oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Trwaja prace modernizacyjne. Chwilowo nie mozna dodawac postow i brakuje polskich znakow. Przepraszam za utrudnienia. Pracujemy nad tym

3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Odpowiednik 4+1 Dla Ld
6umerang
post 26.03.2008 - 14:46
Post #1

Dziadek do o?ehuf
Grupa: Podró?nicy
Punkty prestiżu: 84

Notatnik

Dok?adnie chodzi o metod? 6+1, która zosta?a sprawdzona przez Lucidity Institute i okazuje si? by? najprostsz? metod? na osi?gni?cie LD ju? przy pierwszej próbie - zosta?a ona równie? lekko dopracowana przez jakiego? Suneye (nick taki). Metoda jest dostosowana do snu, wi?c je?li kto? ma wpojone, ?e obe, to nie ld, to raczej nie podzia?a.

Zasada jest prosta:

1. Po?o?y? si? spa? mi?dzy godzin? 23 a 1 w nocy.
2. Spa? 6 godzin
3. Po obudzeniu godzinka (to nie regu?a - wiadomo, ?e trzeba dostosowa? do siebie) aktywno?ci, by rozbudzi? umys?
4. Wracamy do wyrka i mamy LD

Suneye podaje aby zarówno przed za?ni?ciem (23-1), jak i po powrocie do ?ó?ka skupia? uwag? na trzecim oku z jednoczesn? prost? sugesti? w stylu "dzisiaj b?d? mia? ?wiadomy sen" i to w zasadzie tyle je?li chodzi o t? metod?.

Ca?y sekret tkwi w 6h snu -- po tym czasie organizm jest ju? wypocz?ty, ale wystarczaj?co senny by wróci? do ?ó?ka i zasn?? - ma to te? du?? zalet? - LD po 6h snu b?dzie d?ugi i wypasiony.

Ze swojej strony mog? powiedzie?, ?e dzisiaj zastosowa?em wst?pnie t? metod? z pomini?ciem godzin wyznaczonych na pój?cie spa? - ja po?o?y?em si? o 2 w nocy, wsta?em natomiast o 7ej, czyli po 5h snu a i tak obudzi?em si? podczas REM co mi si? prawie nigdy nie zda?a, bo niewiele sypiam i pó?no chodz? spa?. LD nie mia?em, bo poprzez zmian? trybu snu nie by?em w stanie wsta? z ?ó?ka i si? rozbudzi? - zasn??em wi?c niemal od razu - pami?tam tylko, ?e gdy si? obudzi?em o tej 7ej, to sen jeszcze mia?em przed oczami, ale zaspanie nie pozwoli?o mi na przej?cie kontroli.

Jednym s?owem metoda warta uwagi, ze wzgl?du na super prostot?.

Ebook, w którym jest dost?pny TUTAJ: Method I.pdf

(ebook legalny - rozdawa? go ostatnio A.Bytof - przecie on nie rozdawa?by nielegalu).
Go to the top of the page

+Quote Post
4 Dzięki 6umerang za ten przydatny wpis:
klucznik, landryna210, Max Lupino, Traveller
Guest_Silverka_*
post 26.03.2008 - 17:01
Post #2

Guests
Punkty prestiżu:

technika 4+1 jest technika umowna, mozna samemu regulowac ja do swoich godzin. Sa rozne proporcje 5+2, 5+1 a nawet slsyzalam o technice 7+30 :P gdybys poczytal forum albo chocia?by sie? stwierdzi?by?, ?e tak jest po prostu. Dlatego polecam opcje szukaj . pozdrowka

+Quote Post
6umerang
post 26.03.2008 - 17:11
Post #3

Dziadek do o?ehuf

Notatnik

Znam doskonale technik? 4+1 :) To jednak nie jest 4+1 dla obe, tylko 6+1 dla LD i w tym wypadku prawa s? troch? inne.

Aby jednak sprostowa? wypowied? Silverki zaznacz? raz jeszcze - to nie jest metoda na obe i nie jest to metoda tak lu?na jak 4+1, co to oznacza:

Nale?y spa? dok?adnie 6 godzin a po?o?y? si? nale?y mi?dzy 23-1. Tylko cz??? zwi?zana z rozbudzaniem si?, jest ju? lu?niejsza, bo ka?dy potrzebuje mniej, lub wi?cej czasu - ALE 6h snu by? musi, to wbicie si? dok?adnie w REM i dlatego tu odst?pstw by? nie mo?e - godziny za?ni?cia te? s? wa?ne, poniewa? od tego zale?y nasze ogólne samopoczucie i zdolno?ci organizmu.

+Quote Post
Noobek
post 26.03.2008 - 20:53
Post #4

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 2

CYTAT(6umerang @ 26.03.2008 - 17:11) *
godziny za?ni?cia te? s? wa?ne, poniewa? od tego zale?y nasze ogólne samopoczucie i zdolno?ci organizmu.

A je?li ja si? najlepiej czuj? jak ?pi? od 4-12, to chyba nie powinienem si? k?a?? o 23? :D

+Quote Post
6umerang
post 27.03.2008 - 02:09
Post #5

Dziadek do o?ehuf

Notatnik

Powiniene?. Nie wiem jak mam wyt?umaczy? t? metod? - przeczytaj ebook,który do??czy?em, to zrozumiesz zasad? - godzina ma znaczenie ze wzgl?du na (tak s?dz?) nat??enie ?wiat?a, rozbudzenie organizmu i dziesi?tki innych pewnie rzeczy - metoda by?a testowana w LI, to s? specjali?ci od LD tak jak TMI od OBE - tak jak si? nie kwestionuje tego co wymy?la TMI, tak nie b?d? kwestionowa? co podaje LI -- ja poda?em metod?, stosuj j?, albo nie - po co ?mieci? w w?tku bzdurami?

+Quote Post
jockey
post 27.03.2008 - 15:18
Post #6

Cz?sty Go?? Rodziny
**
Punkty prestiżu: 3

Sprawdzi?a si? w moim przypadku za 1szym razem metoda 6+1. Po 40 min. porannego wa?kowania si? w ?ó?ku wko?cu mi si? uda?o. Rewelka;)

+Quote Post
Przemek1993
post 29.03.2008 - 07:07
Post #7

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 8

Notatnik

Sprobowalem i nic... Moze dlatego ze gdy psozedlem spac o 23 po winienem w takim razie wstac o 5 a wstalem o 4 :) poszedlem spac i znowu o 5... Czy to w czyms przeszkadza ? Ze za wczesnie sie obusdzilem

+Quote Post
grzee
post 29.03.2008 - 07:41
Post #8

break the rules.
Punkty prestiżu: 7

Notatnik

zobaczymy czy u mnie b?dzie rezultat, za chwilk? zmykam do ?ó?ka i pó?niej napisz? co i jak ;)

[edit]

cholera. gdyby nie g?upia ?ciana w któr? nie mog?am wej??, to mia?abym LD. ale nie, po co. lepiej przywali? w ?cian? z ca?ej si?y i stwierdzi? ?e to jednak nie sen, pomijaj?c fakt ?e nie by?am u siebie w domu i by? to ?rodek nocy. ale co z tego =="

g?upia ?ciana.

+Quote Post
Przemek1993
post 29.03.2008 - 11:53
Post #9

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 8

Notatnik

Napisz zrozumialej... ^^ Co sciana ? xD

+Quote Post
grzee
post 29.03.2008 - 12:10
Post #10

break the rules.

Notatnik

zadzwoni? Starr do mnie we ?nie i mówi mi ?e to sen, ?ebym si? rozgl?dn??a. Patrze, faktycznie co? jest nie tak, wow. faktycznie to sen. wróci?a ?wiadomo??. i chcia?am zrobi? RT wsadzaj?c r?k? w ?cian?, no, tylko ?e zamiast zatopi? si? w ?cianie to ja najnormalniej w ?wiecie w ni? przywali?am i tym samym dosz?am do wniosku ?e to nie jest sen i ?wiadomo?? mi uciek?a.

i dlatego g?upia ?ciana ;D

+Quote Post
Noobek
post 29.03.2008 - 15:27
Post #11

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 2

CYTAT(6umerang @ 27.03.2008 - 02:09) *
Powiniene?. Nie wiem jak mam wyt?umaczy? t? metod? - przeczytaj ebook,który do??czy?em, to zrozumiesz zasad? - godzina ma znaczenie ze wzgl?du na (tak s?dz?) nat??enie ?wiat?a, rozbudzenie organizmu i dziesi?tki innych pewnie rzeczy - metoda by?a testowana w LI, to s? specjali?ci od LD tak jak TMI od OBE - tak jak si? nie kwestionuje tego co wymy?la TMI, tak nie b?d? kwestionowa? co podaje LI -- ja poda?em metod?, stosuj j?, albo nie - po co ?mieci? w w?tku bzdurami?

Zabawne. Ludzie na tym forum kwestionuj? bibli?, systemy i inne pierdó?ki, ale wymys?ów jakiegos tam TMI nie kwestionuj? :D No, ale rzu?my okiem na e-book.

+Quote Post
Mano
post 29.03.2008 - 19:46
Post #12

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 105

Notatnik

Przemek, Bumerang dokladnie napisal, ze trzeba spac ROWNE 6godzin. Nie mniej, nie wiecej. Dlaczego wiec zadajesz takie pytania? Wystarczy przeczytac raz, a dobrze, a moglibysmy uniknac nie potrzebnych pytan, typu czy jak spalem 4 godziny a nie 6, to czy zrobilem cos zle, mimo, ze metoda wyraznie pisze o 6!
Pozniej sie robi offtop i zamiast gadac o jednej technice, ludzie zaczynaja mieszac w 4+1 i 6+1.

Chetnie wyprobuje, o ile wstane bo nie spalem dzisiaj nocki w sumie. Ale sprobowac zawsze mozna.

Bumerang, wyjasnij mi tylko 4pkt, bo nie zrozumialem.
"4. Wracamy do wyrka i mamy LD". Mam isc spac, czy "czuwac" i afirmowac?

Dzieki i pzdr

+Quote Post
grzee
post 29.03.2008 - 19:51
Post #13

break the rules.

Notatnik

Mano, dos?ownie zasypiamy z my?l?, ?e b?dziemy mieli LD ;) metoda skutkuje, ?wiadomo?? faktycznie wraca :) ja jestem bardzo zadowolona po dzisiejszej próbie, dzi? te? spróbuj?.

+Quote Post
Mano
post 29.03.2008 - 20:25
Post #14

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Skoro faktycznie to taki rodzynek, to nie omine okazji i sprobuje :)
Dziekuje za odpowiedz

+Quote Post
vegnagun
post 29.03.2008 - 21:51
Post #15

Cz?onek Rodziny
Punkty prestiżu: 11

Notatnik

Mnie te? uda?o si? za pierwszym razem :D Nie planowa?em ale o 6 rano by?em jeszcze ?pi?cy a do szko?y mia?em dopiero na 10:45 takze zdecydowa?em si? na drzemk?. I Pufff.... LD najbardziej realistyczne jakie zdarzy?o mi si? mie?. 6+1, mistrz kuchni poleca!

+Quote Post
Zbyszek
post 29.03.2008 - 21:53
Post #16

cialka.net
Ikona Grupy
Grupa: OOBE VIP
Punkty prestiżu: 984

Notatnik

Sprawdza?em ro?na ilo?? snu. Dla mnie okaza?o si? wa?ne to samo sprawdzanie a nie ilo?? przespanych godzin. Na ko?cu i tak sam si? budzi?em bez zegarka ,gdy zebra?em energie na wyprawy.Sprawdza?em na siedz?co ,le??co , zm?czony i w pe?ni sil, sam jak i w grupie. Po tych wszystkich próbach ,gdy mi si? co? ?ni?o to odzyskiwa?em ?wiadomo?? na króciutko w ?nie i to wtedy gdy mnie co? dziwi?o lub zaskoczy?o absurdem.
Ca?o?? ?wiczy?em miesi?c.

+Quote Post
6umerang
post 30.03.2008 - 01:50
Post #17

Dziadek do o?ehuf

Notatnik

Ciesz? si?, ?e metoda okazuje si? by? skuteczna - sam od poniedzia?ku b?d? wreszcie móg? przyst?pi? do prób i wypowiedzie? si?. Metoda wydaje si? by? bardzo logiczna i dopracowana, ka?dy szczegó? jest wa?ny i przybli?a do ld - sam przy pierwszej próbie nie mia?em ld dlatego, ?e pomin??em w?a?nie fakt po?o?enia si? o danej godzinie - to jednak ma sens, poniewa? ja chodz? spa? najcz??ciej o 3-4 nad ranem i to nie znaczy, ?e mam si? po?o?y? o 3 rano i spa? do 9ej a o 10ej po?o?y? si? z powrotem - bo rano jestem nieprzytomny a o 10ej ju? ca?kiem rozbudzony - to dlatego ka?dy szczegó? w tej metodzie jest wa?ny.

A tak przy okazji Grzee napisa?a o jeszcze jednej metodzie niechc?cy - wywo?ywanie LD poprzez posta? ze snu - jest o tym na forach zagraniacznych, ale 6+1 jest faktycznie tak? pere?k? jak 4+1 w oobe tyle, ?e mo?e ?atwiejsz? i mniej m?cz?c?, bo jednak nie budzimy si? w ?rodku nocy, ale nad ranem i ?atwiej wsta?.

Pozdrawiam i ?ycz? udanych woja?y - a wszystkim ld maniakom polecam rejestracj? na stronie Pana Adama Bytofa, który lubi przesy?a? niez?e paczki z ebookami i metodami - ta w?a?nie by?a w jednym z nich i sam bym o niej nie us?ysza?, poniewa? jako? j? przegapi?em na ró?nych forach...

Teraz wyobra?cie sobie, ?e opanowuj?c 6+1 macie ld ka?dego ranka bez specjalnego wysi?ku a opanowuj?c dodatkowo WILD macie ld przy zasypianiu i drugie nad ranem :D Komu ma?o niech ?wiczy MILD, inkubacj?, dzienniki prowadzi i treningi pami?ci a b?dzie co noc prze?ywa? niemal ca?? noc ?wiadomie (hardcore, ale wydaje si? by? mo?liwy dla wytrzyma?ych)!

+Quote Post
Guest_starr_*
post 30.03.2008 - 14:24
Post #18

Guests
Punkty prestiżu:

Co? w tym jest :) Dzisiaj spa?em 6 godz(zasnalem po 01:00 w nocy), obudzi?em sie na chwile by wy??czy? budzik i znowu zasn??em bo czu?em si? ?le. Spa?em jeszcze chyba z 3 godziny. W ci?gu tego czasu mia?em krótkiego ale dobrego ld .Obudzi?em sie w tej samej chwili gdy sie sko?czy?.

Zauwa?ylem, ?e nad ranem u mnie w?a?nie ?atwiej odzyska? swiadomosc ?piac pare godzin, budz?c sie na chwile i dalej zasypiaj?c. Gdy mam ld bezpo?rednio po za?nieciu to trip zwykle jst d?u?szy, musz? na pocz?tku postarac sie o lepsze dostrojenie.Jest o wiele d?uzszy niz nad ranem a cz?sto ko?czy sie urwaniem ?wiadomo?ci albo pop?yniecie razem z nie?wiadomym snem. Je?eli przebudze sie w nocy to mam szanse wskoczy? spowrotem.

Natomiast gdy mam ld nad ranem to ?wiadomo?? jest o wiele lepsza od pocz?tku.Faza urywa sie niezalezne ode mnie. Po prostu czuj? jak mi trip sie rozp?ywa w r?kach i g?adko przechodz? do reala. Ko?czy mi sie ld , sekunde potem ju? moge otworzyc oczy i za Chiny nie mog? wróci?.

+Quote Post
Mano
post 30.03.2008 - 14:38
Post #19

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Witam :)

Ja no LD niestety nie mialem, ale COS W TEJ METODZIE JEST!!
Mialem z 3-4 sny, ktore pamietalem jescze po przebudzeniu, no ale juz zapomnialem hehe.
Sny mialem bardzo realistyczne i ciekawe.

Moze LD nie mialem temu, bo bylem za bardzo zmeczony. Nocki nie przespalem, w dodatku bylem po wypiciu. O 20 sobie jeszcze lyknalem 2 piwka hehe...
Dzisiaj sprobuje ponownie.

tak sie mi przypomnialo teraz. Nie mialem LD, byc moze temu, ze zapomnialem afirmacji po wylaczeniu budzika. Wylaczylem i zasnalem hehe.
Dzisiaj sie zmotywuje :) Czuje LD w kosciach hehe.
pzdr

+Quote Post
Mano
post 30.03.2008 - 15:40
Post #20

Dusza Towarzystwa

Notatnik

tak, dokladnie 6 godzin. (chociaz pewnie 6g30m, lub 5g50m zadnej roznicy nie zrobi)
Co zrobic by sie obudzic? Nastawic dosc glosny budzik ;)

+Quote Post
6umerang
post 30.03.2008 - 16:34
Post #21

Dziadek do o?ehuf

Notatnik

A po co sobie utrudnia? ?ycie? Zwyk?y budzik i wstaniesz na pewno - wstanie o tej 5-6 nie jest jak?? trudn? rzecz?, wi?kszo?? ludzi wstaje w podobnych godzinach do pracy...

--edit - dodaj? info--

Wi?c wszystko zrobi?em jak trza i poleg?em rano bo by? straszny ha?as na ulicy od samochodów i w domu, nie mniej pami?tam jak wchodzi?em w sen i ju? czuj?, ?e ta metoda b?dzie skuteczna, musz? tylko k?a?? si? jeszcze wcze?niej spa? (po?o?y?em si? o 00:40) - powiedzmy o 23:30 - pó?noc to ostateczno??, wówczas o 6ej nie powinno by? tyle ha?asu. Dodam, ?e chodzenie spa? tak wcze?nie i wstawanie tak wcze?nie nie jest moim rytua?em od jaki? 15 lat a mimo to da?em rad? :D

Co? w tym jest, ale chyba musz? wyregulowa? cykl pod t? metod?.

+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park