oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

6 Stron V  « < 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Rozmowy O Rzeczywistości.
Zielarz Gajowy
post 20.05.2013 - 05:11
Post #85

Dupa Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
Punkty prestiżu: 6184

Co to znaczy być świadomym tego kim jesteśmy? Kim Ty Bielik jesteś?

Ludzie są świadomi tego, że są ludźmi i nie przeszkadza to ludziom zabijać się nawzajem. O jakie uświadomienie Tobie chodzi Bielik? Czego jesteś świadomy?

Zatem kim jesteś i poco? Proszę Cię Bielik napisz taki mały referacik bo zastanawia mnie to co o sobie myślisz w kontekście innych ludzi jak sądzę nieuświadamiających sobie tego kim są i poco.

Dzięki:)
Go to the top of the page

+Quote Post
Vesanya
post 20.05.2013 - 09:27
Post #86

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 910

CYTAT(twistoid @ 19.05.2013 - 17:34) *
Nie mam pytań.

To co mówisz, bardzo przypomina praktykę ZEN, ale w wersji hardcorowej ;) Szanuję oczywiście Twoją drogę i fajnie, ze odnajdujesz się w tej filozofii i daje to efekty. Do mnie to jednak nie przemawia, bo różnimy się w założeniach - dla praktyka ZEn, sfera mentalna, świat pojęć, to iluzja, a dla mnie jako ezoteryka - to część istnienia, część prawdy. Ja idę drogą integracji a nie redukcji, dlatego buddystką nie jestem.

Jak widać nie ma uniwersalnej drogi bo każdy człowiek jest inny i ma inne powołanie - tak uważam. Każdy powinien znaleźć swój środek do celu co ma jednoczesnie ścisły związek z odkryciem po co tak naprawdę jest. Oczywiście dla praktyka Zen szukanie odpowiedzi na powyższe dylematy jest stratą czasu, bo Zen zakłada, że to tylko dylematy ego, które również jest iluzją. Ja jako ezoteryk uważam, że te pytania egzystencjonalne są częścią naszego człowieczeństwa i kluczem do własnej duchowości.

+Quote Post
2 Dzięki Vesanya za ten przydatny wpis:
Nużek, stray.ghost
bielik110
post 20.05.2013 - 09:43
Post #87

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 1147

Cześc Zielusiu:)

Jam Jest:) nie boję się,dobieram świadomie myśli,słowa,i czynie(czasami z serca),kocham ludzi,bo wiem że to sa dzieci Boga:)patrzac na pryzmat swojego zycia,mogę powiedzieć ze czasami się gubiłem i postepowałem nie właściwie:)dlatego nie oceniam innych i ich nie obwiniam:) bo wiem że trudno jest się wyrazić prawdziwie

Pragnienie poznania i zmiany:)świadomości w której sie znajdowałem dały mi wolność,i od dziś wybieram to co pragnę doświadczyc:)żyję tak jak kiedyś marzyłem:)a to dopiero poczayek zmian

Poznałem potege miłości i moc jaką mam wsobie:)

Pierwszy raz w życiu od kilku tygodni:) mam lekki oddech i czuję lekkośc na splocie słonecznym(czakrze serca)
Poznałem wiele rzeczy których nie potrafie opisac:)i jescze sie uczę,czym wiecej poznaję uświadamiam sobie
tym bardziej wacham sie by coś zprecyzować:)

Zrozumiałem że co jakis czas zmieniam zdanie prawie na kazdy temat:))dlatego ciezko jest powiedzieć co jest stu procentowa prawdą:)na każdy temat,bo wszystko sie rozszerza z poznaniem,uczucia i punkt widzenia jest większy,jest głębokie doznanie jedności z tym wszystkim:)

Więc aby poznac co kolwiek,poczuc co kolwiek:))zaniechaj nakazy i zakazy,mądrości i przykrości bo to tylko doświadczenie:)uświadom sobie że strach to tylko twój umysłu stan:) i nic pozatym

A ty Jestes Duchem,Świadomością która doświadcza,poznaje i doznaje wszystkiego co jest tobie potrzebne do wzniesienia świadomości:)i wbij sobie do głowy ż ty jestes wszystkim co jest tu na ziemi:)

Twój wybór jest wolny czym chcesz być:)Miłością i kochać Siebie i Wybaczyc Sobie:)czy ktowac Siebie i nienawidzieć:)

Więc bracia nic wam nie odda,tego co w tej chwili przeżywacie:)i dziękujcie bo to zasczyt być tu na ziemi:)
doświadczac bulu wojen,gwałtów:)to Boże błogosławięństwo miec możliwość WYBACZYĆ i kochac szczerze:)

Wiem pomyślicie że jestem jakis poj.....y:)i co ja tam wiem.To tak ma byc,bądz sobą i wyraź chęc poznania i zapytaj wszechświat i nic tylko nasłuchuj:)a na sto procent odpowie:)

Jam Jest Wszystkim Co Jest:)

+Quote Post
masa
post 21.05.2013 - 20:01
Post #88

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 1037

Notatnik

CYTAT(bielik110 @ 20.05.2013 - 09:43) *
Cześc Zielusiu:)

Jam Jest:) nie boję się,dobieram świadomie myśli,słowa,i czynie(czasami z serca),kocham ludzi,bo wiem że to sa dzieci Boga:)patrzac na pryzmat swojego zycia,mogę powiedzieć ze czasami się gubiłem i postepowałem nie właściwie:)dlatego nie oceniam innych i ich nie obwiniam:) bo wiem że trudno jest się wyrazić prawdziwie

Pragnienie poznania i zmiany:)świadomości w której sie znajdowałem dały mi wolność,i od dziś wybieram to co pragnę doświadczyc:)żyję tak jak kiedyś marzyłem:)a to dopiero poczayek zmian

Poznałem potege miłości i moc jaką mam wsobie:)

Pierwszy raz w życiu od kilku tygodni:) mam lekki oddech i czuję lekkośc na splocie słonecznym(czakrze serca)
Poznałem wiele rzeczy których nie potrafie opisac:)i jescze sie uczę,czym wiecej poznaję uświadamiam sobie
tym bardziej wacham sie by coś zprecyzować:)

Zrozumiałem że co jakis czas zmieniam zdanie prawie na kazdy temat:))dlatego ciezko jest powiedzieć co jest stu procentowa prawdą:)na każdy temat,bo wszystko sie rozszerza z poznaniem,uczucia i punkt widzenia jest większy,jest głębokie doznanie jedności z tym wszystkim:)

Więc aby poznac co kolwiek,poczuc co kolwiek:))zaniechaj nakazy i zakazy,mądrości i przykrości bo to tylko doświadczenie:)uświadom sobie że strach to tylko twój umysłu stan:) i nic pozatym

A ty Jestes Duchem,Świadomością która doświadcza,poznaje i doznaje wszystkiego co jest tobie potrzebne do wzniesienia świadomości:)i wbij sobie do głowy ż ty jestes wszystkim co jest tu na ziemi:)

Twój wybór jest wolny czym chcesz być:)Miłością i kochać Siebie i Wybaczyc Sobie:)czy ktowac Siebie i nienawidzieć:)

Więc bracia nic wam nie odda,tego co w tej chwili przeżywacie:)i dziękujcie bo to zasczyt być tu na ziemi:)
doświadczac bulu wojen,gwałtów:)to Boże błogosławięństwo miec możliwość WYBACZYĆ i kochac szczerze:)

Wiem pomyślicie że jestem jakis poj.....y:)i co ja tam wiem.To tak ma byc,bądz sobą i wyraź chęc poznania i zapytaj wszechświat i nic tylko nasłuchuj:)a na sto procent odpowie:)

Jam Jest Wszystkim Co Jest:)

Rozumiem, miałem to co ty, skonczysz i tak jak ja:)

Ps. Ide już spać:)

+Quote Post
1 Dzięki masa za ten przydatny wpis:
bielik110
wyższeJA
post 28.05.2013 - 00:32
Post #89

Częsty Gość Rodziny
**
Punkty prestiżu: 6

Notatnik

Twistoid
Staram sie Ciebie zrozumiec chodz nie jest latwo, pewnie dlatego ze uzywamy slow. Czesc jest dla mnie zrozumiana ale pewnie do reszty jeszcze bede musial powrocic. Mam tylko jedno pytanie do Ciebie, i prosilbym o w miare normalna odpowiedz - jak widzisz ludzi ich zachowanie rozmowy itp widzisz jakos innaczej ? widzisz ta sztucznosc, kazdy ruch, jak ktos mowi widzisz jego gesty ruchy wargami a pozniej docieraja do Ciebie slowa ktore tez ciezko zrozumiec ? jak to wyglada? A i dodam jeszcze od siebie ze kiedys wlasnie widzialem cytat jednego z mistrzow ze stan czystego umyslu czy oswiecenia mniejsza o nazewnictwo mozna osiagnac tylko jak przestanie sie mowic o sobie Ja - niestety nie moge tego znalezc ale wklejam inny cytat ktory wedlug mnie opisuje to o czym mowi twistoid - jezeli sie myle prosze napisz :)
"W tym co widziane, musi być tylko to, co widziane; w tym co słyszane, musi być tylko
to, co słyszane; w tym co odczuwane (jako zapach, smak, dotyk) musi być tylko to, co odczuwane; w tym co myślane, musi być tylko ta myśl."

+Quote Post
twistoid
post 28.05.2013 - 12:58
Post #90

http://demotywatory.pl/762
Ikona Grupy
Grupa: OOBE VIP
Punkty prestiżu: 2171

Jak widzę? Zależy percepcja zmienia się, trudno to określić ale ludzi widzę wbrew temu co myślisz jako dostojnych jako siewców percepcji (inaczej tego nie umiem określić) w realizacji nie ma słów które mogłyby ją określić, bo to jest tak jak przepływ nie ma już miejsca na myślenie jesteś zatopiony w tym przepływie bo jakich np. słów użyć kiedy ubrania, śmieci na ulicy stają się niesamowicie tajemnicze i głębokie. Ludzie są zawsze dostojni.

W tym właśnie tkwi szkopuł że nie ma czegoś takiego jak problem czy sztuczność są one stworzone z różnicowania i są niepotrzebne nie musisz rozróżniać np. ten jest dobry a ten zły ten sztuczny ten prawdziwy-to są tylko opinie a skoro każdy ma inną wszystkie są nieprawdziwe, stąd jesteś sam dla siebie nośnikiem rzeczywistości(predyspozycje opinie itd które mają wpływ na twoją percepcję) to jest zawsze tylko twoja rzeczywistość która chce być jedyna prawdziwa(walki, argumentacje, podkreślanie swojego istnienia).

+Quote Post
2 Dzięki twistoid za ten przydatny wpis:
TyHu, wyższeJA
Tulsi
post 28.05.2013 - 21:32
Post #91

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 508

CYTAT(twistoid @ 28.05.2013 - 13:58) *
Jak widzę? Zależy percepcja zmienia się, trudno to określić ale ludzi widzę wbrew temu co myślisz jako dostojnych jako siewców percepcji (inaczej tego nie umiem określić) w realizacji nie ma słów które mogłyby ją określić, bo to jest tak jak przepływ nie ma już miejsca na myślenie jesteś zatopiony w tym przepływie bo jakich np. słów użyć kiedy ubrania, śmieci na ulicy stają się niesamowicie tajemnicze i głębokie. Ludzie są zawsze dostojni.

W tym właśnie tkwi szkopuł że nie ma czegoś takiego jak problem czy sztuczność są one stworzone z różnicowania i są niepotrzebne nie musisz rozróżniać np. ten jest dobry a ten zły ten sztuczny ten prawdziwy-to są tylko opinie a skoro każdy ma inną wszystkie są nieprawdziwe, stąd jesteś sam dla siebie nośnikiem rzeczywistości(predyspozycje opinie itd które mają wpływ na twoją percepcję) to jest zawsze tylko twoja rzeczywistość która chce być jedyna prawdziwa(walki, argumentacje, podkreślanie swojego istnienia).

No i swoją czułą percepcją zbanowałeś Zielarza.
Twistoid, opamiętaj się, czy rządza władzy tak Ci walnęła na mózg ??

Zamknąłeś temat DS ( komiczne to jest swoją drogą ), a z drugiej strony logiczne, bo skoro wątek założył DS a nie uczestniczy w nim od dawna, to pozostaje tylko zamknięcie.

Ech Ty mój Twistoidzie...Panie i Władco tego forum !
Jesteś jak Bóg Wszechmogący !

Kogo nie chcesz - kasujesz.
kogo chcesz, utrzymujesz przy życiu.

Jak wielka jest Twoja władza Twistoid !!!
To sobie ją miej !

I tak daję Ci buziaka :)))
A nawet dwa, a nawet trzy :)))

+Quote Post
1 Dzięki Tulsi za ten przydatny wpis:
stray.ghost
twistoid
post 28.05.2013 - 21:41
Post #92

Ikona Grupy

Ja wiem że ty sobie chcesz pospamować Tulsi i wiedziałem że wejdziesz do tego tematu i nawet wiedziałem co będziesz mi zarzucać. Wybacz ale oprócz tego czego doświadczam jestem też moderatorem. Zielarz i tak nie ma do mnie pewnie urazy. Nie uda Ci się wzbudzić we mnie poczucia winy ponieważ moje postępowanie nie zależy od projekcji tego jaki powinienem być wg ciebie.

+Quote Post
1 Dzięki twistoid za ten przydatny wpis:
deiw
twistoid
post 29.05.2013 - 12:40
Post #93

Ikona Grupy

Zielarz dostał bana za podjudzanie do kłótni i pisanie nie na temat, wiele razy mu darowałem. Nie będę się kierował waszą sympatią do niego, ani tym że nie odpowiada wam moderacja jak nie odpowiada -do widzenia nikt tu was przecież nie trzyma :)Ten post też wykasuję zamieszczam go w ramach informacji.Pewnie że poniosło mnie ego poniesie mnie jeszcze nie raz.Prawda jest taka że tęsknicie za nim bo sami sobie lubicie popisać nie na temat i podjudzać już raz zaproponowałem sztywne zasady,tak jak powinno być na każdym forum, to prawie nikt nie pisał :D Nikt mi tu za moderacje nie dziękuje zrobiła to tylko jedna osoba a cieciuję od wielu lat za darmochę, ale też nie oczekuję tego od nikogo, was nie stać nawet na ludzkie podejście i zaoszczędzenie mi pracy. Dla waszej waidomości masa też dostał bana i to na długo ale on mnie obrażał i zasłużył sobie tym bardziej. Jak chcecie popisać o banach to załóżcie sobie temat spamera bo widać że nie macie żadnych doświadczeń ani w temacie ani jakichkolwiek innych, skoro tak rajcują was takie chore akcje.

+Quote Post
NianiaOgg
post 29.05.2013 - 12:46
Post #94

Częsty Gość Rodziny
**
Punkty prestiżu: 11

Notatnik

skasowałeś moje posty, skasuj więc również moje konto, twistoid, to nie moja piaskownica, tu panuje dyktatura. Obrzydliwy jesteś. Fuj.

+Quote Post
twistoid
post 29.05.2013 - 12:48
Post #95

Ikona Grupy

Skasowałem twoje posty bo były nie na temat. To chyba normalne na forach prawda? Jak coś do mnie masz pisz mi na priv tak powinno się załatwiać takie sprawy droga pani. Niestety nie mogę wykasować ci konta, nie mam takiej władzy.

+Quote Post
NianiaOgg
post 29.05.2013 - 13:09
Post #96

Częsty Gość Rodziny
**

Notatnik

hm, a rządzisz się jakbyś miał wszelkie pełnomocnictwa.
Piszesz: już raz zaproponowałem sztywne zasady,tak jak powinno być na każdym forum, to prawie nikt nie pisał .
A czego się spodziewałeś? to nie wojsko, to forum dyskusyjne. Chcesz mieć grzecznie poukładany pakiet danych, a nie żywych ludzi na forum?
Dyskusje mają to do siebie, że meandrują, i to jest naturalne. Jeśli z jednego tematu wyrośnie nowy, to się przenosi posty do nowego tematu. Kasowanie postów jest przejawem braku szacunku do dyskutantów. Tym bardziej że nie zawierały treści obraźliwych ani łamiących przepisy prawa. Tak powinno się załatwiać takie sprawy drogi panie.

+Quote Post
1 Dzięki NianiaOgg za ten przydatny wpis:
Tulsi
twistoid
post 29.05.2013 - 13:16
Post #97

Ikona Grupy

To nie brak szacunku , jak zauważyłaś nie panują tu prawie żadne zasady, dyskusja to po pół wątku tek pół tamtego, tworzy to klimat zabawnej dezorganizacji, niestety taka dezorganizacja wpływa niekorzystnie na poziom merytoryczny.Nie zawierały ale były nie na temat, to normalna procedura:D Jak coś do mnie masz pisz na priv-to propozycja. Nie będę wchodził dalej w dyskusje o zielarzu ban kończy mu się w sobotę a wy robicie z tego wielki dramat, powiem więcej Zielarz spamuje z premedytacją do czego sam się przyznał ma komplet banów i jego konto powinno zostać wykasowane, ale tego nie zrobię. Nie będę już wchodził z panią w dyskusje jak chce pani sobie pospamować zapraszam na inne fora, tutaj posty nie na temat będę kasowane.Nie pani tutaj decyduje, w tym jest problem ja moge wysłuchać pani sugestii ale pani sugestie prowadzą do większego chaosu na forum, tak samo jak pani posty stąd nie biorę ich pod uwagę-nie są one sensowne.Pozdrawiam.

+Quote Post
stray.ghost
post 29.05.2013 - 13:18
Post #98

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 535

CYTAT(twistoid @ 29.05.2013 - 13:40) *
Zielarz dostał bana za podjudzanie do kłótni i pisanie nie na temat, wiele razy mu darowałem. Nie będę się kierował waszą sympatią do niego...Prawda jest taka że tęsknicie za nim bo sami sobie lubicie popisać nie na temat i podjudzać...
Ja za Zielarzem nie tęsknię i mam o nim dokładnie takie samo zdanie, jak Ty, ale jego oponenci robią dokładnie to samo, co on, a Ty ich głaszczesz po głowie. Kierujesz się osobistymi sympatiami, a nie zasadami, na które się powołujesz.

+Quote Post
2 Dzięki stray.ghost za ten przydatny wpis:
Tulsi, Vesanya
twistoid
post 29.05.2013 - 13:23
Post #99

Ikona Grupy

Masz rację, dlatego powiadamiam że poczynię odpowiednie kroki, nie ma też sensu reagować tak ostro od razu.

+Quote Post
Tulsi
NianiaOgg
post 29.05.2013 - 13:29
Post #100

Częsty Gość Rodziny
**

Notatnik

Nie spamuję, wypraszam sobie, radzę przeczytać definicję spamowania i przestać ludziom zarzucać czyny których nie popełnili. Słownik w rękę i zaraz się wszystko wyjaśni. Grzeczne wyrażanie swojego zdania nie jest spamowaniem, nawet jeśli się ono moderatorowi nie podoba.

Prosiłam o skasowanie konta, ale podobno nie jesteś władny. A kto jest?
no to niech ten ktoś będzie uprzejmy usunąć konto NianiaOgg, proszę.

+Quote Post
1 Dzięki NianiaOgg za ten przydatny wpis:
Tulsi
twistoid
post 29.05.2013 - 13:32
Post #101

Ikona Grupy

Napisz do admina PurpleCat.

+Quote Post
NianiaOgg
NianiaOgg
post 29.05.2013 - 13:43
Post #102

Częsty Gość Rodziny
**

Notatnik

CYTAT(twistoid @ 29.05.2013 - 14:32) *
Napisz do admina PurpleCat.

Dzięki twistoid za ten przydatny wpis ;)

+Quote Post
EverDream
post 29.05.2013 - 14:45
Post #103

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 67

Notatnik

Mówicie nie na temat, więc sam nawiążę to tytułu tematu. Więc tak, nasza rzeczywistość może być stworzona przez nas z przyszłości z potężną mocą obliczeniową, a my możemy być jak te postacie z gier komputerowych.

Nie zastanawiało was może, dlaczego w OBE lub w LDkach mamy lepszą jakość obrazu? Ja na ten przykład mam o wiele lepszy obraz niż nawet full HD ;D Nie wiem jak to powiedzieć, opisać, ale wszystko jest tak zatrważająco mega wyraźne, że nie da się tego ani narysować, ani stworzyć w jakimkolwiek obecnym programie komputerowym, chociaż nie mam zbyt rozwiniętej wyobraźni :P

Możemy być również wyobraźnią Stwórcy. Takie tam moje domniemania :)

+Quote Post
1 Dzięki EverDream za ten przydatny wpis:
Tulsi
pigsonwings
post 29.05.2013 - 16:22
Post #104

haereticus
Punkty prestiżu: 877

Notatnik

CYTAT(EverDream @ 29.05.2013 - 15:45) *
Mówicie nie na temat, więc sam nawiążę to tytułu tematu. Więc tak, nasza rzeczywistość może być stworzona przez nas z przyszłości z potężną mocą obliczeniową, a my możemy być jak te postacie z gier komputerowych.

Nie zastanawiało was może, dlaczego w OBE lub w LDkach mamy lepszą jakość obrazu? Ja na ten przykład mam o wiele lepszy obraz niż nawet full HD ;D Nie wiem jak to powiedzieć, opisać, ale wszystko jest tak zatrważająco mega wyraźne, że nie da się tego ani narysować, ani stworzyć w jakimkolwiek obecnym programie komputerowym, chociaż nie mam zbyt rozwiniętej wyobraźni :P

Możemy być również wyobraźnią Stwórcy. Takie tam moje domniemania :)

w ld, oobe jak sobie uświadomisz że śnisz, jesteś poza, napływa do ciebie masa energii (często trudnej do utrzymania), jak lecisz tokiem snu jestes otepiały energi jest duzo mniej obraz blady, wraz ze świadomością przypływa energia, jak zaczniesz pocierac o podłoge czy sie dostrajać także będzie ostrzej. Wszystko to kwestia energi i utrzymania jej.

p.s twistoid dawaj sobie bany jesli, dzieki temu ci lepiej, (nikt ci nie podziekował, ok ale to jedyne forum w necie z jakim sie spotkałem gdzie musiałem zapłacić za wstęp, nie ważne że to 3zł, ważna sama myśl że ktoś kręci pączki na duchowości.. mniejsza z tym także, uwierz mi że nieraz dość irytujące było także wklejanie musztardy i obrazków z tym na cały ekran do tematów, zamazywanie ich farmazonami... tyle w temacie odemnie...

+Quote Post
3 Dzięki PigsOnTheWings za ten przydatny wpis:
stray.ghost, Tulsi, Vesanya
Deimond
post 29.05.2013 - 16:55
Post #105

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 1486

Notatnik

Bo rzeczywistość jest jak musztarda -trzeba z niej wycisnąć ile wlezie:D To są takie smaczki Pigs - kto nie był na zlocie ten nie wie. Zresztą co Ci przeszkadza musztarda?

+Quote Post
1 Dzięki Deimond za ten przydatny wpis:
TyHu

6 Stron V  « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park