oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

3 Stron V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Kto To Zna - Ręka Do Góry
Deimond
post 13.07.2011 - 23:44
Post #43

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
Punkty prestiżu: 1486

Notatnik

CYTAT(Iska @ 10.07.2011 - 22:31) *
Zabawne. Czasami za dnia zdarza się że mam zawroty głowy połączone z takim właśnie wysokim dźwiękiem.

A może jest troszkę na odwrót - pojawia się dźwięk i masz zawroty głowy - zależy co przez nie rozumiesz.
Go to the top of the page

+Quote Post
warmine
post 14.07.2011 - 08:52
Post #44

Dusza Towarzystwa
Ikona Grupy
Grupa: Moderator
Punkty prestiżu: 1234

Notatnik

Znalazłam ciekawy materiał na temat pisków w uszach.

1. WPROWADZENIE

Szum uszny jest to wrażenie dźwiękowe odbierane przez człowieka pomimo braku źródła w otoczeniu. Często mają one charakter PISKÓW, syczenia, trzasków, tykania bądź cykania.

Szacuje się, że jedna trzecia dorosłych doświadczyła szumów usznych w trakcie swojego życia, u jednej piątej szum uszny trwał dłużej niż 5 minut a około 5% osób ma stałe szumy uszne.

2. PRZYCZYNY SZUMÓW USZNYCH

Szumy uszne można podzielić na szumy obiektywne i subiektywne. Te pierwsze powstają w wyniku prawidłowego odbioru dźwięku, którego źródło zlokalizowane jest w pobliżu ślimaka ucha wewnętrznego (przepływ krwi przez naczynia, skurcze kloniczne mięśni). Szumy subiektywne, w przeciwieństwie do obiektywnych, nie powstają w następstwie działania bodźca akustycznego, lecz są wynikiem upośledzonego funkcjonowania narządu słuchu.

3. OBIEKTYWNE SZUMY USZNE

Wśród szumów obiektywnych można wyróżnić szumy pochodzenia naczyniowego, mięśniowego i stawowego. Szumy uszne obiektywne, (dźwięki somatyczne) powstają w sytuacji pobudzenia mechanicznego w ślimaku. W proces odczuwania szumów usznych zaangażowany jest każdy z poziomów drogi słuchowej, dlatego może mieć różną wysokość tonów.

+Quote Post
2 Dzięki warmine za ten przydatny wpis:
Deimond, masa
Deimond
post 14.07.2011 - 20:50
Post #45

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(warmine @ 14.07.2011 - 09:52) *
W proces odczuwania szumów usznych zaangażowany jest każdy z poziomów drogi słuchowej, dlatego może mieć różną wysokość tonów.

Większość ludzi jednak potwierdziło ten konkretny pisk.
Żeby sprawdzić czy są generowane fizycznie(obiektywne) - można to zmierzyć takim specjalnym czułym mikrofonem umieszczanym w uchu. I w ten jedynie sposób można wyeliminować przyczynę fizyczną (bądź ją potwierdzić). Nie chodzi mi o to żeby wkręcać ludzi że to ma związek z OOBE (choć wykluczyć też nie jestem w stanie). U mnie akurat po próbach wyjścia dzwięk ten staje się głośniejszy.

W upośledzenie narządu słuchu(szumy subiektywne) to raczej wątpię - to jest najłatwiejsze wyjaśnienie - bo naukowcy innego nie znają. Raczej mało prawdopodobne aby tyle osób miało tak podobnie uszkodzony słuch. Choć w dalszym ciągu pisk może być wrażeniem subiektywnym - nie generowanym fizycznie.

Konkludując - rejestrując ten pisk mikrofonem (choć jest to trudne w wykonaniu ale nie niemożliwe - miałem na studiach) - można by stwierdzić źródło jego pochodzenia(subiektywny bądź obiektywny).

Według mojej opinii - nie jest to szum przepływającej krwi (takowy również kiedyś słyszałem)- choć może być to pisk wywoływany w ślimaku.

Ciekawym efektem było zażycie melatoniny po 2 piwach - do tego pisku dołączył niższy ton i pojawiły się wizualizacje po zamknięciu oczu.

+Quote Post
Deimond
post 25.08.2011 - 00:05
Post #46

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Muszę tu dodać - zauważyłem że gdy słyszę podobny pisk za dnia lub wzmożony wieczorem - w nocy mam spontaniczne przebudzenia np. po jednej godzince snu połączone wraz z drganiami oobe. Być może się skupiam na nim i to mnie nastraja - trudno powiedieć - ale było już chyba z 5 sytuacji kiedy wieczorkiem pisk mi sie nasilał i mówiełem - ocho czas na wychodzenie - i zawsze jakiś spontan po drzemce był nawet w dzień po obiadku. dziwne.
Nie chodzilo o to zeby probowac 4+1 a tylko wzniesc intencje o wyjscie- i dzieje sie samo.

jak ktos moze niech tez wyprobuje.

+Quote Post
Bilu
post 25.08.2011 - 09:28
Post #47

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 349

Notatnik

Wypróbować co konkretnie? Mówić przed położeniem się spać "czas na wychodzenie"?

+Quote Post
Deimond
post 25.08.2011 - 09:50
Post #48

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(Bilu @ 25.08.2011 - 09:28) *
Wypróbować co konkretnie? Mówić przed położeniem się spać "czas na wychodzenie"?

Dokładnie - u mnie to tak działa że jak mam wzmożone piski wieczorem - to proszę opiekunów żeby dopomogli , że chciałbym wyjść itp." po czym normalnie kładę się spać - a faza sama mnie wybudza np. po 1-2 godzinkach snu lub nad ranem. Kilka razy tak miałem . Później po wybudzeniu -jak się nie uda odbić podczas drgawek - odpuścić chwilę posiedzieć i znowu się położyć ale z rozluźnieniem ciała i drgania przychodzą same po kilku minutach. No i plus skupienie na pisku (potrafi być na prawdę silny).

+Quote Post
Mero
post 25.08.2011 - 10:31
Post #49

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 65

Notatnik

CYTAT(Deimond @ 25.08.2011 - 00:05) *
Muszę tu dodać - zauważyłem że gdy słyszę podobny pisk za dnia

Deimond mam ci teorie do obalenia ;) ja mogę wywołać piski w uszach za każdym razem w ciągu dnia w nocy
jest to jeszcze łatwiejsze wystarczy wsłuchać się we własne uszy i nasilać pisk zawsze mam imitacje tego
tylko tego nie słucham tak jak większośc ludzi.. trzeba się na tym skupiać przynajmniej moge powiedzieć
że tak jest w moim przypadku.

+Quote Post
Deimond
post 25.08.2011 - 10:35
Post #50

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(Mero @ 25.08.2011 - 11:31) *
Deimond mam ci teorie do obalenia ;) ja mogę wywołać piski w uszach za każdym razem w ciągu dnia w nocy
jest to jeszcze łatwiejsze wystarczy wsłuchać się we własne uszy i nasilać pisk zawsze mam imitacje tego
tylko tego nie słucham tak jak większośc ludzi.. trzeba się na tym skupiać przynajmniej moge powiedzieć
że tak jest w moim przypadku.

Nic nie obaliłeś:) ja także go słyszę kiedy chcę - pisałem tylko że czasem jest silniejszy i intensywniejszy niż w pozostałe dni - i nie muszę się skupiać żeby go usłyszeć. Ale to tylko moje takie obserwacje - i nie każdy tak musi mieć.

+Quote Post
set.h
post 25.08.2011 - 13:56
Post #51

instytutnoble.pl
Ikona Grupy
Grupa: OOBE VIP
Punkty prestiżu: 523

Notatnik

Dla mnie ten pisk to upierdliwa rzecz ale w sumie przywykłem i go w ciągu dnia nie zauważam chyba że o nim pomyślę. W nocy niestety już trudno o nim zapomnieć.
Pisk chyba towarzyszył mi przez całe życie bo pamiętam jako dziecko w zabawie podsłuchiwania za pomocą szklanki przyłożonej do ściany zawsze musiałem odfiltrowywać ten pisk żeby coś rozumieć :)

+Quote Post
1 Dzięki set.h za ten przydatny wpis:
Deimond
RavenGoku
post 30.08.2011 - 13:24
Post #52

Przechodzień

Punkty prestiżu: 1

Notatnik

ja tez mam takie coś, tylko jak medytuje, pojawia sie przy relaksacji, moze to jakis znak gotowosci do podjecia nastepnych kroków do oobe??

+Quote Post
1 Dzięki RavenGoku za ten przydatny wpis:
Deimond
Songo
post 01.09.2011 - 00:42
Post #53

Przyjaciel Rodziny
Punkty prestiżu: 8

Czym jest ów pisk? Może i powstaje tak jak mówią niektóre źródła , nie podwarzam. Powiem co mi kiedys powiedział nauczyciel. Pisk powstaje podczas synchronizacji półkol mózgowych. Starając się wyjść pisk wzrasta i wzrasta aż fazowanie dochodzi do końca i bum, jesteśmy w OOBE jeśli nie zaśniemy lub nie osiągniemy LD, różnie się to objawiało u mnie niekiedy. Jednak jeśli usłyszycie uw pisk nie walczcie z nim. Słuchajcie go i dajcie się "otoczyć" "ponieść", on sam będzie narastał. Chwila moment i już nie będziecie czuli ciała :). Dla mnie jest to najszybsza metoda wyjśćia, i chyba jedna z prostszych, ale trzeba poćwiczyć trochę. Pierwsze próby kończyły się na zaśnięciu, inne na LD, jednak gdy już się poćwiczy to łatwość i sam sposób spodoba się każdemu :)

+Quote Post
1 Dzięki Songo za ten przydatny wpis:
Deimond
Deimond
post 27.02.2012 - 23:53
Post #54

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Odkopuję swój stary temat aby dodać coś jeszcze : może napiszę nowy kiedyś jak poskładam to do kupy.

Kto słyszał podobne dźwięki podczas wibracji :
http://www.saltcube.com/luc/obe-quickstart...idology-com.mp3

Mi akurat one się wydały podobne a pochodzą ze strony lucidology.
Zaznaczam że ich głośność zależy od ustawienia Twojej głośności audio - ale chodzi o charakter - nie są idealnie takie same ale coś w tym jest.

Więc ręka do góry kto słyszał cos takiego :)

+Quote Post
turysta49
post 04.06.2012 - 22:31
Post #55

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 109

Swojego czasu temat był już poruszany i w rodzimych stronach, bardziej od strony technicznej niż ezoterycznej. Ogółem koncepcja jest taka, że percepcja słuchowa na pograniczu snu i jawy po pierwsze wyostrza się, a po drugie zachowuje się niestabilnie i potrafi "rwać dźwięk" jak poszatkowany plik mp3 albo coś w stylu takiego szumu właśnie (ot - taki rozregulowany kompresor dynamiki). Potem następuje odcięcie zewnętrznego słuchu i jesteś w przestrzeni bez tego zmysłu (ze wzrokiem jest podobnie - przeskakuje pomiędzy płaską i trójwymiarową czernią). Z tym się akurat zgadzam. Jak się poprzełączasz w te i we wte, to zrozumiesz o co mi chodzi.

+Quote Post
TyHu
post 05.06.2012 - 07:56
Post #56

Coprobo
Punkty prestiżu: 619

Notatnik

no ja słyszałem i to z czernią trójwymiarową też miałem

+Quote Post
Deimond
post 09.12.2012 - 23:13
Post #57

Dusza Towarzystwa

Notatnik

o tak ciekawy artykulik dorzucam:

http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,...czyc,index.html

+Quote Post
MadziaKK
post 10.12.2012 - 10:06
Post #58

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 401

Notatnik

CYTAT(Deimond @ 30.06.2011 - 21:45) *
dodałem oryginalną wersję pisku - bez dudnień hemi sync
http://w520.wrzuta.pl/audio/3mySWFq6IeO/pisk_czysty
bo było kila uwag.
...

CYTAT(Deimond @ 27.02.2012 - 23:53) *
Odkopuję swój stary temat aby dodać coś jeszcze : może napiszę nowy kiedyś jak poskładam to do kupy.

Kto słyszał podobne dźwięki podczas wibracji :
http://www.saltcube.com/luc/obe-quickstart...idology-com.mp3

Mi akurat one się wydały podobne a pochodzą ze strony lucidology.
Zaznaczam że ich głośność zależy od ustawienia Twojej głośności audio - ale chodzi o charakter - nie są idealnie takie same ale coś w tym jest.

Więc ręka do góry kto słyszał cos takiego :)

Jedna reke moge podniesc do gory, bo mam takie "pisk" nawet teraz, chociaz jest bardziej szumowaty i chyba nie tak wysoki, ale z czestotliwoscia, to nie wiem kurcze w ktora strone ;p To bym miala prosbe, zebys zrobil taki podobny z czestotliwosci o 1 Hz wiecej i mniej. A daloby sie jakos zrobic taki pisk, zeby byl wypadkowa jakichs szumow? To u mnie tak wlasnie brzmi. Oczywiscie, tez nie dochodzi z uczu, tylko brzmi sobie w glowie. I tez mi juz nie przeszkadza, chociaz wlasciwie mam go nonstop. Wlasciwie, to bym mogla powedziec, ze jak skupie uwage na czyms innym, to tylko dlatego go nie slysze, bo zwracam cala swoja uwage na cos innego. A tak to jest. :)

Czemu nie trafilam na ten temat wczesniej???!!! Caly czas mam ten szumek i nie wiem, co za licho. Moze w grupie da sie cos sensownego wymyslec. Bo ze do Obe to jakos nie wierze ;p

Ja wpadlam na pomysl tylko taki, ze to po to zeby w myslach czytac dobrze :)

edit.
a drugiego linka nie dam rady otworzyc

+Quote Post
1 Dzięki MadziaKK za ten przydatny wpis:
Deimond
Zientek
post 10.12.2012 - 10:24
Post #59

Gość Rodziny
*
Punkty prestiżu: 6

Trzeba by odróznić chorobe od stanu normalnego w którym kiedy sie zrelaksujesz i wsłuchasz w cisze zaczynasz słyszeć nie pisk lecz coś w rodzaju szumu. ja tutaj wyrózniam 2 jeden to fizyczny wywołany przepływaniem krwi przez narząd słuchu charateryzuje sie tym że jest połaączony z biciem serca i łatwy do wychwycenia. 2 to szum mentalny kiedy sie wsłuchasz uzyskujesz czysty szum można go modulować (chociaż jest bardzo ciężko ja sam wyróżniłem 4 rodzaje stopien pierwszy wystepuje

* BETA (zakres od 14 do 30 Hz) charakterystyczny jest dla stanu
całkowitej przytomności umysłu. Odpowiada za czuwanie,
myślenie, stres, rozgorączkowanie, niecierpliwośc. Korzystamy
z niego podczas największego wysiłku fizycznego, a także w czasie
ataku i ucieczki. -szum bardzo charakterystyczny każdy go kiedyś doświadczył łatwy do poznania

* ALPHA (zakres od 8 do 13 Hz) towarzyszy przede wszystkim
medytacji i lekkiemu snu. Odpowiada za relaks, pamięć, percepcję pozazmysłową, inpirację, twórczość, lepsze przyswajanie materiału.
W tym stanie znajdujesz się tuż po przebudzeniu i na moment przed zaśnięciem -równierz łatwy do osiągnięcia podobny do wczesniejszego różni sie troche częstotliwością

* THETA (zakres od 4 do 7 Hz) charakteryzuje głębsze poziomy
medytacji i koncentracji. Odpowiadaa za projekcje astralne,
świadome śnienie, telepatię. Na tym zakresie następuje przejście
od czuwania w sen. -cięższy do osiągnięcia

* DELTA (zakres od 0.5 do 4 Hz) emitowany jest podczas głębokiego snu. Odpowiada stanowi głębokiej medytacji, transowi i fazie snu, w której
nie występują marzenia senne. Na tej częstotliwości występują zjawiska zdrowienia i regeneracji -najcięzszy do osiągnięcia

dodałbym jeszcze od siebie jeden aktualnie nie uznawany na zachodzie to phi szum niknie brak kompletna cisza

Stopniowo każdy z szumów robi sie coraz przyjemniejszy najbardzie wkurzaja te początkowe
Łatwo sprawdzić słuszność mojej opini wiczorkiem wsłuchujcie sie szum i czekajcie aż zmieni częstotliwoś ckiedy bedzie odp samo wsłuchanie sie w niego wywoła oobe. pzdro

+Quote Post
2 Dzięki Zientek za ten przydatny wpis:
bielik110, Deimond
Mavic. Steve Mav...
post 16.01.2014 - 14:01
Post #60

Znajomy Rodziny
Punkty prestiżu: 21

Notatnik

CYTAT(Deimond @ 29.06.2011 - 21:13) *
Kurcze - to ja jakiś dziwny chyba jestem - bo ja go słyszę jak się rozluźniam do OOBE i za dnia jak również się tak rozluźnię. Tylko mi on nie przeszkadza(kiedyś tak) - teraz jakby mi przypomina o "drugim świecie" i poprawia nastrój . Od razu się wyluzowuje jak go słyszę:)
może to tak jak z hipnagogami - możesz się ich bać - ale jak zaakceptujesz stają się normalne - albo znikają.

Ja ten pisk słyszę od dzieciństwa i wg. mnie jest to coś normalnego. Oczywiście dla mnie. Zawsze gdy nie słucham muzyki i gdy nikt nie hałasuje w domu to najpierw słyszę cichutki pisk. Gdy mi nudno bawię się nim, tzn wsłuchuję się w niego i "podgłaśniam" go albo "ściszam". Ot taka zabawa xD

+Quote Post
aumakumma
post 09.02.2014 - 00:08
Post #61

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 209

Notatnik

Mnie szumi non stop od paru lat. Zrobiłam audiogram i rezonans ,okazuje się ,że mam zwapniałą szyszynkę .Ale ambitni lekarze widzieli tętniaka.Doktory uwielbiają wkręcać . Przyczyny różne: okołoporodowa,niedotlenienie,krzywa przegroda,inne patogenne,zwapnienie starcze lub zwapnienie szyszynki spowodowane medytacjami.Podobno medytujący maja tak a przypadłość.Nie przyznam się do tego zwapnienia starczego i bardziej pasuje mi wersja paranormalnej transformacji.Zobaczymy jaki jest sekret szumiącego ucha.
Przestałam się wsłuchiwać w ciągu dnia. Jak jest głośniej nie przeszkadza ale przy najmniejszym relaksie szumi dosadnie,modyfikuje się i wędruje z prawej na lewą stronę ale to raczej pozytywny objaw. W każdym razie od tego się nie umiera a raczej można sobie racjonalnie wytłumaczyć ,jeśli trzeba.

+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park