oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Trwaja prace modernizacyjne. Chwilowo nie mozna dodawac postow i brakuje polskich znakow. Przepraszam za utrudnienia. Pracujemy nad tym

3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Sny
wert
post 26.10.2006 - 21:38
Post #22

Przyjaciel Rodziny
Grupa: Podró?nicy

moze o mnie:
tak wiec ja bardzo czesto zapamituje ostatnie slowa ukladane w sennej opowiesci,ostatni moj komentarz.....moze ja opowiem

tak wiec pewnego razu spalem w namiocie razem ze znajomymi no i mialem tak jakby polswiadomosc- niemoglem kontrolowac snu ,ale jakby swiadomie w nim uczesniczylem.
Pod koniec snu kiedy chcialem cos powiedziec w swojej obronie(we snie) okazalo sie ze powiedzialem to juz fizycznie,tak sie dowiedzialem ze mowie przez sen....jak to wytlumaczyc?
na jakiej zasadzie to polega
PS.
Songo jakbys sie pytal-tak miewam prorocze sny.
Go to the top of the page

+Quote Post
raq78
post 05.03.2011 - 14:28
Post #23

Przyjaciel Rodziny
Punkty prestiżu: 24

Ja miewam bardzo wyrazne sny,zawsze pami?tam co mi si? ?ni?o,co robi?am .....Kiedys prowadzi?am swój osobisty senniczek :)Dzisiaj ?ni?y mi si? dwa nietoperze,które zosta?y oswojone przeze mnie,by?y bardzo sympatyczne i opiekowa?am si? nimi :)...Emocje ze snu jak najbardziej pozytywne,a regu?ka z sennika negatywna....Nie ma sie co sugerowa? sennikiem,tylko interpretowa? sny wg w?asnych odczu? ,zda? si? na intuicje...:)

+Quote Post
2 Dzięki raq78 za ten przydatny wpis:
hitmack47, Koko1718
Polepiony
post 05.03.2011 - 23:39
Post #24

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 92

Notatnik

CYTAT
Nie ma sie co sugerowa? sennikiem,tylko interpretowa? sny wg w?asnych odczu? ,zda? si? na intuicje...:)

Dok?adnie.

+Quote Post
.
post 11.04.2017 - 21:11
Post #25

Dusza Towarzystwa
Grupa: Validating
Punkty prestiżu: 526

Notatnik

"Dreams are 'portals,' entrances, preparations, and practices for the next step in consciousness."

+Quote Post
Isabel Martin
post 11.04.2017 - 21:13
Post #26

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 1013

Notatnik

CYTAT(Neurocosmic @ 11.04.2017 - 22:11) *
"Dreams are 'portals,' entrances, preparations, and practices for the next step in consciousness."

Czyli ?e jak umieramy, to ju? na zawsze trafiamy do ?wiata snu?

+Quote Post
danEG
post 11.04.2017 - 23:38
Post #27

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 225

Notatnik

CYTAT(effree @ 01.10.2006 - 17:18) *
od paru lat bardzo interesuje sie swoimi snami... cz?sto je interpretuje czasem na podstawie senników... i po zinterpretowaniu one cz?sto by?y bardzo zbi?one do prawdy... tzn ?ni?o mi sie co?.. i gdy sie obudzi?am jeszcze w tym samym dniu to sie wydarzy?o :| cz?sto bliscy znajomi naprawde byli zaskoczeni... bo opowiedzia?am im sen i pare godzin pózniej to sie wyda?y?o na ich i moich oczach:|
wierzycie w sny??
co s?dzicie o tym??

oczywi?cie czemu by nie, skoro Tobie sie tak to wydarza to dlaczego mia?o by sie nie wydarza? komu? innemu, mi te? nieraz zdarzy?o sie co? takiego, ale pracuje nad tym :) ca?e szcz??cie ?e mamy rozne ksia?ki na ten temat, Roberta Monroe, Darka Sugiera i inne ale wiadomo ?e od nadmiaru informacji to rozne rzeczy moga sie potem dzia?, nie polecam nie zachecam kazdy sam moze sie nad tym zastanowic :)

+Quote Post
.
post 13.04.2017 - 16:57
Post #28

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Dream work
https://thecasswiki.net/index.php?title=Dream_work

"Dark Man" dream
https://thecasswiki.net/index.php?title=%22Dark_Man%22_dream

+Quote Post
.
post 17.04.2017 - 19:05
Post #29

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Mapa snów

Wi?cej: >Kartografia snu<

+Quote Post
.
post 17.04.2017 - 21:01
Post #30

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Inne, lepsze forum:

http://i-sen.pl

Polskie Forum ?wiadomego ?nienia

+Quote Post
.
post 23.04.2017 - 12:24
Post #31

Dusza Towarzystwa

Notatnik

+Quote Post
.
post 23.04.2017 - 16:30
Post #32

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Kompendium wiedzy

CYTAT
Esencja technik

Pocz?tkuj?cych onejronautów zazwyczaj uderza i odpycha mnogo?? i skomplikowanie technik widniej?cych w internecie. Po?wi?caj? kup? czasu ?eby poszukiwa? coraz to nowsze, niby skuteczniejsze, zapami?tuj? i uskuteczniaj? kolejne rytua?y z nimi zwi?zane a nierzadko pomijaj? ich prawdziwy sens. Oto podane w punktach od najwa?niejszego do najmniej istotnego, witalne elementy wszelkich metod uzyskiwania ?wiadomo?ci we ?nie:

1. WBTB
Ta technika odpowiada za 70 % sukcesu, mo?na j? stosowa? ??cznie z innymi technikami bez kolizji, a i osobno wci?? jest najskuteczniejsza.
Zasada jest prosta - wsta? w porze, o której jeste? jeszcze niedospany, ale wi?kszo?? nocy min??a. Statystycznie po pi?ciu godzinach. Staraj si? nie wykorzystywa? budzika, wy?ap por? w której przebudzasz si? sam. Nast?pnie po?ó? si? po takim czasie, ?eby zd??y? otrze?wie?, ale by? w stanie jeszcze zasn??. Statystycznie 30-45 minut. W tym czasie najlepszym pomys?em jest inkubacja sobie snu ?wiadomego my?l?c o nim, oczekiwanie go. Dobrze jest anga?owa? umys? a nie cia?o. Je?eli po WBTB nie potrafisz zasn?? - to wstawaj do niego wcze?niej, je?eli zasypiasz za ka?dym razem snem g??bokim - rozbudzaj si? d?u?ej b?d? intensywniej. Elastyczne dobieranie sobie indywidualnie czasów elementów tej techniki umo?liwia zbudowanie perfekcyjne metody .

2. SET & SETTING
Sen to bardzo subtelny element ludzkiej fizjologii, ekstremalnie podatny na placebo. Inaczej mówi?c - w tym obszarze wiara czyni cuda. Ale wiara to nie jest zwiewne przeczucie o istnieniu czego? - to ma by? niezatrwa?alna wiedza o tym. Wi?kszo?? technik lub ich cz??ci jest skomplikowana i zrytualizowana tylko po to, ?eby stworzy? w nas przekonanie, ?e one dzia?aj?. Nale?? tu wszystkie " kule energii " i afirmacje. Cokolwiek robisz, wiedz, ?e si? uda. Kiedy si? afirmujesz, niech s?owa b?d? dla ciebie oczywist? prawd?, a najlepiej zamiast w ogóle czyta? ten punkt, pos?uchaj tego : DZI? B?DZIESZ MIA? LD!
Ale strze? si? jednej rzeczy - nawet pojedyncza w?tpliwo?? w afirmacji mo?e da? odwrotny jej efekt. Staraj si? nie my?le? w stylu " mam nadziej?, ?e technika TYM RAZEM zadzia?a " " chcia?bym W KO?CU mie? LD " " Bo?e, ?eby tylko znowu mi nic nie przeszkodzi?o ". Nie wolno zwraca? uwagi na pora?ki, pami?taj ?e ka?de niepowodzenie wynika z przyczyn chwilowych, je?eli nie zapomnisz o pora?kach to sam sobie nakr?cisz ?a?cuch blokady LD.

3. DEREALIZACJA
Codzienne wykonywanie TRów to najcz?stszy element, który wszyscy robi? ?le. Nikt nie rozumie, ?e g?ównym ich sensem jest wyrobienie w sobie nawyku niedowierzania rzeczywisto?ci. Nigdy nie miej pewno?ci, ?e to na co patrzysz nie jest snem. To, ?e kojarzysz sny jak przez mg??, nie oznacza, ?e nie s? one idealnym odbiciem rzeczywisto?ci. W?a?nie teraz mo?esz by? we ?nie : co z tego, ?e przypominasz sobie co robi?e? rano, co z tego, ?e wszystko jest w idealnej jako?ci? To wszystko z?udne cechy jawy, tylko TR upewni ci?, ?e nie ?nisz, wi?c sprawd?. Nie rób go odruchowo i na odwal si? bo z góry znasz wynik , rób go powoli i z uwag?, w ko?cu spodziewasz si?, ?e prawdopodobnie ?nisz!
Nie musisz robi? TRów co minut?, wa?ne jest, ?eby? ?y? z nastawieniem, ?e rzeczywisto?? jest ulotna, rozpatrywa? otoczenie jako nierealne, wymagaj?ce sprawdzenia TRem. Wiedz, ?e ?ycie te? jest snem,z którego nie mo?emy si? wybudzi?. Tylko TR z nosem!

4.INTROWERSJA
Derealizacja pomaga przenie?? nawyk ?wiadomo?ci z jawy do snu, z kolei introwersja zwi?ksza ogóln? ?wiadomo?? snów. Zatrzymaj si? na troch? w biegu przez ?ycie i zainteresuj si? swoim wn?trzem. Napotkasz tam ?ród?a uczucia, my?li, elementy postrzegania oraz najbarwniejszy element psychiki : sny. Zamiast szuka? spe?nienia marze? z jawy w ?wiadomym ?nie, zakochaj si? w ?nie jako takim - spróbuj doj?? sk?d si? wzi??, po co on w ludzkiej fizjologii, kto i co chce nam co? przez to powiedzie?? Kolekcjonuj sny jak dzie?a sztuki, zapisuj je, rysuj jego elementy, czerp z niego inspiracje, próbuj rozszyfrowa?. Jak obudzisz si? w nocy nie k?ad? si?, zanim nie zapami?tasz sko?czonego snu - by?oby wielk? strat?, gdyby? nie móg? go sobie rano przypomnie?. Powracaj do swoich snów tak?e podczas dnia, uczestnicz?c w ?yciu codziennym próbuj zgadywa? co ci si? przy?ni b?d? jeszcze mog?o ?ni?. Im bardziej zag??bisz si? w temat, tym jeszcze bogatsze i ciekawsze stan? si? sny, b?dziesz pami?ta? z nich my?li i emocje, zaczniesz zauwa?a? momenty,w których by?e? blisko u?wiadomienia. Krótko mówi?c - sny s? ciekawe, wi?c zabierz si? za nie, mniejsza z LD!

5. WILD
Dopiero na ostatnim miejscu plasuje si? bezpo?rednie wej?cie w sen. Technika tak subtelna, ?e sprawia ogromne trudno?ci przekazanie komu? jej instrukcji. Wi?kszo?? onejronautów, którzy j? u?ywaj?, odkryli j? sami, a nie z internetowych forów - bezpo?rednie wej?cie w sen musi w ko?cu zdarzy? si? spontanicznie po którym? z kolei WBTB. Wielu z was jest jednak uparta, ?eby mimo wszystko zacz?? nauk? LD od w?a?nie tej techniki. Oto wi?c najwa?niejsze kroki:
- Wild ma sens tylko i wy??cznie po po?owie nocy! Nie osi?gniesz LD stosuj?c Wilda wieczorem. Je?eli nie chcesz ??czy? z ca?ym WBTB, to przynajmniej spróbuj si? z Wildem od razu po kilku godzinach snu. Ma to jednak odpowiednio mniejsz? szans? skucesu.
- U?ó? si? w takiej pozycji, w jakiej nie b?dziesz odczuwa? ucisku ?wiadcz?cego o po?o?eniu ko?czyn. Jak najmniej bod?ców - wygodnie, sucho, bezpiecznie. Najlepiej na plecach.
- Je?eli nie zrobi?e? tego wcze?niej, otrze?w umys? : z otwartymi oczami prze?led? po kolei wydarzenia minionego dnia, ustal plany do zrobienia na jawie, nast?pnie wylicz co chcesz zrobi? w LD.
- Zamknij oczy i ogranicz ca?? uwag? do jednego bod?ca. Najlepszym jest oddech. Najpierw zwró? uwag?, jak oddech dzieje si? zupe?nie sam, bez twojej pomocy - to nie ty oddychasz. Nast?pnie skoncentruj si? na JEDNYM aspekcie tego oddechu, np na ruchach klatki piersiowej. Od tej chwili ma nie by? ciebie, ma by? tylko monotonny ruch klatki w t? i z powrotem. Nie dopuszczaj ?adnych my?li, zapomnij, ?e czekasz na LD - kiedy LD nadejdzie, samo ci o tym przypomni.
- zamiast oddechu mo?na wykorzysta? kotwic? lub wyobra?enie schodzenia po schodach. Mniej efektywne. O tym poczytacie w innych artyku?ach.
- nie ruszaj si?, ale nie przejmuj si? na pocz?tku prze?ykaniem ?liny, to nie jest tak ?e to niweluje ca?y parali?. Jak nauczysz si? cierpliwie trzyma? uwag? na oddechu, przestaniesz odczuwa? tak? potrzeb?.
- nadej?cie parali?u przysennego niekoniecznie oznacza natychmiastowe pojawienie si? we ?nie, wr?cz przeciwnie - Wild zazwyczaj ko?czy si? ca?kowit? ciemno?ci? w parali?u. Znajdujemy si? wtedy w sytuacji, w której nie mamy pewno?ci, ?e to ju? sen, ale nie mo?emy tego równie? sprawdzi?. Oto co nale?y zrobi? : Kiedy wydaje ci si?, ?e parali? zosta? zako?czony ( straci?e? poczucie po?o?enia cia?a, wyra?ne uczucie hu?tania, nag?e znikni?cie hipnagogów, ucichni?cie pisku ), spróbuj bardzo delikatnie poruszy? r?k?. Je?eli r?ka da si? poruszy?, ale jest ci??ka - to nie jeste? nawet w parali?u. Je?eli r?ka napotyka opór jakby folii - jeste? w trakcie parali?u. Je?eli r?ka da si? poruszy?, nic nie wa?y i nie dr?y w powietrzu, wtedy unie? j? do nosa i zako?cz TR : jeste? we ?nie
- Kiedy jeste? we ?nie, monotonnie unie? senne cia?o, jak by? wstawa? z ?ó?ka. Nie otwieraj oczu !! Zamiast tego akomoduj do ciemno?ci, znajd? po omacku w??cznik elektryczny, zdejmij ciemne okulary, b?d? przywo?aj ?wiat?o jakimkolwiek sposobem. Od tej chwili ?wiat nale?y do ciebie :)
- Nawet nieudana próba Wilda znacz?co zwi?ksza szans? na uzyskanie ?wiadomo?ci w trakcie nast?puj?cego po niej snu!!

Wi?cej technik tutaj: http://i-sen.pl/Forum-Kompendium-wiedzy--17

+Quote Post
1 Dzięki Neurocosmic za ten przydatny wpis:
Nie?wiadoma...
Isabel Martin
post 23.04.2017 - 17:14
Post #33

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 1013

Notatnik

WILD uda? mi si? tylko raz w ?yciu. Ciemno, ciemno, a? tu nagle znalaz?am si? w tramwaju z kole?ank? z liceum. Niesamowite prze?ycie, tak zaobserwowa? sen od pocz?tku.

+Quote Post
.
post 25.04.2017 - 19:06
Post #34

Dusza Towarzystwa

Notatnik

+Quote Post
.
post 05.05.2017 - 16:24
Post #35

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT
Senny przewodnik.
Senny przewodnik, to pewna senna posta?, która za ka?dym razem, gdy ja zobaczymy w ?nie, przypomni nam o fakcie, ?e ?nimy, i w naszym nie?wiadomym ?nie odzyskamy ?wiadomy umys?. Niektóry oneironauci uwa?aj?, ?e ka?dy ma swojego jedynego przewodnika, który znajduje sie w ?nie. Nie wiem ile w tym prawdy, i tutaj tego nie zamierzam rozstrzyga?. Mi uda?o si? przywo?a? swojego sennego przewodnika, poprzez trans i rzeczywi?cie, przypomnia? mi w dziwny sposób, ?e ?wiat w którym przebywam jest snem. Wilk, bo nim jest mój przewodnik(co jest dziwne i zarazem fajne, poniewa? ja kocham wilki i interesuje si? nimi od zawsze. Mo?e naszym przewodnikiem jest posta? któr? sie interesujemy szczególnie?) po prostu spojrza? mi w oczy a ja pomy?la?em: "To mój przewodnik... skoro go widz?, to to musi by? sen lub hipnagogia!" Szybko zrobi?em RT, spojrza?em si? za siebie. I na wilka, lecz jego ju? nie by?o, a ja sam nied?ugo po tym, obudzi?em si? ze snu. Teraz opisz? jak tego dokona?em. Technik? t? wykonywa?em przed pój?ciem spa?.

1.Po?ó? si?, lub je?li jeste? zm?czony usi?d?, ?eby? nie usn??. Zamknij oczy i postaraj si? wyciszy?. Niech ko?o Ciebie b?dzie spokój i cisza. Skup sie na tym co widzisz przed sob? przez jakie? 15 sekund, a nast?pnie rozlu?nij si?. Je?li niewygodnie le?ysz, u?ó? si? inaczej. Mo?esz si? poruszy? w dowolnym momencie. Wczuj si? uwa?nie w swoje cia?o, i ca?y czas pog??biaj rozlu?nienie. Postaraj si? rozlu?ni? pokolei ka?d? cz??? swojego cia?a, ?eby? le?a? zrelaksowany i jednocze?nie skupiony.

2.Wyobra? sobie schody, po których b?dziesz schodzisz, s? one ponumerowane od 10, na samej górze, to w?a?nie na nim teraz stoisz.
Wraz z wydechem powietrza, zejd? na schodek 9, poczuj jak wydychane powietrze rozlu?nia Ci? wewn?trznie i zewn?trznie, a Ty schodzisz coraz g??biej w trans. Rób tak a? do pod?ogi, czyli ?schodka? 0. Nast?pnie, gdy ju? zejdziesz widzisz przed sob? krótki korytarz i drzwi podpisane z numerem 10. Gdy je otworzysz, równocze?nie zrobisz wydech, który rozlu?ni ci? i pog??bi w transie. Po drzwiach nr.10 widzisz drzwi nr.9, przechodzisz przez nie tak samo, jak przez 10. Po drzwiach 9, widzisz drwi 8. I przechodzisz przez nie wszystkie tym sposobem. Za ka?dym razem b?dziesz pog??bia? si? w transie i jeszcze bardziej relaksowa?. W ko?cu gdy zobaczysz drzwi numer 1, po nich nie b?dzie ju? korytarzu, a winda. Wejdziesz do niej. A ona zacznie zje?d?a? w dó?, przed sob? masz wy?wietlacz pokazuj?cy Ci cyframi na którym pi?trze jeste?. Jeste? na... zagadnij ;) Dziesi?tym. Gdy winda zje?d?a w dó? ty relaksujesz si?, i zapadasz coraz g??biej w trans...

3.Jeste? ju? w transie. Zaczniemy ?przywo?ywa?? przewodnika. Teraz masz dwie opcje do wyboru, ja przetestowa?em tylko jedn?. Mianowicie, mo?esz albo sobie wyobrazi? swojego przewodnika(ale nie wiem, czy Twoje wyobra?enie rzeczywi?cie b?dzie Twoim przewodnikiem), albo pomy?le?, ?e b?dziesz mia? przewodnika(ale sobie go nie wyobra?asz w my?li). Ja z ciekawo?ci, jakiego przewodnika mi pod?wiadomo?? przygotuje wybra?em drug? opcj?. Nie wiem , czy je?li sobie wyobrazisz przewodnika, to akurat on si? pojawi. Je?li chcesz wyobrazi? sobie przewodnika, przejd? do punktu "a)" je?li chcesz zobaczy? co ci pod?wiadomo?? wykombinuje wybierz "b)" ja wybra?em b) i zadzia?o. Musisz w te s?owa wierzy?. I by? pewien tego, ?e tak si? w?a?nie stanie.

a)Wyobra? go sobie, jako model 3D, obraca si? doko?a w?asnej osi, i w my?lach s?yszysz g?os, który mówi "To jest mój przewodnik, za ka?dym razem, kiedy zobacz? go w ?nie, powie mi on, ?e to jest sen". Nast?pnie wyobra? sobie siebie i podró?nika, który u?wiadamia Ci sen, mówi co? w stylu "To jest sen, mo?esz ju? by? ?wiadomy."

b)Wmawiaj sobie, "w moich kolejnych snach, b?d? spotyka? sennego podró?nika i kiedy go zobacz?, przypomni mi on, ?e to jest sen." Musisz w te s?owa wierzy?. I by? pewien tego, ?e tak si? w?a?nie stanie.

4.Pozosta? w transie, i skup si? raz jeszcze nad wybran? opcj?. Nast?pnie pozwól sobie zasn??. Je?li przy?ni Ci si?, jak Twój podró?nik przywraca Ci ?wiadomo??, odzyskasz j?. Postaraj si? mówi? do niego, ?e nast?pnym razem zrobi tak samo.

Ja u?y?em opcji, "b"", nie wiem, czy "a", zadzia?a, ale mo?esz spróbowa?. A i najwa?niejsze! Mi technika ta przynios?a skutek dopiero po trzech nocach!
(i przed ka?d? wykonywa?em t? technik?). Powodzenia!

z http://www.spacedreams.strefa.pl/SennyPrzewodnik.html

+Quote Post
.
post 05.05.2017 - 21:35
Post #36

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Symulator hipnagogów:

-> AnaSomnia.com

+Quote Post
.
post 06.05.2017 - 16:56
Post #37

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT
Wspólne sny

Wiele razy pewnie s?ysza?e?, jak jedna osoba mówi drugiej co? w stylu: "?ni?e?(a?) mi si? dzisiaj", czasami nawet ta druga osoba odpowiada: "Ty mnie te?!". Zwykle jednak nie przywi?zuje si? wi?kszej wagi do takich "zbiegów okoliczno?ci". Dlatego tak rzadko s?yszy si?, ?e dwie lub wi?cej osób mia?o taki sam sen, a mo?e nawet spotka?o si? we ?nie. Jednak takie przypadki czasami si? zdarzaj?, nawet ca?kowicie spontanicznie, zw?aszcza u osób zwi?zanych ze sob? uczuciowo. Czy?by istnia?a wi?c mo?liwo?? spotkania si? we ?nie?

Otó? okazuje si?, ?e jest to jak najbardziej wykonalne, cho? nie nale?y do naj?atwiejszych. Fenomen wspólnego ?nienia jest znany nauce od dawna, wystarczy poczyta? teksty doktora Stephena LaBerge z Lucidity Institute, lub Lindy Lane Magallón, w których s? opisane badania naukowe prowadzone nad wspólnym ?nieniem i senn? telepati?.

Zaraz, zaraz.. Co? tu nie gra!" - powiesz pewnie - "Jak niby mia?bym spotka? prawdziw? osob?, skoro we ?nie wszystko, w??cznie z postaciami, jest tylko wytworem mojego umys?u?!" No i masz oczywi?cie racj?. Ale przypomnij sobie, na jakiej zasadzie grasz w sieci np. w "Kwaka"? Ty sterujesz swoj? postaci? na swoim komputerze, a twój qmpel na jego kompie steruje swoj?. Jednak dzi?ki temu, ?e wasze komputery wymieniaj? si? informacjami o po?o?eniu waszych postaci, posta? twojego qmpla na twoim ekranie mo?e oberwa? kulk? , a on zobaczy to samo na swoim ekranie. Wspólne sny wydaj? si? dzia?a? na tej samej zasadzie. Mózgi ?ni?cych osób wymieniaj? w jaki? sposób informacje o wzajemnym po?o?eniu postaci. Naukowcy nie zbadali jeszcze istoty zjawiska wspólnego snu. Wiadomo jednak, ?e w g??bszych stanach ?wiadomo?ci ujawniaj? si? zdolno?ci parapsychiczne, wi?c przypuszczalnie wymiana informacji przebiega na poziomie telepatycznym.

Wniosek? Niektóre postacie w twoim ?nie mog? by? kierowane nie tylko przez twój w?asny umys?, lecz tak?e przez rzeczywiste ?ni?ce osoby. Jak rozpozna?, czy posta? z twojego snu jest kierowana przez rzeczywist? osob?? Kiedy? zastanawia?em si? nad tym wraz z przyjació?mi i doszli?my do kilku ciekawych wniosków. Mo?esz sobie o tym poczyta? tutaj.

Nie ma co jednak liczy? na przypadkowe spotkanie w zwyk?ym ?nie, bo co? takiego graniczy?oby z cudem! Ale przecie? znamy sposób, dzi?ki któremu mo?emy ?wiadomie wp?ywa? na senn? rzeczywisto??! Dlaczego by nie spróbowa? wykorzysta? ?wiadomych snów do spotkania si? we ?nie?!

Je?li znudzi?o ci si? ju? [taa, jaasne ] spotykanie w iluzorycznej rzeczywisto?ci snu nierealnych postaci, próba nawi?zania we ?nie kontaktu z kim? prawdziwym mo?e by? niez?? zabaw? . Umiej?tno?? ?wiadomego ?nienia u?atwia to zadanie. Jest kilka technik pomagaj?cych w nawi?zaniu kontaktu. Nale?y odpowiednio nastawi? si? przed snem, a gdy ju? ma si? ?wiadomy sen, u?y? jakiej? techniki by dosta? si? do snu wybranej osoby. Najlepiej, je?li osoba, do której chcemy si? dosta?, wspó?pracuje z nami.

z http://ldmasta.w.interiowo.pl/MD/index.html

+Quote Post
.
post 08.05.2017 - 14:00
Post #38

Dusza Towarzystwa

Notatnik

LD Lucid Dream/Lucid Dreaming - ?wiadomy sen/?wiadome ?nienie
RC Reality Check - test rzeczywisto?ci
RT Reality Test - oznacza to samo co RC: test rzeczywisto?ci
FA False Awakenings - fa?szywe przebudzenia
REM Rapid Eye Movement - szybkie poruszanie ga?ek ocznych
MILD Mnemonic Induced Lucid Dream - wywo?ywanie ?wiadomego snu przez pobudzanie pami?ci
DILD Dream-Initiated Lucid Dream - wywo?ywanie ?wiadomego snu poprzez sen
LILD Letter Induced Lucid Dream - wywo?ywanie ?wiadomego snu poprzez liter?
PILD Punishment Induced Lucid Dream - wywo?ywanie ?wiadomego snu poprzez kar?
RILD Reward Induced Lucid Dream - wywo?ywanie ?wiadomego snu poprzez nagrod?
SILD Sexual Induced Lucid Dream - seksualne wywo?ywanie ?wiadomego snu
TILD Thirst Induced Lucid Dream - wywo?ywanie ?wiadomego snu poprzez pragnienie
UILD Urinate Induced Lucid Dream - wywo?ywanie ?wiadomego snu poprzez oddawanie moczu
WILD Wake Initiated Lucid Dream - ?wiadomy sen rozpocz?ty od stanu czuwania
OBE/OOBE Out Of Body Experience - do?wiadczenie poza cia?em
AB Astral Body - cia?o astralne
SGR - Stan G??bokiego Relaksu

+Quote Post
.
post 10.05.2017 - 18:27
Post #39

Dusza Towarzystwa

Notatnik

+Quote Post
.
post 24.05.2017 - 11:25
Post #40

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT

Podstawowy Quest I - Za?ó? okulary i zwró? uwag?, jak zmienia si? Twój wzrok.

Podstawowy Quest II - Popro? napotkan? posta? o opowiedzenie Ci historii.

Zaawansowany Quest I - Cofnij si? w czasie i odwied? jakie? istotne dla Ciebie miejsce. Jak bardzo jest podobne do rzeczywisto?ci?

Zaawansowany Quest II - Spraw, ?eby zadzwoni? telefon i odbierz go. Kto dzwoni i co mówi?

Bonusowy Quest ! - Stwórz wie?? symbolizuj?c? Twój umys?. Wejd? do windy i zjed? na najni?sze poziomy.

Wi?cej Questów: >tutaj<

+Quote Post
.
post 24.05.2017 - 18:03
Post #41

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Cosmic Travel

CYTAT
Pomys?odawc? sennego biura podró?y jest Incestus, makes visions since 1986.

Witam wszystkich oneironautów spragnionych egzotycznych i surrealistycznych podró?y! Nasze biuro oferuje szeroki wachlarz motywów sennych, co pozwoli Pa?stwu poszerzy? mentalne horyzonty i wynie?? swoje oniryczne do?wiadczenia na zupe?nie nowy poziom. Gwarantujemy nowe, niespotykane nigdzie indziej oferty, które nakieruj? wasze sny na groteskowe, wyciskaj?ce ?zy z oczu doznania.

Ten tydzie?, sponsorowany przez naszego pomys?odawc?, otwiera nasz? dzia?alno??! Tematem przewodnim jest drewno, a jego genez? mo?ecie przeczyta? poni?ej:

Poni?ej, czyli >tutaj<

+Quote Post
.
post 24.05.2017 - 18:51
Post #42

Dusza Towarzystwa

Notatnik

OneiroNutki: Podzielcie si? w >tym< w?tku muzyk? o tematyce snów.

+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park