oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> 16 Typów Osobowości, Test psychologiczny
Negai1
post 27.12.2016 - 12:53
Post #1

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
Punkty prestiżu: 182

Notatnik

Hejka Wam ;)
Kilka miesięcy temu koleżanka podesłała mi tą strone:
https://www.16personalities.com/pl/typy-osobowosci
Od razu powiem że nie lubię horoskopów, jakiś dziwnych schematów i szufladeczek, wiec początkowo patrzyłam na to sceptycznie, ale zrobiłam ten test osobowości, wyszła mi osobowość ENFJ, i bardzo się zdziwiłam ponieważ opis był bardzo trafny choć troche wyolbrzymiony. No i zaczęłam czytać o innych typach, zauważyłam że część moich znajomych można również spokojnie ,,włożyć" do któregoś z tych typów. Jestem ciekawa co Wam wyszło? ;) Jakie osobowości mają oobenauci?
Go to the top of the page

+Quote Post
4 Dzięki Negai1 za ten przydatny wpis:
Aga V, klucznik, Pożeracz Chmur, sagon
Nieświadoma...
post 27.12.2016 - 13:30
Post #2

Członek Rodziny
Punkty prestiżu: 46

Mi wyszła osobowość INFP-T, czyli pośrednik ;) rzeczywiście sporo się zgadza

+Quote Post
Rafael198
post 27.12.2016 - 14:03
Post #3

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 306

dla mnie to, co nazwane jest osobowością, jest wersją oprogramowania umysłu, jaki jest zapisany w kodzie genetycznym po rodzicach,

dusza jest wciskana, w ciało, ciało posiada, mózg, umysł tzw genetyczny zlepek osobowości dziadka, babci, mamy, taty
w konsekwencji już przy narodzinach umysł przejmuje uwagę ducha i każe mu wierzyć razem z rodzicami i społeczeństwem że on jest tą osobowością

przykład dziecko mówi tak
- tomek zrobił kupkę
-tomek chce ciastko
na to mama krzyczy, mów poprawnie w taki sposób
- che zrobić kupkę
- chce zjeść to ciastko

w medytacji chodzi o odrzucenie osobowości, odrzucenie umysłu :) Ja jestem, tym który jest :)

+Quote Post
klucznik
post 27.12.2016 - 15:07
Post #4

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 136

Notatnik

A mi wyszło Osobowość INTP- logik i nawet dużo się zgadza z tym co piszą:)

+Quote Post
Rokinon
post 27.12.2016 - 15:16
Post #5

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 17199

CYTAT(Negai1 @ 27.12.2016 - 12:53) *
Hejka Wam ;)
Kilka miesięcy temu koleżanka podesłała mi tą strone:
https://www.16personalities.com/pl/typy-osobowosci
Od razu powiem że nie lubię horoskopów, jakiś dziwnych schematów i szufladeczek, wiec początkowo patrzyłam na to sceptycznie, ale zrobiłam ten test osobowości, wyszła mi osobowość ENFJ, i bardzo się zdziwiłam ponieważ opis był bardzo trafny choć troche wyolbrzymiony. No i zaczęłam czytać o innych typach, zauważyłam że część moich znajomych można również spokojnie ,,włożyć" do któregoś z tych typów. Jestem ciekawa co Wam wyszło? ;) Jakie osobowości mają oobenauci?

Astrologia rozwijała się przez tysiące lat a ten test wymyślił jakiś psycholog, by zaliczyć pracę magisterską.

+Quote Post
1 Dzięki astrologos za ten przydatny wpis:
Rafael198
Krukos
post 27.12.2016 - 15:22
Post #6

Dusza Towarzystwa
Grupa: Validating
Punkty prestiżu: 1936

Notatnik

Praca magisterska zaliczona. Dużo osób chce rozwiązywać test.
Nawet najbardziej obrzydliwy troll nie może wypaść źle. Dlatego ludzie chcą rozwiązywać tego typu testy.

+Quote Post
Rokinon
post 27.12.2016 - 15:23
Post #7

Dusza Towarzystwa

CYTAT(suchowiec @ 27.12.2016 - 15:22) *
Praca magisterska zaliczona. Dużo osób chce rozwiązywać test.
Nawet najbardziej obrzydliwy troll, nie może wypaść źle. Dlatego ludzie chcą rozwiązywać tego typu testy.

Tego typu testy to rodzaj psychozabawy. Trzeba znać miarę rzeczy.

+Quote Post
1 Dzięki astrologos za ten przydatny wpis:
Rafael198
Krukos
post 27.12.2016 - 15:46
Post #8

Dusza Towarzystwa
Grupa: Validating
Punkty prestiżu: 1936

Notatnik

Najlepsze są testy na inteligencję. Inteligentny płaci pod koniec za wypełnienie testu.
Głupiec wkurwia się i zamyka stronę. Dlaczego miałby zapłacić jeżeli spodziewa się słabego wyniku?

+Quote Post
1 Dzięki suchowiec za ten przydatny wpis:
astrologos
Isabel Martin
post 27.12.2016 - 16:56
Post #9

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 1013

Notatnik

Mi wyszło INTP dziesięć lat temu.
Bardzo lubię zamykać się w sobie.

+Quote Post
DonBuziallo
post 27.12.2016 - 17:12
Post #10

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 343

Witam po świętach, ociężale ;)
Moim typem osobowości wg. tego testu jest: ISTJ-T "Logistyk".
Choć w opisie brakuje pewnych cech, które bliżej mnie identyfikują,
myślę że zawarte w nim wzorce charakteru,
w znacznym stopniu trafniej określają mnie w kontekście pracy z racji pełnionej przeze mnie funkcji,
niż z prywatnych i codziennych relacji towarzyskich.
Jak przełożyć owe dyspozycje psychiczne względem OOBE?
Sprowadziłbym siebie do określenia: Ambitny Włóczykij Astralny
Coś w ten deseń...heh

+Quote Post
1 Dzięki DonBuziallo za ten przydatny wpis:
Tulsi
Negai1
post 28.12.2016 - 11:10
Post #11

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 182

Notatnik

Wiadomo że takie testy są tylko zabawą, i mają za zadanie no cóż, pokazać co to nie my :P Chociaż mnie zaciekawiła kwestia słabych stron osobowości, można się faktycznie zastanowić czy przejawiamy takie wady, bo wiedząc o nich można łatwiej się ich pozbyć.

+Quote Post
3 Dzięki Negai1 za ten przydatny wpis:
Nieświadoma..., Pożeracz Chmur, Tulsi
Prozak
post 01.01.2017 - 23:34
Post #12

Przyjaciel Rodziny
Punkty prestiżu: 41

Notatnik

Jestem delikatnie przerażony ilością osób traktującą model MBTI jako niepraktyczną zabawkę. Mam nadzieje, że taki osąd nie jest wynikiem zamurowanego światopoglądu, ale sceptycznym podejściem do testów i brakiem wiedzy o temacie. To pierwsze jest nawet rozsądne, a to drugie da się łatwo rozwiązać. Dlatego polecam wam zapoznać się z tym filmikiem:

Po za tym, to nie jest jedyny podział osobowości jaki został stworzony. Istnieje także coś takiego jak Enneagram i po szczegóły zapraszam do filmu:

Filmy są oczywiście tego samego autora i tak w ogóle to cały kanał polecam bo jest bardzo ciekawy. Pewnie filmy dotyczące programowania i technologi IT nie będą dla was interesujące ale Zelent w swoich filmikach porusza także bardziej filozoficzne tematy. Na przykład seria "Wojownik - Poeta" może was zaciekawić.

A i jeszcze żeby nikt mi nie zarzucił, że nie odpowiadam na temat (na tym forum są tacy ludzie) to u mnie INTJ, architekt. Na prawdę, nie wiem po co wam to.

+Quote Post
Rokinon
post 02.01.2017 - 02:48
Post #13

Dusza Towarzystwa

CYTAT(Prozak @ 01.01.2017 - 23:34) *
Jestem delikatnie przerażony ilością osób traktującą model MBTI jako niepraktyczną zabawkę. Mam nadzieje, że taki osąd nie jest wynikiem zamurowanego światopoglądu, ale sceptycznym podejściem do testów i brakiem wiedzy o temacie. To pierwsze jest nawet rozsądne, a to drugie da się łatwo rozwiązać. Dlatego polecam wam zapoznać się z tym filmikiem:

Po za tym, to nie jest jedyny podział osobowości jaki został stworzony. Istnieje także coś takiego jak Enneagram i po szczegóły zapraszam do filmu:

Filmy są oczywiście tego samego autora i tak w ogóle to cały kanał polecam bo jest bardzo ciekawy. Pewnie filmy dotyczące programowania i technologi IT nie będą dla was interesujące ale Zelent w swoich filmikach porusza także bardziej filozoficzne tematy. Na przykład seria "Wojownik - Poeta" może was zaciekawić.

A i jeszcze żeby nikt mi nie zarzucił, że nie odpowiadam na temat (na tym forum są tacy ludzie) to u mnie INTJ, architekt. Na prawdę, nie wiem po co wam to.

Meh. Testy to prymitywizm. Dziś rozwiążesz test tak, jutro inaczej. Testy tworzą ludzie , którzy opracowują je wg modelu promowanego przez aktualny model edukacji i odzwierciedlają stan wiedzy nowoczesnej psychologii, która jest młodziutka (początki 19 wiek).
Sorencja ale astrologia ma kilka tysięcy lat. Dzienks i nara.

+Quote Post
klucznik
post 02.01.2017 - 09:40
Post #14

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 136

Notatnik

Czy wy nie umiecie odpowiedzieć na tak proste pytanie?
Ktoś założył temat zadał pomysł a wy co nie potraficie odpowiedzieć na nie?
Czemu?
Jesteście tacy inteligentni w rożnych tematach a tu co?
Macie problem z udzieleniem odpowiedzi na tak proste pytanie??
Może należałoby się zastanowić dlaczego tak robicie?
Może tak naprawdę nie macie wolnej woli skoro nie potraficie odpowiedzi na pytanie jakie ktos postawił.
Może ta wasza inteligencja rozumowania jest sztuczna? Jest warta tyle co psia kupa?
I chyba jesteście nie warci uwagi słuchania skoro ktoś zadaje pytanie a wy piszecie jak politycy.
Wstydziłbym się na waszym miejscu takie ilorazy inteligencji a tu taka klapa.
Żeby nie było nie pisze aby was obrazic lub ku temu podobnemu pisze bo pisze.

+Quote Post
2 Dzięki klucznik za ten przydatny wpis:
Pożeracz Chmur, Zielarz Gajowy

Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park