oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Dziwny Stan świadomości
Mrw
post 09.02.2018 - 17:05
Post #1

Znajomy Rodziny
Grupa: Podróżnicy

Notatnik

Hej. Jakieś 10 lat temu zacząłem miewać dziwne stany. Podczas dnia mój stan świadomości zacząłem oddalać od tu i teraz, tak jakbym był na jawie. Zaczęło się przypadkiem, nagle podczas mrugania i pytania siebie "czy to jest na prawdę?" zacząłem miewać dziwny stan który pojawiał się w różnych sytuachach. Czuję wtedy tak jakbym był we śnie, mimo że wiem nie śnię, wszystko jest jakby mniej realne, jakbym był oddalony on tego wszystkiego, patrzę na moje ręce a jednak nie mam 100% świadomości, czuję jakby była ona zmniejszona. Tak jakby zmniejszała mi się świadomość w chwili gdy sobie przypomnę o tym stanie. I pojawia się on ciągle. Wszystko do tej pory było ok, aż do kilku dni wstecz. Te stany trwają praktycznie ciągle. Cierpię na nerwicę natręctw i zrobił mi się z tego zaburzenie obsesyjno-kompulsywne. Jeśli o tym nie myślę, jestem czymś zajęty to wszystko jest ok. Natomiast wtedy łapie się na tym, że jestem "tu i teraz" i nagle pyk! Powraca to. Średnio co 3 minuty. Staje się to nie do zniesienia, to nie jest żadna choroba. Kiedyś sam to wytworzyłem. Gdy pisałem o tym pierwszy raz kilka lat temu ktoś napisał mi, że "wchodzisz w trans na stojąco, uciekaj od tego". Ciężko ten stan opisać słowami. Co o tym myślicie? Czy ktoś słyszał o czymś takim?
Go to the top of the page

+Quote Post
Negai1
post 14.02.2018 - 11:11
Post #2

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 182

Notatnik

A może to po prostu zmęczenie?
Ja polecam medytacje, medytacja dobra na wszystko.
Naucz się medytować by przestać bać się stanu w który wchodzisz i stawać się go bardziej świadomym. To co mówisz nie jest do końca (o ile to dobrze rozumiem) byciem tu i teraz, bardziej czymś w formie ,,przymułu". Medytacja i skupianie się na tu i teraz nie dość że relaksuje to dodatkowo wyostrza zmysły, i nagle okazuje się że twoje życie jest bardziej wyraźne niż przedtem. Oczywiście towarzyszy temu swoiste wyciszenie umysłu więc może zdawać się że jesteśmy ,,przymuleni" ale to nie ten sam stan.

Poza tym powinieneś zastanowić się nad przyczyną twojego strachu przed tym stanem? Przecież to nic okropnego, tak po prostu nieraz działa nasz umysł, ale jeśli jesteś świadomym człowiekiem to w każdym momencie możesz się zz tego wyrwać, przecież nie utkniesz w tym stanie do końca życia.

+Quote Post
lordini
post 25.02.2018 - 16:03
Post #3

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 885

Notatnik

Ten stan będzie ewoluował, aż w końcu przerodzi się w umiejętność

+Quote Post
MarcinM
post 25.02.2018 - 21:18
Post #4

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 142

Notatnik

w ch**a nie w umiejetnosci, mam podobnie napisz do mnie na priv

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park