oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

4 Stron V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Technika Przy Zasypianiu!
Rasta Reggae Man
post 28.12.2010 - 19:13
Post #64

Przyjaciel Rodziny
Grupa: Podróżnicy
Punkty prestiżu: 41

Notatnik

CYTAT(puzon @ 01.11.2010 - 21:35) *
Witam. Powiedzcie jakie stosujecie techniki relaksacji ciała bo z tym mam największy problem :(

Ja słucham muzyki Hemp-Sync . :) Pozdrawiam
Go to the top of the page

+Quote Post
Bilu
post 31.01.2011 - 22:09
Post #65

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 349

Notatnik

CYTAT(Rasta Reggae Man @ 28.12.2010 - 19:13) *

Chyba Hemi-Sync :)
Ja natomiast staram się zasnąć nie tracąc świadomości - najtrudniejsza możliwość prowadząca do oobe\ld.

+Quote Post
Majster
post 31.01.2011 - 23:42
Post #66

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 322

CYTAT(Bilu @ 31.01.2011 - 22:09) *
Chyba Hemi-Sync :)
Ja natomiast staram się zasnąć nie tracąc świadomości - najtrudniejsza możliwość prowadząca do oobe\ld.

Nie zczaiłeś Link

Ja też LUBIĘ :D

+Quote Post
Deimond
post 17.06.2011 - 23:43
Post #67

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 1486

Notatnik

CYTAT(Rasta Reggae Man @ 28.12.2010 - 20:13) *

Ja polecam relaksację jacobsona - później można bez słuchania rozluźniać mięśnie. jest nagranie za free w necie po polsku. Naprawdę pozwala odprężyć mięśnie - tylko ma mały knyf - relaksacja mięśni twarzy jest w środku a powinna być na końcu bo tym mięśniom najtrudniej się rozluźnić.
Jak raz załapiesz o co chodzi w rozluźnianiu mięśni już niepotrzebne będzie nagranie:)
Generalnie jest to całkiem logiczne - pierw napinasz wybrane partie mięśni na ok 5 sekund - i rozluźniasz na ok 30 sekund zapamiętując jaka jest różnica między tymi stanami. powtórka. i kolejne partie. ....
Mi wystarczyło raz - i już wiem że mam problem z rozluźnieniem jakiś tam mięśni.

+Quote Post
Shin Takesuji
post 19.02.2012 - 22:54
Post #68

Częsty Gość Rodziny
**
Punkty prestiżu: 2

Notatnik

Mam pewien problem od niedawna. Gdy wychodzę z ciała przy zasypianiu osiągam bardzo płytką fazę... Próbowałem różnych rzeczy. Próbowałem różnych rzeczy np. gładziłem się po twarzy, rękach; tarzałem się po glebie. To mi pomagało, lecz tylko na chwile. Ostatnio zacząłem biec i to przyniosło najlepszy efekt, lecz gdy się zatrzymałem, po kilku sekundach cofnęło mnie do ciała. Co się dzieje? :/

+Quote Post
Dagon
post 19.02.2012 - 23:43
Post #69

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 290

Notatnik

Dzięki za odkopanie tego tematu, prawie zapomniałem o tej zayebistej technice, do tego dodam to: http://www.oobe.pl/park/index.php?showtopic=3313

+Quote Post
1 Dzięki Dagon za ten przydatny wpis:
Skrytobójca
Skrytobójca
post 23.08.2012 - 15:35
Post #70

Członek Rodziny
Punkty prestiżu: 24

Notatnik

ciekawy sposób :) wczoraj próbowałem ,chciałem 5min tak poleżeć by być już całkiem zaspany a potem oczy otworzyć,ale obudziłem sie już rano :( ale dzisiaj spróbuje znowu ;)

+Quote Post
Prozak
post 24.08.2012 - 10:36
Post #71

Przyjaciel Rodziny

Notatnik

CYTAT(puzon @ 04.11.2010 - 12:31) *
No więc dziś nie zasnąłem przy relaksacji ale zasnąłem podczas odliczania ;). Hmm może wszystko dlatego, że robię to w pozycji do zasypiania (na boku) i szybko przez to zasypiam.

Puzon, widzę że masz problemy z utrzymaniem świadomość. Ja też kiedyś takie miałem.
Mogę Ci poradzić sposoby jakich ja używam, teraz wcale z tym nie mam problemu.

Zanim pójdziesz do łóżka zacznij się już wyciszać z myśli. Ja na przykład kiedy próbowałem wychodzić przed snem to miałem straszne(bezmyślne) ataki myśli, jeszcze zanim wszedłem do wyra. Zacząłem wyciszać się już kiedy myłem zęby.

Druga sprawa to jak utrzymać świadomość podczas relaksacji. Normalnie to się robi liczenie i t.p. ale niekiedy podświadomość jest silniejsza. W taki razie trzeba zastosować coś mocniejszego, jak na przykład skupiam się na oddechu, ale nie zwykłym. Dysze, nabieram jak najwięcej powietrza do puc i wypuszczam je tak jak bym wypuszczał powietrze z piłki, odliczam ile mi zajmuje wdech, postój, wydech, postój za pomocą bicia serca. Najważniejsze żeby te techniki oddechowe zmieniać, one nie muszą być wcale delikatne. Poza tym dotlenia się mózg co jeszcze lepiej wpływa na relaks. Można też relaks pogłębiać z każdym oddechem. Te techniki są dobre na okres początkowej relaksacji, w której łatwo zasnąć i w której jest taki atak myśli. Jak się pogłębi relaks do odpowiedniego poziomu to już nie ma się takiego ataku myśli (bynajmniej ja tak mam).

Słyszałem gdzieś że też można stukać palcem, jak się w sucha w rytm to wpada się naturalnie w trans.

EDIT

Widzę że posty puzona są stare o 2 lata, więc napisałem to dla potomnych.

+Quote Post
Cold
post 24.08.2012 - 18:02
Post #72

Członek Rodziny

CYTAT(Prozak @ 24.08.2012 - 11:36) *
Zanim pójdziesz do łóżka zacznij się już wyciszać z myśli. Ja na przykład kiedy próbowałem wychodzić przed snem to miałem straszne(bezmyślne) ataki myśli, jeszcze zanim wszedłem do wyra. Zacząłem wyciszać się już kiedy myłem zęby.

Druga sprawa to jak utrzymać świadomość podczas relaksacji. Normalnie to się robi liczenie i t.p. ale niekiedy podświadomość jest silniejsza. W taki razie trzeba zastosować coś mocniejszego, jak na przykład skupiam się na oddechu, ale nie zwykłym. Dysze, nabieram jak najwięcej powietrza do puc i wypuszczam je tak jak bym wypuszczał powietrze z piłki, odliczam ile mi zajmuje wdech, postój, wydech, postój za pomocą bicia serca. Najważniejsze żeby te techniki oddechowe zmieniać, one nie muszą być wcale delikatne. Poza tym dotlenia się mózg co jeszcze lepiej wpływa na relaks. Można też relaks pogłębiać z każdym oddechem.

To ja również dodam coś dla potomnych:)
Jestem odmiennego zdania i polecam technikę. Idąc do łóżka lepej się nie wyciszać. Oddech powinien przyspieszyć, więc dobrze mieć myśli pobudzone już podczas mycia zębów. Wedle uznania można sobie pomóc, by pobudzić myśli jeszcze bardziej :) Również wskazany jest oddech, nawet intensywny, lecz może akurat nie dyszenie. Podejrzewam, że mogłoby rozpraszać. Dotlenienie przy okazji następuje samoczynnie.
Po takim rozgrzaniu umysł jest jeszcze na mocnym kopie, a ciało zwyczajnie nie ma siły i próbuje zasnąć. W ten sposób można naprawdę mieć niezłe doznania.
Wg mnie ta technika - przeciwna do w/w - jest lepsza.
Pozdrawiam i życzę niezapomnianych doznań:D

+Quote Post
1 Dzięki Cold za ten przydatny wpis:
Prozak
Prozak
post 25.08.2012 - 19:45
Post #73

Przyjaciel Rodziny

Notatnik

CYTAT(Cold @ 24.08.2012 - 19:02) *
To ja również dodam coś dla potomnych:)
Jestem odmiennego zdania i polecam technikę. Idąc do łóżka lepej się nie wyciszać. Oddech powinien przyspieszyć, więc dobrze mieć myśli pobudzone już podczas mycia zębów. Wedle uznania można sobie pomóc, by pobudzić myśli jeszcze bardziej :) Również wskazany jest oddech, nawet intensywny, lecz może akurat nie dyszenie. Podejrzewam, że mogłoby rozpraszać. Dotlenienie przy okazji następuje samoczynnie.
Po takim rozgrzaniu umysł jest jeszcze na mocnym kopie, a ciało zwyczajnie nie ma siły i próbuje zasnąć. W ten sposób można naprawdę mieć niezłe doznania.
Wg mnie ta technika - przeciwna do w/w - jest lepsza.
Pozdrawiam i życzę niezapomnianych doznań:D

Dzięki, że mnie poprawiłaś. Dzięki temu techniki mogą stawać się coraz lepsze. Ja jestem tylko człowiekiem.

Ale jeszcze jedna sprawa. Twierdzisz że powinno się pobudzać myśli, to chyba zależy od jakich myśli(świadomych czy nieświadomych, szkoda że nie wspomniałem o tym wyżej). Jeśli myśli się nieświadomie to się zasypia nieświadomie(choć myślenie samo w sobie jest w porządku), niemożna tego robić automatycznie, oto mi chodziło, a wyciszenie w tym pomaga, a zwłaszcza przed wyjściem przed snem.

Z tym dyszeniem to bardzo ogólnie.

"Po takim rozgrzaniu umysł jest jeszcze na mocnym kopie, a ciało zwyczajnie nie ma siły i próbuje zasnąć."
Ten opis jednak bardziej by pasował do intensywnych ćwiczeń fizycznych a nie do intensywnego myślenia. Nie spotkałem się nigdy z czymś takim po myśleniu :)

Moją technikę skierowałem główne do osób mających problem z zasypianiem. A co jest powodem zasypiania? - utrata świadomość. Co jest przyczyną utraty świadomość? - rozkojarzenie/kiepska koncentracja. A co jest głównym wrogiem koncentracji? - NIEŚWIADOME ATAKI MYŚLI!

+Quote Post
Cold
post 27.08.2012 - 06:59
Post #74

Członek Rodziny

CYTAT(Prozak @ 25.08.2012 - 20:45) *
"Po takim rozgrzaniu umysł jest jeszcze na mocnym kopie, a ciało zwyczajnie nie ma siły i próbuje zasnąć."
Ten opis jednak bardziej by pasował do intensywnych ćwiczeń fizycznych a nie do intensywnego myślenia. Nie spotkałem się nigdy z czymś takim po myśleniu :)

@Prozak
Tak, jak trafnie uważyłeś (przepraszam, nie wyraziłam się jasno), miałam na myśli pracę ciała połączoną z myśleniem. Mogą to być ćwiczenia fizyczne, seks. Jednak chodzi mi o to, by myśli skoncentrować maksymalnie, tu polecam tę drugą opcję:) gdyż raczej skupiamy się na jednym, przyjemnym temacie (dodam tylko, że niewypowiadam się za wszystkich :) )
Jak napisałam poprzednio, ciało jest zmęczone. Taka technika pomaga zarówno na sny, a jeśli chcemy spróbować osiągać coś poza nimi, proponuję pozostać skupionym jeszcze przez jakiś, możliwie najdłuższy czas.

+Quote Post
artur96
post 24.02.2013 - 09:17
Post #75

Częsty Gość Rodziny
**
Punkty prestiżu: 5

Notatnik

raczej ta metoda nie dla mnie wczoraj próbowałem i usnąłem po prostu nie potrafie tak wyczuć tego momentu . lipa.. bede szukał dalej jakieś techniki dla mnie .

+Quote Post
Sensei Noni
post 24.02.2013 - 13:32
Post #76

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 296

Notatnik

Dla Mnie najlepsza technika na przeżycie podróży astralnej (OBE) to odzyskanie świadomości w śnie albo używanie wyobraźni na FOCUS 15 fale theta.

+Quote Post
Korba-dawid
post 24.02.2013 - 13:42
Post #77

Członek Rodziny
Punkty prestiżu: 26

CYTAT(Sensei Noni @ 24.02.2013 - 13:32) *
Dla Mnie najlepsza technika na przeżycie podróży astralnej (OBE) to odzyskanie świadomości w śnie albo używanie wyobraźni na FOCUS 15 fale theta.

Moglbys troche opisac uzywanie wyobrazni na focus 15 fale theta?

+Quote Post

4 Stron V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park