oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Trwaja prace modernizacyjne. Chwilowo nie mozna dodawac postow i brakuje polskich znakow. Przepraszam za utrudnienia. Pracujemy nad tym

5 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Eksperyment - Melatonina - I Jej Wp?yw.
Deimond
post 11.07.2011 - 22:43
Post #1

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podró?nicy
Punkty prestiżu: 1486

Notatnik

EKSPERYMENT Z MELATONIN?

Witam ,

Na forum widz? pewien rodzaj zastoju i kontemplowania - a nie poruszania si? do przodu.

Chcia?em zrobi? pewien eksperyment, który wykona?em ju? na sobie i bliskiej osobie. Nie chc? pisa? jakie s? jego rezultaty aby nic nie sugerowa?. Efekt jest dosy? subtelny - wi?c nie nastawiajcie si? na jazd?.

Potrzebuj? pomocy osób, mog?cych wyda? ok. 20zl w pobliskiej aptece (czy warto ocenicie sami) i nie maj?cych obaw i blokad (typu - oj bo to jaka? chemia) - spokojnie - ta chemia znajduje si? ju? w Tobie, po prostu dostarczasz jej troszeczk? z zewn?trz. Ja to traktuje jak tabletk? magnezu czy witamin i wola?bym ?eby?cie te? tak o tym my?leli. Wiem ?e dla niektórych sama nazwa odstrasza, ale nie jest bardziej odstraszaj?ca ni? progesteron (który prawdopodobnie kiedy? przyjmowa?a wi?kszo?? z kobiet w postaci pigu?ek antykoncepcyjnych). Melatonina nie jest ani uzale?niaj?ca ani gro?na . Nie ma doniesie? o mo?liwo?ci przedawkowania ani o efektach ubocznych.

Eksperyment b?dzie trwa? 3-4 dni - czas rozpocz?cia ustala ka?dy uczestnicz?cy.
Licz? te? na aktywno?? apaczy, czyli ludzi obserwuj?cych forum a nic nie pisz?cych.

Chodzi o potwierdzenie wp?ywu melatoniny na stany OOBE i sny w naszym tu forumowym ?rodowisku, nie sugeruj?c si? opowie?ciami naukowymi.

Za?o?enia eksperymentu:
- jeste? osob? doros?? i ?wiadom? swojego cia?a i jego reakcji
- chce Ci si? ruszy? ty?ek w jakiej? sprawie
- zakup melatoniny w aptece(najlepiej syntetycznej) - bez recepty wiec spokojne, ka?dy mo?e to dosta? a i sam produkuje w nocy ( najlepiej dla doros?ych 5mg)
ja kupi?em akurat tak?:
http://www.doz.pl/apteka/p3664-Melatonina_...g_Lek-AM_30_szt

- melatonin? za?ywamy od 1 godz przed snem, lub tu? przed po?o?eniem si? spa?
- mo?na równie? za?y? gdy si? obudzimy w nocy
- jak jest jasno za oknem, zarzucamy co? ciemnego na oczy - koszulka itp.
- odpisujemy na poni?sze pytania. Mo?na potem doda? notatki.

Sory ?e jest to w formie pyta? a , b , c - ale inaczej nic nie znajdziemy wspólnego jak kto? b?dzie pisa? rozleg?e posty.

Pytania :
1. Przed pój?ciem spa?(1 dzie?, 2 dzie?, 3 dzie?):
a) ogl?da?em TV, gra?em
b) waln??em browara, by?em na imprezce
c) nie robi?em nic ciekawego
d) sport, wysi?ek fizyczny w innej postaci;)
e) inne - opisz

2. Jakie by?o twoje nastawienie przed snem(1 dzie?, 2 dzie?, 3 dzie?):
a) chcia?em mie? OOBE,LD , afirmowa?em , skupia?em si?
b) poszed?em po prostu spa?
c) zestresowany, oczekuj?cy
d) inne -opisz

3. Ile czasu trwa? Twój eksperyment w dniach przyjmowania

4. Jakie dawki w który dzie? (1 dzie?, 2 dzie?, 3 dzie?):

5. Stosowa?em koszulk?(lub inne nakrycie oczu) jak si? robi?o jasno i nie mog?em spa?

6. Stosunek do snów i OOBE:
a) OOBE i sny miewam regularnie
b) Dawno nic mi si? nie ?ni?o
c) Nie pami?tam snów
d) Kombinacje powy?szych b?d? inne - opisz

7. Jak do?wiadczam OOBE
a) regularnie
b) miewam spontaniczne
c) nigdy nie mia?em
d) inne - opisz

8. Efekt w trakcie lub po eksperymencie(1 dzie?, 2 dzie?, 3 dzie?):
a) nic niezwyk?ego
b) lepiej mi si? spa?o
c) sny by?y d?u?sze
d) inne - opisz

10. D?wi?k:
a) nic specjalnego
b) wysokie syczenie
c) inne ... opisz

9. Komentarz w?asny - .....(1 dzie?, 2 dzie?, 3 dzie?):

Mam nadziej? na odzew i z góry dzi?kuj? potencjalnym eksperymentatorom .

Je?li masz obiekcj? co do pyta? - uwa?asz ?e mog? wp?ywa? - sugerowa? - lub dzi?ki nim b?dzie mo?na wyci?gn?? bardziej warto?ciowe wnioski - zaproponuj na PM a zmieni?. Czekam w przeci?gu 3-4 dni na sugestie na PM - pó?niej b?dzie ju? za pó?no - bo kto? mo?e ju? opisa? wyniki.

Pozdrawiam OOBEnautów gor?co.
Odkrywajmy - ale szukaj?c wspólnego mianownika.
Go to the top of the page

+Quote Post
2 Dzięki Deimond za ten przydatny wpis:
klucznik, wyspiarz
Spawacz
post 12.07.2011 - 08:27
Post #2

Cz?onek Rodziny
Punkty prestiżu: 27

Notatnik

Ja pierdole, ale telepatia! Od wczoraj my?l? czy se melatoniny nie kupi?! Wchodz? w to ,ale od ?rody bo jestem poza domem.

+Quote Post
1 Dzięki Spawacz za ten przydatny wpis:
Deimond
set.h
post 12.07.2011 - 10:43
Post #3

instytutnoble.pl
Ikona Grupy
Grupa: OOBE VIP
Punkty prestiżu: 523

Notatnik

W moim przepadku melatonina nie powodowa?a wi?cej wyj?? ni? zwykle. Próbowa?em od normalnej zalecanej dawki 1 tabletki przed snem do nawet 5 tabletek w ci?gu dnia. Poza zmuleniem i spowolnieniem reakcji oraz senno?ci? nie by?o innych efektów. Melatonina wieczorem powodowa?a szybkie zapadni?cie w sen g??boki z którego próbowa?em si? wybudza? budzikiem. Efekt by? taki ?e o 3 w nocy czu?em si? po takiej pobudce jakbym wypi? przynajmniej z pó? litra wieczorem :/. W takiej sytuacji o OBE mo?na zapomnie?. Generalnie moim zdaniem melatonina nie ma nic wspólnego z OBE.

+Quote Post
Deimond
post 12.07.2011 - 10:55
Post #4

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(set.h @ 12.07.2011 - 11:43) *
W moim przepadku melatonina nie powodowa?a wi?cej wyj?? ni? zwykle. Próbowa?em od normalnej zalecanej dawki 1 tabletki przed snem do nawet 5 tabletek w ci?gu dnia. Poza zmuleniem i spowolnieniem reakcji oraz senno?ci? nie by?o innych efektów. Melatonina wieczorem powodowa?a szybkie zapadni?cie w sen g??boki z którego próbowa?em si? wybudza? budzikiem. Efekt by? taki ?e o 3 w nocy czu?em si? po takiej pobudce jakbym wypi? przynajmniej z pó? litra wieczorem :/. W takiej sytuacji o OBE mo?na zapomnie?. Generalnie moim zdaniem melatonina nie ma nic wspólnego z OBE.

dzi?ki za odpowied? - a móg?by? napisa? tylko czy mia?e? problemy ze snem (bez melatoniny), czy pami?tasz sny - i czy cz?sto si? Tobie co? ?ni. I prosi? bym o nie u?miercanie eksperymentu przed jego ko?cem:)
Po to w?a?nie jest eksperyment - ?eby wyci?gn?? wnioski - jak i kiedy mo?e pomóc lub nie. Na mnie wywar?a zupe?nie inny wp?yw - cho? nie zajada?em si? ni? jak cukierkami- i zbytnio nie widz? sensu przyjmowania jej w dzie?.
Podchodz?c tak do tematu - mo?na by powiedzie? - "set.h powiedzia? ?e to nie dzia?a i ?e nie ma zwi?zku wi?c jest to ogólna prawda i zamykam temat."
A ja mówi? ?e na ciebie nie podzia?a?o - a dlaczego by? mo?e dowiemy si? po podsumowaniu wniosków.

+Quote Post
twistoid
post 12.07.2011 - 11:20
Post #5

http://demotywatory.pl/762
Ikona Grupy
Punkty prestiżu: 2175

mo?e najpierw zrób ten eksperyment na sobie czy cu? ?

+Quote Post
2 Dzięki twistoid za ten przydatny wpis:
Militar, Shizmo
Deimond
post 12.07.2011 - 11:26
Post #6

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(twistoid @ 12.07.2011 - 12:20) *
mo?e najpierw zrób ten eksperyment na sobie czy cu? ?

Napisa?em ?e zrobi?am na sobie i jeszcze jednej osobie.(a trwa? ok 5 dni) i zastanawiam si? nad powtórzeniem. Ale wniosków nie chc? przytacza? ?eby nie by?o pó?niej mowy o sugestii. Mog? jedynie zapewni? ?e nikomu nie zaszkodzi - a dzia?anie mo?na przyrówna? bardziej do zió?ek (oczywi?cie przy normalnych zalecanych dawkach, ew podwójnych).

I czemu mnie nie dziwi ta sama grupa sceptyków - twist sceptycznie + dzi?kuj?cy mu schizmo:) ju? to kilka razy widzia?em. dajcie ?y? ch?opaki :)

+Quote Post
set.h
post 12.07.2011 - 11:37
Post #7

instytutnoble.pl
Ikona Grupy
Punkty prestiżu: 523

Notatnik

CYTAT(Deimond @ 12.07.2011 - 10:55) *
a móg?by? napisa? tylko czy mia?e? problemy ze snem (bez melatoniny), czy pami?tasz sny - i czy cz?sto si? Tobie co? ?ni.

Z regu?y nie mam problemów ze snem i zasypiam bardzo szybko.
Zazwyczaj pami?tam sny lub ich fragmenty ale po melatoninie nie uda?o mi si? zapami?ta? ?adnego.
Malatonin? testowa?em w zasadzie tylko jako "Obewyzwalacz" :)

+Quote Post
1 Dzięki set.h za ten przydatny wpis:
Deimond
Deimond
post 12.07.2011 - 11:40
Post #8

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(set.h @ 12.07.2011 - 12:37) *
Z regu?y nie mam problemów ze snem i zasypiam bardzo szybko.
Zazwyczaj pami?tam sny lub ich fragmenty ale po melatoninie nie uda?o mi si? zapami?ta? ?adnego.
Malatonin? testowa?em w zasadzie tylko jako "Obewyzwalacz" :)

I tym samym potwierdzasz pewne za?o?enia teorii dzia?ania melatoniny. Dzi?ki.

+Quote Post
twistoid
post 12.07.2011 - 11:50
Post #9

Ikona Grupy

To nie sceptycyzm skoro melatonina usypia nietrudno domy?li? si? ?e ma raczej kiepski wp?yw na oobe. Zreszt? nak?aniasz ludzi do wydania 20 z? a sam nie przedstawiasz swoich wniosków, wi?c skoro okazuje si? ?e nie ma wp?ywu na oobe to pieni?dze wyrzucone w b?oto.Inaczej sprawa mia?aby si? jakby? zarekomendowa? i powiedzia? ?e dzia?a na ciebie pozytywnie.

+Quote Post
1 Dzięki twistoid za ten przydatny wpis:
Shizmo
Deimond
post 12.07.2011 - 11:56
Post #10

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(twistoid @ 12.07.2011 - 12:50) *
To nie sceptycyzm skoro melatonina usypia nietrudno domy?li? si? ?e ma raczej kiepski wp?yw na oobe. Zreszt? nak?aniasz ludzi do wydania 20 z? a sam nie przedstawiasz swoich wniosków, wi?c skoro okazuje si? ?e nie ma wp?ywu na oobe to pieni?dze wyrzucone w b?oto.Inaczej sprawa mia?aby si? jakby? zarekomendowa? i powiedzia? ?e dzia?a na ciebie pozytywnie.

Wi?c mówi? Ci ?e dzia?a - a opisa? nie chcia?em aby nie wywiera? sugestii. To jest eksperyment do?wiadczalny a nie artyku? o....
Jak bym napisa? to pewnie pojawi?y by si? g?osy ?e to placebo i si? inni sugeruj?.
Jak komu? szkoda 20 zl to niech mo?e od dziadków lub rodziców wyci?gnie ze 3 tabletki je?li za?ywaj?. faktycznie te 20zl to jest koniec ?wiata - jak pewno nie jeden wi?cej na piwko wydaje cho? rezultat zna:/
No nie róbta jaj - jak kto? chce to mu resztk? (ok 10 tabletek mog? wys?a? poczt?) adres na pm (cho? w aptece pod nosem na 100% znajdzie). Dla mnie nie ma problemu.

+Quote Post
twistoid
post 12.07.2011 - 12:00
Post #11

Ikona Grupy

Dla niektórych ludzi 20 z? to du?o. Nie wywierasz sugestii, a informujesz. Ponosisz odpowiedzialno?? bo oprócz za?o?onego temaciku z nudów, ludzie niezadowoleni z wydania 20 z? b?d? wiedzieli do kogo zg?osi? si? z reklamacj? :D

edit. no i z tym wysy?aniem to ma sens, ale i tak w?tpi? ?eby komu? si? chcia?o ;)

A jakby? jeszcze u?y? opcji szukaj..

http://www.oobe.pl/park/index.php?&act...onina&st=25

http://www.oobe.pl/park/index.php?showtopic=4615&hl=

http://www.oobe.pl/park/index.php?showtopic=636&hl=

+Quote Post
3 Dzięki twistoid za ten przydatny wpis:
klucznik, Militar, Shizmo
Deimond
post 12.07.2011 - 12:12
Post #12

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(twistoid @ 12.07.2011 - 13:00) *
Dla niektórych ludzi 20 z? to du?o. Nie wywierasz sugestii, a informujesz. A jakby? jeszcze u?y? opcji szukaj..

http://www.oobe.pl/park/index.php?&act...onina&st=25

http://www.oobe.pl/park/index.php?showtopic=4615&hl=

http://www.oobe.pl/park/index.php?showtopic=636&hl=

No to w takim uk?adzie niech nie bior? udzia?u w eksperymencie - i nie maj? pretensji. Nikogo nie zmuszam. Tematy widzia?em ale chcia?em go jednoznacznie usystematyzowa?. zreszta wszystkie konczyly sie podobna papka bez wnioskow. jak wiekszosc tematow. dlatego jest to forma eksperymentu. Pozdrawiam.

+Quote Post
Deimond
post 12.07.2011 - 21:14
Post #13

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(twistoid @ 12.07.2011 - 12:50) *

No w?a?nie problem w tym ?e nie usypia- to nie jest ?rodek nasenny!!! A jedynie poprawiaj?cy sam sen. Wódka w odpowiednio du?ych ilo?ciach te? jest ?rodkiem nasennym. Pewno jak si? mocno najesz te? pójdziesz spa?. Jak walniesz pi?? tabletek to te? pewnie ci? u?pi - ale w pewnych sytuacjach dzia?a korzystnie pod warunkiem nie przesadzania z ilo?ci?.Twist - je?li naprawd? uwa?asz ?e temat bezu?yteczny i napisany z nudów to wywal do kosza - mi to wsio jedno.

+Quote Post
Fskbnsk
post 12.07.2011 - 23:10
Post #14

Znajomy Rodziny
Punkty prestiżu: 6

chill out, wysy?acie negatywne fluidy k?óc?c si? :d
Wezm? udzia? w tym zacnym eksperymencie, jednak?e nie jestem mistrzem sztuki wychodzenia z cia?a wi?c moje obserwacje mog? by? ma?o odkrywcze.

+Quote Post
1 Dzięki Fskbnsk za ten przydatny wpis:
Deimond
Deimond
post 12.07.2011 - 23:12
Post #15

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(Fskbnsk @ 13.07.2011 - 00:10) *
chill out, wysy?acie negatywne fluidy tudzie? inne konkretne gówno k?óc?c si? :d
Wezm? udzia? w tym zacnym eksperymencie, jednak?e nie jestem mistrzem sztuki wychodzenia z cia?a wi?c moje obserwacje mog? by? ma?o odkrywcze.

Bardzo b?d? przydatne Twoje spostrze?enia - ja równie? nie jestem mistrzem.:)dzi?ki.

edit:
PS. nie s?dz? ?eby by?a to k?ótnia - ale jestem jako? ju? przyzwyczajony ?e trzeba przej?? przez ogie? krytyki ?eby co? wskura? - tylko po co?
Troszk? teraz ?a?uj? - bo wykastrowa?em cz??? postu mówi?c? w?a?nie o tym ?eby nie pisa? zb?dnych s?ów zanim si? nie spróbuje - bo tu tak jakkby to normale. Ale oki - mam trzy dychy na karku i na prawd? mam co robi?. A ?e OOBE mnie dopad?o to chc? dzia?a? a nie rozwala? ka?d? dyskusj?.

+Quote Post
Bilu
post 12.07.2011 - 23:17
Post #16

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 349

Notatnik

Ja bym z ch?ci? wzi?? udzia? w tym eksperymencie, ale mnie po prostu nie sta? na zakup tych tabletek :(

+Quote Post
Deimond
post 12.07.2011 - 23:17
Post #17

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(Bilu @ 13.07.2011 - 00:17) *
Ja bym z ch?ci? wzi?? udzia? w tym eksperymencie, ale mnie po prostu nie sta? na zakup tych tabletek :(

sprawd? pm i wy?lij adres:) no zostanie ju? tylko 7 z 14 - jak kto? jeszcze to dawa? na PM

+Quote Post
Bilu
post 12.07.2011 - 23:20
Post #18

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(Deimond @ 13.07.2011 - 00:17) *
sprawd? pm i wy?lij adres:) no zostanie ju? tylko 7 z 14 - jak kto? jeszcze to dawa?.

Rozumiem, ?eby dawkowa? jedn? tabletk? przed spaniem, tak? Czy mo?e trzeba wi?cej i w innych porach?

+Quote Post
Deimond
post 12.07.2011 - 23:28
Post #19

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(Bilu @ 13.07.2011 - 00:20) *
Rozumiem, ?eby dawkowa? jedn? tabletk? przed spaniem, tak? Czy mo?e trzeba wi?cej i w innych porach?

Tak - ewentualnie jak si? budzisz w nocy to walnij jeszcze jedn? jak si? za pierwszym razem obudzisz.
Ja tak na czuja robi?em a rezultaty by?y fajne.

+Quote Post
Bilu
post 13.07.2011 - 15:35
Post #20

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(Deimond @ 13.07.2011 - 00:28) *
Tak - ewentualnie jak si? budzisz w nocy to walnij jeszcze jedn? jak si? za pierwszym razem obudzisz.
Ja tak na czuja robi?em a rezultaty by?y fajne.

Zazwyczaj si? nie budz? w nocy, wi?c jedna przed spaniem styknie :)

+Quote Post
klucznik
post 15.07.2011 - 18:06
Post #21

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 136

Notatnik

Jestem ju? szcz??liwym posiadaczem melatoniny, wi?c do??czam si? do eksperymentu:)

+Quote Post
2 Dzięki klucznik za ten przydatny wpis:
Bilu, Deimond

5 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park