
Post #17

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(noso?amacz @ 30.05.2014 - 07:37) *
czarny odczuwa?e? jako ?mier??

nie wiem czy chodzi ci o trening "do porzygu" czy o raczej lajtowy... ja tylko twierdze ze lepiej jest jest poczeka? nie spa? do 4h nad ranem (albo od 2rano do pó?nocy)i zmeczenie b?dzie takie samo jak po treningu. sk?d wioz?e? czipsy, kie?basy to nie wiem przecie? wiadomo ze frytki s? najlepsze XD

ps. tu nie chodzi o jad?ospis ?wiczenia czy ich brak, a o psychike. jakby? zapomnia? to nie jest temat dla koksów a dla lotnika który si? boi, i chce si? tego pozby?

Wszystkie choroby sa od tego co jemy ;) i jeszcze jedno niby jak masz rozwinac swiadomosc i poprawic samopoczucie psych. Jak i fizyczne jak siedzisz przed kompem i zujesz gume ze slodzikiem ;) pijesz tyj z fluorem...itd...dbaj o swoj organizm a i wyjscie bedzie konkret....Nie wiem jak wy ale wiem to po sobie....

+Quote Post
2 Dzięki Foks za ten przydatny wpis:
Lotnik, noso?amacz
noso?amacz
post 30.05.2014 - 17:09
Post #18

Efekt Jojo

Notatnik

nie ?uje gumy... moze nie jestem motylem,ale nie przeszkadza mi ten ci??ar
wiem ?e poczucie równowagi psychiki i fizyki wielu rajcuje, ale mi to wisi XD

ps. nie mam rozwini?tej ?wiadomo?ci

+Quote Post
Foks
post 31.05.2014 - 08:59
Post #19

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(noso?amacz @ 30.05.2014 - 18:09) *
nie ?uje gumy... moze nie jestem motylem,ale nie przeszkadza mi ten ci??ar
wiem ?e poczucie równowagi psychiki i fizyki wielu rajcuje, ale mi to wisi XD

ps. nie mam rozwini?tej ?wiadomo?ci

To nie podwazaj mojego zdania;):*

+Quote Post
Shagy
post 31.05.2014 - 14:42
Post #20

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 360

What Does The Foks Say?
https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

:D:D;)

Zapomnia?em doda?, ?e filmik nie ma na celu nikogo obrazi?, po prostu tak mi si? skojarzy?o :)

+Quote Post
1 Dzięki Shagy za ten przydatny wpis:
Foks
noso?amacz
post 01.06.2014 - 07:49
Post #21

Efekt Jojo

Notatnik

XD

+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park