oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Trwaja prace modernizacyjne. Chwilowo nie mozna dodawac postow i brakuje polskich znakow. Przepraszam za utrudnienia. Pracujemy nad tym

3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Przewodnik
obenautka
post 10.02.2016 - 23:20
Post #1

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podró?nicy
Punkty prestiżu: 188

Notatnik

Witam,

Od jakiegos czasu ,po wyjsciu z ciala ,moj malzonek spotyka przewodnika.Jego przygody przyprawiaja mnie o dreszcze,sa niezwykle.Jednak przewodnika sie boi :P
W czym problem? Otoz kiedy spotkali sie pierwszy raz,przewodnik polozyl dlon na jego ramieniu i telepatycznie przekazal : jestem przewodnikiem twojej zony,nie musisz sie mnie bac.
Dlugo rozmawiali,maz zadawal pytania a tamten odpowiadal.Byl duzo bardziej rozmowny z Nim niz ze mna! Spoko...moge to w sumie przezyc ale tak powaznie nie rozumiem dlaczego On nie ma swojego przewodnika?
Do tej pory myslalam,ze moj przewodnik jest moim tylko...
Macie jakies zdanie na ten temat?
Go to the top of the page

+Quote Post
MadziaKK
post 11.02.2016 - 12:04
Post #2

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 401

Notatnik

O, dawno ci? nie by?o, znaczy nic nie pisa?a?.

Ja mam teori? ;) Na podstawie swoich do?wiadcze?. To czego potrzebujemy, a raczej czyjej pomocy potrzebujemy w jakim? czasie, taki zjawia si? prewodnik. Mo?e troch? jest inaczej w przypadku opiekuna, je?li jest jaka? ró?nica. Taki Anio? stró?, opiekun jest "przy" nas przez ca?e ?ycie, gdy tylko go/jej potrzebujemy.

+Quote Post
Negai1
post 11.02.2016 - 20:02
Post #3

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 182

Notatnik

Hmmm :D To ?e rozmawia z Twoim przewodnikiem nie oznacza ?e on nie ma swojego w?asnego ;) Przewodnicy s? ró?ni, maj? ró?ne powody do rozmów. Maj? w?asn? wole, to oni wybieraj? z kim rozmawiaj?, bo potrafi? oceni? kto potrzebuje ich najbardziej :P Oczywi?cie rzadko si? zdarza by jaki? przewodnik Chi?czyka czy Amerykanina którego nie znasz rozmawia? z Tob?, bo jego twoje ?ycie troszeczk? nie interesuje :P Ale skoro jeste? blisko ze swoim m??em to taka ,,wymiana przewodników" jest do?? normalna. Ka?dy przewodnik jest na swój sposób inny, w zale?no?ci od tego jak? osob? ,,przewodzi" :D Dla przyk?adu ja te? mia?am kontakt z przewodnikiem mojego ch?opaka, krótki ale jednak :P Natomiast on z nim porozmawia? nie umie. Dlaczego? Ca?kiem mo?liwe ?e po prostu przewodnik uznaje ?e na razie nie ma mu nic do powiedzenia, albo po prostu ten kontakt jest utrudniony. Ludzie cz?sto nie zdaj? sobie sprawy z tego, jak bardzo maj? zaburzony kontakt z opiekunem/przewodnikiem. Nawet ja je?li przez wiele dni nie medytuje i nie pracuje nad sob?, czuje cz?sto ?e gdy ,,wo?am go" nie s?ysz? odpowiedzi. Nie wynika to z tego ?e on nie chce ze mn? rozmawia? tylko z tego, ?e mam zbyt niskie wibracje by us?ysze? jego g?os :P

Dlatego pracuj nad sob?, medytuj, ucz si?, a wkrotce porozmawiasz z opiekunem ;) Poza tym uwierz w to ?e to mo?liwe :D

+Quote Post
Lisk
post 11.02.2016 - 22:40
Post #4

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 4456

Notatnik

CYTAT
Ja mam teori? ;) Na podstawie swoich do?wiadcze?. To czego potrzebujemy, a raczej czyjej pomocy potrzebujemy w jakim? czasie, taki zjawia si? prewodnik. Mo?e troch? jest inaczej w przypadku opiekuna, je?li jest jaka? ró?nica. Taki Anio? stró?, opiekun jest "przy" nas przez ca?e ?ycie, gdy tylko go/jej potrzebujemy.

A ja za? mam tak? teorie ;) Anio? stró?, przewodnik, opiekun, mtj, dusza, wy?sze ja, itd. to to samo - My :P nasza ja??, jej "cz???"

I tak sobie my?l?, je?li taki "anio? stró?" jest przy nas przez ca?e ?ycie, to co si? z nim dzieje po naszej ?mierci? zwalniaj? go z pracy? :P

+Quote Post
3 Dzięki Lisk za ten przydatny wpis:
Andy16, Negai1, Tulsi
Zielarz Gajowy
post 12.02.2016 - 21:43
Post #5

Dupa Towarzystwa
Punkty prestiżu: 6184

"Przewodnicy s? ró?ni, maj? ró?ne powody do rozmów. Maj? w?asn? wole"

Negai a sk?d to wiesz? Jeste? w stanie udowodni? samej sobie, ?e Ty masz w?asn? wol?? Przecie? przeznaczenie wszystko t?umaczy. Jest tak jak by? musi a nam si? wydaje, ?e mamy jakikolwiek wp?yw na wydarzenia...wolna wola to dogmat.

+Quote Post
Se7en
post 13.02.2016 - 23:29
Post #6

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 225

Notatnik

CYTAT(Zielarz Gajowy @ 12.02.2016 - 21:43) *
"Przewodnicy s? ró?ni, maj? ró?ne powody do rozmów. Maj? w?asn? wole"

Negai a sk?d to wiesz? Jeste? w stanie udowodni? samej sobie, ?e Ty masz w?asn? wol?? Przecie? przeznaczenie wszystko t?umaczy. Jest tak jak by? musi a nam si? wydaje, ?e mamy jakikolwiek wp?yw na wydarzenia...wolna wola to dogmat.

Tak samo nie udowodnisz nam, ?e przeznaczenia istnieje albo nie mo?na go zmieni?. Grz?ski temat, mo?na si? jedynie pogubi? w tym wszystkim z takim podej?ciem, ?e co? si? wie "na pewno".

+Quote Post
1 Dzięki Se7en za ten przydatny wpis:
Szawe?
Zielarz Gajowy
post 14.02.2016 - 09:03
Post #7

Dupa Towarzystwa

Mog? udowodni?, ?e przysz?o?? istnieje i jest ona z góry zaplanowana.

Mojemu staremu przy?ni?a si? 6 w totka..kiedy? maniakalnie o tym my?la?. Zapami?ta? 3 cyfry i je drugiego dnia skre?li? i trafi?. Tych pozosta?ych co nie zapami?ta? nie wcelowa?.

Jak wyt?umaczysz istnienie przysz?o?ci i widzenie w przysz?o?ci? Ja t?umacz? to tylko w jeden sposób. Przysz?o?? nas wszystkich jest zapisana i czasem mo?emy nawet j? zobaczy?, ale i tak nie mamy na ni? wp?ywu.

To tak jak z ogl?daniem filmu, który kto? wyre?yserowa?. Zaczynaj?c ogl?da? film tylko re?yser (bóg) wie jak si? zako?czy. My nie znamy scenariusza, ale to nie oznacza, ?e ?rodek, koniec filmu nie istnieje. Iluzja podejmowania decyzji i wolna wola to wymys?y. Co by?my nie robili to i tak wola ?wiadomo?ci bo tylko ona istnieje.

+Quote Post
2 Dzięki Zielarz Gajowy za ten przydatny wpis:
obenautka, Tulsi
obenautka
post 14.02.2016 - 13:21
Post #8

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Magda czytalam was tylko :)
Lisk...Przewodnik to nie my choc bralam to kiedys pod uwage,chyba,ze jest to tylko jakis "fragment"nas samych...
Zielarz mam identyczne zdanie na ten temat.
No i nikt nie odpowiedzial mi dlaczego moj przewodnik "nalezy "jeszcze do kogos innego niz ja?

+Quote Post
2 Dzięki obenautka za ten przydatny wpis:
MadziaKK, Tulsi
MadziaKK
post 14.02.2016 - 13:21
Post #9

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 401

Notatnik

CYTAT(Se7en @ 13.02.2016 - 23:29) *
Tak samo nie udowodnisz nam, ?e przeznaczenia istnieje albo nie mo?na go zmieni?. Grz?ski temat, mo?na si? jedynie pogubi? w tym wszystkim z takim podej?ciem, ?e co? si? wie "na pewno".

Mo?na, ale te? mo?na zobaczy? to jako? szersz? perspektyw?.

CYTAT(Zielarz Gajowy @ 14.02.2016 - 09:03) *

Mojemu staremu przy?ni?a si? 6 w totka..kiedy? maniakalnie o tym my?la?. Zapami?ta? 3 cyfry i je drugiego dnia skre?li? i trafi?. Tych pozosta?ych co nie zapami?ta? nie wcelowa?.

Jak wyt?umaczysz istnienie przysz?o?ci i widzenie w przysz?o?ci? Ja t?umacz? to tylko w jeden sposób. Przysz?o?? nas wszystkich jest zapisana i czasem mo?emy nawet j? zobaczy?, ale i tak nie mamy na ni? wp?ywu.

To tak jak z ogl?daniem filmu, który kto? wyre?yserowa?. Zaczynaj?c ogl?da? film tylko re?yser (bóg) wie jak si? zako?czy. My nie znamy scenariusza, ale to nie oznacza, ?e ?rodek, koniec filmu nie istnieje. Iluzja podejmowania decyzji i wolna wola to wymys?y. Co by?my nie robili to i tak wola ?wiadomo?ci bo tylko ona istnieje.

Te? mi si? przy?ni?y kiedy? liczby totlotka, akurat to by?y dwie (najmniejsza wygrana) multilotka wtedy. Pewno?? jak? mia?am od razu po wstaniu, ?e te liczby b?d?, by?a tak oczywista dla mnie, ?e a? powalaj?ca dla mojej mamy... I Skaka?am do sufitu z rado?ci, bo wys?a?am obie, znaczy ?e si? nic nie zmieni?o jak chcia?am mie? zysk. Wprawdzie, to by?o naprawd? najmniejsze co mo?anbylo wygra? w jakijkolwiek z tych gier, ale liczy? si? dla mnie fakt i emocje, uczucie pewno?ci. Da si?.

Teraz wprawdzie mi si? nie przy?ni?y liczby, i nie dwie w multolotka, a 6 w lotto (du?ego lotka) w medytacji, i to podwójnie, i jeszcze jedno potwierdzenie mam tych liczb. Wi?c nie maniakalnie, ale wierz?, ?e kiedy? w?a?nie te liczby dadz? mi zysk, kas?, zwyczajnie pieni?dze. I ?e nie b?die istotne, na co wydam.

A tak propos, nie wiem, czy Silverka b?dize chcia?a co? napisa?, to dla niej kilka lat temu opiekun podpowiedzia? liczby (jak sta?a sobie w sklepie). Ale nie wys?a?a, a by?y...

+Quote Post
3 Dzięki MadziaKK za ten przydatny wpis:
Negai1, obenautka, Tulsi
Negai1
post 14.02.2016 - 20:20
Post #10

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 182

Notatnik

Ciekawe :P Powiem tak... ja uwa?am ?e istnienie zaplanowanej przysz?o?ci nie zaprzecza istnieniu przewodników :P Fakt mo?e ?le sie wyrazi?am z tym ?e maj? ,,woln? wole", chodzi mi tlyko o to ?e nie robi? wszystkiego co my chcemy bo maj? w??sny scenariusz który musz? przej?? :P

I ja to twierdze po moim kontakcie z opiekunem. Mój ?wiatopogl?d utworzy? si? pod wp?ywem wielu czynników ale jednymi z nich by?a medytacja, ?wiaodme ?nienie, OOBE itd. Kiedy? w OOBE kto? mi powiedzia? ?e tylko najbli?sza przysz?o?? jest zdeterminowana. T? dalsz? wyznaczaj? wybory których dokonujemy. Cho? jak teraz si? tak zastanawiam to to jest niezrozumia?e... bo powiedzmy ?e dokona?am jakiego? wyboru, ale zosta? on zdeterminowany przez jak?? wy?sz? wole tak czy tak (Boga, czy jak?? inn? si?e).

Wydaje mi si? ?e wobec tego ?ycie polega na tym by pogodzi? si? z takim stanem rzeczy ale jednak znale?? w sobie odpowiednio du?o si?y by d?rzy? ku marzeniom, cho? i one bed? zdeterminowane przez wy?sz? si?e :D Wiec mo?na by rzec ?e równie dobrze mog? wszystko waln?? i do ko?ca ?ycia nie ruszy? si? z domu bo przecie? ,,nie da si? nic zmieni?".

Ale pami?tajmy ?e ?ycie to po prostu do?wiadczanie, mi podoba si? wizja tego ?e fakt ?ycie jest zdeterminowane ale my przed ,,podj?ciem tego ?ycia" sami wybrlai?my sobie t? drog?. I to mog?o by by? t? ,,woln? wol?" o jakiej tu dyskutujemy :P

+Quote Post
1 Dzięki Negai1 za ten przydatny wpis:
obenautka
Se7en
post 14.02.2016 - 21:07
Post #11

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(Zielarz Gajowy @ 14.02.2016 - 09:03) *

W to, ?e jestem tylko "wol? ?wiadomo?ci" nie mog? si? zgodzi?. Przysz?o?? jest z góry zaplanowana ale to nie znaczy, ?e co? w tym nie mo?na zmieni?. Trzeba walczy? o lepsze jutro, a nie zak?ada?, ?e nic nie zmienimy. Zmienianie ?wiata zaczyna si? od siebie, a sk?d wiesz, ?e ten film który ogl?dasz to nie "sprawdzian" których uczestniczysz na chujowych warunkach. Z tego co wiemy to innych wymiarów jest sporo w których mo?emy uczestniczy?. Matrix wcale nie musi wygl?da? tak jak w filmie. Niekoniecznie tak bezpo?rednia droga do nieba nas czeka. Ca?a ta w?drówka przez ciemne doliny by?a by zbyt krótka. Reinkarnacja nie mo?e tylko polega? na ogl?daniu "filmów", jeste?my cz??ci? wi?kszej ?wiadomo?ci któr? trzeba w sobie odnale??.

+Quote Post
Szawe?
Zielarz Gajowy
post 14.02.2016 - 21:45
Post #12

Dupa Towarzystwa

Trzeba walczy? o lepsze jutro

Walka z wiatrakami. Nic nie wywalczysz je?li wol? ?wiadomo?ci b?dzie to, aby? ci?gle mia? fazy psychiczne. Je?eli wol? ?wiadomo?ci b?dzie osi?gni?cie przez Ciebie wewn?trznego spokoju, pokoju ducha to wystarczy, ?e b?dziesz akceptowa? ka?d? chwil? i odpu?cisz jak?kolwiek walk? bo to co ma by? to i tak b?dzie.

Jeste?my zbyt malutcy, aby mierzy? si? z planem ?wiadomo?ci:) To tak jakby w zapasach mrówka chcia?a pokona? s?onia.

+Quote Post
obenautka, Tulsi
Se7en
post 15.02.2016 - 09:11
Post #13

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(Zielarz Gajowy @ 14.02.2016 - 21:45) *
Trzeba walczy? o lepsze jutro

Walka z wiatrakami. Nic nie wywalczysz je?li wol? ?wiadomo?ci b?dzie to, aby? ci?gle mia? fazy psychiczne. Je?eli wol? ?wiadomo?ci b?dzie osi?gni?cie przez Ciebie wewn?trznego spokoju, pokoju ducha to wystarczy, ?e b?dziesz akceptowa? ka?d? chwil? i odpu?cisz jak?kolwiek walk? bo to co ma by? to i tak b?dzie.

Jeste?my zbyt malutcy, aby mierzy? si? z planem ?wiadomo?ci:) To tak jakby w zapasach mrówka chcia?a pokona? s?onia.

Skacz przez okno ?mia?o przecie? i tak nic nie zmienisz, po co to wszystko skoro jeste? tylko planem.

+Quote Post
Szawe?
Zielarz Gajowy
post 15.02.2016 - 10:11
Post #14

Dupa Towarzystwa

To czy skocz? czy zale?y od ?wiadomo?ci a nie od Ciebie i nie jestem tylko planem tylko a? planem:)

Dlaczego umniejszasz plan ?wiadomo?ci?

Id?c do kina na jaki? film spróbuj zmieni? jego zako?czenie:) To, ?e wysadzisz kino i zako?czysz proces wy?wietlania tego filmu nie oznacza, ?e film nie zosta? wyre?yserowany.

Ponadto ludzie co usi?uj? broni? swojej wolnej woli s? najwyra?niej s?abi skoro tak kurczowo trzymaj? si? jakiego? konceptu a wolna wola to tylko koncept i do tego religijny:)

+Quote Post
1 Dzięki Zielarz Gajowy za ten przydatny wpis:
obenautka
Se7en
post 15.02.2016 - 10:19
Post #15

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(Zielarz Gajowy @ 15.02.2016 - 10:11) *
To czy skocz? czy zale?y od ?wiadomo?ci a nie od Ciebie i nie jestem tylko planem tylko a? planem:)

To czy skoczysz zale?y od Ciebie jak jedynie mog? Cie zmanipulowa? albo przez te okno wypierdoli?. Nie umniejszam "planu", przecie? i tak nie mog? nic zmieni?.

+Quote Post
Szawe?
Se7en
post 15.02.2016 - 10:30
Post #16

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(Zielarz Gajowy @ 15.02.2016 - 10:11) *

Id?c do kina na jaki? film spróbuj zmieni? jego zako?czenie:) To, ?e wysadzisz kino i zako?czysz proces wy?wietlania tego filmu nie oznacza, ?e film nie zosta? wyre?yserowany.

Ponadto ludzie co usi?uj? broni? swojej wolnej woli s? najwyra?niej s?abi skoro tak kurczowo trzymaj? si? jakiego? konceptu a wolna wola to tylko koncept i do tego religijny:)

To, ?e nie mog? zmieni? zako?czenia filmu w kinie nie oznacza, ?e nie mog?em pomaga? w jego przygotowaniu. Jeste?my tylko niedoskona?ymi lud?mi, a Ty by? chcia? mie? od razu na wszystko wp?yw. Nawrzucaj jeszcze g?upich zdj?? najlepiej z failami, powyzywaj od pisiorów, wtedy mo?e nabijesz jeszcze wi?cej postów pieprz?c g?upoty.

+Quote Post
Szawe?
Zielarz Gajowy
post 15.02.2016 - 11:15
Post #17

Dupa Towarzystwa

Pisz? bo taka jest wola ?wiadomo?ci. Ty mnie teraz atakujesz i obra?asz i taka jest wola ?wiadomo?ci. Akceptuj? to a Ty stwarzasz opór co potwierdza, ?e ?adnej wolnej woli nie masz tylko realizujesz plan:)

Gdyby? by? ?wiadomy to nie by?by? wobec mnie agresywny. Zatem jak kto? kto nie jest ?wiadomy mo?e wp?ywa? na ?wiadomo???:)

Wyluzuj si? je?li masz woln? wol?:) Wdech, wydech...:)

+Quote Post
klucznik, obenautka
Se7en
post 15.02.2016 - 11:40
Post #18

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(Zielarz Gajowy @ 15.02.2016 - 11:15) *
Pisz? bo taka jest wola ?wiadomo?ci. Ty mnie teraz atakujesz i obra?asz i taka jest wola ?wiadomo?ci. Akceptuj? to a Ty stwarzasz opór co potwierdza, ?e ?adnej wolnej woli nie masz tylko realizujesz plan:)

Gdyby? by? ?wiadomy to nie by?by? wobec mnie agresywny. Zatem jak kto? kto nie jest ?wiadomy mo?e wp?ywa? na ?wiadomo???:)

Wyluzuj si? je?li masz woln? wol?:) Wdech, wydech...:)

Tak jak Ty mnie zaatakowa?e? wcze?niej i obrazi?e? tak samo mog? teraz Ci? przeprosi? albo jeszcze bardziej obrazi?. Opcji jest wiele co mog? teraz zrobi?, wi?c jak?? wol? mam ale i tak wszystko zrozumiesz na swoj? mod??. Jestem ?wiadomy swoim procesów my?lowych i co si? dzieje poza mn?. Dlatego podj??em wybór rozmowy z Tob? i to jest ?wiadomo??. Dobrze, ?e Ty jeste? ?wiadomy, a raczej rozmawiam "a? z planem", który nie potrafi reagowa? na zjawiska Ciebie otaczaj?ce oraz procesy my?lowe zachodz?ce w twojej g?owie s? tylko planem.

+Quote Post
Szawe?
Zielarz Gajowy
post 15.02.2016 - 11:50
Post #19

Dupa Towarzystwa

mog? teraz Ci? przeprosi? albo jeszcze bardziej obrazi?.

To s? tylko wybory, które daj? Ci poczucie podejmowania decyzji czyli iluzorycznego wp?ywu na ?ycie.

To co ostatecznie zrobisz jest ju? zaplanowane i nie masz na to ?adnego wp?ywu.

Rozumiem Twój opór bo skoro tyle lat my?la?e?, ?e masz woln? wol? i nie poddawa?e? tego krytyce to teraz trudno jest Tobie si? przestawi?. Tak dzia?aj? na ludzi dogmaty religijne. ?lepa wiara.

+Quote Post
3 Dzięki Zielarz Gajowy za ten przydatny wpis:
klucznik, Negai1, obenautka
Se7en
post 15.02.2016 - 12:07
Post #20

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(Zielarz Gajowy @ 15.02.2016 - 11:50) *
mog? teraz Ci? przeprosi? albo jeszcze bardziej obrazi?.

To s? tylko wybory, które daj? Ci poczucie podejmowania decyzji czyli iluzorycznego wp?ywu na ?ycie.

To co ostatecznie zrobisz jest ju? zaplanowane i nie masz na to ?adnego wp?ywu.

Rozumiem Twój opór bo skoro tyle lat my?la?e?, ?e masz woln? wol? i nie poddawa?e? tego krytyce to teraz trudno jest Tobie si? przestawi?. Tak dzia?aj? na ludzi dogmaty religijne. ?lepa wiara.

Jak to udowodnisz, ?e to co zrobi? ju? jest zaplanowane i nie mam na to ?adnego wp?ywu. Poddaj? krytyce ?wi?t który mnie otacza ale tak?e ten który jest we mnie. Nigdy nie wierzy?em w religie ani ?lepo nie wierz? w to co przeczytam, ca?y czas wszystko stawiam pod znakiem zapytania. Wiec nie wiem sk?d czerpiesz informacje o mnie chyba wysysaj?c z palca. Wi?c nie obra?aj mnie.

Wiem, ?e nic nie wiem.

+Quote Post
Szawe?
obenautka
post 15.02.2016 - 12:10
Post #21

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Wasza rozmowa przypomina wszelkie proby wyjasnienia, osobie niewidomej, jak piekne moga byc kolory.
Kiedys "bylam na pustyni - "zylam tam sto lat i przez ten caly wiek nie padal deszcz.Nad ranem zapytalam przewodnika kiedy bedzie padac a On bez wahania odpowiedzial mi : Dzis o 17.30.Pomyslalam,ze kpi sobie...Dokladnie o tej godzinie zaczelo lac jak z cebra.
Sytuacji takich bylo wiele i dotyczyly one osob majacych wole podejmowania decyzji.Tak naprawde tylko jej iluzji.
I o czym tu deliberowac?:)

+Quote Post
1 Dzięki obenautka za ten przydatny wpis:
Lisk

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park