oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Sposoby Na Ld?
Sc0pe
post 20.01.2008 - 20:27
Post #43

Dusza Towarzystwa
Grupa: Banned

eh to jednak nie bede próbowa?.

PS. znasz jeszcze jakeis fajne sposoby oduzenia sie ? :]
Go to the top of the page

+Quote Post
MetaPsyche
post 20.01.2008 - 21:31
Post #44

Niepoprawny racjonalista
Grupa: Podró?nicy
Punkty prestiżu: 51

Notatnik

Hehe to nie hyperreal tylko oobe.pl i zosta?my dla dobra wszystkich przy tej tematyce ;]

+Quote Post
Dawidx
post 20.01.2008 - 22:02
Post #45

Cz?onek Rodziny

Notatnik

Inne sposoby? Alkohol, narkotyki, "naturalne specyfiki" typu ga?ka muszkato?owa, bielu? czy ?ysiczka lancetowata. Zreszt? za?o?eniem tego forum nie by?y rozmowy o u?ywkach wi?c wró?my do w?a?ciwego tematu rozmowy. ;)

Co do dezodorantu - próbowa?e?? Ja próbowa? nie b?d? ale zastanawia mnie sk?d w tym dezodorancie powietrze. Przecie? pojemniki s? pod ci?nieniem i nie ma w nich prawa by? powietrza.

+Quote Post
Patjar
post 21.01.2008 - 08:24
Post #46

Cz?onek Rodziny

Notatnik

zgadzam sie, czemu? :)

+Quote Post
MetaPsyche
post 22.01.2008 - 16:39
Post #47

Niepoprawny racjonalista

Notatnik

powietrze jest w cudzys?owiu - my?l? ?e chodzi tu o niedotlenienie mózgu ;]

+Quote Post
Sc0pe
post 22.01.2008 - 19:59
Post #48

Dusza Towarzystwa
Grupa: Banned

z tym dezodorantem to g?upota jest, ja nigdy tego nie bede próbowa?.

+Quote Post
Patjar
post 22.01.2008 - 21:06
Post #49

Cz?onek Rodziny

Notatnik

wlacha, po kiego wacka pchac sie w cpanie? przeciez to glupie. Moze po to by sie przed kumplami popisac? mnie to nie razi :D

+Quote Post
MetaPsyche
post 26.01.2008 - 17:54
Post #50

Niepoprawny racjonalista

Notatnik

Pomy?la?em, ?e kto? w ko?cu musi sprawdzi? czy ten czaj pomaga w osi?gni?ciu LD.
Nie pomaga!!

Czaj pi?em drugi, mo?e trzeci raz w ?yciu. Nie wiem czemu by?em przekonany, ?e teina u?atwi mi osi?gni?cie LD - przeoczy?em fakt, ?e jest ona stymulantem, podobnie jak amfetamina czy kokaina, a je?li kto? którego? z tych specyfików próbowa? wie jak "?atwo" si? po nich zasypia. :<

No ale do rzeczy. Zrobi?em sobie dosy? mocn? herbatk? . Wypi?em na szybko prawie na pusty ????dek ?eby lepiej i szybciej wesz?o. Po 5 minutach odczuwa?em ju? bardzo dobre samopoczucie i mocne odpr??enie - relaks. Po kolejnych 15 minutach te odczucia si? nasili?y, wi?c po?o?y?em si? spa? prawie przekonany, ?e dzi? sobie polatam. Niestety 10 minut pó?niej zacz??o si? dzia?anie typowe dla stymulantów - pobudzenie, nat?ok my?li, bezsenno??, a gratis dorzucili ból g?owy. Sko?czy?o si? na tym, ?e m?czy?em si? 4,5 godziny próbuj?c zasn??.

Efekty uboczne po zmetabolizowaniu teinki: zarówno psychiczne jak i fizyczne zbli?one do tych jakie pojawiaj? si? po u?yciu amfetaminy. Jedyna ró?nica jak? dostrzeg?em to szybsze zmetabolizowanie teiny.

Reasumuj?c: Wypicie czaja przed snem, to jedna z najg?upszych rzeczy jak? mo?na zrobi?. Z tego co pami?tam, wypicie w czasie dnia daje wi?cej korzystnych efektów i mniej niekorzystnych, ale równie? nie warto.

+Quote Post
ldkiler
post 30.01.2008 - 10:01
Post #51

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 48

Notatnik

Dobra pora napisa? co? w miar? m?drego. To tak chcia?bym Wam zaprezentowa? w miar? ?atwy i sprawdzony sposób na LD.

Zasypiamy jak zawsze i nastawiamy budzik powiedzmy na. 5.30 je?eli normalnie wstajemy o 7.00. I o tej 5.30 mo?emy zje?? ?niadanie albo co? innego porobi? , ale mo?emy równie? bez rozbudzania zasn??. Wiadomo, ?e rano ?atwiej o LD, ale dlaczego? Moim zdaniem dlatego tak jest, poniewa? to w?a?nie rano ?nimy. I je?eli za?niemy i od razu zaczniemy ?ni? to bardzo prawdopodobne, ?e zorientujemy si?, ?e to sen. Nie wiem dlaczego tak si? dzieje, mo?e szybka zmiana ?rodowiska. Jednak jest jedna wada tej metody, bardzo cz?sto po zorientowaniu si?, ?e ?nimy sen si? zaczyna rozmywa? i jest niewyra?ny, niekiedy równie? powoli wybudzamy si? z niego, tzn. zaczynamy po kolei odbiera? bod?ce ze ?wiata fizycznego a? si? ca?kiem budzimy.

Jest to wi?c metoda dla pocz?tkuj?cych :)

Aha jeszcze jedno po tym jak si? obudzimy i znowu b?dziemy chcieli zasn?? to mo?emy sobie wyobra?i? jakie? miejsce i bardzo prawdopodobne, ?e w?a?nie tam od razu trafimy we ?nie ;)

No i jeszcze co? je?eli wybudzimy si? z LD to bardzo ?atwo do niego powróci?. Tak samo jak wy?ej musimy wyobrazi? sobie miejsce, w którym byli?my w LD ostatni raz.

Metoda oparta jest tylko i wy??cznie na moich do?wiadczeniach i przemy?leniach.

Pozdrawiam :D

+Quote Post
Shavalass
post 30.01.2008 - 14:18
Post #52

Przyjaciel Rodziny

Notatnik

Ej czekajcie bo nie rozumie do ko?ca...
LD to sen nad którym mamy kontrole?

+Quote Post
ldkiler
post 30.01.2008 - 14:56
Post #53

Dusza Towarzystwa

Notatnik

A co? Ty my?la?? o.0

+Quote Post
Shavalass
post 30.01.2008 - 15:01
Post #54

Przyjaciel Rodziny

Notatnik

Ja to w?a?nie tak rozumia?em, ale nie mia?em pewno?ci ;p
A co oznacza dok?adnie skrót?
wiem ?e D to Dream ale L ?

+Quote Post
ldkiler
post 30.01.2008 - 15:09
Post #55

Dusza Towarzystwa

Notatnik

L - Lucid
D - Dream

+Quote Post
Shavalass
post 30.01.2008 - 15:41
Post #56

Przyjaciel Rodziny

Notatnik

Dzi?ki ;]

+Quote Post
Guest_mind trainee_*
post 30.01.2008 - 15:47
Post #57

Guests
Punkty prestiżu:

CYTAT(Shavalass @ 30.01.2008 - 14:18) *
Ej czekajcie bo nie rozumie do ko?ca...
LD to sen nad którym mamy kontrole?

W LD nie musisz mie? kontroli nad snem. LD to sen, w którym masz ?wiadomo?? i wiesz, ?e aktualnie ?nisz. Nie zawsze mo?na sen kontrolowa?. LD z pe?n? kontrol? to wy?szy level.

+Quote Post
Shavalass
post 30.01.2008 - 16:23
Post #58

Przyjaciel Rodziny

Notatnik

A to ja cz?sto miewam LD :D
Bo prawie zawsze wiem ?e co? jest snem, a tylko 3 razy zda?a?o mi si? kontrolowac sen, ale to jak by?em m?odszy i mia?em koszmary to np wiedzia?em gdzie mo?e udac mi si? uciec przed tym co mnie goni?o i ucieka?em ?wiadomie :D

To LD mam z g?owy :D

Teraz tylko OOBE ;p

+Quote Post
grzee
post 30.01.2008 - 16:25
Post #59

break the rules.
Punkty prestiżu: 7

Notatnik

hehe no widzisz :D
ale mo?esz spróbowa? by? w stanie oobe poprzez ld ;) mo?e to si? okaza? ?atwiejsz? metod? osi?gni?cia ld

+Quote Post
Shavalass
post 30.01.2008 - 16:30
Post #60

Przyjaciel Rodziny

Notatnik

CYTAT(grzee @ 30.01.2008 - 16:25) *
hehe no widzisz :D
ale mo?esz spróbowa? by? w stanie oobe poprzez ld ;) mo?e to si? okaza? ?atwiejsz? metod? osi?gni?cia ld

Nie rozumie.
W jaki sposób moge przej?? przez LD do OOBE ?

+Quote Post
grej3333
post 30.01.2008 - 18:30
Post #61

Cz?onek Rodziny
Punkty prestiżu: 1

CYTAT(Shavalass @ 30.01.2008 - 16:30) *
Nie rozumie.
W jaki sposób moge przej?? przez LD do OOBE ?

W jakis sposób?
Sposobów jest kilka , kwestia samego upodoboania.
Osobiscie zawsze jezeli odzyskuje swiadomosc we snie pierw sie dostrajam mocniej poczym g?osno krzycze ''CHCE WYJSC'' ''CHCE WYJSC" B?d?c we snie pomysl jakbys chcial sie szybko zerwac z ?ózka.
Jestem pewnie ze przeniesiesz sie jak nie do OSPUO to do tej piekniej i m?cz?cej ( ale pozytywnie ) nicosci ;)
Potem pro? o pokierowanie przez NP i nic tylko udanych lotów.
2 Sposób to: Hmm ''?mierc'' w LD. Samobójstwo bym rzek?. Skocz z jakiego? wierzowca i wyleziesz z cia?a.
Osobiscie tego nie stosowa?em.
3 Sposób to o ile sie nie myle chodzenie do ty?u. Po prostu idz do tylu i powinno cie wyrzucic. Nie znam dokladnie wszystkich szczego?ów ja u?ywam swojej wed?ug moich potrzeb i przynosi mi to efekty ;)
Pozdrawiam

+Quote Post
Shavalass
post 30.01.2008 - 19:00
Post #62

Przyjaciel Rodziny

Notatnik

Oooo :D
No dzi?ki dzi?ki.

Mo?e je?li dzis uda mi si? "zaw?adn??" snem to spróbuje je?li mi si? uda to b?dzie kamie? milowy :D

jeszcze raz wielkie dzi?ki :)

+Quote Post
MetaPsyche
post 30.01.2008 - 19:14
Post #63

Niepoprawny racjonalista

Notatnik

dok?adny opis FILD - t?umaczenie bezpo?rednio z zalece? autora metody:

CYTAT
1. Id? spa?:
- Musisz wykonywa? t? technik? b?d?c jak najbardziej zm?czonym. Dla niektórych oznacza to 3 godziny po pój?ciu spa?, dla innych 5, albo po prostu mo?esz próbowa? rano (trudniejsze).
- Mo?e pomóc mówienie sobie, ?e obudzisz si? po ?nie (jak w technice MILD)... jeszcze tego nie próbowa?em
- Próbuj odtwarzania delikatnej muzyki w tle gdy idziesz spa?, je?li masz zamiar obudzi? si? w trakcie snu REM. Upewnij si?, ?e jest bardzo, bardzo delikatna i nie zawiera ?adnego beatu/g?osu.

2. To jest najtrudniejsza cz??? techniki. Musisz znale?? si? w stanie, gdy czujesz si? bardzo zm?czony, jakby? móg? ?atwo zasn??. Aby to osi?gn??, albo musisz obudzi? si? w trakcie snu w nocy, ustawi? budzik na czas, kiedy b?dziesz najbardziej zm?czony, albo u?y? okresu ?nienia rano.

2a. (Zawodne, ale ?atwe je?li si? obudzisz) Je?li zorientujesz si?, ?e w?a?nie obudzi?e? si? w trakcie snu w ?rodku nocy, albo nastawi?e? budzik ?eby Ci? zbudzi?, ju? powiniene? czu? si? bardzo zm?czony. Przejd? do kroku 3. (Je?li nie, po prostu id? spa?. Mo?esz próbowa? relaksowa? si?, ale nie s?dz?, ?eby to co? da?o.)

2b. (najbardziej niezawodne) Je?li ustawi?e? budzik na 3, 5 lub ilekolwiek godzin najlepiej na Ciebie dzia?a, powiniene? obudzi? si? w stanie zm?czenia. Spróbuj si? relaksowa?, a kiedy poczujesz, ?e jeste? bardzo blisko za?ni?cia, przejd? do kroku 3. Ale je?li obudzi?e? si? i zupe?nie nie czujesz si? zm?czony, na Twoim miejscu poszed?bym spa?.

2c. (trudne i zawodne) Je?li obudzi?e? si? rano, mo?esz nie czu? si? zbyt zm?czony. (Mo?esz by? zrelaksowany, ale by?oby Ci trudno znowu zasn??.) Aby znale?? si? w tym stanie "zm?czenia", powiniene? znów i?? spa?. Po oko?o 30 minutach, obudzisz si? ponownie. Tym razem gdy si? zbudzisz (spróbuj si? nie rusza? ani nie otwiera? oczu), zrelaksuj si? najbardziej jak to mo?liwe i sprawd?, jak bardzo czujesz si? zm?czony. (Uwa?aj ?eby znowu nie zasn??.) Je?li jeste? bardzo zm?czony, przejd? do kroku 3. W przeciwnym wypadku, id? spa? i spróbuj znowu kiedy si? obudzisz.

3. Zrelaksuj si?. Kiedy poczujesz, ?e zaraz znowu za?niesz (powiniene? tak si? czu? ju? gdy si? zbudzi?e?), zacznij rusza? jak?? cz??ci? cia?a. Powinien to by? bardzo ma?y, powtarzaj?cy si? ruch. Polecam u?ywanie palców.
- Oto, co robi?: Wyobra? sobie granie na pianinie dwoma palcami: wskazuj?cym i ?rodkowym. Wci?nij jeden klawisz, pozwól mu podnie?? si? z powrotem, a w tym samym czasie wci?nij drugi. Po prostu graj na przemian palcami. Mia?em r?k? pod poduszk?, kiedy tego próbowa?em, ale jestem pewien, ?e b?dzie to dzia?a? w ka?dym miejscu. Po prostu upewnij si?, ?e ruch jest bardzo ma?y i potrzebujesz bardzo ma?o energii ?eby go wykona?. (Ja wykonywa?em to moj? praw? r?k?)
- Kolejna uwaga: Kiedy ruszasz palcami, nie próbuj nic wizualizowa?, po prostu my?l sobie, ?e b?dziesz to robi? przez 10-30 sekund, a pó?niej sprawdzisz, czy to sen.
- Nie wypowiadaj te? w my?lach wszystkiego co masz zamiar robi?, ani nie odliczaj kiedy wykonujesz t? technik?... Po prostu powiedz sobie, ?e zrobisz RT za 10-30 sekund i zwyczajnie le?, ruszaj?c palcami.
- Spróbuj skupi? si? na ruchu i na tym, aby si? zrelaksowa?.
- Nie skupiaj si? na próbie za?ni?cia (to b?dzie Ci? rozbudza?). Skupiaj si? na palcach, nie pozwól umys?owi w?drowa?.

4. Kiedy zaczniesz ruch, spróbuj si? zrelaksowa? (tak bardzo jak mo?esz, ale nie zmuszaj si? do tego. Nie staraj si? zasn??) i odczekaj ok. 10-30 sekund (ca?y czas ruszaj palcami). Przez ten krótki czas, mów sobie, ?e odczekasz ok. 10-30 sekund i zrobisz RT. (Nie odliczaj czasu w my?lach) Kiedy 10-30 sekund minie, zrób RT z nosem (zatkaj nos i spróbuj zrobi? wdech... je?li si? uda, jeste? we ?nie). Je?li RT poka?e, ?e nie ?pisz, zwyczajnie spróbuj normalnie zasn?? przez kilka minut (?adnego ruchu ani RT) i spróbuj techniki jeszcze raz. Je?li znów zawiedzie, id? spa? i spróbuj znowu pó?niej tego ranka. Je?li zadzia?a, powinno to zaj?? ok. 10-30 sekund. Nie le?, robi?c RT w kó?ko co 30 sekund, to tylko rozbudzi Ci? jeszcze bardziej.
- Za pierwszym razem, kiedy to robi?em, my?la?em ?e to nie zadzia?a. Po 10-30 sekundach, by?em wci?? pewien, ?e nadal próbuj? zasn??, ruszaj?c palcami. Jednak kiedy zrobi?em RT, zorientowa?em si?, ?e to sen. Pomy?la?em sobie "wow, jestem w LD, najwyra?niej to dzia?a"
- 4 lipca 2004 zauwa?y?em, ?e kiedy zaczynam ?ni?, doznaj? mrowienia na ca?ym ciele.

5. Je?li RT zadzia?a, spróbuj wyj?? z ?ó?ka...
- Zauwa?y?em, ?e rano, kiedy próbowa?em we ?nie wyj?? z ?ó?ka, budzi?em si? natychmiast, gdy tylko próbowa?em si? ruszy?. Je?li to samo przytrafia si? Tobie, spróbuj tego: kiedy u?wiadomisz sobie, ?e ?nisz, dzi?ki RT, ca?y czas miej zamkni?te oczy i zatykaj nos. Oddychaj przez nos. Odczekaj 10-30 sekund i spróbuj zwizualizowa? swój pokój (jakby? patrzy? na niego przez zamkni?te oczy). Obraz powinien powoli si? pojawia?, a kiedy ju? si? pojawi, spróbuj wyj?? z ?ó?ka - nie powiniene? ju? si? budzi?.

UWAGA: Kiedy to zadzia?a, ?wiat rzeczywisty (gdzie ruszasz palcami) zostanie przeniesiony do ?wiata snu (B?dziesz ?ni?, ?e wci?? ruszasz palcami i relaksujesz si?).

Niektórzy ludzie mówi? mi, ?e ruszaj? palcami i robi? RT co 30 sekund... To nie jest to, co powiniene? robi?. Je?li pierwsze RT zawiedzie, przesta? rusza? palcami i robi? RT i spróbuj si? relaksowa? przez par? minut, potem zastosuj technik? jeszcze raz. Je?li znów zawiedzie, id? spa? i spróbuj jeszcze raz pó?niej tego ranka. Mam nadziej?, ?e to pomo?e.

Rzeczy do spróbowania: Zamiast czeka? tylko 10-30 sekund, zobacz, co si? stanie, je?li zaczekasz wi?cej, np. 1-5 minut. (Kiedy odkry?em t? technik?, ci?gle budzi?em si? z tego, co uwa?a?em za rzeczywisty ?wiat i u?wiadamia?em sobie, ?e to by? tylko sen... Wi?c spróbowa?em znowu, mówi?c sobie, ?e zaczekam par? sekund i zrobi? RT... i zadzia?a?o). My?l?, ?e to albo zadzia?a, albo nie, nie próbuj le?e? przez 20 minut ruszaj?c palcami. Je?li nie dzia?a, id? spa?, albo relaksuj si? przez jeszcze par? minut.

?ród?o: http://www.mentalproxy.info/browse.php?u=a...bWw%3D&b=31
masz starr ;]

+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park