oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Trwaja prace modernizacyjne. Chwilowo nie mozna dodawac postow i brakuje polskich znakow. Przepraszam za utrudnienia. Pracujemy nad tym

Reply to this topicStart new topic
> Powtarzajace Sie Swiadome Sny.
Kokobello
post 08.12.2016 - 09:01
Post #1

Przechodzie?

Grupa: Podró?nicy
Punkty prestiżu: 3

Notatnik

Witam, chcialabym zeby ktos wypowiedzial sie na temat mojego przypadku, poniewaz ostatnio "nachodza" mnie swiadome sny.
Zdaje sobie sprawe z tego, ze nie sa one typowe i raczej malo w nich cokolwiek kontroluje, ale zasada jest prosta. Budze sie zazwyczaj kolo godziny 3, jak nie chwile po. Pozniej gdy proboje znowu usnac, to wyglada to w ten sposob, ze budze sie dokladnie w swoim lozku, we wlasnym mieszkaniu. Wszystko jest tak jak w rzeczywistosci tylko jakies drobnostki sie nie zgadzaja. Zazwyczaj gdy proboje zapalic swiatlo... to nie dziala. Wtedy orientuje sie, ze to sen. Jest to przezycie na tyle niepokojace, ze automatycznie proboje sie obudzic. Czesto konczy sie tak, ze wpadam ze snu w kolejny sen czyli- uswiadamiam sobie ze to sen, chce sie obudzic, budze sie dokladnie w tym samym miejscu w swoim lozku tylko ze to znowu sen, ta sytuacja moze powtarzac sie kilka razy. Po czym jesli uda mi sie obudzi?, to zazwyczaj jestem w takiej fazie snu, ze nie mam sily wstac i zasypiam momentalnie i wpadam w kolejny ciag. Ostatnio wrecz zirytowana ta sytuacja, strwierdzilam ze skoro jestem swiadoma ze snie, to zmienie ten sen... tak jak sie to robi w swiadomym snie. Niby zadzialalo ale nie z takim mocnym efekten jakbym chciala.
Czy ktos mial cos podobnego??
Go to the top of the page

+Quote Post
2 Dzięki Kokobello za ten przydatny wpis:
Se7en, Zielarz Gejowy
Se7en
post 08.12.2016 - 09:46
Post #2

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 225

Notatnik

Tak to dosyc normalne, nazywa to sie falszywym przebudzeniem. Musisz bardziej uwierzyc w to, ze mozesz wszystko zmienic i robic co Ci sie podoba. Jezeli nie mozesz sie obudzic to tylko swiadczy o tym, ze to gleboki sen, najbardziej pozadany stan. Z drugiej strony o wiele ciezej go kontrolowac, bo wszysyko jest bardziej realne niz na plytkich fazach. Jak masz w domu lustro to w nie wejdz.

+Quote Post
1 Dzięki Se7en za ten przydatny wpis:
Zielarz Gejowy
Rokinon
post 08.12.2016 - 17:09
Post #3

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 17202

CYTAT(Se7en @ 08.12.2016 - 09:46) *
Tak to dosyc normalne, nazywa to sie falszywym przebudzeniem. Musisz bardziej uwierzyc w to, ze mozesz wszystko zmienic i robic co Ci sie podoba. Jezeli nie mozesz sie obudzic to tylko swiadczy o tym, ze to gleboki sen, najbardziej pozadany stan. Z drugiej strony o wiele ciezej go kontrolowac, bo wszysyko jest bardziej realne niz na plytkich fazach. Jak masz w domu lustro to w nie wejdz.

Sny to sprawy indywidualne i niepowtarzalne, nie ma jakie? uniwersalnej recepty.

+Quote Post
1 Dzięki astrologos za ten przydatny wpis:
Zielarz Gejowy
Shagy
post 08.12.2016 - 18:55
Post #4

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 360

odezwij si? na wiadomo?? prywatn?, zaciekawi?a mnie ta sta?a godzina....

+Quote Post
1 Dzięki Shagy za ten przydatny wpis:
Zielarz Gejowy
Isabel Martin
post 08.12.2016 - 20:14
Post #5

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 1013

Notatnik

Podobno sny s? odbiciem tego, co prze?ywamy na co dzie?, i odwrotnie - emocje prze?ywane we ?nie mog? mie? wp?yw na to, jak funkcjonujemy w fizycznym ?wiecie.
Nie napisa?a?, czy te nocne l?ki utrudniaj? Tobie codzienne ?ycie, np. czy powoduj? psychiczne i fizyczne wyczerpanie, czy pozbawiaj? Ci? energii do dzia?ania. Czy w ci?gu dnia cz?sto jeste? nara?ona na silny stres?

Moim zdaniem zamiast próbowa? za wszelk? cen? przejmowa? kontrol? nad snem i co? w nim zmienia?, dobrze by?oby skupi? si? na spokojnej obserwacji i akceptacji tego, co jest - nie tylko we ?nie, ale tak?e na jawie. Wskazane by?oby przyjrze? si? swoim emocjom, zobaczy?, z czego wynikaj?. W tym przypadku konieczna jest praca nad budowaniem poczucia bezpiecze?stwa w ka?dej sytuacji.

Wiem z w?asnego do?wiadczenia, ?e fa?szywe przebudzenia potrafi? by? bardzo uci??liwe.
Mój rekord to siedem pod rz?d. Zdarzaj? mi si? dosy? rzadko, ale sprawiaj?, ?e czuj? si? uwi?ziona we ?nie, nie mog? si? z niego wydosta?.
Szczególnie traumatyczne prze?ycie mia?am przed obron? pracy dyplomowej - wtedy przytrafi?y mi si? tylko dwa, ale senna akcja po nich ci?gn??a si? strasznie d?ugo. Za pierwszym razem obudzi?am si? w mokrym ?ó?ku. Doznania by?y bardzo realistyczne. Za drugim ujrza?am na zegarze godzin? nie pozwalaj?c? zd??y? na egzamin. Za trzecim razem ockn??am si? w ciele fizycznym, bardzo os?abiona. To by? dla mnie koszmar.

+Quote Post
1 Dzięki Isabel Martin za ten przydatny wpis:
Zielarz Gejowy
Kokobello
post 09.12.2016 - 08:56
Post #6

Przechodzie?

Punkty prestiżu: 3

Notatnik

CYTAT(Isabel Martin @ 08.12.2016 - 20:14) *
Podobno sny s? odbiciem tego, co prze?ywamy na co dzie?, i odwrotnie - emocje prze?ywane we ?nie mog? mie? wp?yw na to, jak funkcjonujemy w fizycznym ?wiecie.
Nie napisa?a?, czy te nocne l?ki utrudniaj? Tobie codzienne ?ycie, np. czy powoduj? psychiczne i fizyczne wyczerpanie, czy pozbawiaj? Ci? energii do dzia?ania. Czy w ci?gu dnia cz?sto jeste? nara?ona na silny stres?

Moim zdaniem zamiast próbowa? za wszelk? cen? przejmowa? kontrol? nad snem i co? w nim zmienia?, dobrze by?oby skupi? si? na spokojnej obserwacji i akceptacji tego, co jest - nie tylko we ?nie, ale tak?e na jawie. Wskazane by?oby przyjrze? si? swoim emocjom, zobaczy?, z czego wynikaj?. W tym przypadku konieczna jest praca nad budowaniem poczucia bezpiecze?stwa w ka?dej sytuacji.

Wiem z w?asnego do?wiadczenia, ?e fa?szywe przebudzenia potrafi? by? bardzo uci??liwe.
Mój rekord to siedem pod rz?d. Zdarzaj? mi si? dosy? rzadko, ale sprawiaj?, ?e czuj? si? uwi?ziona we ?nie, nie mog? si? z niego wydosta?.
Szczególnie traumatyczne prze?ycie mia?am przed obron? pracy dyplomowej - wtedy przytrafi?y mi si? tylko dwa, ale senna akcja po nich ci?gn??a si? strasznie d?ugo. Za pierwszym razem obudzi?am si? w mokrym ?ó?ku. Doznania by?y bardzo realistyczne. Za drugim ujrza?am na zegarze godzin? nie pozwalaj?c? zd??y? na egzamin. Za trzecim razem ockn??am si? w ciele fizycznym, bardzo os?abiona. To by? dla mnie koszmar.

Dzieki z odpowiedz. Mysle ze to moze miec rozne podloze. Moze tez stres, bo aktualnie mam go troche.

+Quote Post
1 Dzięki Kokobello za ten przydatny wpis:
Zielarz Gejowy

Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park